Skocz do zawartości

Hak do holowania motocykla..?


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy takie rozwiązanie jest legalne? Pomysł może i nie głupi, ale czy nie będzie problemów przy

> spotkaniu patrolu albo co gorsza - kolizji?

> KLIK

fajne, ale... jesli moj motocykl wazy 220kg to jaki jest nacisk na glowke haka? smile.gif

ja bym nie zaryzykowal bawienia sie w takie wynalazki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadajesz sobie sprawę, że holując w taki sposób cały czas pracuje napęd i wałek zdawczy ?

A nie wystarczy zdjąć łańcucha, albo holować to na odwrót, przednim kołem po asfalcie? niewiem.gif Ja się raczej zastanawiam, jak to się w ciaśniejszych zakrętach sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy takie rozwiązanie jest legalne? Pomysł może i nie głupi, ale czy nie będzie problemów przy

> spotkaniu patrolu albo co gorsza - kolizji?

> KLIK

tablice rejestracyjną trzeba by przewiesić na motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie wystarczy zdjąć łańcucha,

to nie rower - łańcuch jest zakuwany zazwyczaj.

> albo holować to na odwrót, przednim kołem po asfalcie?

a jak zablokujesz koło do jazdy na wprost ?- ta opcja chyba odpada

Ja się

> raczej zastanawiam, jak to się w ciaśniejszych zakrętach sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy takie rozwiązanie jest legalne? Pomysł może i nie głupi, ale czy nie będzie problemów przy

> spotkaniu patrolu albo co gorsza - kolizji?

> KLIK

Malo logiczny patent

Jedziesz na wakacje, zabierasz moto a tylna opona jest już zużyta w mniejszym lub większym stopniu.

Jaka max. prędkość tego zestawu ? tak jak z przyczepa czy jak ?

Lepiej przyczepkę kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy takie rozwiązanie jest legalne? Pomysł może i nie głupi, ale czy nie będzie problemów przy

> spotkaniu patrolu albo co gorsza - kolizji?

> KLIK

Dyskusja poszła w stronę zużycia motocykla w czasie takiego holu.

Mnie by interesowało czy to wogóle jest legalne/dopuszczone do użycia.

Jaka jest prawna klasyfikacja takiego zestawu ?

I z ciekawości jak z cofaniem ? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dyskusja poszła w stronę zużycia motocykla w czasie takiego holu.

> Mnie by interesowało czy to wogóle jest legalne/dopuszczone do użycia.

> Jaka jest prawna klasyfikacja takiego zestawu ?

> I z ciekawości jak z cofaniem ?

Ja też zadałem pytanie nie o sens tylko o legalność, ale..... zlosnik.gif

A co do cofania....kawałek się da grinser006.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeciez motocykl jak holujesz innym motocyklem (tj. zgodnie z prawem na miękkim holu), to masz to

> samo.

Holowanie motocykla motocyklem odbywa się raczej w sytuacjach awaryjnych i na możliwie krótkich dystansach.

Taki patent jak ze zdjęcia i linku wyobrażam sobie jako pomoc w zabraniu motocykla na wakacje żeby tam śmigać nim zamiast auta.

Ja bym zabrał skuter ale holowanie automatu kompletnie odpada.

Chyba żeby blokować kierownicę i holować za tylne koło.

Gdyby się dało zrobić to legalnie - to bym korzystał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeciez motocykl jak holujesz innym motocyklem (tj. zgodnie z prawem na miękkim holu), to masz to

> samo.

ile kilometrów holujesz awaryjnie (linką) innym moto - 5-10 ? a ile takim hakiem jak jedziesz na wakacje - 400-500 w jedną stronę

Ja widzę różnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile kilometrów holujesz awaryjnie (linką) innym moto - 5-10 ? a ile takim hakiem jak jedziesz na

> wakacje - 400-500 w jedną stronę

> Ja widzę różnicę

w dystansie tak, oczywiście.

w szkodliwości? czym to się różni od holowania samochodu?

też przeciez napęd gdzieś idzie i pracuje bez silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w dystansie tak, oczywiście.

