Skocz do zawartości

Suzuki Swift 2004-2006 Info potrzebne


Bravus

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem 20.GIF

Potrzebuje telegraficznego skrótu. Koleżanka chce i nie ma dyskusji. Warto się pchać w taki krążownik. Opinie w necie podzielone. Jedni chwalą inni nienawidzą. Nas w sumie interesuje tylko czy:

- Rdzewieje to ?

- Nie ma jakiś typowych wad silnikowych, drogich w ewentualnej naprawie ?

W grę wchodzi silnik 1.3 68 kW. Do miasta ma starczyć.

Sprawa pilna, auto potrzebne na wczoraj zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rdzewieją znaczenie ale dużo zależy od konkretnej sztuki.

Jutro będę szukał rudej zlosnik.gif

> Mechanika nie do zajechania z grubsza.

Poszperałem trochę i wychodzi na to, że są problemy z dostępnością niektórych części eksploatacyjnych w zamienniku dobrej jakości.

Mimo wszystko już ustaliliśmy, że jak auto będzie w miarę OK, to kupimy.

Ma być Swift i basta. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poszperałem trochę i wychodzi na to, że są problemy z dostępnością niektórych części

> eksploatacyjnych w zamienniku dobrej jakości.

Ale to nie VW. W Swifcie nie trzeba wymieniać nic poza eksploatacją.

Zarówno modele od 90r, jak i te obecne, to w moim rozeznaniu najmniej awaryjne auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak z polskiej sieci to podaj VIN na pw to ci sprawdze.

Dzięki ale ten którego dziś oglądałem był z importu.

> nie widziałem korozji w autach bezwypadkowych.

Nawet nie szukałem, bo już na pierwszy rzut oka, było widać przeszłość wypadkową. Prześwietliłem mocniej i wyszło:

- maska 1200 um

- jeden błotnik reanimowany bo miejscami wychodziło 800 um

- drugi błotnik lakierowany dwa razy

- szyba czołowa wymieniana

- rozrusznik do roboty

Po podpięciu kompa, wyszło sporo błędów związanych z czujnikami wstrząsowymi i centralką poduszek powietrznych. Kontrolka airbag przed uruchomieniem silnika mrugała 6 razy po czym gasła, nie wiem czy to prawidłowo ???

Ludzie nie zdawali sobie sprawy, czym jeżdżą. Ogłoszenie oczywiście prywatne.

W tym momencie odpuściłem, bo o ile mechanikę i lakier można by wyprowadzić, to z układami bezpieczeństwa nie chce mi się bawić.

Nie było nawet jazdy próbnej, ludzie byli skłonni do mocnych negocjacji ceny, ale daliśmy sobie spokój.

Poszukiwania trwają dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To Suzuki, więc wiadomo, że tak - przy aucie w takim wieku o jakim myślisz brak śladów korozji

> oznacza, że te zostały zamaskowane.

Nówki z salonu, nie jadę kupić więc spokojnie mam już jakieś wyobrażenie czego się spodziewać. Nawet jak ruda została zamaskowana to raczej znajdę gdzie.

Nie szukamy przysłowiowej "igły", za którą Niemiec płakał jak sprzedawał.

Auto ma się trzymać kupy i mieć sprawne wszystkie układy związane z bezpieczeństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak z polskiej sieci to podaj VIN na pw to ci sprawdze.

> nie widziałem korozji w autach bezwypadkowych.

> była akcja na wykładziny i lampkę bagażnika.

> nie słyszałem jeszcze o żadnych klopotach z RS413.

Czy Ty przypadkiem nie piszesz o mk6, a dyskutowany jest mk5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bzdury opowiadasz...

Roczny/dwuletni Swift z wykwitami na zgrzewach przy progach i na podłodze bagażnika to żaden rodzynek - więc możesz sobie wierzyć w krasnoludki/niezardzewiałe dziesięcioletnie Swifty czy cokolwiek równie fantastycznego, ale sugerowałbym jednak powstrzymanie się przed dawaniem wyrazów tej łatwowierności w wątku, gdzie ktoś zadaje w miarę konkretne pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozmawiamy o rocznikach od 2004 w górę, więc mowa o Mk6, a o czym kolega piszę to nie mam pojęcia

grinser006.gif

Ja się troszkę zakręciłem.

