Skocz do zawartości

Punto HGT, Barchetta, Coupe, Bravo... jakie są Wasze opinie?


jachu93

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Mam do Was parę pytań o wyżej wymienione i nie tylko auta!

Który z nich będzie najmniej awaryjny, w miarę rozsądny w kosztach użytkowania, a przy okazji da jako taki "fun" z jazdy.

Podobają mi się najbardziej:

Punto HGT

Barchetta

Coupe (1.8 i ewentualnie 2.0 n/a)

Bravo (1.6 lub 1.8, o HGT raczej ciężko)

Alfa Romeo 145 1.6 TS

156 i 147 - oba 1.6 TS i 1.8 TS, a do 147 ewentualnie 1.6 105 KM

Stilo 1.4, 1.6 i 1.8.

Który z nich Waszym zdaniem byłby najlepszy? 90% jazd po mieście, 90% sam lub w 2 osoby. Auto najlepiej z gazem!

Temat typowo offtopowy, skarbonka zapełnia się powoli pieniążkami, więc trzeba powoli myśleć o następcy Seja...

Aaa i najważniejsze - budżet najlepiej około 7-8k zł za samo auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tych co podałeś to tylko Punto HGT da nieco frajdy z jazdy, przy zachowaniu rozsądnych kosztów

> eksploatacji

A co z Barchettą? Silnik chyba jest podobny, zawieszenie też? Jaka jest między nimi różnica? Bo szczerze powiedziawszy, taka "łódeczka" bardzo mi się podoba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co z Barchettą? Silnik chyba jest podobny, zawieszenie też? Jaka jest między nimi różnica? Bo

> szczerze powiedziawszy, taka "łódeczka" bardzo mi się podoba...

ale dostęp do części bardziej ograniczony, starsza konstrukcja, roadster - więc nawozie nie będzie tak sztywne jak w punto. Imho autko raczej do spokojnej jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale dostęp do części bardziej ograniczony, starsza konstrukcja, roadster - więc nawozie nie będzie

> tak sztywne jak w punto. Imho autko raczej do spokojnej jazdy

Hmmm taką bulwarówką chyba bym nie szalał... smile.gif Zresztą nie jestem typem kierowcy, który nie schodzi poniżej odcinki.

Dzięki za pierwsze opinię, czekam na kolejne smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najmniej awaryjny i rozsądny.... szukałbym Stilo 1.4 albo 1.6 (jednostka fiata- nie opla)

Ten budżet pozwoli bardziej na zdrowe Punto 2 1,2 16v lub może lekko nadgryzione 1,4 16v w fl lub hgt przed fl wink.gif

Stilo z lat 2001-2002 też może by się znalazło, ale to będzie raczej cięższe, więc bez Fun'u z jazdy - wiem, mam 1,6 Stilo, miałem 1,2 16v Punto 2 grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co z Barchettą? Silnik chyba jest podobny, zawieszenie też? Jaka jest między nimi różnica? Bo

> szczerze powiedziawszy, taka "łódeczka" bardzo mi się podoba...

miałem kiedyś barchettę i całkiem miło wspominam:

silnik to samo co punto hgt

technicznie o punto mk1

awaryjność jak to fiat

lekkie, małe, zwinne, przyjemne w prowadzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie pluje przodem?

Dramatu nie ma grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif Trzeba jednak wziąć jedną rzecz pod uwagę, Barchetta nie jest autem sportowym o czym zapomina wielu userów, do latania bokami lepiej wybrać MX5 - będzie więcej funu i być może pożyje dłużej przy takiej eksploatacji. Oczywiście nie ma co przesadzać, bo auto zbiera się aż miło w porównaniu do np.147 konnego Avensisa, którego ujeżdżam na co dzień.

Co do samego auta, wiele części faktycznie pasuje z Punto I GT, problemem są niestety rzeczy pasujące tylko do tego samochodu - np, komplet uszczelek dachu kosztuje prawie 4tys zł. Problemem mogą być też panewki w silniku, czy zużywający się wariator. Kolejna sprawa, słabo wyobrażam sobie jazdę tym samochodem na co dzień, ciasno, głośno, twardo i nisko. Auto raczej sezonowe i do użytkowaia bardziej weekendowo.

