Skocz do zawartości

[KZAK] Citigo czy coś innego? Do miasta - segment A lub B


komor

Rekomendowane odpowiedzi

Szukamy dla żony obecnie czegoś małego, zwinnego.

Myślałem o fordzie KA, ale wnętrze trąci strasznie fiatem, jest tylko 3d a nam potrzebny jest bardziej 5d.

Wczoraj jeździłem Citigo, pozytwnie mnie zaskoczył, opcja domówienia z tempomatem i szyberdachem bardzo nam podchodzi, okres oczekiwania ok. 1,5 miesiąca, także ok.

Dostałem ofertę 34990 zł za wersję Ambition z podstawowym silnikiem i tempomatem, kolor biały. Czy są jacyś konkurenci, palący podobne ilości paliwa? Na jeździ testowej gdzie gnałem go ile się da wyszło mi 4.9 grinser006.gif

Moje wymagania:

Do 40 k PLN

ładny co by się żonie podobał

5 drzwiowy

mało palący

elektryczne szyby

klima

radio

opcjonalnie szyberdach, tempomat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukamy dla żony obecnie czegoś małego, zwinnego.

> Myślałem o fordzie KA, ale wnętrze trąci strasznie fiatem, jest tylko 3d a nam potrzebny jest

> bardziej 5d.

> Wczoraj jeździłem Citigo, pozytwnie mnie zaskoczył, opcja domówienia z tempomatem i szyberdachem

> bardzo nam podchodzi, okres oczekiwania ok. 1,5 miesiąca, także ok.

> Dostałem ofertę 34990 zł za wersję Ambition z podstawowym silnikiem i tempomatem, kolor biały. Czy

> są jacyś konkurenci, palący podobne ilości paliwa? Na jeździ testowej gdzie gnałem go ile się

> da wyszło mi 4.9

> Moje wymagania:

> Do 40 k PLN

> ładny co by się żonie podobał

> 5 drzwiowy

> mało palący

> elektryczne szyby

> klima

> radio

> opcjonalnie szyberdach, tempomat

Panda, Nowe Yago, C1, Ypsilon.

Po co tempomat do miasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Nissan Micra? Widzę na stronie Japan Motors jeszcze modele z 2013 roku, jeżeli Ci to nie przeszkadza. Dostajesz auto ze wszystkim czego chcesz, poza dwoma ostatnimi pozycjami z silnikiem, który nawet w miarę jedzie jak na ten segment.

Siostra to ujeżdżą i nie narzeka a i mi się spodobało. Gdyby był Chewrolet to bym aveo polecał zlosnik.gif, ale niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panda, Nowe Yago, C1, Ypsilon.

> Po co tempomat do miasta?

Panda się nie podoba

Nowe Avgo kosztuje ponad 40 k PLN

Stare nie ma nawet el. szyb.

C1 hmm.gif

Ypsilon się też nie podoba.

Tempomat do miasta i poza miasto, taka fanaberia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panda się nie podoba

> Nowe Avgo kosztuje ponad 40 k PLN

> Stare nie ma nawet el. szyb.

> C1

> Ypsilon się też nie podoba.

> Tempomat do miasta i poza miasto, taka fanaberia.

Za tą sama kasę dostaniesz grzane fotele, ogrzewaną przednią szybę za to bardziej żona Cię pokocha. Za 40 to będzie GP trochę inna liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukamy dla żony obecnie czegoś małego, zwinnego.

> Myślałem o fordzie KA, ale wnętrze trąci strasznie fiatem, jest tylko 3d a nam potrzebny jest

> bardziej 5d.

> Wczoraj jeździłem Citigo, pozytwnie mnie zaskoczył, opcja domówienia z tempomatem i szyberdachem

> bardzo nam podchodzi, okres oczekiwania ok. 1,5 miesiąca, także ok.

> Dostałem ofertę 34990 zł za wersję Ambition z podstawowym silnikiem i tempomatem, kolor biały. Czy

> są jacyś konkurenci, palący podobne ilości paliwa? Na jeździ testowej gdzie gnałem go ile się

> da wyszło mi 4.9

> Moje wymagania:

> Do 40 k PLN

> ładny co by się żonie podobał

> 5 drzwiowy

> mało palący

> elektryczne szyby

> klima

> radio

> opcjonalnie szyberdach, tempomat

tesciowie kupili ostatnio za ok 33 tys Swifta nowego. szukali dokładnie takiego auta (też jezdzili Upem, citigo, sandero itp)... i Swift wypadał najlepiej cena/gabaryt/wyposażenie/moc itp...

ale nie wiem czy mają jeszcze w tej cenie egzemplarze. bo to jakas limitowana akcja była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A zwróciłeś uwagę, że w bagażniku jest goła blacha i sterowanie prawą szybą jest tylko na prawych

> drzwiach?

