Skocz do zawartości

audi 80 cabrio


deszczowyRoman

Rekomendowane odpowiedzi

> zapomniałem powiedziec ze bedzie LPG

No to odpuść 2.3.

W zasadzie to najlepiej 2.8.

Idealny do gazu, pojemności się nie bój, bo to jest akurat atut.

Reszta to będą za słabe silniki i nie przyjemne w użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdy nic się nie dzieje to nie jest problemem fakt. Ale niech coś się zacznie dziać, to ze świecą

> szukać specjalisty od jetronica.

No teraz już coraz trudniej bo czas leci.... Ja miałem audi 90 z tym silnikiem ale było 6 letnie wiec działało idealnie a fakt ze te cabrio raczej będzie wiekowe frown.gif

A jak to jest w MB? Czy są takie problemy z wtryskiem a autach z początku lat 90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak to jest w MB? Czy są takie problemy z wtryskiem a autach z początku lat 90?

miałem i MB w124 z M103 i B4 z NG i nic sie nie działo...

w M103 jedynie wymieniłem końcówki wtryskiwaczy i sondę. chodziło zmniejszenie spalania z 25L/100km na ksiązkowe niecałe 15

wiecej żadncyh kłopotów.

audi paliło od 8L wzwyz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może ze 3000km, planuje kupic z założonym LPG

pad.gif

To juz prawie klasyk, youngtimer i do tego cabrio. Chyba Cie cos.......... jesli chcesz do tego zakladac gaz, tym bardziej przy malych przebiegach no.gif. No chyba, ze bedziesz tam instalowal kuchenke turystyczna i cos gotowal hehe.gif.

Bagaznik i tak mniejszy przez skladany dach i jeszcze do niego butla z gazem sick.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> trochę przesadziłem - moze 4000km rocznie

Panie - no bez przesady. Do takiego przebiegu - jeszcze bym zrozumiał jakbyś robił 20 kkm, ale 4? IMO ekonomicznie to nie ma sensu. Chyba, że po prostu lubisz woń nawaniacza gazu, jak będziesz jechał bez dachu i staniesz na światłach grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co powiecie o tym modelu z silnikiem 2.3?

> na coś szczególnie zwracac uwagę? dach?

> z rdza raczej nie powinno byc problemu.

Szukaj Cabriolet'a w polifcie po 96 jeśli Cię stać. Dużo bolączek będziesz miał z głowy.

Wady? Jak w każdych B4, elektryka lubi śniedzieć i pękają luty w przekaźnikach... czasem dzieją się cyrki z zegarami, mechaniką dachu i innymi pierdołami.

Nie bierz z mechanicznym wtryskiem, a już z gazem w ogóle. Chyba, że robił to ktoś kumaty, ale śmiem wątpić.

Uważaj bo jest sporo bitych modeli.

ps. ten model nazywa się Audi Cabriolet. Żadne 80, 90, cabrio. Dostaję rzucawki jak widzę, jak ktoś nazywa tak Cabrioleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może ze 3000km, planuje kupic z założonym LPG

Proponuję zmienić plany i albo jeździć tym więcej (gaz zacznie się opłacać), albo kupic jednak bez LPG.

Z tego, co pamiętam, ale nie jestem na 100% pewien, to silnik 2.3 w tym audi ma wtrysk mechaniczny. Oznacza to, że trzeba do niego wyjątkowo ogarniętego gazownika, żeby to wszystko poprawnie założył oraz wystroił. Pitolenia się z tym co niemiara a efekt ciągle może być niezadowalający.

Samochodzik ładny, jak chcesz to kupuj, ale raczej nie patrz na egzemplarze z już założonym gazem - jak ktoś w ten sposób chciał oszczędzać na tym samochodzie, to to dobrze nie wróży reszcie.

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To juz prawie klasyk, youngtimer i do tego cabrio. Chyba Cie cos.......... jesli chcesz do tego

> zakladac gaz, tym bardziej przy malych przebiegach . No chyba, ze bedziesz tam instalowal

> kuchenke turystyczna i cos gotowal .

> Bagaznik i tak mniejszy przez skladany dach i jeszcze do niego butla z gazem .

ziomki

lpg ma być i tyle.

jakbym robił 1000km rocznie to i tak lpg ma być - to jest jeden z warunków.

trochę audic z LPG jest na rynku i bede szukał z juz założoną instalacją LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ziomki

> lpg ma być i tyle.

Nie widze sensu, tym bardziej zeby wachac swoje wlasne gazowe spaliny. I nie mow, ze nie bedzie takiego smrodu w ponad 20 letnim aucie.

> jakbym robił 1000km rocznie to i tak lpg ma być - to jest jeden z warunków.

Ale nie do aut z mechanicznym wtryskiem, to proszenie sie o klopoty. Wtrysk musi byc smarowany, na sucho dlugo nie pochodzi.

> trochę audic z LPG jest na rynku i bede szukał z juz założoną instalacją LPG.

Bo ludzie pchaja na sile zeby bylo taniej, a pozniej zaczynaja sie problemy. Znam kilka przypadkow, ostatni z B4 kombi, gdzie skonczylo sie remontem silnika, mniejszym lub wiekszym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie widze sensu, tym bardziej zeby wachac swoje wlasne gazowe spaliny. I nie mow, ze nie bedzie takiego smrodu w ponad 20 letnim aucie. Ale nie do aut z mechanicznym wtryskiem, to proszenie sie o klopoty. Wtrysk musi byc smarowany, na sucho dlugo nie pochodzi.

> Bo ludzie pchaja na sile zeby bylo taniej, a pozniej zaczynaja sie problemy. Znam kilka przypadkow, ostatni z B4 kombi, gdzie skonczylo sie remontem silnika, mniejszym lub wiekszym.

Zostaw, nie zrozumie. Jak ktoś chce podcierać tyłek szkłem to co mu będziesz bronił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ziomki

> lpg ma być i tyle.

> jakbym robił 1000km rocznie to i tak lpg ma być - to jest jeden z warunków.

> trochę audic z LPG jest na rynku i bede szukał z juz założoną instalacją LPG.

Ziomal.

Bierz w takim razie najtańszą taką Audicę. Po co masz przepłacać, ta będzie najlepsza !

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja zakładałem gaz do Łady. Przebieg roczny ok 7 000km. I też słyszałem... mało jeździsz.... po co

> instalacja. No i po 4rech latach daaaawno się zwróciło....

Michau pokaz no te Twoje nowe cudo lepiej zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.