Bo mk6 miał przecież lift chyba w 2008 i jakoś sobie ubzdurałem, że jest mk6 jest produkowany od 2008 grinser006.gifshhh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znajomi mają wersje Joanna Brodzik i tylko mówili że żłopie paliwa jak duża limuzyna

Pewnie mają 1.5 albo używają całego zakresu obrotów w 1.3 zlosnik.gif

Na szczęście w naszym budżecie, nie ma na tą chwilę nic wartego uwagi w woj. mazowieckim. Udało mi się wytłumaczyć, że na siłę nic nie kupujemy zlosnik.gif ( sam nie wiem, jak tego dokonałem )

Rozszerzyliśmy poszukiwania o Corsę D 1.2, jutro pojadę zerknąć na jedną. Jak będzie totalnym ulepem, to chyba zwiększymy budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie mają 1.5 albo używają całego zakresu obrotów w 1.3

> Na szczęście w naszym budżecie, nie ma na tą chwilę nic wartego uwagi w woj. mazowieckim. Udało mi

> się wytłumaczyć, że na siłę nic nie kupujemy ( sam nie wiem, jak tego dokonałem )

> Rozszerzyliśmy poszukiwania o Corsę D 1.2, jutro pojadę zerknąć na jedną. Jak będzie totalnym

> ulepem, to chyba zwiększymy budżet.

jeździli jak każdym autem ok.gif i każdy kto nie wierzył innego wyniku nie zrobił zlosnik.gif

mają silnik 1.3 ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeździli jak każdym autem i każdy kto nie wierzył innego wyniku nie zrobił

> mają silnik 1.3

Czyli ile i w jakich warunkach, bo może zepsuty ?

Mi swego czasu w warunkach rajdowych nie chciał średnio spalić więcej niż 8,5 litra średnio.

Jeżdżąc sprawnie ale oszczędnie zejście poniżej 6 l nie jest wyczynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli ile i w jakich warunkach, bo może zepsuty ?

> Mi swego czasu w warunkach rajdowych nie chciał średnio spalić więcej niż 8,5 litra średnio.

> Jeżdżąc sprawnie ale oszczędnie zejście poniżej 6 l nie jest wyczynem.

Swift 2014 pali 6 w cyklu mieszanym. Tatem musi byc popsuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znajomi mają wersje Joanna Brodzik i tylko mówili że żłopie paliwa jak duża limuzyna

Silniki suzuki wręcz słyną z niskiego spalania. Miałem poprzednią generację 1.3 i przy "kapeluszu" w trasie schodził poniżej 5/100. W mieście z reguły mieścił się w 7/100. Ten po 2004r 1.3 pali średnio o litr więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli ile i w jakich warunkach, bo może zepsuty ?

> Mi swego czasu w warunkach rajdowych nie chciał średnio spalić więcej niż 8,5 litra średnio.

> Jeżdżąc sprawnie ale oszczędnie zejście poniżej 6 l nie jest wyczynem.

średnio na mieście około 9l uważam że jak na silnik 1.3 którym jeździ się spokojnie to dużo ok.gif nie nie był zepsuty był podłączany pod kompa sprawdzane wszystko i nic nie wskazywało na jaką kol wiek usterkę.

Auto nówka z salonu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> średnio na mieście około 9l uważam że jak na silnik 1.3 którym jeździ się spokojnie to dużo nie

> nie był zepsuty był podłączany pod kompa sprawdzane wszystko i nic nie wskazywało na jaką kol

> wiek usterkę.

> Auto nówka z salonu

ekhm

1.3 w miescie pali i to sporo skromny.gif ale taki wynik jak piszesz to przy zaladowanym aucie i nie schodzac z 4.5krpm

jezdzilem i sporo znajomych mam ktorym 1.3 pali przy normalnej jezdzie max 7l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zakupił żonie, Swift'05 jakieś dziwne bo z automatem, pofaszystowskie, chyba 1.2 silnik. 5 lat jeździ, nic nie robi, leje i raz w roku przeglądy robi. Nie psuje się i nie rdzewieje.Ma już +100kkm na pewno. Mówił że kultura pracy słaba,na wybojach podskakuje i że bagażnik naprawdę mirusi. Tyle wiem, nie jeździłem. Wiem że panna wolno i ostrożnie jeździ, ona z tych co kierunkowskaz właczają jak na pustej ulicy w bramę posesji wjeżdza zlosnik.gif Pewnie dlatego automat jej znalazł, bo by tarcze paliła na manualu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> średnio na mieście około 9l uważam że jak na silnik 1.3 którym jeździ się spokojnie to dużo nie

> nie był zepsuty był podłączany pod kompa sprawdzane wszystko i nic nie wskazywało na jaką kol

> wiek usterkę.

> Auto nówka z salonu

Może spalić i 12 l zależy ile stoi, a ile jedzie.

Może bardziej obrazowo napisz, że Swift pali 9l, a xxx w TYCH SAMYCH warunkach i TAKIEJ SAMEJ jeździe pali y.

Swift nie jest mistrzem oszczędności, a żarłoczny też nie jest.

Aaaaaa, czy to nie jest automat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.