> Tan słabszy silnik nie jedzie, weź ten mocniejszy (taka moja rada)

Tak zwróciłem, da się z tym jeździć, dalej patrząc na małe spalanie grinser006.gif

Goła blacha ... no jest to mankament a'la cinquecento, ale da się do czymś ładnie obić pewnie wink.gif Podobno słabszy silnik ma się podobnie, te konie są od 4 tysięcy w górę, ja jeździłem wersją 75 KM ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tesciowie kupili ostatnio za ok 33 tys Swifta nowego. szukali dokładnie takiego auta (też jezdzili

> Upem, citigo, sandero itp)... i Swift wypadał najlepiej cena/gabaryt/wyposażenie/moc itp...

> ale nie wiem czy mają jeszcze w tej cenie egzemplarze. bo to jakas limitowana akcja była.

Sprawdzę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukamy dla żony obecnie czegoś małego, zwinnego.

Suzuki Splash. Od Citigo różni się tym, że udaje vana, a Citigo udaje limuzynę. smile.gif Citigo ma dużą zaletę w postaci możliwości siedzenia nisko. Myślę, że to mała zaleta dla kobiet...

> ładny co by się żonie podobał

No i tu się kończą pomysły. Lepiej kup katalog "samochody świata" i niech żona wybierze ze zdjęć.

Powodzenia.

P.S. Weź żonę pod włos. Powiedz, że design to manipulacja, że te maluchy to wszystko masówka z cyfrowych tłoczni i ładne nadwozia są jak "szczery" uśmiech Tuska. biglaugh.gif A następnie wybierz dobre auto. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam tylko takie wrażenie czy fiat zrobił Ci jakąś krzywdę ?

2 razy w życiu zlosnik.gif

Jeden od niemca, drugi od salonu wink.gif

Nie mam nic do obecnych fiatów, ale oglądają ostatnio bravo, jeżdżąc nim trochę, mam wrażenie że w jakości wykonania (klamki, trzeszczenie) stoją w miejscu jak stali, no może jeden schodek do góry się przekapakućkali grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ogólnie jakie by nie brać z segmentu B przekracza 40k PLN w wersji nieco lepszej niż "bieda".

> Więc albo maluszek z lepszym wyposażeniem albo B z chociaż średnim wypasem.

Kia Picanto, Hyundai i10 lub i20? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukamy dla żony obecnie czegoś małego, zwinnego.

> Myślałem o fordzie KA, ale wnętrze trąci strasznie fiatem, jest tylko 3d a nam potrzebny jest

> bardziej 5d.

> Wczoraj jeździłem Citigo, pozytwnie mnie zaskoczył, opcja domówienia z tempomatem i szyberdachem

> bardzo nam podchodzi, okres oczekiwania ok. 1,5 miesiąca, także ok.

> Dostałem ofertę 34990 zł za wersję Ambition z podstawowym silnikiem i tempomatem, kolor biały. Czy

> są jacyś konkurenci, palący podobne ilości paliwa? Na jeździ testowej gdzie gnałem go ile się

> da wyszło mi 4.9

> Moje wymagania:

> Do 40 k PLN

> ładny co by się żonie podobał

> 5 drzwiowy

> mało palący

> elektryczne szyby

> klima

> radio

> opcjonalnie szyberdach, tempomat

A ja będę z uporem maniaka mówił : kup GP. Do 40kpln masz taki wybór ze tylko przebierać. Nie bać sie silnika 1.2 absolutnie. Żadna różnica w porównaniu do 1.4 a pali mniej. Drugi raz szukałbym właśnie 1.2. W mieście max. 6,5 l. z włączona klima, a musisz wiedzieć ze moja nie ma czucia w prawej nodze. Ja w mieście osiągam 5,5l./100km.

W cenie do 40tys. Znajdziesz fajne autko, żonie spodoba sie tryb wspomagania kierownicy CITY. Dodatkowo klima, nienajgorzej grające radio i pare cm. blachy więcej z tylu w porównaniu do Up czy Citigo.