Ale w sumie samochodzik sympatyczny, już nieczęsto spotykany na drogach i w ogłoszeniach ilość sztuk jakoś z każdym rokiem mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Który z nich będzie najmniej awaryjny, w miarę rozsądny w kosztach użytkowania, a przy okazji da

> jako taki "fun" z jazdy.

to od razu odrzuć Stilo - z moich doświadczeń jest mało awaryjny (choć uchodzi za bardzo awaryjny), z niskimi kosztami utrzymania ... ale jeździ się nim ja sofą - jest wygodnie, ale układ kierowniczy jest mało precyzyjny a zawieszenie jest z budyniu i żelków ... wygodne, ale nie poszalejesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to od razu odrzuć Stilo - z moich doświadczeń jest mało awaryjny (choć uchodzi za bardzo awaryjny),

> z niskimi kosztami utrzymania ... ale jeździ się nim ja sofą - jest wygodnie, ale układ

> kierowniczy jest mało precyzyjny a zawieszenie jest z budyniu i żelków ... wygodne, ale nie

> poszalejesz.

amorki/sprężyny/poliurytany/ 205/50/17 i jest precyzyjniej, zdecydowanie zlosnik.gifok.gif

ale masa zabija fun swiety.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dorzuć trochę i kup TO

miałem i polecam grinser006.gifok.gif zbiera się w serii b. przyjemnie. Szkoda, ze w tym egzemplarzu nie ma ori lamp z przodu i listwy są maźnięte w kolor nadwozia. Ale chyba warta uwagi sztuka smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> amorki/sprężyny/poliurytany/ 205/50/17 i jest precyzyjniej, zdecydowanie

słowo klucz "precyzyjniej" smile.gif ... z gó*** bata nie ukręcisz i przy budżecie na ten samochód zmiany o których piszesz przekroczą jego wartość

> ale masa zabija fun

Stilo zdecydowanie nie jest samochodem dla ludzi o "sportowych ambicjach", natomiast jest dosyć komfortowe i przestronne jak na swoje gabaryty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie! Mam do Was parę pytań o wyżej wymienione i nie tylko auta!

> Który z nich będzie najmniej awaryjny, w miarę rozsądny w kosztach użytkowania, a przy okazji da

> jako taki "fun" z jazdy.

> Podobają mi się najbardziej:

> Punto HGT

> Barchetta

> Coupe (1.8 i ewentualnie 2.0 n/a)

> Bravo (1.6 lub 1.8, o HGT raczej ciężko)

> Alfa Romeo 145 1.6 TS

> 156 i 147 - oba 1.6 TS i 1.8 TS, a do 147 ewentualnie 1.6 105 KM

> Stilo 1.4, 1.6 i 1.8.

> Który z nich Waszym zdaniem byłby najlepszy? 90% jazd po mieście, 90% sam lub w 2 osoby. Auto

> najlepiej z gazem!

> Temat typowo offtopowy, skarbonka zapełnia się powoli pieniążkami, więc trzeba powoli myśleć o

> następcy Seja...

> Aaa i najważniejsze - budżet najlepiej około 7-8k zł za samo auto.

Poza fiatowe weź pod uwagę jeszcze fokę I gen 2.0 bez przeróbek da Ci sporo frajsy z jazdy, zawieszenie mistrzowskie jak na kompakta, silnik mocny, wnętrze przyjemne-będziesz Pan zadowolony cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale chcesz fun czy jazdę z punktu do punktu?

> Bo porównanie Punto HGT ze stilo 1.4 czy 1.6 to nijak...

Szukam "złotego środka" w danym budżecie. Szukam auta do jeżdżenia po mieście, na uczelnie, do dziewczyny pod miasto, czasem na jakieś zakupy... ale ma też dawać jako takie osiągi i kiedy chce, żeby fun był smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dorzuć trochę i kup TO

Jakby dorzucenie 1/3 zakładanego budżetu było takie proste... to czemu nie grinser006.gif może od razu dorzuce 100k zł i kupie jakąś nówke? smile.gif Autko fajne, może się nie sprzeda do czasu, kiedy będę poważnie szukał auta...

