Skocz do zawartości

Skoda CityGo. Pali 4,5l LPG ?


Krajowy

Rekomendowane odpowiedzi

> NIe wiem, jak się ma komp do faktycznego zużycia - to nie moje auto było. Ale pisałem już w tym

> wątku - spalanie u mnie nie przekracza 7 ltr.

Nie mam powodu, zeby nie wierzyc. Sracz pali od 6.1 w lecie do 7.5 teraz. Puncina wcina teraz 8.5, a w lecie potrafi sie z klima o dyche oprzec - przynajmniej tak mi sie wydaje, badania trwaja zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, to nowe dzieło VAG. Nie ma nic wspólnego z poprzednim 3-cyl. na łańcuchu.

> To nowe cudo ma pasek, który ma wystarczyć co najmniej na 260tys.km

Zobaczymy jak bedzie z trwaloscia, ale wyglada na jedno - vw konstruuje silniki, ktore potrafia malo spalic ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, to nowe dzieło VAG. Nie ma nic wspólnego z poprzednim 3-cyl. na łańcuchu.

> To nowe cudo ma pasek, który ma wystarczyć co najmniej na 260tys.km

Fajowo! Będą tanie motorschadeny na mobile.de bo znając VW to paski polecą po 150k zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj klient upierał się, że ma Skode CityGo i pali mu 4,5l gazu. Silnik litrowy, z fabryczną

> instalacją lpg. Nie uwierzyłem mu, bo to nierealne. Upierał się, że 12,5 zł kosztuje go 100 km

Możliwe. W sprzyjających okolicznościach i przy równej, powolnej jeździe. Niech powtórzy to w mieście, a będzie cudotwórcą.

Sam dzisiaj przejechałem ponad 200km trasy Aveo 1,2. Jechaliśmy w dwa samochody, w drugim moja żona, więc grzeczna, spokojna jazda od 50 do 90km/h, w rzadkich porywach 100km/h. Według wskazań pokładowego komputerka, średnie spalanie Aveo to 5,2l benzynki. Ciekawe, ile by spalił, gdybym jechał jeszcze grzeczniej, nie sprawdzał parokrotnie jak przyspiesza Aveo kręcone do 6,5k obrotów, nie przekraczał 80km/h (czy 70?) i zapinał wyższe biegi jak najniżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aveo 1,2. Jechaliśmy w dwa samochody, w drugim moja

> żona, więc grzeczna, spokojna jazda od 50 do 90km/h, w rzadkich porywach 100km/h. Według

> wskazań pokładowego komputerka, średnie spalanie Aveo to 5,2l benzynki. Ciekawe, ile by

> spalił, gdybym jechał jeszcze grzeczniej, nie sprawdzał parokrotnie jak przyspiesza Aveo

> kręcone do 6,5k obrotów, nie przekraczał 80km/h (czy 70?) i zapinał wyższe biegi jak najniżej?

Ile to Aveo ma w katalogu poza miastem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile to Aveo ma w katalogu poza miastem ?

Internet twoim przyjacielem. Za moto.wp.pl: test Aveo 1,2

Dane producenta (miasto/trasa/średnie) 6,5 - 10,0 / 4,3 - 5,6 / 5,1 - 7,2

W takim razie, w stosunku do danych producenta, moje dzisiejsze spalanie nie jest jakimś wybitnym osiągnięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Internet twoim przyjacielem. Za moto.wp.pl: test Aveo 1,2

Nie będę marnował abonamentu, żeby znaleźć spalanie poza miastem dla Aveo 1.2 zlosnik.gif ... ale widzę, że jednak będę musiał, bo sam zainteresowany nie potrafi, a ludziom trzeba pomagać zlosnik.gif

> Dane producenta (miasto/trasa/średnie) 6,5 - 10,0 / 4,3 - 5,6 / 5,1 - 7,2

Tylko, że to jest dla wszystkich silników zdaje się.

> W takim razie, w stosunku do danych producenta, moje dzisiejsze spalanie nie jest jakimś wybitnym

> osiągnięciem.

Dokładnie do tego zmierzam zlosnik.gif

1.2 70 KM: 4,8

1.2 86 KM: 4,6

>Ciekawe, ile by spalił, gdybym jechał jeszcze grzeczniej, nie sprawdzał parokrotnie jak przyspiesza Aveo kręcone do 6,5k obrotów, nie przekraczał 80km/h (czy 70?) i zapinał wyższe biegi jak najniżej?

Spaliłby najprawdopodobniej trochę poniżej katalogu.

Jeśli jechałbyś umiejętnie i rozsądnie, ale z prędkościami ok. 80-90 były by okolice katalogu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie będę marnował abonamentu, żeby znaleźć spalanie poza miastem dla Aveo 1.2 ... ale widzę, że

> jednak będę musiał, bo sam zainteresowany nie potrafi, a ludziom trzeba pomagać

Dziękować, dziękować!

> 1.2 70 KM: 4,8

> 1.2 86 KM: 4,6

> Spaliłby najprawdopodobniej trochę poniżej katalogu.

