Skocz do zawartości

Yaris, GP, Fabia


Rylu

Rekomendowane odpowiedzi

Znajoma po kradzieży corolli e12 1.6 16v 5d, rozgląda się za następcą i pod uwagę bierze

Yaris II 1.4 D4D

Fiat GP 1.3 mjtd

Fabia 1.4 TDi sick.gifzlosnik.gif

Diesel dlaczego ? bo tak i już zlosnik.gif ja nie wnikam grinser006.gif

Które z tych aut wydaje się być najlepszą alternatywą. Jeździłem GP, Yarkiem ale benzynowcami. Trochę wiem, czytałem o tych samochodach ale chętnie poczytam opinie mądrych głów old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się wypowiedzieć o GP i Fabi. Obydwa auta w benzynie GP 1,4 77KM a Fabi 1,2 traktor 3 cylindry 70KM. Wygodniej mi się jeździ punto, jest cichsze, twardsze zawieszenie, lepsze hamulce. Na plus dla fabii to lepsze ogrzewanie, sprawniejsza klimatyzacja. Miejsca podobnie chociaż z przodu w GP więcej. Koszty serwisowania praktycznie identyczne. Co do psucia się to narazie nie ma co się psuć bo GP ma 85tyś km, a fabia 42tyś km. Ideałem dla mnie było by auto które ma zawieszenie, hamulce, wyciszenie punta, ogrzewanie, klima z fabii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GP większe wygodniejsze ale mniej trwałe zawieszenie niż Yaris

Yaris mniejszy mało awaryjny za to w Fiacie bywałe drobne usterki

GP lepsze wykonanie środka a Yaris tragedia...plastyki najtańsze i beznadziejny kokpit crazy.gif

Yaris III zdecydowanie lepszy ale młody samochód to i droższy

W fiacie GP do 60 tyś km, wymieniłem stabilizatory, alternator, klocki przy 45tyś km

w Yaris II i III do 60tyś km nic nie było robione, klocki po 60tyś km i jeszcze pare tyś by zrobiły

obydwa auta używane na eLce ! czyli mocno eksploatowane.

Fiaty przeglądy co 30tyś

Toyota co 15 tyś mały przeglą z wymianą oleju co 30 tyś droższy duży przegląd.

Biorąc pod uwagę całość i ceny i koszty utrzymania to i tak wolałbym GP i jeszcze z LPG smile.gif

ze skodą nie miałem do czynienia to się nie wypowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rylu mam od niedawna fabię II fdeteiku tylko 1.9 PD+ i całkiej niezłe auto, dyszel spala mało 7/100

> miasto+ klima i ciśnie do 215 na autobanie i jest największy.

> 1.4tdi to pomyłka

> Pewnie wybierze Yarisa-z małych dyszli dobrze oceniany

Szuka właśnie małego diesla ja jej zaproponowałem yarisa i grande punto ona brała pod uwagę fabię (od razu jej odradziłem) i sentymentalnie corollę tyle, ze D4D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> GP większe wygodniejsze ale mniej trwałe zawieszenie niż Yaris

> Yaris mniejszy mało awaryjny za to w Fiacie bywałe drobne usterki

> GP lepsze wykonanie środka a Yaris tragedia...plastyki najtańsze i beznadziejny kokpit

> Yaris III zdecydowanie lepszy ale młody samochód to i droższy

> W fiacie GP do 60 tyś km, wymieniłem stabilizatory, alternator, klocki przy 45tyś km

> w Yaris II i III do 60tyś km nic nie było robione, klocki po 60tyś km i jeszcze pare tyś by zrobiły

> obydwa auta używane na eLce ! czyli mocno eksploatowane.

> Fiaty przeglądy co 30tyś

> Toyota co 15 tyś mały przeglą z wymianą oleju co 30 tyś droższy duży przegląd.

> Biorąc pod uwagę całość i ceny i koszty utrzymania to i tak wolałbym GP i jeszcze z LPG

> ze skodą nie miałem do czynienia to się nie wypowiem

Koszt utrzymania yarisa pewnie ciut większy ale i mniej traci na wartości. Środek jest okrutny to fakt sick.gif jedyne co mi się w nim podobało to regulacja tylnej kanapy. Mnie osobiście też bardziej podchodzi grande punto silnik też ma dobre opinie podobnie jak D4D. Musi wsiąść najlepiej i obejrzeć na żywo. Dzwoniłem do jakiegoś komisu w pobliżu ale nic nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak w innych ale w GP beznadziejny słupek co zasłania widoki na boki dzięki temu moja

