Skocz do zawartości

Zaciąganie ręcznego - z wciśniętym przyciskiem czy bez?


Benjamin

Rekomendowane odpowiedzi

Może kiedyś było, ale nie doszukałem się w archeo. Takie pytanie jak w tytule nasunęło mi się po przeczytaniu instrukcji obsługi jednego z Chevroletów:

Zawsze zaciągać hamulec

postojowy bez wciskania przycisku

zwalniającego. W przypadku

parkowania na pochyłości zaciągać

hamulec postojowy z maksymalną

siłą. Jednocześnie wcisnąć pedał

hamulca, aby zmniejszyć

działające siły.

Czy zaciąganie ręcznego z wciśniętym przyciskiem jest niekorzystne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może kiedyś było, ale nie doszukałem się w archeo. Takie pytanie jak w tytule nasunęło mi się po

> przeczytaniu instrukcji obsługi jednego z Chevroletów:

> Zawsze zaciągać hamulec

> postojowy bez wciskania przycisku

> zwalniającego. W przypadku

> parkowania na pochyłości zaciągać

> hamulec postojowy z maksymalną

> siłą. Jednocześnie wcisnąć pedał

> hamulca, aby zmniejszyć

> działające siły.

> Czy zaciąganie ręcznego z wciśniętym przyciskiem jest niekorzystne?

a co za różnica? przecież przycisk nie uczestniczy w procesie hamowania kół tylko w procesie blokowania położenia dźwigni.

IMO jeden wuj biglaugh.gif rób jak wygodnie

a co do zaciągania ręcznego na pochyłości z hamulcem czy nie to też IMO jeden wuj jeżeli auto stoi zgaszone i na biegu: wtedy siły przejmuje skrzynia i jeżeli zaciagniesz ręczny to nic się nie zmieni - do momentu wciśnięcia sprzęgła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może kiedyś było, ale nie doszukałem się w archeo. Takie pytanie jak w tytule nasunęło mi się po

> przeczytaniu instrukcji obsługi jednego z Chevroletów:

> Zawsze zaciągać hamulec

> postojowy bez wciskania przycisku

> zwalniającego. W przypadku

> parkowania na pochyłości zaciągać

> hamulec postojowy z maksymalną

> siłą. Jednocześnie wcisnąć pedał

> hamulca, aby zmniejszyć

> działające siły.

> Czy zaciąganie ręcznego z wciśniętym przyciskiem jest niekorzystne?

Tak jest nie korzystne, ponieważ istnieje ryzyko ze puścisz "wajchę" zanim zwolnisz przycisk blokujący ją przez co może nastąpić jej cofnięcie i wtedy hamulec może trzymać z mniejszą siłą. Wyobraź sobie, że stajesz na stromym podjeździe zaciągasz ręczny, wyślizguje ci się wajcha i auto leci do tyłu gdzie stoi jakiś samochód... Oczywiście możesz robić jak uważasz ale to takie zabezpieczenie jest po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zasugerował taki zabieg dla bezpieczeństwa. Tak na wszelki wypadek, gdyby zaciągając dźwignię z wciśniętym guzikiem coś nie zazębiło dobrze w zapadkach. Natomiast zaciąganie ręcznego z wciśniętym hamulcem zasadniczym pozwala faktycznie na mocniejsze trzymanie ręcznego hamulca i nie obciąża tak mechanizmu, czy linki. W przypadku tarczobębnów to akurat nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Producent zasugerował taki zabieg dla bezpieczeństwa. Tak na wszelki wypadek, gdyby zaciągając

> dźwignię z wciśniętym guzikiem coś nie zazębiło dobrze w zapadkach. Natomiast zaciąganie

> ręcznego z wciśniętym hamulcem zasadniczym pozwala faktycznie na mocniejsze trzymanie ręcznego

> hamulca i nie obciąża tak mechanizmu, czy linki. W przypadku tarczobębnów to akurat nie ma

> znaczenia.

w przypadku zaciągania bez wciśniętego guzika słychać terkot zapadki ( czyli słychać że zapadka działa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się dzieje z tym autokącikiem... jedni sprawdzają ciśnienie w ogumieniu 3x dziennie, inni będą się rozwodzić na temat guziczka w ręcznym.

