Skocz do zawartości

Z serii Made in China: '14 Ranault Talisman (duzo pix)


OZI

Rekomendowane odpowiedzi

Jest z Korei, pod francuską marką, ale wygląda jakoś tak .. chińsko hmm.gif Może to i dobry komfortowy samochód, za cenę niższą niż u niemieckich czy japońskich rywali, ale jest jakis taki nijaki.

Za kilka lat poodrywają temu znaczki i w reklamach będzie grało jako "anonimowy, przeciętny samochód bez nazwy" wink.gif

Po "sukcesie" Samsunga .. yy Renault SM5.. yy Latitude, nie sądze by to kiedykolwiek trafiło do Europy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]duzo dla narzekajacych[...]

> Renault Talisman- musi byc bee bo przeciez Made in... Korea ...[...], czyli smasung SM7...

> Dwa silniki od Nissan oczywiscie 2.5l V6 i 3.5l V6

> TA!

po co ta listwa na masce ?

okolice kierownicy tez takie sobie po za tym interessująco

wymiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> okolice kierownicy tez takie sobie po za tym interessująco

> wymiary?

Wheelbase 2,810 mm (110.6 in)

Length 4,945 mm (194.7 in)

Width 1,870 mm (73.6 in)

Height 1,480 mm (58.3 in)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]duzo dla narzekajacych[...]

> Renault Talisman- musi byc bee bo przeciez Made in... Korea ...[...], czyli smasung SM7...

> Dwa silniki od Nissan oczywiscie 2.5l V6 i 3.5l V6

> TA!

Przecież to Latitude po liftingu. Fajne auto ale u nas się nie przyjęło. Zniknęło z oferty.

crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]duzo dla narzekajacych[...]

> Renault Talisman- musi byc bee bo przeciez Made in... Korea ...[...], czyli smasung SM7...

> Dwa silniki od Nissan oczywiscie 2.5l V6 i 3.5l V6

> TA!

Ozi, tak szczerze... czy u was tam ludzie zupełnie nie zwracają uwagi na jakość materiałów wewnątrz auta? Fotele do domu też macie obite plastikową krową a na podłodze panele PCV kiepsko udające drewno?

Jak patrzę na te wszystkie samochody które rezentujesz to mam wrażenie że po dotknięciu czegokolwiek w tych autach po prostu aż bolą zęby tak musi trzeszczeć.

To auto, które prezentujesz jest praktycznie nowe a "skóra" na fotelach już się zaczyna załamywać, poza tym szwy są tak nierówne że chyba moja babcia by to równiej obszyła na maszynie Łucznik. Plastkiki już pozacierane i podrapane a przełącznik regulacji fotela wygląda jakby sam miał za chwilę odpaść. To jakaś masakra jest... I to niezależnie od tego ile to auto kosztuje. Jeśli pozostałe elementy są zrobione z takiej samej jakości materiałów i przy takiej samej kontroli jakości to ja się nie dziwię, że tam macie takie tanie samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> [...]duzo dla narzekajacych[...]

> Renault Talisman- musi byc bee bo przeciez Made in... Korea ...[...], czyli smasung SM7...

> Dwa silniki od Nissan oczywiscie 2.5l V6 i 3.5l V6

> TA!

W tym wszystkim podoba mi sie nazwa. Jest przepiekna. Tylko nie pasuje do tego wozu w ogole. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ozi, tak szczerze... czy u was tam ludzie zupełnie nie zwracają uwagi na jakość materiałów wewnątrz

> auta? Fotele do domu też macie obite plastikową krową a na podłodze panele PCV kiepsko udające

> drewno?

> Jak patrzę na te wszystkie samochody które rezentujesz to mam wrażenie że po dotknięciu

> czegokolwiek w tych autach po prostu aż bolą zęby tak musi trzeszczeć.

> To auto, które prezentujesz jest praktycznie nowe a "skóra" na fotelach już się zaczyna załamywać,

> poza tym szwy są tak nierówne że chyba moja babcia by to równiej obszyła na maszynie Łucznik.

> Plastkiki już pozacierane i podrapane a przełącznik regulacji fotela wygląda jakby sam miał za

> chwilę odpaść. To jakaś masakra jest... I to niezależnie od tego ile to auto kosztuje. Jeśli

> pozostałe elementy są zrobione z takiej samej jakości materiałów i przy takiej samej kontroli

> jakości to ja się nie dziwię, że tam macie takie tanie samochody.