> w szkodliwości? czym to się różni od holowania samochodu?

> też przeciez napęd gdzieś idzie i pracuje bez silnika.

Analogicznie - znasz osoby co holują samochód 400-500km w jedną stronę ? Awaryjnie spoko. Większe dystanse na lawecie.

Na krótkie dystansy awaryjnie nie widzę żadnego problemu w zastosowaniu tego patentu w moto.

Na dystansie jednak jakiś wpływ ma, szczególnie na napęd (łańcuch + zębatki) Ja bym tego nie zastosował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Analogicznie - znasz osoby co holują samochód 400-500km w jedną stronę ? Awaryjnie spoko. Większe

> dystanse na lawecie.

analogicznie: dlaczego uczepiłeś się dystansu? dlaczego uważasz, że prezentowana konstrukcja służy do ciągania motocykla 400 km, a nie 5?

> Na krótkie dystansy awaryjnie nie widzę żadnego problemu w zastosowaniu tego patentu w moto.

> Na dystansie jednak jakiś wpływ ma, szczególnie na napęd (łańcuch + zębatki) Ja bym tego nie

> zastosował.

po to jest łańcuch i zębatki aby pracować. a poza tym - w tej konfiguracji, mają minimalne obciążenia. tak samo jak przeguby w holowanym FWD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> analogicznie: dlaczego uczepiłeś się dystansu? dlaczego uważasz, że prezentowana konstrukcja służy

> do ciągania motocykla 400 km, a nie 5?

Nigdzie się nie uczepiłem. Wyraziłem tylko swoja opinię na temat zastosowania w odniesieniu do dystansu.

> po to jest łańcuch i zembatki aby pracować. a poza tym - w tej konfiguracji, mają minimalne

> obciążenia. tak samo jak przeguby w holowanym FWD.

jasne ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy takie rozwiązanie jest legalne? Pomysł może i nie głupi, ale czy nie będzie problemów przy

> spotkaniu patrolu albo co gorsza - kolizji?

> KLIK

Ciekawy patent ale w Polsce podejrzewam, że przekreślony przez prawo oslabiony.gif Wg mnie to jest coś na wzór motylka holowniczego a z tymi podobno jest coś nie halo. Tak czy inaczej jest to rodzaj holowania, więc przede wszystkim obowiązują głupie ograniczenia prędkości i zakaz jazdy np autostradą.

Co do zużycia opony czy napędu to fajnie poczytać zlosnik.gif Przy takim rodzaju "obciążenia" przejmowanie się skutkami holowania można uznać za śmieszne.

I parę słów do kolegi, który twierdzi, że automata nie można holować: zupełna racja ale raczej masz prostą przekładnię CVT ze sprzęgłem odśrodkowym, holowanie nie ma żadnych negatywnych skutków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawy patent ale w Polsce podejrzewam, że przekreślony przez prawo Wg mnie to jest coś na wzór

> motylka holowniczego a z tymi podobno jest coś nie halo. Tak czy inaczej jest to rodzaj

> holowania, więc przede wszystkim obowiązują głupie ograniczenia prędkości i zakaz jazdy np

> autostradą.

> Co do zużycia opony czy napędu to fajnie poczytać Przy takim rodzaju "obciążenia" przejmowanie się

> skutkami holowania można uznać za śmieszne.

> I parę słów do kolegi, który twierdzi, że automata nie można holować: zupełna racja ale raczej masz

> prostą przekładnię CVT ze sprzęgłem odśrodkowym, holowanie nie ma żadnych negatywnych skutków.

Ja obawiałem się o przekładnię w skuterze.

Jeżeli nie ma przeszkód w holowaniu to biorę tego motylka.

Będę śmigał na Mazury ze skuterkiem na haku a na Mazurach skuterkiem po bułki do sklepu zlosnik.gif.

Gdzie tylko sprawdzić legalność tego urządzenia ?

Na stacji diagnostycznej ? Tam co stacja to inna interpretacja przepisów.

Czy sprzedający nie powinien mieć na to jakiejś homologacji wystawionej przez urząd państwowy ?