Czekam na wątek p.t.: Czy jak wsiadacie do auta to najpierw mrugacie oczami a potem łapiecie za klamkę czy odwrotnie? facepalm%5B1%5D.gif

Po mojemu to chyba dobrze świadczy o społeczeństwie jeśli mają "takie problemy" a nie jakieś wojny domowe i inne klęski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę hałasu zaciągania ręcznego. Generalnie nie pamiętam kiedy regularnie go zaciągałem. Robię to tylko jak rzeczywiście zostawiam auto na sporym wzniesieniu. I zawsze z przyciskiem.

A najgorsze jest to jak siedzisz sobie w samochodzie, obok parkuje inne auto i z niego słychać ten zgrzyt hehe.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może kiedyś było, ale nie doszukałem się w archeo. Takie pytanie jak w tytule nasunęło mi się po

> przeczytaniu instrukcji obsługi jednego z Chevroletów:

> Zawsze zaciągać hamulec

> postojowy bez wciskania przycisku

> zwalniającego. W przypadku

> parkowania na pochyłości zaciągać

> hamulec postojowy z maksymalną

> siłą. Jednocześnie wcisnąć pedał

> hamulca, aby zmniejszyć

> działające siły.

> Czy zaciąganie ręcznego z wciśniętym przyciskiem jest niekorzystne?

zawsze z guzikiem zaciągam, ale to narodziło się z zimowych parkingowych szaleństw kilkanaście lat temu i tak zostało

Druga sprawa to nie lubię dźwięku zapadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nienawidzę hałasu zaciągania ręcznego. Generalnie nie pamiętam kiedy regularnie go zaciągałem.

> Robię to tylko jak rzeczywiście zostawiam auto na sporym wzniesieniu. I zawsze z przyciskiem.

> A najgorsze jest to jak siedzisz sobie w samochodzie, obok parkuje inne auto i z niego słychać ten

> zgrzyt

Dokladnie zlosnik.gif mozna to tylko porownac z solidnym "prrrryyyyttt!" blush.gifzlosnik.gifgrinser006.gif tez zaciagam z wcisnietym guzikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w przypadku zaciągania bez wciśniętego guzika słychać terkot zapadki ( czyli słychać że zapadka

> działa )

A co to ma za znaczenie? Przecież jeśli nie działa, wajcha i tak opadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może kiedyś było, ale nie doszukałem się w archeo. Takie pytanie jak w tytule nasunęło mi się po

> przeczytaniu instrukcji obsługi jednego z Chevroletów

IMO piszą tak bo marka pochodzi z USA. Tam nawet na kubkach z kawą piszą, że można się oparzyć bo gorący napój jest w środku.

Możliwe, że ktoś naciśnie przycisk, pociągnie dźwignie do góry potem wróci w dół i dopiero zwolni przycisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tak żeby zgrzytało. lubię ten dźwięk

"Różne zboczenia mają ludzie" grinser006.gif (taki tekst usłyszałem kiedyś od durnego milicjanta, kiedy robiłem fotki rozwalonego auta. Dzisiaj bym mu odparł ,że i owszem, jedni robią fotki, drudzy wstępują do milicji... biglaugh.gifhahaha.gif)

> i mam pewność że złapało.

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że ten dźwięk "nie ma połączenia" z faktycznym działaniem hamulca? Wymontuję Ci linkę ręcznego i dalej będzie zgrzytać... hehe.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że ten dźwięk "nie ma połączenia" z faktycznym działaniem hamulca?

> Wymontuję Ci linkę ręcznego i dalej będzie zgrzytać...

ziew.gif

sugerujesz ze coś robię źle? clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nienawidzę hałasu zaciągania ręcznego. Generalnie nie pamiętam kiedy regularnie go zaciągałem.

> Robię to tylko jak rzeczywiście zostawiam auto na sporym wzniesieniu. I zawsze z przyciskiem.

> A najgorsze jest to jak siedzisz sobie w samochodzie, obok parkuje inne auto i z niego słychać ten

> zgrzyt

O to to. Aż mam ciarki na plecach jak sąsiad, obok którego najczęściej parkuje zaciąga ręczny w taki sposób no.gif Ja zawsze zostawiam samochód na biegu. Ręcznego używam od święta i zawsze zaciągam go z wciśniętym przyciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O to to. Aż mam ciarki na plecach jak sąsiad, obok którego najczęściej parkuje zaciąga ręczny w

> taki sposób Ja zawsze zostawiam samochód na biegu. Ręcznego używam od święta i zawsze

> zaciągam go z wciśniętym przyciskiem.

Powiedz mu, że jak jeszcze raz zaciągnie ręczny z "trrrrrytaniem", to mu powietrze z kół spuścisz!

facepalm%5B1%5D.gif Lem mądrze napisał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.