Skocz do zawartości

Dziwna przypadłość świecy


joshua79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przez część ostatniej trasy V40 silnik 1,8 zaczął przerywać (wypadanie zapłonów). Podejrzenie padło na którąś z dwóch cewek (dwie obsługują cztery garnki). Do czasu zakupu nowych, w nadziei przedłużenia agonii przeczyściłem wszystko. Poprawiło się, ale nadal wypadają od czasu do czasu.

Jedno co zauważyłem, to podczas pracy silnika nagle słychać "pyk" i wyskakuje fajka świecy na 2-gim cylindrze. Iskra wali jak oszalała, zakładam, chwila pracy i znów to samo. Wykluczam luz, ponieważ fajki dobrze przylegają do kanału świecy i dobrze wchodzą na samą główkę świecy. Czym to może być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm, dzień wcześniej wymieniałem świece i porządnie dokręcałem. Niemniej jednak wszystko możliwe,

> sprawdzę ten trop również

Tak, jak piszą. Może być uszkodzona świeca.

Co do porządnego dokręcania, to też nie wolno przesadzić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na cewki, powstają w nich mikro pęknięcia i przez to tak się dzieje. Miałem u siebie prawie identyczne objawy, oglądnąłem dokładnie cewki i było widać minimalne pęknięcia, szczególnie w okolicach tej gumki na dole. Nałożyłem na to ze 3 warstwy koszulki termokurczliwej i problemu już nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, czytałem na forum v40, tyle że nie wiem czy w mojej wersji to jest do zrobienia. Te dwie cewki są nierozbieralne i nie bardzo wiem co miałbym okładać tymi koszulkami. Wiem, że w innych modelach są po 4 cewki, więc pewnie sprawa do ogarnięcia prościej z uwagi na inną ich budowę. 250_7542708334f979d289fd81.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedno co zauważyłem, to podczas pracy silnika nagle słychać "pyk" i wyskakuje fajka świecy na 2-gim

> cylindrze. Iskra wali jak oszalała, zakładam, chwila pracy i znów to samo. Wykluczam luz,

> ponieważ fajki dobrze przylegają do kanału świecy i dobrze wchodzą na samą główkę świecy. Czym

> to może być spowodowane?

Nieszczelnością izolatora wzdłuż elektrody środkowej w świecy?

ciśnienie przedostaje się pod "fajkę" i ją wypycha?

to jedyne co przychodzi mi do głowy co moglo by powodować zrzucanie fajki.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieszczelnością izolatora wzdłuż elektrody środkowej w świecy?

> ciśnienie przedostaje się pod "fajkę" i ją wypycha?

> to jedyne co przychodzi mi do głowy co moglo by powodować zrzucanie fajki.

> pozdr

niemożliwa jest taka nieszczelność. Gdyby wystąpiła rozwaliło by świecę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> niemożliwa jest taka nieszczelność. Gdyby wystąpiła rozwaliło by świecę.

wystarczy że będzie niewielka - mała "dziurka" od strony komory spalania - większa od strony fajki.

mnie się taki przypadek nie przytrafił ale nie można go wykluczyć.

Po różnych przypadkach w pracy coraz mniej jestem skłonny używać słowa "niemożliwe"

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny przypadek - winne były nowe przewody WN marki Sentech. Świec nie ruszałem, założyłem z powrotem stare kable i był spokój. Pod wpływem ciepła wewnątrz fajki bańka powietrzna się rozszerza i wypycha kabel ze świecy lub kabel bardzo szczelnie wchodzi w otwory w głowicy/pokrywie a na gwincie świecy jest malutka nieszczelność i wystarczy żeby wypchnęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmuch przedmuchowi nie równy, wszystko zależy od stopnia dokręcenia świecy, a także stanu uszczelki dmuchanej nad gwintem - to ona w ostatniej fazie przykręcania stawia opór i w odpowiedni sposób płaszczy się idealnie przylegając ze wszystkich stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem, czytałem na forum v40, tyle że nie wiem czy w mojej wersji to jest do zrobienia. Te dwie

> cewki są nierozbieralne i nie bardzo wiem co miałbym okładać tymi koszulkami. Wiem, że w

> innych modelach są po 4 cewki, więc pewnie sprawa do ogarnięcia prościej z uwagi na inną ich

> budowę.