Jak ma to moim zdaniem można śmigać.

Inna sprawa trochę drogo zlosnik.gif

Pińcet za kawałek żelastwa zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

> Inna sprawa trochę drogo

> Pińcet za kawałek żelastwa

a czemu nie wynajac przyczepki do motocykla, albo sobie kupic skladana? jak potrzebujesz czesto to dobra przyczepka bedzie sensowniejsza niz ten wynalazek, jak sporadycznie to lepiej wynajac cos i tez sie nie martwic o naped czy legalnosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepka to masa zachodu:

Trzeba:

-kupić

-zarejestrować

-ubezpieczyć

-mieć gdzie trzymać

-naprawiać

pakowanie motocykla / skutera jest uciążliwe, trzeba przypinać pasami, itd.

Taki patencik traktowałbym jak wieszak na rowery na klapę. Nie używam - jeździ w bagażniku.

Jak potzrebuję, cyk zakładam, skuterek cyk w uchwycik, przypinamy i rura zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przyczepka to masa zachodu:

> Trzeba:

> -kupić

no niestety

> -zarejestrować

taaa

> -ubezpieczyć

grosze

> -mieć gdzie trzymać

> -naprawiać

> pakowanie motocykla / skutera jest uciążliwe, trzeba przypinać pasami, itd.

> Taki patencik traktowałbym jak wieszak na rowery na klapę. Nie używam - jeździ w bagażniku.

> Jak potzrebuję, cyk zakładam, skuterek cyk w uchwycik, przypinamy i rura

no nie wiem... z tymi ostatnimi punktami to ciezko mi sie zgodzic... popatrz :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna przyczepa kempingowa.

Mówią na to Carcamp.

Dzisiaj, wracając od Rodziców, dojechałem do - tak mi się przynajmniej wydawało - samochodu ciągnącego przyczepę kempingową.

Jechał powolutku to go wyprzedziłem i oczom ukazał mi się Citroen z przyklejoną do pleców przyczepą kempingową. Coś takiego jak na zdjęciu powyżej. Miało to to niemieckie tablice rejestracyjne.

Pierwszy raz taki zestaw widziałem.

Myślę, że polskie przepisy chyba tego w żaden sposób nie definiują. Nie wiem czy w Polsce można by się poruszać takim zestawem.

Może być podobnie jak z tym urządzeniem do holowania motocykla.

Mogą być dwie wersje. Albo nie spełnia to w żaden sposób polskich wymogów i jest przez to zabronione albo to co nie jest w jakiś sposób zdefiniowane przez przepisy czyli zabronione jest dozwolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no niestety

> taaa

> grosze

> no nie wiem... z tymi ostatnimi punktami to ciezko mi sie zgodzic... popatrz :

I ten składany wózek pod motocykl można legalnie ciągnąć? hmm.gif Ani to nie ma świateł, ani rejestracji.....coś mi się wydaje, że ten wózek na hak bardziej legalny zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I ten składany wózek pod motocykl można legalnie ciągnąć? Ani to nie ma świateł, ani

> rejestracji.....coś mi się wydaje, że ten wózek na hak bardziej legalny

yikes.gif przeciez to normalna przyczepa... ma belke ze swiatlami i miejsce na tablice rejestracyjna

jakiś tekst

Quote:

Lekka przyczepa do przewozu jednego motocykla o masie max. 400 kg. Mieści się po złożeniu do bagażnika samochodu lub np. na regał w garażu. Montaż i demontaż w ciągu kilku minut, bez użycia narzędzi. Unikalny system uchwytu przedniego koła, pozwalający na załadunek i zabezpieczenie motocykla jednej osobie. Świetnie się prowadzi z uwagi na nisko położony środek ciężkości. Zawieszenie na gumowych wałkach skrętnych. W całości wykonana ze stali ocynkowanej. Waga najcięższego elementu: ok. 20 kg. Koła 8 cali, opcjonalnie można zakupić koła 10-calowe. Istnieje wersja z DMC do 300 kg - nawet w najcięższym aucie wystarczy kategoria B!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.