Siedziałeś w Renault Latitude? Bo to jest IMO to samo wnętrze. Akurat materiały w środku Latitude ma bardzo fajne. Może tylko na zdjęciach nie wygląda.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siedziałeś w Renault Latitude? Bo to jest IMO to samo wnętrze. Akurat materiały w środku Latitude

> ma bardzo fajne. Może tylko na zdjęciach nie wygląda.

nie siedziałem.

Nie wiem co to są "dobre" materiały, ale na pewno dobra skóra nie wygląda tak po kilku tygodniach używania. Dobre szwy też tak nie wyglądają.

81KUSJ6Q50FJ0008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia nadwozia z Opla, tyłek z Jaguara, środek od Skody a znaczek Renaulta grinser006.gif

Tył strasznie nie podchodzi mi przy tej linii a i te "materiały" faktycznie optymizmem nie napawają.

Ile to to waży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile zawsze podobają mi się nowe auta i ciężko by mi było znaleźć jakieś brzydkie z prezentowanych tutaj w ostatnim czasie nowości, tak to zdecydowanie mi się nie podoba. Z przodu coś nawiązuje do Passata i Audi, te chromy i grill znaczy się. Z boku jakby Hultaj, tył to już w ogóle nijaki. Od dawna nie widziałem nowego brzydkiego auta a to takie jest. I nie mówię o środku bo tam to jest fajnie, ale z zewnątrz odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Widać tutaj głęboką myśl inżynierską Renault, którą zresztą widać również w samochodach dostepnych w PL.

Szczególnie ergonomicznie rozmieszczony jest włącznik grzania fotela i włącznik tempomatu... ktoś musiał nad tym naprawde długo myślec sick.gif

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na rozkład przycisków i pokręteł podejrzewam, że obsługa byłaby, delikatnie mówiąc, niewygodna, nieintuicyjna.

Do tego Renault wciąż daje niewielkie koła do dużego auta. I te dziwne proporcje. Może w Chinach mają inne upodobania, ale auto wygląda trochę niedopracowane albo zaprojektowane "po taniości".

Co do jakości materiałów i wykonania - nie wypowiem się, bo zjedzą mnie zaraz, że w USA wnętrza są wykonywane z plastiku butelkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po zdjęciach widać, że jakość jest tak tandetna jak telefonów, które robi Samsung. [...]

hahaha.gif - ktos ma takie same zdanie jak jahehe.gif - wykonanie Samsung S4, S5 jestpad.gif[...] Plasti is fantasticzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - ktos ma takie same zdanie jak ja - wykonanie Samsung S4, S5 jest[...] Plasti is fantastic[...]

Ja Wave III sobie chwalę - metal od spodu, a od frontu nierysujący się wyświetlacz amoled ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Patrząc na rozkład przycisków i pokręteł podejrzewam, że obsługa byłaby, delikatnie mówiąc,

> niewygodna, nieintuicyjna. [...]

Jak kazde Reanult IMVHO - styl - design in Francezlosnik.gif[...]

Aaaa. zapomnialem o najwazniejszym! Taaaaaaaaaaaaa-raaaaaaaaaaaaalizak.gif[...]

81KUSGJJ50FJ0008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja Wave III sobie chwalę - metal od spodu, a od frontu nierysujący się wyświetlacz amoled

zlosnik.gif - wszystko zalezy jak uzuwasz.hmm.gif, ale ciekawi mnie jedno - to prawie regula na AKzlosnik.gif - (nie typanic.gif) - auto Made in EU - "My plastic is fantastic"zlosnik.gif

Auto ktore jest tez "EU" - marki - Made in Koreazlosnik.gif

-a fe, skora jestno.gif,

- a nono.gif - plastic jest okropnyzlosnik.gif

- o boy! -kto by to kupilhehe.gif[...]

I to IMVHO w zasadzie tlumaczy jak nie wiele lud wie jak klepane sa dzis auta, a jak marketing ma wielkie znaczenie ...001.gif... bo np fotele nie zaleznie czy sa wstawiane w Pariiiiiiii (Pariszlosnik.gif), czy pod Xioghan czy pod Istambul001.gif pochodza od 2-3 producentow klepane w tych samych fabrykachzlosnik.gif ... ale te zamontowane Made in Korea sa fuj, te pachnace perfumami z France sa juz lepszezlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masakra jaki syf. Niewidomi to montowali albo żółci maja totalnie w plecach jakosc.

Przeciez to Renault! food.gif - i nawet nie Made in Chinazlosnik.gif, designed for China - tak... , ale wyklepane z tych samych komponentow co Koleos, Megane, Fluence i inne001.gif[...]