Z naszym nic sie nie dzieje, żona zachwycona - pomimo upływu czasu wciąż wsiada z radością. 45tys km i nic. Przeglądy tanio i wszędzie.

Spodoba sie kobiece taki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 razy w życiu

> Jeden od niemca, drugi od salonu

> Nie mam nic do obecnych fiatów, ale oglądają ostatnio bravo, jeżdżąc nim trochę, mam wrażenie że w

> jakości wykonania (klamki, trzeszczenie) stoją w miejscu jak stali, no może jeden schodek do

> góry się przekapakućkali

... Klamki z przodu chodzą lekko, wiec kup 3D i masz problem z bani. zlosnik.gif boszz, jak ja bym chciał żeby moje Renault miało tylko takie problemy zlosnik.gifgrinser006.gif

każdy na coś innego zwraca uwagę, ale po pierwsze jakbym nie wziął Ka bo płacisz za forda smigajac fiatem, z tej samej fabryki Fiata w PL. Po drugie nie brałbym Up (bo tańszy od Citigo) - tylko z powodu obaw o to ze ktoś wie wpakuje w tyłek, to masz 10 cm. ochrony i głowę dzieci w szkle. Masakra. A tak w ogóle to klamki gorsze od dźwięku skutera 50ccm pod maską Citigo ? wpysk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie brałbym Up (bo tańszy od Citigo) - tylko

> z powodu obaw o to ze ktoś wie wpakuje w tyłek, to masz 10 cm. ochrony i głowę dzieci w szkle.

Nie wiedziałem, że tylko VW up! stosuje starą technologię i montuje z tyłu szklane szyby.

Mógłbyś rozwinąć z czego teraz się robi tylne szyby w nowych autach. Naprawdę jestem ciekaw. confused.gif

Co do zużycia paliwa, to zależy jakie miasto. Ja we Wrocławiu nie jestem w stanie zejść poniżej 6L/100km,za to w trasie bez problemu robię 4.5L/100km.

Silniki 60/75KM różnią się mocą powyżej 4tys.obr/min, moment mają ten sam. Dodatkowo 60KM ma "dłuższą" skrzynię dzięki innemu przełożeniu dyfra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiedziałem, że tylko VW up! stosuje starą technologię i montuje z tyłu szklane szyby.

> Mógłbyś rozwinąć z czego teraz się robi tylne szyby w nowych autach. Naprawdę jestem ciekaw.

Tu chodzi o to, ze samochod maly i nie chcialbym siedziec z tylu tak jak w tico.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w corsie chyba nie ma M32

Wszystkie 6b czy benzyna, czy diesel to będzie M32 crazy.gif

> Wiem że fiat robi z oplem diesle, ale nie benzyny

Diesle 1,3 tylko, 1,7 jeśli jeszcze jest, to ich lub Isuzu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części tak jak mówi Wujek poniżej, a po części - sam zobacz.

Instrukcja obsługi Skoda Citigo. Strona 28. Cytat w załączniku. Jakieś pytania ? zlosnik.gif

...to z czego niby jest ta "szyba" ? - no chyba ze szkła, bo z czego innego ma być ? Zwykła szyba hartowana, wiec przy uderzeniu rozpada się na tysiące kawałeczków.... ja bym tam dzieci nie sadzał w takich samochodach jak Aygo, Citigo, Up, C1 czy innych maluszków. Testy może i przejdzie, ale jak ci się szoferak w dostawczaku zagapi, co nie zależy - co gorsza - od Ciebie i dostaniesz strzał taki jak Matiz ostatnio na POW w WAW - to po dzieciakach, albo życie zmarnowane na wózku, albo śmierć (w Mati tylnie koło było przy słupku B) albo w najlepszym wypadku kupa cierpienia. Ten sam wypadek i auto combi lub sedan - i wysiadasz. Fizyki nie da się oszukać. Testy ADAC tak.

A tak w ogóle to zobaczyłem w profilu jakie masz autko. Kiedyś dawno temu oglądałem ten filmik.

Jak zobaczyłem jakie masz autko, chciałbym poprosić o kilka słów komentarza - bo z filmu "panoof redaktoroof" wyłania się dość kiepski obraz. Smród palonego sprzęgła, i to spalanie - osso chodzi ? Jak ci śmiga to ASG ? Tak chciałbym wiedzieć - ot tak, do poszerzenia moich motoryzacyjnych horyzontów. Dzięki piwo.gif

post-8857-14352525360759_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po części tak jak mówi Wujek poniżej, a po części - sam zobacz.