> Saxo VTS

Fajny fajny, tylko z tego co oglądałem to dostanie niezakatowanego auta to może być problem. Zwłaszcza 16v.

> posiadam tylko ze cordobe i polecam

> jak bys mial pytanie w sprawie autka to pisz

To jest 1.8T czy 2.0? Słyszałem sporo dobrych opinii o tych 1.8T. Lubią się z gazem?

> audi a3 1997-1999

> silnik 1.6 lub 1.8

> albo 1.8T

Audi odpada od razu. Jakoś nie kręci mnie jeżdżenie Golfem z kołami na masce smile.gif A poważnie, to nie przepadam za tą marką... dużo ostatnio się tego narobiło na ulicach.

Z VAG'a poza Seatami to podoba mi się...... LUPO smile.gif 1.4 16v, ponad 100 koni w takim aucie musi fajnie jechać. Punto 1.2 16v... słyszałem sporo o tym silniku dobrego, ale jednak 80 KM to ciutkę przy mało chyba... chociaż po przesiadce z Seicento to i tak byłaby torpeda.

Dzięki za tak liczne opinie i propozycje smile.gif Coraz bardziej mi się rozjaśnia sytuacja.... teraz tylko zbierać kase i dalej czytać/szukać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polece Ci coś innego.

Saab 900NG lub 9-3 I gen. Silnik 2.0 t 185 KM. Auto nietuzinkowe, silniki pancerne, z gazem sie lubią no i frajda z jazdy silnikiem doladowanym. Potem bez wiekszych kosztow spokojnie 220KM mozesz zrobić. Oczywiście saab bedzie starszy, moze będzie wymagał troszkę wiecej troski ale może akurat Ci sie spodoba. Na saabklub.pl na pewno znajdziesz zadbanego od klubowicza. To tylko propozycja troszkę inna od powyższych. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja polece Ci coś innego.

> Saab 900NG lub 9-3 I gen. Silnik 2.0 t 185 KM. Auto nietuzinkowe, silniki pancerne, z gazem sie

> lubią no i frajda z jazdy silnikiem doladowanym. Potem bez wiekszych kosztow spokojnie 220KM

> mozesz zrobić. Oczywiście saab bedzie starszy, moze będzie wymagał troszkę wiecej troski ale

> może akurat Ci sie spodoba. Na saabklub.pl na pewno znajdziesz zadbanego od klubowicza. To

> tylko propozycja troszkę inna od powyższych.

Ahhhhhhhh Saab'y to po Alfie i Subaru moja 3 ukochana marka! Ale chyba jeszcze nie czas... wątpie, żeby "sponsorzy" byli skłonni dołożyć się do takiego auta smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ahhhhhhhh Saab'y to po Alfie i Subaru moja 3 ukochana marka! Ale chyba jeszcze nie czas... wątpie,

> żeby "sponsorzy" byli skłonni dołożyć się do takiego auta

Samochod na prawde nie jest cieżki w utrzymaniu. Częsci dostępne, nie są drogie. Saab co prawda ma swoje bolączki jak kaseta zapłonowa, wypadający wsteczny bieg itp. Mimo wszystko jeżeli będziesz dbał, kupisz od kogoś kto na saabach sie znał i również dbał to da Ci sporo frajdy z jazdy. Silniki b204l są pancerne i wytrzymują spore przebiegi i są wytrzymałe na wszelkie modyfikacje Aczkol hehe.gifwiek to tylko moja opinia ale ja jestem zboczony na punkcie saabow palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Samochod na prawde nie jest cieżki w utrzymaniu. Częsci dostępne, nie są drogie. Saab co prawda ma

> swoje bolączki jak kaseta zapłonowa, wypadający wsteczny bieg itp. Mimo wszystko jeżeli

> będziesz dbał, kupisz od kogoś kto na saabach sie znał i również dbał to da Ci sporo frajdy z

> jazdy. Silniki b204l są pancerne i wytrzymują spore przebiegi i są wytrzymałe na wszelkie