> go skasowała i trochę Panu bok

> Ogólnie auto bardzo fajne , tylko ten zapach w środku jakiś taki dziwny

Hmmmm. Napiszę tak. W porównaniu do Bravo II to w Grande 3d czułem się jakby piesi widzieli jakie mam skarpetki założone grinser006.gif Dla mnie widoczność była bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to Ona musi się każdym przejechać, bo kobiety mają inny gust niż my i na co innego patrzą niż faceci (ja z żoną też ostatnio szukaliśmy podobnego auta i padło na 207 bo ładny i łatwo się nim jeździ, i dobrze bo to jej miał się podobać a nie mi - ja byłem za GP). A może trzeba popatrzeć jeszcze z innej beczki, GP nie jest narażone na kradzież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> GP większe, ładniejsze, ale bardziej awaryjne i jak dla mnie koszmarnie niewygodne fotele - ja z

> tego auta po 300 km wychodzę zawsze obolały

> Yarek II dla kobiety idealny (ilość schowków)

Jeśli chodzi o niewygodne fotele to króluje Yaris. Fabia jest nijaka, poprawna i jeśli nie ma egzotycznego silnika 1.6TDI grinser006.gif w miarę bezawaryjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Yaris II 1.4 D4D

Tragiczne fotele, bez trzymania bocznego i zbyt krótkie siedzisko.

Zawieszenie miękkie i mało precyzyjne.

Ale jeżeli nie na dalekie trasy i bez sportowego zacięcia, to może być smile.gif

Na plus niska awaryjność (przy 70 kkm zrobiłem tylko tylną piastę, reszta fabryka) oraz oszczędny (4,5l/100km) i elastyczny od dołu silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> GP większe, ładniejsze, ale bardziej awaryjne i jak dla mnie koszmarnie niewygodne fotele - ja z

> tego auta po 300 km wychodzę zawsze obolały

> Yarek II dla kobiety idealny (ilość schowków)

Niewygodne fotele to ma Yaris I oraz II, nie bylem w stanie znalezc dobrej i wygodnej pozycji. Lepiej siedzi mi sie siedzi na krzesle w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajoma po kradzieży corolli e12 1.6 16v 5d, rozgląda się za następcą i pod uwagę bierze

> Yaris II 1.4 D4D

> Fiat GP 1.3 mjtd

> Fabia 1.4 TDi

> Diesel dlaczego ? bo tak i już ja nie wnikam

> Które z tych aut wydaje się być najlepszą alternatywą. Jeździłem GP, Yarkiem ale benzynowcami.

> Trochę wiem, czytałem o tych samochodach ale chętnie poczytam opinie mądrych głów

poza tematem troszeczkę- czy tylko mi się wydaje czy poziom złodziejstwa jakby troszeczkę ostatnio wzrósł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tragiczne fotele, bez trzymania bocznego i zbyt krótkie siedzisko.

> Zawieszenie miękkie i mało precyzyjne.

> Ale jeżeli nie na dalekie trasy i bez sportowego zacięcia, to może być

> Na plus niska awaryjność (przy 70 kkm zrobiłem tylko tylną piastę, reszta fabryka) oraz oszczędny

> (4,5l/100km) i elastyczny od dołu silnik.

2/3 razy w tygodniu trasa Łódź -Łęczyca-Łódź więc bez szaleństw smile.gif (ok. 80 kilometrów)

Ktoś wspomniał o kradzieży też o tym pomyślałem, że taki yaris będzie się cieszył większym zainteresowaniem niż fiacior. Pewnie zadowolona by z tego nie była jak znowu "pożyczyli" by sobie Toyote bez pytania grinser006.gif

Jakby ktoś słyszał o pewnym egzemplarzu yarisa bądź gp śmiało proszę pisać smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2/3 razy w tygodniu trasa Łódź -Łęczyca-Łódź więc bez szaleństw (ok. 80 kilometrów)

> Ktoś wspomniał o kradzieży też o tym pomyślałem, że taki yaris będzie się cieszył większym

> zainteresowaniem niż fiacior. Pewnie zadowolona by z tego nie była jak znowu "pożyczyli" by

> sobie Toyote bez pytania

> Jakby ktoś słyszał o pewnym egzemplarzu yarisa bądź gp śmiało proszę pisać

Jesli zakupi jakies GP 1.3 mj to na poczatek zmienilbym lancuszek rozrzadu, bo potrafily sie urywac po przekroczeniu 100kkm, tak dla swietego spokoju wink.gif. Szukaj wersji bez DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znajoma po kradzieży corolli e12 1.6 16v 5d, rozgląda się za następcą i pod uwagę bierze

> Yaris II 1.4 D4D

> Fiat GP 1.3 mjtd

> Fabia 1.4 TDi

> Diesel dlaczego ? bo tak i już ja nie wnikam

> Które z tych aut wydaje się być najlepszą alternatywą. Jeździłem GP, Yarkiem ale benzynowcami.

> Trochę wiem, czytałem o tych samochodach ale chętnie poczytam opinie mądrych głów

GP największe (30 cm dłuższe od Yarisa II) a Fabia ma jeden z większych bagażników.

zrobiłem porónanie bo szukam czegoś siostrze

w klasie B największe generalnie jest KIA RIO II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.