> Instrukcja obsługi Skoda Citigo. Strona 28. Cytat w załączniku. Jakieś pytania ?

> ...to z czego niby jest ta "szyba" ? - no chyba ze szkła, bo z czego innego ma być ? Zwykła szyba

> hartowana, wiec przy uderzeniu rozpada się na tysiące kawałeczków.... ja bym tam dzieci nie

> sadzał w takich samochodach jak Aygo, Citigo, Up, C1 czy innych maluszków. Testy może i

> przejdzie, ale jak ci się szoferak w dostawczaku zagapi, co nie zależy - co gorsza - od Ciebie

> i dostaniesz strzał taki jak Matiz ostatnio na POW w WAW - to po dzieciakach, albo życie

> zmarnowane na wózku, albo śmierć (w Mati tylnie koło było przy słupku B) albo w najlepszym

> wypadku kupa cierpienia. Ten sam wypadek i auto combi lub sedan - i wysiadasz. Fizyki nie da

> się oszukać. Testy ADAC tak.

> A tak w ogóle to zobaczyłem w profilu jakie masz autko. Kiedyś dawno temu oglądałem ten filmik.

>

> Jak zobaczyłem jakie masz autko, chciałbym poprosić o kilka słów komentarza - bo z filmu "panoof

> redaktoroof" wyłania się dość kiepski obraz. Smród palonego sprzęgła, i to spalanie - osso

> chodzi ? Jak ci śmiga to ASG ? Tak chciałbym wiedzieć - ot tak, do poszerzenia moich

> motoryzacyjnych horyzontów. Dzięki

Jak szanowny pan redaktor porównuje do Passata DSG, to pojawiają się takie opinie.

ASG jak każda zautomatyzowana skrzynia nie jest szybka, ale o paleniu sprzęgła nie ma mowy.

Jak pamiętasz jak to działa i czego możesz oczekiwać, to można się polubić z tym wynalazkiem.

Zużycie paliwa jest między 4.5(trasa spokojnie) do 6.5(zakorkowany Wrocław.

Plusem jest dobre zachowanie poza miastem dzięki długiej piątce. Przy wyprzedzaniu redukcja do trójki i da się jechać.

Oczywiście trzeba pamiętać, że to 60-cio konne auto i porównywać do podobnych konstrukcji, a nie oczekiwać przyspieszeń jak w RS6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym poszukał dobrej oferty na fabię 1.2 tsi (choć na pewno nie spełnia warunku: "ładna")

> Może Peugeot 208... albo cytrynka C3

No właśnie a jak wygląda użytkowanie nowej C3?

Mówimy tu raczej o silniku 1.2 smirk.gif

Chciałoby się 1.6 ale występuje tylko w wersji max oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie a jak wygląda użytkowanie nowej C3?

> Mówimy tu raczej o silniku 1.2

Ja jeździłem tylko 1.4 95KM. IMO tamten silnik był wystarczający, w mieście się nawet zbierał.

Zaletą tego autka było to, że już w wersji 1 poziom nad "golas" (nie wiem jak to się w ichniej terminologii nazywa... 'Seduction') nie wyglądał jak plastikowa wytłoczka z PETów, w przeciwieństwie do prawie całej konkurencji.

Na siedzieniach był welur, deska ze srebrnymi wstawkami, niezłe wyposażenie fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na oficjalny cennik, ale wygląda na to, że za 44 100 zł mamy 1.2 w wersji Selection z szybą panoramiczną i automatyczną klimą i tempomatem. Takie są od ręki - katalogowo, więc pewnie jak się potarguje po turecku to i za 42 k PLN do wyrwania a może i mniej hmm.gif

Niestety wersja Exclusive z 1.6 120 KM raczej na zamówienie i kosztuje katalogowo 51 500 zł, ale to i tak dalej chyba całkime całkiem grinser006.gif

Ważne że żonie się podoba waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekam na oficjalny cennik, ale wygląda na to, że za 44 100 zł mamy 1.2 w wersji Selection z szybą

> panoramiczną i automatyczną klimą i tempomatem. Takie są od ręki - katalogowo, więc pewnie jak

> się potarguje po turecku to i za 42 k PLN do wyrwania a może i mniej

> Niestety wersja Exclusive z 1.6 120 KM raczej na zamówienie i kosztuje katalogowo 51 500 zł, ale to

> i tak dalej chyba całkime całkiem

> Ważne że żonie się podoba

Dzis w pracowym garazu widzialem model DS3. Moze pokaz go kobitce, a nuz sie spodoba. Seria DS odzwierciedla aspiracje Citroena do klasy wyzszej, niz ich podstawowa liga. Na DSy jest szansa na upusty pod koniec roku, bo to raczej niszowy produkt.