> modyfikacje Aczkol wiek to tylko moja opinia ale ja jestem zboczony na punkcie saabow

Powiedz to moim rodzicom smile.gif Dla nich wszystko co jest duże, a tym bardziej jak jest takie egzotyczne jak np. Saab to jest piekielnie drogie w utrzymaniu i "paaaanie ile to pali" smile.gif Ale też patrząc z mojego puntu widzenia to chyba jednak Schaboszczak jest dla mnie za duży smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedz to moim rodzicom Dla nich wszystko co jest duże, a tym bardziej jak jest takie egzotyczne

> jak np. Saab to jest piekielnie drogie w utrzymaniu i "paaaanie ile to pali" Ale też patrząc

> z mojego puntu widzenia to chyba jednak Schaboszczak jest dla mnie za duży

Z rodzicami nie ma żartów. Jak kupowałem swojego 900NG to byłem na 1szym roku studiow i jeszcze z rodzicami mieszkałem ale miałem o tyle dobrze, ze sam z bratem go finansowałem. Myślę, ze 900tka nie jest sporo większa od stilo. Spalanie gazu w mieście ok 14 litrow zlosnik.gif Tylko taka propozycja z mojej strony ale rozumiem, ze ciezko bedzie przekonac Rodzicow zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbnajdz barchette jesli nie planujesz wozic gratow, a z rozsadna kobietka to i na wakacje bujniesz.

Mysle, ze do 10 k mozna cos znalezc ciekawego a za 15 to po lifcie z DE na gotowo wciagniesz.

NO ale to juz 10 lat auto jednak uwazam, ze jako zabawka moze byc.

No i jak wisienka na torcie na ulicach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> słowo klucz "precyzyjniej" ... z gó*** bata nie ukręcisz i przy budżecie na ten samochód zmiany o

> których piszesz przekroczą jego wartość

dlatego tego konretnego sformułowania użyłem zlosnik.gif

> Stilo zdecydowanie nie jest samochodem dla ludzi o "sportowych ambicjach", natomiast jest dosyć

> komfortowe i przestronne jak na swoje gabaryty.

wiem, mam, używam codziennie i bardzo mnie cieszy niska awaryjność 12-letniego Fiata smile.gif

Szukam, kolejnego, bo mój powoli przechodzi na kolejnego "kierownika" w garażu wink.gif

Ale ma być przed fl, 1,6 16v pod lpg lub 1,9 115KM pod wirusa, 5d czerwony dynamic z jeszcze lepszym wypasem niż mój obecny, ale bez okna dachowego, tak wiem, łatwo nie będzie biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest 1.8T czy 2.0? Słyszałem sporo dobrych opinii o tych 1.8T. Lubią się z gazem?

1.8T spalanie wychodzi tak 9-11 ,sam posiadam w niej gaz i nie narzekam spalanie gazu miedzy 10-13 zalezy od nogi zlosnik.gif

w 1.8T lubia siadac cewki a tak wiecej nie mialem problemow z tym autem czesci nie sa drogie i auto fajnie sie odpycha i latwo w nim podniesc moc 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to Barchetta wiem czego się obawiać, a co z Coupe? To auto bazuje też na Punto, czy to już bardziej Bravo/Marea? 1.8 to jest ten sam z Barchetty i HGT? Też wariator i dbanie olej to jego bolączki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra, to Barchetta wiem czego się obawiać, a co z Coupe? To auto bazuje też na Punto, czy to już

> bardziej Bravo/Marea? 1.8 to jest ten sam z Barchetty i HGT? Też wariator i dbanie olej to

> jego bolączki?

obawiac sie nalezy wszystkiego jak to w uacie uzywanym tymbardziej coupe sportowe czyli poprzedniego wlasciciela:)

coupe to bravo/tipo

silnik 1.8 to samo co w hgt czyli wariator olej, krotkie przebiegi na pasku rozrzadu itd

sam mialem bravo 1.8 GT i fajnie to jezdzilo jak na tame czasy tylko troche w srodku bylo slabo pod wzgledem materialow

a z listy w 1 twoim poscie pewnie bym poszedl w 147 1.6 103km, najswiezsze, silnik bez udziwnien wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do AR 147 1.6 103 KM... to od mojej mamy znajomi z pracy mają i prawdopodobnie późną wiosną/latem będą chcieli ją sprzedać... z jednej strony ciągnie mnie ta opcja, bo auto z w miare pewnego źródła, Alfa to marka marzeń, silnik raczej tani w eksploatacji, lubi się z gazem... spełnia wszystkie wymogi... no może poza 1 - fun z jazdy. 103 KM jakoś jedzie w tym aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do AR 147 1.6 103 KM... to od mojej mamy znajomi z pracy mają i prawdopodobnie późną

