Skocz do zawartości

corsa c 1,2 lancuch


hefi

Rekomendowane odpowiedzi

wyrwalem tanio oink.gif

dzwoni lancuch na rozrzanym silniku jak w dizlu no.gif

cos jak tu

mozna z tym pare km zrobic czy od razu stawiac na warsztat?

olej - lany byl 5w30 semi - tak przynajmniej wynika z faktur - kontynuowac czy zejsc na 10w40 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to pewne, że łańcuch ?

> może regulatory, albo popychacze....

> też mam corsę c 1.2 i też mi klepie i wczoraj mechanik obstawił właśnie popychacze

podobno typowe

koles stetoskopem obsluchal i stwierdzil, ze to lancuch

gdzies tam ktos napisal - na zimnym cicho na rozgrzanym dzwoni - tak jak u mnie

poza tym jesczze ktos inny, ze nie wymieniac lancucha a zmienic olej to ucichnie

nie wiem

auto na handel i tak ale z takim bigbenem pod maska nie wyda

lancuch to 250pln wiec koszt nie duzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, ja kupiłem we wrześniu wozidło żonie i jak klepało, tak klepie - zalałem jakimś szuwaxem, co miało poprawić smarowanie, ale nic to nie dało....

właśnie - muszę też stetoskopem sprawdzić 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później mam na warsztacie płaczących naiwnych, bo są tacy, którzy nie mają sumienia. Zapamiętaj kolego - i to nie jest z reklamy, choć tak brzmi - Dobro wróci do Ciebie podwójnie, zło też niestety. To jest z doświadczenia życiowego. Zauważyłem to już dawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Później mam na warsztacie płaczących naiwnych, bo są tacy, którzy nie mają sumienia. Zapamiętaj

> kolego - i to nie jest z reklamy, choć tak brzmi - Dobro wróci do Ciebie podwójnie, zło też

> niestety. To jest z doświadczenia życiowego. Zauważyłem to już dawno.

Ale dalej nie czaje ocb?

Wymienie caly rozrzad, olej, filtry przyszlemu nabywcy

Mam mu to zostawic zeby sam sobie zrobil??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosztowalo mnie to 450 pln

lancuch z napinaczami i zebatkami, uszczelka pod pokrywe rozrzadu, nowa pompa wody, olej, filtr, browarki

uszczelka pod pokrywe jeszcze byla miekka i nie przepuszcza wiez zostaje

autko juz nie klekocze, cisza jak nie w oplu

bedzie pan zadowolony zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące później...

Kolego przerabiałem temat w Agili z takim samym silnikiem, wymiana rozrządu na pewno nie zaszkodzi, ale u mnie po wymianie samego rozrządu nic się nie poprawiło. Zimny był cichy po rozgrzaniu powyżej 80oC zaczynał hałasować jak kosiarka. Otóż przyczyną były zatkane kanały olejowe i słabo smarowana była klawiatura (popychacze) "mój" mechanik rozebrał pokrywę przeczyścił kanały oraz zastosował płukankę do silników. Zalał nowym olejem i silniczek działa luks czy zimny czy ciepły.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

cezariusz11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podłączę się pod temat, kupiłem zona.gif corsę C 1,2 (z12xe) i zastanawiam się nad olejem jaki zalać, do tej pory lany był 10w40 (z książki wynika że od nowości), ale trochę mi się nie podoba że popychacze po zimnym starcie potrafią klepać ze 3-4 sek. Łańcuch nie hałasuje ponad normę czy to zimny czy ciepły, kontrolka oleju gaśnie od razu ale boli me uszy ten dźwięk po starcie. Pomoże zmiana na 5w30 czy zrobię kuku silnikowi? Przebieg 150kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> autko jezdzi - ło bez problemow te kilka tygodni - ofc jak na opla

> ale taka sytuacja

> przekrecam kluczyk i ciemno na desce

> zdarzylo sie dwa razy

> nastepny raz przekrecam i kontrolki sie zapalaja i auto odpala

> kostka czy laczenie licznik buda ??

Złącze licznika to newralgiczne miejsce w Corsach C. Gdy następnym razem zdarzy się podobna sytuacja to spróbuj docisnąć lub stuknać w zegary, będziesz wiedział czy to ich wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Złącze licznika to newralgiczne miejsce w Corsach C. Gdy następnym razem zdarzy się podobna

> sytuacja to spróbuj docisnąć lub stuknać w zegary, będziesz wiedział czy to ich wina.

Potwierdzam te złącze w licznikach Corsy C to dość newralgiczne miejsce. Co ciekawe w Vectrze B jest zastosowany ten sam patent a problemów nie ma hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Kolego mam Agilę i termostat przy mrozach i jeździe w trasach ma właśnie takie temperatury, w mieście bardziej się podgrzewa. Wydaje mi się że jest OK. Jak miałem uszkodzony termostat to po mieście w ogóle nie mogłem zagrzać silnika wskazówka ani drgnęła. Po wymianie na oryginał GM jest OK.

> wykonczy mnie psychicznie ten samochod

> wymienilem termostat bo grzala sie dluzej niz dizel

> no dzien albo z tydzien bylo fajnie

> teraz znow trzyma 79-82 stopnie przy spokojnej jezdzie

> tak ma byc czy nowy termostat sie skonczyl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Wytargalem go dziś, żeby zobaczyć czy sue nie zacial otwarty.

Ugotowalem dziada, działa jak należy. Otwierał się przy wrzącej wodzie.

Zostawiam jak jest póki leci ciepło z kratek.

Went sue włącza przy 93 chyba i temp ładnie spada do 87.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to troche przekombinowali

> a jest na to jakis myk? wymienia sie zegary, wtyczke czy to jest nienaprawialne?

Rozwiązałeś jakoś powyższy problem? Bo chyba i mnie to dotknęło, od kilku dni pali się naprzemiennie check i kontrolka immo.

Czy miałeś jakieś błędy u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.