Wiec?cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widać tutaj głęboką myśl inżynierską Renault, którą zresztą widać również w samochodach dostepnych

> w PL. [...]

I to jest chyba jedyne poprawne stwierdzenie w tym postwaytogo.gif - to auto jest na ChDM, ale nie jest Made in China... Niczym nie rozni sie od tych sprzedawanych w EU ... wbrew temu co niektorzy sadzazlosnik.gif[...], rozwiazania te same, komponenty pochodza z tego samego smietnika co te Made in EU001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - wszystko zalezy jak uzuwasz.,

Używam, po prostu intensywnie używam smile.gif

> I to IMVHO w zasadzie tlumaczy jak nie wiele lud wie jak klepane sa dzis auta, a jak marketing ma

> wielkie znaczenie ...... bo np fotele nie zaleznie czy sa wstawiane w Pariiiiiiii (Paris), czy

> pod Xioghan czy pod Istambul pochodza od 2-3 producentow klepane w tych samych fabrykach ...

> ale te zamontowane Made in Korea sa fuj, te pachnace perfumami z France sa juz lepsze[...]

Wiele foteli do europejskich aut jest produkowanych w Polsce smile.gif

Ale fakt jest faktem, fotele w bliźniaczej Astrze IV są o wiele lepsze od foteli w Cruze.

Ale kiedyś w Lacetii potrafili zrobić wygodne kanapki z welurkiem - przyszli księgowi z GM i mam twarde zydle no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ozi, tak szczerze... czy u was tam ludzie

A gdzie ja napisalem ze to jest u mniezlosnik.gif?

To jest model na China domestic Market - auto dla tu cytat "mlodego businessman" 001.gif[...]

Renault mialo najwiekszy wzrost u mnie od lat .. te 7k sztuk ktore sprzedali to glownie Van-y -dostali ogromny contract z Australia Postzlosnik.gif i Koleos001.gif[...]

Latitude chyba jesli dobrze pamietam znalazl 156 klientowlizak.gif[...]

RENAULT-LATITUDE-244.jpg

I musze cie zmartwic pochodzi z tej samej fabryki co w EUzlosnik.gif[..]

Top 20 Best-selling Brands – 2013

Toyota – 214,630

Holden – 112,059

Mazda – 103,144

Hyundai – 97,006

Ford – 87,236

Nissan – 76,733

Mitsubishi – 71,528

Volkswagen – 54,892

Subaru – 40,200

Honda – 39,258

Kia – 29,778

Mercedes-Benz – 27,547

Jeep – 22,170

Suzuki – 22,075

BMW – 20,522

Audi – 16,009

Isuzu Ute – 10,209

Land Rover – 8350

Renault – 7016

Lexus – 6920

zupełnie nie zwracają uwagi na jakość materiałów wewnątrz

> auta? Fotele do domu też macie obite plastikową krową a na podłodze panele PCV kiepsko udające

> drewno?

Nie mam kanape ze skory Made in Italyzlosnik.gif, calosc kanapy Made in Malaysiazlosnik.gif -zlosnik.gif, miekkawink.gif[...]

> Jak patrzę na te wszystkie samochody które rezentujesz to mam wrażenie że po dotknięciu

> czegokolwiek w tych autach po prostu aż bolą zęby tak musi trzeszczeć.

I tu IMVHO sie mylisz, to auto sie niczym nie rozni od tego EU Renault001.gif, ba nawet nie jest wyklepane w Made in Chinahmm.gif.

Jak myslisz, skad pochodzi duzo czesci w tych VeeDub, Opel etc - z EU fabrykhehe.gif?

Pare ladnych lat temu GM - i wiem to jako faktskromny.gif - zaczal np klepac wszelkie "zewnetrzne elementy plastikowe" = zderzaki ww fabryce Made in China. 001.gif - koszt, jesli dobrze pamietam na 2006 rok byl $8 sztukapanic.gif, jak myslisz, gdzie export szedlzlosnik.gif:

-GM International - czyli wiekszosc fabryk w EU,

-GM America - taniej nie dalo sie wyklepac w Mexico001.gif,

-GM Holden - ten sam zderzak do Commodore kosztuje $800001.gif - niezly % -nie?

> To auto, które prezentujesz jest praktycznie nowe a "skóra" na fotelach już się zaczyna załamywać,

[...]> Plastkiki już pozacierane i podrapane a przełącznik regulacji fotela wygląda jakby sam miał za

> chwilę odpaść. To jakaś masakra jest...[...]