> wiosną/latem będą chcieli ją sprzedać... z jednej strony ciągnie mnie ta opcja, bo auto z w

> miare pewnego źródła, Alfa to marka marzeń, silnik raczej tani w eksploatacji, lubi się z

> gazem... spełnia wszystkie wymogi... no może poza 1 - fun z jazdy. 103 KM jakoś jedzie w tym

> aucie?

niestety to nie jedzie oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bravo GT. wiem ciezko znalezc ale mozna. a wersja budzetowa to... 1.2 wink.gif tak wiem kupa smichu pewnie dla niektórych ale smialo powiem jesli ktos sie tym naumie jeździć to daje rade tongue.gif Poza tym Stilo 1.4 no i alfa 147

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupno zarówno minimum ~14 letniego 2.0 i JTDka może się tak samo źle skończyć (finansowo)

nie ma się co zniechęcać , jak dobrze sprawdzisz przed zakupem ( i wiesz co sprawdzić ) to nie ma problemu , ja 2 lata temu kupiłem do ciorania za 5000pln alfę 146 1,9 JTD 2000r , sprowadzona z francji , niewiadomy tak naprawdę przebieg - niby teraz ma 250tys km , i przy silniku wymieniałem w sumie termostat i czujnik poł. wału korbowego , ponadto z napraw : przegub wewnętrzny ( bo drgał przy przyspieszaniu) i łapę silnika ( poduszka) , i wahacze , nic z poważnych i drogich rzeczy jeszcze nie padło zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bravo GT. wiem ciezko znalezc ale mozna. a wersja budzetowa to... 1.2 tak wiem kupa smichu pewnie

> dla niektórych ale smialo powiem jesli ktos sie tym naumie jeździć to daje rade Poza tym

> Stilo 1.4 no i alfa 147

Bravo mi się bardzo podobają. 1.2 odpada ze względu na troszkę jednak słabe osiągi (z tym silnikiem to wolałbym młodsze Punto, np. Sporting), 1.4 12v podobno się sypią... więc zostaje 1.6, 1.8 (o którym nic nie wiem) i 2.0 HGT, którego jednak bym się bał....

A co myślicie o Lupo 1.4 16v 100 KM lub 1.4 FSI 103 KM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bravo mi się bardzo podobają. 1.2 odpada ze względu na troszkę jednak słabe osiągi (z tym silnikiem

> to wolałbym młodsze Punto, np. Sporting), 1.4 12v podobno się sypią... więc zostaje 1.6, 1.8

> (o którym nic nie wiem) i 2.0 HGT, którego jednak bym się bał....

> A co myślicie o Lupo 1.4 16v 100 KM lub 1.4 FSI 103 KM?

to jak już tak kombinujesz to pomyśl o kuprze od naszej autokącikowiczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bravo mi się bardzo podobają. 1.2 odpada ze względu na troszkę jednak słabe osiągi (z tym silnikiem

> to wolałbym młodsze Punto, np. Sporting), 1.4 12v podobno się sypią... więc zostaje 1.6, 1.8

> (o którym nic nie wiem) i 2.0 HGT, którego jednak bym się bał....

1.8 w Bravo nie miało wariatora i dzięki temu to raczej dość dobry silnik, tylko słabszy niż w Barchetta i Punto II HGT. W Bravo ma 115KM.

> A co myślicie o Lupo 1.4 16v 100 KM lub 1.4 FSI 103 KM?

FSI nie zagazujesz sensownie.

PS a nad Alfą GTV nie myślałeś? Fun z jazdy będzie, bo świetnie się prowadzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.