> Jeśli jechałbyś umiejętnie i rozsądnie, ale z prędkościami ok. 80-90 były by okolice katalogu

Nie wiem kiedy będę miał następną okazję. Samochód jest dla mojej mulher.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

i ty mu wierzysz, że jesteś w stanie osiągnąć spalanie katalogowe? hehe.gif

W żadnym aucie nie dałem rady tego osiągnąć, nawet jeżdżąc jak kapelusz. Żadnym i nigdy. Najbliżej byłem w Pandzie 1.2/60KM. Były wtedy drastyczne podwyżki cen paliwa, upalne lato i jeździłem z nogą o wadze pióra gąski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj klient upierał się, że ma Skode CityGo i pali mu 4,5l gazu. Silnik litrowy, z fabryczną

> instalacją lpg. Nie uwierzyłem mu, bo to nierealne. Upierał się, że 12,5 zł kosztuje go 100 km

To jest możliwe, ale jako ciekawostka. Jak się postarasz to na jakiejś trasie tyle spalisz. Matizem to też było możliwe.

Ja odpowiednikiem tej Skody, tylko ze znaczkiem Seata jeździłem w zeszłym roku w UK.

Jeździłem mocno asekuracyjnie, bo pierwszy raz nie po tej stronie drogi. Zrobiłem kilkaset km. Coś w okolicach 200-300.

Spalanie wyszło o ile pamiętam coś około 5/100. Raczej więcej niż mniej. Mało po mieście, a jak już po bez korków. Większość trasy. Było z 5 zimnych rozruchów auta na tym dystansie.

Jakbym tak jechał non stop delikatnie, to poniżej 4/100 na bank by zszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest możliwe, ale jako ciekawostka.

Te nowozesne silniki nawet bez turbo pala zaskakujaco malo. Jazda w kapeluszu duzo mocniejszym swiftem daje spalanie na poziomie 4,3-4,5l/100km. Srednio bez spinki 80%miasto troche ekspresowki 6l. Ale juz palowane na autostradzie 8-9l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i ty mu wierzysz, że jesteś w stanie osiągnąć spalanie katalogowe?

> W żadnym aucie nie dałem rady tego osiągnąć, nawet jeżdżąc jak kapelusz. Żadnym i nigdy. Najbliżej

> byłem w Pandzie 1.2/60KM. Były wtedy drastyczne podwyżki cen paliwa, upalne lato i jeździłem z

> nogą o wadze pióra gąski.

Ale to jest z Tobą problem, a nie z autem ok.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie często upierają się, że auto pali im X (wstaw dowolną niską liczbę) tylko dlatego, że RAZ

> czy dwa udało im się taki wynik osiągnąć.

> Zjawisko nader częste wśród właścicieli aut z grupy VAG.

Punto 2 8v paliło przy oszczędnej jeździe ok 5 , 5 LPG ale była to naprawdę oszczędna jazda....

Bez zdań jestem w stanie uwierzyć w ten wynik.

Dla porównania skoda 1.4 schodzila do 7ltr LPG obecnie lacetti ciężko zejść poniżej 9lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mondeo mk2 1.8 16v przy predkosciach kolo 160-200 na niemieckich autostradach lpg spalam kolo 12-14 na 100 km, przy predkosciach do 160 zamyka sie w 12, przy predkosciach do 140 zamyka sie w 8-9, najnizsze spalanie lpg jakie uzyskalem jezdzac do 120 to 7 na 100 km wiec uwierze, ze citigo spali kolo 4;), ale po co sie meczyc... i jechac jak kapelusz..., srednio mondziak lyka mi 9-10 lpg/100 i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu czegoś nie rozumiem zlosnik.gif

Jak ktoś kupuje auto TYLKO po do by paliło 4,5l/100km LPG, bo jak spali 6 litrów to już zrujnuje kieszeń, to PO CO kupuje NOWE auto za kupę siana?

Skoro ktoś tak liczy każdą złotówkę to niech kupi używany wychuchany samochód z LPG. Spali te 0,5 litra więcej, ale będzie 2 razy tańszy w zakupie.

A skoro stać kogoś na nowe auto to po co spinać się czy spali 4,5 litra LPG czy 5,5 litra LPG ...

Sam dużo jeżdżę Pandą VAN z LPG (miasto, trasy po Polsce, trasy po EU) i może mi ona spalić 5,5 litra LPG, a może i 7.

Przy 5,5 się bardzo męczę, a przy 7 jadę normalnie. Licząc netto różnica pomiędzy 5,5, a 7 to jakieś 2,5zł.

Stać mnie dopłacić 2,5zł do każdych 100km, żeby jechać jak człowiek, a nie 70km/h i przewidywać trasę na 5km do przodu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie często upierają się, że auto pali im X (wstaw dowolną niską liczbę) tylko dlatego, że RAZ

> czy dwa udało im się taki wynik osiągnąć.

> Zjawisko nader częste wśród właścicieli aut z grupy VAG.

Potwierdzam. U mnie auto nie chce palic mniej niz 9 ltr/100km

Ale to Opel, wiec sie nie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tu czegoś nie rozumiem

> Jak ktoś kupuje auto TYLKO po do by paliło 4,5l/100km LPG, bo jak spali 6 litrów to już zrujnuje

> kieszeń, to PO CO kupuje NOWE auto za kupę siana?

> Skoro ktoś tak liczy każdą złotówkę to niech kupi używany wychuchany samochód z LPG. Spali te 0,5

> litra więcej, ale będzie 2 razy tańszy w zakupie.

Ale w serwisie juz niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.