Czyli twierdzisz, ze takie sa EU auta?zlosnik.gif

> jakości to ja się nie dziwię, że tam macie takie tanie samochody.

Totalnie sie myliszzlosnik.gif - pochodza z tych samych fabryk (BMW, Merc, Audi) co te wychwalane w EUzlosnik.gif, GM, Ford, Mazda, Honda, operuje z Thailand ... i uwazasz ze plastic jest inny niz ten wyklepany w UK np Honda?zlosnik.gif

Moge ci postawic Honda Made in UK i Honda made in Thailand - nie ma zadnej roznic w Q materialow, jest w Q poskladania ... 001.gif - ta z thailand jest lepszapanic.gif - patrzac co mowia wlasciiel CR-Vzlosnik.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeciez to Renault! - i nawet nie Made in China, designed for China - tak... , ale wyklepane z

> tych samych komponentow co Koleos, Megane, Fluence i inne[...]

> Wiec?

w europie tego nie montowali na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używam, po prostu intensywnie używam

olor juz zlazi?zlosnik.gif Jak nie to nie intensywniezlosnik.gif - bateria po roku powinna siadaczlosnik.gif...

> Wiele foteli do europejskich aut jest produkowanych w Polsce

Nie ma znaczenia gdzie sa produkowanezlosnik.gif. Ludzie mysla, ze aaa renault Made in EU - ach jak dobrze wyklepaneserduszka.gif, super! Reanult na rynek ChDM - syF! zona.gif...

Reality check! Nawet jesli sa klepane w dwoch inncyh fabrykach to ok 40% komponentow jest wspolnych Z TYCH samych fabrykidea.gif[...].

Wezmy Cruze - Made in Australializak.gif - Local content: 46%zlosnik.gif, nawet nie 51%hehe.gif - czyli 54% auta jest made in China, Mexico, Brasil, Thailand, Poland - kraje o taniej sile roboczej001.gif[...],

Ten sam Cruze Made in Korea ma local content 64%idea.gif, dalej 36% jest z tych samych fabryk co "Made in Oz" (ehe, ehe - sarcasm001.gif) Cruze...

> Ale fakt jest faktem, fotele w bliźniaczej Astrze IV są o wiele lepsze od foteli w Cruze.

> Ale kiedyś w Lacetii potrafili zrobić wygodne kanapki z welurkiem - przyszli księgowi z GM i mam

> twarde zydle

Bo bylo rozruznienie ... Opel vs tani Chevy ... 001.gif[...]

Opel Zafira ktory byl Made in Thailand... miale te same siedzenia co ten klepany w EUzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w europie tego nie montowali na 100%

Nie, ale te na EU rynek sa (byly) z tej SAMEJ fabryki!

Jeszcze zanim zaczalem sie nasmiewac z fanboy-ow "Der Pasnik" na AKskromny.gif[...] to wezmy np VeeDub Golf ...

Gen VI byla u mnie Made in South Africa - Q totalnie facepalm%5B1%5D.gif[...], VeeDubprzerzucil produkcje na Made in Germany - "jako ze rynek wymagajacy"old.gif

I co - problemy te same - padajace podnoszenie szyb, jeziorko w srodkuzlosnik.gif - znany problem z odprowadzaniem h2o001.gif.

teoretycznie mozna mowic, ze te made in Germany sa lepszezlosnik.gif, ale jak widac i te made in South Africa i te Made in Germany maja wspolny pad tych SAMYCH componentowhmm.gif - ktore de facto sa klepanane w dwoch fabrykach AFAIK - jedna Made in Chinazlosnik.gif, druga ... Made in Mexicozlosnik.gif[...]

Wiec IMVHO, - markteing - poskladanie Made in Germany - ach, och, poskladanie Made in South Africe , fuj, begay.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siedziałeś w Renault Latitude? Bo to jest IMO to samo wnętrze. Akurat materiały w środku Latitude

> ma bardzo fajne. Może tylko na zdjęciach nie wygląda.

To nie jest to samo wnetrze! To jest idiotycznie to samo wnetrzezlosnik.gif, klepane w tej samej fabryce, na tej samej lini produkcyjnej co Samsung SM7, Reanult Latitude001.gif, przez te same raczki!

Jedno nie moze byc fujpanic.gif, a drugie byc dobre270747800-sex.gif[...]

renault-latitude-2-big.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież to Latitude po liftingu.[..]

Nawet nie, to wersja "mam inny tylek" - zmienili270747800-sex.gif pod gusta mlodego czlowieka ...

