Skocz do zawartości

Mercedes 300SL - hit czy kit...?


Rekomendowane odpowiedzi

Na RM Auctions pojawi się w maju jeden z 11 odbudowanych przez Merca 300SL, 6 zostało zbudowanych dla szejka Brunei, a 5 pozostałych poszło na sprzedaż. Powstało 8 coupe i 3 roadstery.

Pod maską silnik V8 380KM, zawieszenie Bilstein, heble AMG i wiele innych zmian, włącznie z wnętrzem.

1814944981611359948-970x548-c.jpg

19675044861774731406-970x548-c.jpg

1903234341410051775-970x548-c.jpg

172706922231125031-970x548-c.jpg

Szacunkowa wartość to 1mln euro zlosnik.gif

Z jednej strony to nie jest wydumka, bo odbudowała go firma, która stworzyła tego Merca, ale z drugiej powinni za cos takiego łapy ucinać.

Niech sobie sułtan Brunei robi co chce - na nim można zarobić. Ale po co AMG tworzyło kolejnych 5 sztuk tego czegoś? Nie lepiej było odtworzyć 5 samochodów na bazie oryginalnych części, które przecież mogą sobie doprodukować???

Może to ja jestem jakiś dziwny...? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z lusterkami też przesadzili

koła faktycznie średnie, ale nie dramatyczne. Co do lusterek - IMO nie jest źle... Są trochę za wysokie, ale niestety taka jest cena za zapewnienie znośnej widoczności do tyłu. No samo wewnętrzne nie za bardzo pasuje... ale pewnie inaczej się nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie... oryginalne kosztują koło 1,5mln euro

Jakbym miał wydać na FANABERIE 1mln EURO (mowa o tym nowym SL'u) to chcąc KONKRETNIE TAKIE auto chyba wydałbym 1,5 mln EURO zlosnik.gif

Wnioskuję po tym, że chcąc kupić Seja Vana za 4 tysie, kupiłem Pandę za 6 zlosnik.gif Matematycznie to samo hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie jest to spowodowane jakimś przepisem, że w nowym aucie musi byc przynajmniej jeden air bag,

> czy cos

No to sie nie postarali bo poduszkę można upchnąć w puszce wielkości konserwy. Np. taka kierownica ma 37cm a poduszka, która wyjmowałem nie więcej niż 12 - 15cm.

12a72f23adfa.jpg

Można ją było spokojnie zabudować w podobnej kierownicy:

9073f161a37a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm... dawno wyczytane gdzieś. Chociaż często ta informacja się pojawia w opisie tego

> samochodu/serii w necie.

ok.gif

wszedzie gdzie szukałem tam opisują go AMG, a i na stronie HWA nic nie ma o 300SL, co nie zmienia faktu, ze mozesz mieć całkowią rację smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszedzie gdzie szukałem tam opisują go AMG, a i na stronie HWA nic nie ma o 300SL, co nie zmienia

> faktu, ze mozesz mieć całkowią rację

Pewnie prawda jest gdzieś po środku, że obie firmy maczały w tym palce...

CLK GTR Roadster chyba też wyszło od HWA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.