Skocz do zawartości

zakup auta - dalsze poszukiwania


arogal01

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ w domu dalej bez drugiego samochodu, ale już z jaśniejszymi oczekiwaniami, może coś podpowiecie. Captur, ktorego chyba chcialem jej kupic najbardziej odpadł, gdyż "przebajerowany i plastikowy",nowej yariski dalej nie ma, jednak rozważamy terazcoś większego (niestety i budżet musi się rozciągnąć). Autka maja być w dobrych wersjach, benzynie i z automatem, na placu boju głównie:

- renault megane bose - 130TCE - cena katalog 91k po rabatach 72k

- golf 1,4 dsg highline - cena katalog 100k, po rabacie 90k

czy ktoś inny niż sprzadwcy w salonach ma argumenty dla których warto dołożyć 18k to Golfa? W renault dodatkowo ubezpieczenie na 1 rok 900zl, czyli kolejne 2-3k zysku.

Co jeszcze wart rozważyć, w internecie widzę

ds4 so chic - w rozsądnych pieniądzach 77k po rabacie - auto musimy jeszcze zobaczyc

toyota auris - jakieś 85k i niestety jakieś takie brzydkie z zewnątrz

civic - po rabacie 82k wersja sport - ponoć kiepskie automaty mają.

dalej jeszcze skacze nam po głowie polo i nowy yaris, ale są w cenie powyżej 70k, więc tutaj megane ma dużą zaletę bo jest większe

co jeszcze co było by rozsądne kosztowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - renault megane bose - 130TCE - cena katalog 91k po rabatach 72k

Jak nie chcesz go sprzedac po 3 latach to bierz bo utrata wartosci spora. W Wawie miesiac temu za 65k mi oferowali.

> - golf 1,4 dsg highline - cena katalog 100k, po rabacie 90k

> czy ktoś inny niż sprzadwcy w salonach ma argumenty dla których warto dołożyć 18k to Golfa? W

Duuuzo Panie. Ale jak Cie stac to czemu nie.

> co jeszcze co było by rozsądne kosztowo.

Focus 1.0T

Rapid 14tsi DSG odbior pewnie w styczniu hehe.gif Bo na listopad, ,kotry mi proponowali to bym nawet nie spojrzal.

P308 1.6T zostalo ich jeszcze troche w salonach.

Nissan Note.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie chcesz go sprzedac po 3 latach to bierz bo utrata wartosci spora. W Wawie miesiac temu za

> 65k mi oferowali.

zależy pewnie od doposażenia, co do sprzedazy nie wiem, narazie 4 lata leasing a pozniej sie zobaczy

> Duuuzo Panie. Ale jak Cie stac to czemu nie.

jakby mnie bylo stac od tak wywalic 20k to bym nie pytal tylko kupil, bo mam aktualnie tourana juz 2 lata i jestem mega zadowolony, wtedy byl podobny dylemat miedzy renault i vw i padlo na to drugie, ale to bylo auto nr 1 w domu i wiecej jezdzic bedzie niz auto nr 2 smile.gif

> Focus 1.0T

forda jakos nie widze

> Rapid 14tsi DSG odbior pewnie w styczniu Bo na listopad, ,kotry mi proponowali to bym nawet nie

> spojrzal.

brzydal w srodku

> P308 1.6T zostalo ich jeszcze troche w salonach.

drazni mnie sterowanie wszystkim poprzez ekran, jakies takie nie zyciowe, ale moze kwestia przyzwyczajenia

> Nissan Note.

musze obadac, ale to chyba inna klasa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak prognozujesz? Ile straci po 3 latach rzeczony Golf a ile Renówka?

patrzyłem na allegro porównując 4 letnie auta (potencjalnie po takim okresie będę sprzedawał - rozrzut cenowy dość spory), ale maksymalne różnice na poziomie 10k - więc i tak nie daje zwrotu różnicy w cenie wyjściowej 20k.

choć mogę się mylić - golfa pewnie szybciej się sprzeda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak prognozujesz? Ile straci po 3 latach rzeczony Golf a ile Renówka?

Najlepiej jakby kwotowo tyle samo. Choc z moich obserwacji wynika, ze megane nie za dobrze trzyma cene. W przypadku leasingu, az tak bym sie tym nie przejmowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astra IV Cosmo 1.4T 140KM - official w cenniku 80kpln, dorzuć nawet parę bajerów i cena skoczy do 85 to za ~75 powinieneś wyjechać.

Przykład:

http://otomoto.pl/opel-astra-sedan-business-1-4-140km-C33295817.html

Cena katalogowa 84kpln i chcą oddać za 72kpln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> patrzyłem na allegro porównując 4 letnie auta (potencjalnie po takim okresie będę sprzedawał -

> rozrzut cenowy dość spory), ale maksymalne różnice na poziomie 10k - więc i tak nie daje

> zwrotu różnicy w cenie wyjściowej 20k.

> choć mogę się mylić - golfa pewnie szybciej się sprzeda.

Nawet jak byś Megane sprzedawał dwa miechy dłużej to co z tego? Myślę że jest to warte 10kpln a nawet więcecj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie chcesz go sprzedac po 3 latach to bierz bo utrata wartosci spora. W Wawie miesiac temu za

> 65k mi oferowali.

sprzedawalem Megane po 3,5 roku za >50% wartości. to jest pomijalna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprzedałeś chyba za +/- 100% wartości trzyipółlatka...

no dokładnie. takze nie wiem czego ludzie szukają w spadku wartości renault. leci bardziej niż VAG, ale przez 3 lata to pomijalna strata. zwłaszcza ze golf jest mega drogi na starcie a wcale nie aż tyle "lepszy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...)

