Skocz do zawartości

24 tyś w gotówce jakie auto?


kanu

Rekomendowane odpowiedzi

kierowca lat około 50 paru

dotychczas poruszał się Matizem, który po nastu latach użytkowania po prostu idzie na żyletki, silnik zatarty, rdza zżera budę...

ma 24tysia w gotówce i chce kupić auto, nie za duże, małolitrażowe itd...

pytanie czy kupować używkę czy pchać się w coś nowego z salonu i tu wchodziła by opcja jakiegoś zakupu na zasadzie 50x50 lub 4x25 rat, czyli powiedzmy może dać 24 koła na początku drugie tyle na kredyt...

docelowo jak mówi, ma to być auto ostatnie w jego życiu... 270751858-jezyk.gif

z wymagań:

- auto z silnikiem małym, typowo do miasta i czasem wypad na działke - nie chce pisać, że emeryckie ale nazwijmy to w ten sposób zlosnik.gif

- 4 drzwiowe

- hatchback

- gabarytowo pokroju fabia/corsa/punto/ceed

- klima na pokładzie

- nie chce daewoo pochodnych chevroletow

proszę o sugestie skromny.gif

PS:

ja póki co proponowałem jakąś fabię II, corse, może clio wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kierowca lat około 50 paru

> dotychczas poruszał się Matizem, który po nastu latach użytkowania po prostu idzie na żyletki,

> silnik zatarty, rdza zżera budę...

> ma 24tysia w gotówce i chce kupić auto, nie za duże, małolitrażowe itd...

> pytanie czy kupować używkę czy pchać się w coś nowego z salonu i tu wchodziła by opcja jakiegoś

> zakupu na zasadzie 50x50 lub 4x25 rat, czyli powiedzmy może dać 24 koła na początku drugie

> tyle na kredyt...

> docelowo jak mówi, ma to być auto ostatnie w jego życiu...

> z wymagań:

> - auto z silnikiem małym, typowo do miasta i czasem wypad na działke - nie chce pisać, że emeryckie

> ale nazwijmy to w ten sposób

> - 4 drzwiowe

> - hatchback

> - gabarytowo pokroju fabia/corsa/punto/ceed

> - klima na pokładzie

> - nie chce daewoo pochodnych chevroletow

> proszę o sugestie

> PS:

> ja póki co proponowałem jakąś fabię II, corse, może clio

polo cross

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ma być to jego ostatnie auto w życiu to ja bym brał nowe

> Clio w wersji zen+pakiet alize - 47.500zł lub techno feel- 47.700 wg konfiguratora jeśli go nie

> przeraża cyfrowy prędkościomierz.

tyle tylko że zaproponowałeś auto 2x droższe od zakłądanego budżetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z nowych to może sandero + klima, autko całkiem obszerne w porównaniu do matiza. Trzeba by

> zakonserwować zaraz po zakupie, bo dacia oszczędza na zabezpieczeniu antykorozyjnym. Silniki

> proste i trwałe

> np takie:

> sandero

To co podałeś nie ma klimy.

Dacia ma taką politykę cenową, że jak chcesz klimę to niestety musisz brac wersję wyposażenia o 10tyś droższą.

Przerabiałem temat ostatnio wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teściowa takie miała wymagania, znajdywały się jazzy itp ale szybko nieaktualne jak coś fajnego, skończyło się że za 30 tys kupiła golasa fabie nową, klimy wcześniej nie miała i jakoś tam przeżyje bez niej kilka miesięcy, szczególnie ze za dużo km nie robi

z każdego małego będzie zadowolony po matizie smile.gif tak myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie pieniądze dostanie przyzwoicie wyposażoną, stosunkowo młodą używaną Lineę. Silniki tam emeryckie, a w porównaniu z matizem i tak rakietowe smile.gif Co do gustu to kwestia nabywcy, jednym się podoba innym nie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie na Nissana Note, osoba starsza, więc doceni proste wsiadanie, bez zapadania się w fotel, dobrą widoczność w dość dużych jak na klasę auta lustrach, proste parkowanie bo ścięty tył, odsuwaną kanapę tył jeśli chcesz miejsce z tyłu na kanapie lub więcej miejsca w bagażniku itd itd.

Szukajcie z silnikiem 1.4 16V benzyna, stary, porządny,japoński silnik bez udziwnień.

Za 24 k kupicie zadbany egzemplarz z okolic 2009r, będzie miał wszystko czego taka osoba potrzebuje, bez potrzeby pchania się w kredyt.