Czyli mamy "fchrancusky" samochod, wyklepany w "Koriii-a" dla "czinese" mlodego czlowieka001.gif[...] a lud na AK probuje jak zawsze wmowic, ze China jest panic.gif (i syf) ... a ten EU styl jest trendy i Qhehe.gif[...]

Za: http://www.4wheelsnews.com/auto-china-2012-renault-talisman-aims-at-young-businessmen/

Quote:

The Renault Talisman is a revised version of the SM7 sold exclusively in the Chinese market since June 2012, under the Renault brand. It is Renault's flagship sedan in China.This is the fourth Samsung-based Renault model after Koleos, Fluence and Latitude.

The Talisman[...]was unveiled at the 2012 Auto China. The aim of its introduction is to reach the young businessmen.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, ale te na EU rynek sa (byly) z tej SAMEJ fabryki!

> Jeszcze zanim zaczalem sie nasmiewac z fanboy-ow "Der Pasnik" na AK[...] to wezmy np VeeDub Golf

> ...

> Gen VI byla u mnie Made in South Africa - Q totalnie [...], VeeDubprzerzucil produkcje na Made in

> Germany - "jako ze rynek wymagajacy"

> I co - problemy te same - padajace podnoszenie szyb, jeziorko w srodku - znany problem z

> odprowadzaniem h2o.

> teoretycznie mozna mowic, ze te made in Germany sa lepsze, ale jak widac i te made in South Africa

> i te Made in Germany maja wspolny pad tych SAMYCH componentow - ktore de facto sa klepanane w

> dwoch fabrykach AFAIK - jedna Made in China, druga ... Made in Mexico[...]

> Wiec IMVHO, - markteing - poskladanie Made in Germany - ach, och, poskladanie Made in South Africe

> , fuj, be[...]

mocno odbiegasz od rzeczywistosci. To nie tak wyglada. Ale tak brzmi dobrze i ludzie to kupuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak taki waski, to czemu Latitude sie w EU nie sprzedawal? - przeciez to bylo (chyba) najwieksze

> Renault w EU ???

nieee u nas laguna chyba w renault robi za max...(poza autami dyplomatycznymi bo i tam cosmieli chyba) ale to pytaj fanów francuzów....

lattitude 490x183

laguna 470x181

a patrz miałeś rację :-)

nie zmienia to faktu, że "wąskawo" (i pewnie odruchowo po przymiarce dlatego nie kupiłem Laguny tylko Insignię :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - patrzac na rynek to bardziej konkuruje z Hyundai Sonata - [...]

> U mnie tego nie ma[...]

Sonata jest przekombinowana - szybko się znudzi. A nijakie auta można klepać latami bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mocno odbiegasz od rzeczywistosci. To nie tak wyglada.

To jakzlosnik.gif? Mowie to z doswiadczenia, pierwszy raz z produktami Made in China mialem stycznosc w 1999. W 2001 - akurat pracowalem dla pewnej firmy, ktora AK uwaza za Przejaw Germanskiej Technologizlosnik.gif, taka legenda jak Pasnik w TDI. Przenieslimy cale linie produkcyjne z D do China i Czech Repoblic001.gif[...] W 2004 ta z CZ zostala przeniesiona do China, i China stala sie JEDYNYM propducentem tych komponentow... Wiec powiedz mi jak to wyglada, bo bylem w China w 99, 01, potem ok 2007, 9, 13zlosnik.gif[...]

Widze jak sie rozwija kraj, i najwazniejsze mam doswiadczenia co tam sie klepie001.gif[...]

> Ale tak brzmi dobrze i ludzie to kupuja.

Nie, nieswiadomi ludzie lykaja marketing lizak.gif - VeeDub Made in Germany, Renault - Made in France etc,hmm.gif

Uwazasz, ze roznica $1 jak klepiesz 2 mil sztuk rocznie jest niezauwazalna? hmm.gif

Uwazasz, ze np podnosniki szyb sa EURO hmm.gif? Nie, batch 1 moze byc Made in China, batch 2 moze byc Made in Poland, batch 3 moze byc Made in Mexico .. i dalej to nieszczesne auto jest uwazane za przejaw EU doskonaloscilizak.gif[...]hehe.gif[...]

... a ten wyklepany Made in Korea jest fujgay.gif .. tylko te komponenty pochodza z tych samych fabrykzlosnik.gif[...]

Aaaa, ta Germanska Dobra firma o ktorej mowie, jest pare rzeczy ktore na coidzien uzywasz i nawet nie zdajesz sobie sprawe gdzie to bylo wyklepane001.gif[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.