Myślałem że masz taką cewkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem identyczny przypadek - winne były nowe przewody WN marki Sentech. Świec nie ruszałem,

> założyłem z powrotem stare kable i był spokój. Pod wpływem ciepła wewnątrz fajki bańka

> powietrzna się rozszerza i wypycha kabel ze świecy lub kabel bardzo szczelnie wchodzi w otwory

> w głowicy/pokrywie a na gwincie świecy jest malutka nieszczelność i wystarczy żeby wypchnęło.

I ku temu raczej bym się skłaniał. Sprawdziłem - świeca nie siedziała luźno. Wymieniłem na inną, na chwilę obecną nie wyskakuje, aczkolwiek czekam na cewkę bo zapłony wypadają nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wystarczy że będzie niewielka - mała "dziurka" od strony komory spalania - większa od strony fajki.

kosmita też tam może siedzieć i wypychac smile.gif

> mnie się taki przypadek nie przytrafił ale nie można go wykluczyć.

> Po różnych przypadkach w pracy coraz mniej jestem skłonny używać słowa "niemożliwe"

> pozdr

No sa granice możliwości i niemożliwości cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma się z czego śmiać. Też nie wierzyłem, ale wiem z pewnego źródła, że podrabiane bywają nawet

> nasze Iskry.

błagam Cię.. siedzę w rynku blisko 14 lat, w NGK 7,5roku i naprawdę coś o tym wiem. Nie ma na rynku świec podrabianych, ani NGK, ani Iskry ani innych.

Mechanicy często takie brednie wymyślają by ukryć własne błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg. NGK Japan problem jednak występuje.

Jak kolega wyzej napisal. Rozi, ja cie prosze. Przestan. Pleciesz jak wszyscy sprzedawcy czesci samochodowych z ktorych zaden w zyciu mi dobrze nie doradzil, a bzdury ktore plota i poziom wiedzy sa facepalm%5B1%5D.gif To tak jakby pojsc do muzycznego zeby mi 'doradca' pomogl gitare wybrac... 15 lat pracuje w zawodzie a pojecia nie ma o tym co sprzedaje, a wskaznikiem jakosci jest 'nie bylo reklamacji'.

Zaraz mi powiesz ze podrobek klockow Ferodo tez nie ma, ani olejow Motul, ani np. mikrofonow Shure, ale jakos wszyscy ci producenci zrobili akcje dodatkowego znakowania, zmiany szaty graficznej i porownan oryginalow do podrobek na ich WWW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tak jakby pojsc do muzycznego zeby mi 'doradca' pomogl gitare wybrac...

Tak OT - zdarzają się dobrzy sprzedawcy w sklepach muzycznych, którzy sami grają i potrafią doradzić. BTW - gitary na Allegro czy w sklepie wysyłkowym na pewno bym nie kupił, chyba że byłaby możliwość jej sprawdzenia przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak kolega wyzej napisal. Rozi, ja cie prosze. Przestan. Pleciesz jak wszyscy sprzedawcy czesci ...

nie jestem sprzedawca części. Nie plotę tylko znam świetnie rynek i wypowiadam się o tym, co nie ma przede mna tajemnic. Ale jak wiesz lepiej ze są na rynku podróbki NGK to pełen respekt ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> błagam Cię.. siedzę w rynku blisko 14 lat, w NGK 7,5roku i naprawdę coś o tym wiem. Nie ma na rynku

> świec podrabianych, ani NGK, ani Iskry ani innych.

> Mechanicy często takie brednie wymyślają by ukryć własne błędy.

MAsz coś wspólnego z NGK ?? To mam do Ciebie pytanie dotyczace świec. Wytłumacz mi w jaki sposób w nowej świecy załozonej do Punto II po 2 kkm od założenia pękł izolator i oczywiście odbił się na denku tłoka ?? Świece dokrecane kluczem dyn. Czy gdzieś, kiedyś słyszałes o takim przypadku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wpadłeś na to, ze strona jp to strona swiatowa i odnosi się do rynkow gdzie podroby wystepuja?

> Chiny, Rosja, Azja szeroko rozumiana...

A jaki to problem kupić kontener świec NGK w Chinach po 1$ (lub taniej) za sztukę i sprowadzić do Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> MAsz coś wspólnego z NGK ?? To mam do Ciebie pytanie dotyczace świec. Wytłumacz mi w jaki sposób w

> nowej świecy załozonej do Punto II po 2 kkm od założenia pękł izolator i oczywiście odbił się

> na denku tłoka ?? Świece dokrecane kluczem dyn. Czy gdzieś, kiedyś słyszałes o takim przypadku

> ??

temat bardzo rzadki. Bez obejrzenia świecy nie da się nic powiedzieć niestety frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.