Pozdro

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzis w pracowym garazu widzialem model DS3. Moze pokaz go kobitce, a nuz sie spodoba. Seria DS

> odzwierciedla aspiracje Citroena do klasy wyzszej, niz ich podstawowa liga. Na DSy jest szansa

> na upusty pod koniec roku, bo to raczej niszowy produkt.

> Pozdro

> B

Raz że 3 drzwiowy, dwa że za drogi już.

Narazie staneło na Citigo LUB C3.

C3 póki co wygrywa wyposażeniem, stosunkiem jakość/cena.

Silniki porównywalne, Skoda słabiej przyspiesza wg papieru, C3 jeszcze nie jeździłem, ale chyba wolę dopłacić ok. 10 k PLN i mieć dobrze wypasione autko klasy B, niż gołą blachę, prawie żadne wyposażenie i mniejsze klasy A...

Mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raz że 3 drzwiowy, dwa że za drogi już.

> Narazie staneło na Citigo LUB C3.

a Swift odpadł? nie mają już tej oferty?

btw. p208 jest obecnie bezkonkurencyjny jesli chodzi o jakość wykończenia wnętrza... oceniałes?

> C3 póki co wygrywa wyposażeniem, stosunkiem jakość/cena.

> Silniki porównywalne, Skoda słabiej przyspiesza wg papieru, C3 jeszcze nie jeździłem, ale chyba

> wolę dopłacić ok. 10 k PLN i mieć dobrze wypasione autko klasy B, niż gołą blachę, prawie

> żadne wyposażenie i mniejsze klasy A...

> Mylę się?

co kto woli. tym sposobem - dorzuć jeszcze 10 tys i wejdź w segment C... i dalej mogę wypisać zalety wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raz że 3 drzwiowy, dwa że za drogi już.

> Narazie staneło na Citigo LUB C3.

Po tym wątku zacząłem zwracać uwagę na CitiGo. Traktuję ten samochodzik jako możliwie tani, nowy dupowozik do miasta. Dodatkowo, przy instalacji LPG koszt 100km wychodzi naprawdę przyzwoicie. Tylko nie potrafię znaleźć oferty na samochody z fabryczną instalacją. Jaki tam jest zbiornik LPG (pojemność)?

> C3 póki co wygrywa wyposażeniem, stosunkiem jakość/cena.

> Silniki porównywalne, Skoda słabiej przyspiesza wg papieru, C3 jeszcze nie jeździłem, ale chyba

> wolę dopłacić ok. 10 k PLN i mieć dobrze wypasione autko klasy B, niż gołą blachę, prawie

> żadne wyposażenie i mniejsze klasy A...

> Mylę się?

Nie wiem, czy się mylisz. Sam oceń.

Ja na dojazdy do miasta wybierałbym czysto pragmatycznie - tanio w zakupie i w eksploatacji. Ale to dlatego, że mam inny samochód, który jest wygodny i krowiasty, bo taki niestety musi być.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukamy dla żony obecnie czegoś małego, zwinnego.

> Myślałem o fordzie KA, ale wnętrze trąci strasznie fiatem, jest tylko 3d a nam potrzebny jest

> bardziej 5d.

> Wczoraj jeździłem Citigo, pozytwnie mnie zaskoczył, opcja domówienia z tempomatem i szyberdachem

> bardzo nam podchodzi, okres oczekiwania ok. 1,5 miesiąca, także ok.

> Dostałem ofertę 34990 zł za wersję Ambition z podstawowym silnikiem i tempomatem, kolor biały.

Takie tam moje spostrzeżenia po zakupie ---> klik <--- plus uwagi po jeździe na dalszą odległość (druga strona).

Generalnie po ponad pół roku użytkowana żona jest zadowolona i nie narzeka (choć czasem mi wypomina, że "mogliśmy wziąść Up!'a" ... cóż, magia znaczka ...)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.