> Co jeszcze wart rozważyć, w internecie widzę

> ds4 so chic - w rozsądnych pieniądzach 77k po rabacie - auto musimy jeszcze zobaczyc

> toyota auris - jakieś 85k i niestety jakieś takie brzydkie z zewnątrz

> civic - po rabacie 82k wersja sport - ponoć kiepskie automaty mają.

> dalej jeszcze skacze nam po głowie polo i nowy yaris, ale są w cenie powyżej 70k, więc tutaj megane

> ma dużą zaletę bo jest większe

> co jeszcze co było by rozsądne kosztowo.

Oglądałeś nowego Puga 308? Na mnie zrobił duże wrażenie. A ceny wręcz śmieszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś oglądałem, ten ekran mnie wkurza ale fakt auto ogólnie niezłe, jutro pojedziemy obejrzeć na

> spokojnie,

Ja też nieswojo się czułem z tym ekranem ale jak posiedziałem w środku to zacząłem się przekonywać do tego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ w domu dalej bez drugiego samochodu, ale już z jaśniejszymi oczekiwaniami, może coś

> podpowiecie. Captur, ktorego chyba chcialem jej kupic najbardziej odpadł, gdyż "przebajerowany

> i plastikowy",nowej yariski dalej nie ma, jednak rozważamy terazcoś większego (niestety i

> budżet musi się rozciągnąć). Autka maja być w dobrych wersjach, benzynie i z automatem, na

> placu boju głównie:

> - renault megane bose - 130TCE - cena katalog 91k po rabatach 72k

> - golf 1,4 dsg highline - cena katalog 100k, po rabacie 90k

> czy ktoś inny niż sprzadwcy w salonach ma argumenty dla których warto dołożyć 18k to Golfa? W

> renault dodatkowo ubezpieczenie na 1 rok 900zl, czyli kolejne 2-3k zysku.

> Co jeszcze wart rozważyć, w internecie widzę

> ds4 so chic - w rozsądnych pieniądzach 77k po rabacie - auto musimy jeszcze zobaczyc

> toyota auris - jakieś 85k i niestety jakieś takie brzydkie z zewnątrz

> civic - po rabacie 82k wersja sport - ponoć kiepskie automaty mają.

> dalej jeszcze skacze nam po głowie polo i nowy yaris, ale są w cenie powyżej 70k, więc tutaj megane

> ma dużą zaletę bo jest większe

> co jeszcze co było by rozsądne kosztowo.

Przejedz sie tymi wszystkimi autami, a potem przejedz sie MiTo. 135, albo 170KM i problem z wyborem zniknie.

Za dodatkowe 3.6kpln masz gwarancje na 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oglądałeś nowego Puga 308? Na mnie zrobił duże wrażenie. A ceny wręcz śmieszne.

mnie 308 nie przekonał...kiepska pozycja za kierownicą, silnik 1,6 nie jedzie...i wcale nie kosztuje "śmieszne" pieniądze...

za to Leon...już nawet 140 KM fajnie jedzie...cena po rabatach-ok.75 tys, do produkcji smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no. smieszne ceny za smieszne silniki - klei się koncepcja

> imho narazie placi sie za nowinkę - totalnie przeszacowane auto.

Przy luźnej rozmowie na temat potencjalnego zakupu tandemu 508+308 na tym drugim zeszli bez specjalnego naciskania kilkanaście tysięcy.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mnie 308 nie przekonał...kiepska pozycja za kierownicą, silnik 1,6 nie jedzie...i wcale nie

> kosztuje "śmieszne" pieniądze...

> za to Leon...już nawet 140 KM fajnie jedzie...cena po rabatach-ok.75 tys, do produkcji

75tys za auto z silnikiem 140KM to IMO powinna być cena PRZED rabatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mito mi sie podoba ale cena zaporowa za takiego malucha

A po co wiecej budy?

Jest bezpieczne-5 gwiazdek, 7 poduch, esp. Na wczasach bylem bez boksa. Z trzylatka, a wiesz co to oznacza. zlosnik.gif

Rowerek biegowy i hulajnoga z nami.

Wiem, ze u nas auta kupuje sie na metry, ale mowie-przejedz sie min 135KM z pakietem Sport1, ktory to ma lepsze fotele, a nie bedziesz chcial innego auta. wink.gif

A co do ceny-rabat idzie wynegocjowac duzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po co wiecej budy?

> Jest bezpieczne-5 gwiazdek, 7 poduch, esp. Na wczasach bylem bez boksa. Z trzylatka, a wiesz co to

> oznacza.

> Rowerek biegowy i hulajnoga z nami.

> Wiem, ze u nas auta kupuje sie na metry, ale mowie-przejedz sie min 135KM z pakietem Sport1, ktory

> to ma lepsze fotele, a nie bedziesz chcial innego auta.

> A co do ceny-rabat idzie wynegocjowac duzy.

Ja mam dwie 2 łatki i turan był na styk, nie wyobrażam sobie wakacji kompaktem, choc wiem ludzie jeździli maluchami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co jeszcze wart rozważyć, w internecie widzę

> ds4 so chic - w rozsądnych pieniądzach 77k po rabacie - auto musimy jeszcze zobaczyc

Od roku mam C4 1,6HDI, czyli mechanicznie DS4 w trochę brzydszym opakowaniu z zewnątrz i z takim samym środkiem. wink.gif

Dla 2+1 jest ok, bagażnik nawet spory (pod warunkiem że nie weźmiesz audio Denon'a). Po 16kkm jeszcze nic się nie popsuło, jest cicho w środku i mało pali.

Generalnie jestem zadowolony.

Pamiętaj że DS4 nie ma otwieranych szyb w tylnych drzwiach icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.