Samochód nie jest wymagający jeśli chodzi o naprawy i serwisy, prosty konstrukcyjnie, a części tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spójrzcie na Nissana Note, (...)

Również jestem za, auto trochę wyższe, a przez to wygodniejsze w użytkowaniu. Zastanowiłbym się ewentualnie nad poszukaniem jeszcze może jakiejś niesprzedanej demówki od dealera, ew. jak już typową używkę, to proponowałbym wersję po lifcie z roku modelowego 2011 w wersji Acenta - dość bogate wyposażenie w standardzie (m.in. bluetooth, esp, tempomat, 4 x el. szyby itp), ale i cena wyższa niż zakładany budżet bo około 32 kzł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nabywca ma 50 lat i troszkę, gdzie tu osoba starsza?

Pisałem pod tym kątem, że to nie jest już 20 latek, więc jeśli nie zrozumiałeś, to się nie czepiaj jak teściowa...

50 lat to nie jest już wiek, że nie robi problemu wsiadanie i wysiadanie z samochodów niskich, gdzie fotel jest nisko osadzony, i może nie jest to jeszcze problematyczne, to za 5-6 lat będzie, a jak widać człowiek chce samochód "na dożywocie".

Zupełnie inaczej wsiada się do xary picasso, a zupełnie inaczej do forda probe i kilkukrotne wsiadanie/wysiadanie w ciągu dnia jest po prostu dużo bardziej komfortowe dla dużo młodszych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co ty tu podajesz, wyplakowanego paździerza na podrabianych tablicach rejestracyjnych ??

icon_eek.gificon_eek.gificon_eek.gif

mnie się podoba bo jest bardzo dokładnie wyplakowany = widać kunszt

poza tym to przykładowy samochód a nie gotowe ogłoszenie dla autora wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie się podoba bo jest bardzo dokładnie wyplakowany = widać kunszt

> poza tym to przykładowy samochód a nie gotowe ogłoszenie dla autora wątku

To podaj przykład za samochód a nie coś co go przypomina...Najtańszy egzemplarz z tego rocznika w zachodnich serwisach to koszt 5900eur co daje po opłatach i skromnym zarobku 1000zł, a za tysiaka handlarze nie jeżdżą po samochody daje 28,5 tys a więc gdzieś brakuje 5 tys, nie zastanawiałeś się przypadkiem nad tym? hmm.gif

Czy jesteś z tych co kupują cenę a nie samochód i liczą, że handlarz im dorzuci pięć tysi bo ma dobre serce?

Wiem, że to jest przykład, ale nieco nietrafiony, bo w tej kasie i z takich roczników można o crossie zapomnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

GP 1.4 16V i będzie zadowolony ok.gif (najświeższe rocznikowo, części kosztują tyle co złom zlosnik.gif )

Jak chce dalej czuć się jak w Matizie, proponuje przytaczany poniżej Hultai I10 zlosnik.gif Bardzo fajna zabawka, mam w rodzinie, jeżdżę tym po bułki w weekendy do Biedry. Fajne autko, ale nieco ciasne.

Corsa (GP w innej skórze)- co z rdzą w oplach niewiem.gif

Fabieda - nie jestem zwolennikiem "dizajnu" i atmosfery panującej w Skodzie/VW, aczkolwiek w Audi A6 3,0 TDI 2012 mi się podoba 270751858-jezyk.gif

Clio - tutaj nic nie powiem, chciałem kiedyś, ale nie było wymaganego egzemplarza na rynku wtórnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem jeszcze dodać, kierownik ma spory brzuszek grinser006.gif

ale wskaże mu wzsystkie możliwe opcje, niech się przejdzie, obejrzy posiezdi w każdym jak się da...

do końca nie wiem jaki gust po matizie będzie... no i nie wiem też czy zdecyduje się na opcje kredytową wtedy połowę wpłaci a drugą rozrzuci po miesiącach i wtedy nowe...

czy kilku latek z historią niewiadomą smile.gif

dzięki za sugestie smile.gif jak coś wybierze (pewnie okolice końca sierpnia) to dam znać ok.gif a wiemy gust jest jak d... każdy ma troche inny zlosnik.gif a po 50tce w zasadzie mogę powiedzieć już 60tce bo odmłodziłem wujka... cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec (wiek 50+) powozi Hyundaia Getza 1.1 z 2006 roku. Teraz też szykuje się do zmiany i upatrzył sobie Puga 208. Budżet nieco większy niż zakładany przez Twojego ojca (nawet biorąc pod uwagę kredyt), ale imo auto ładne i godne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.