Skocz do zawartości

Samochód na 18-te urodziny


mc2000

Rekomendowane odpowiedzi

> Piszesz że masz młodą córkę, a chcesz jej kupić auto dla dziadka.

> Kup Forda Pumę lub Opla Tigrę to się dziewczyna ucieszy

znaleźć którąkolwiek tigrę bez wsiowego tuningu albo nie zgnitą to wyzwanie, puma też wzorem zabezpieczenia antykorozyjnego nie jest . Silnik ma bardzo fajny wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Piszesz że masz młodą córkę, a chcesz jej kupić auto dla dziadka.

> Kup Forda Pumę lub Opla Tigrę to się dziewczyna ucieszy

Ale to będą stare trupy. Na dodatek niebezpieczne. Poza tym w tym wieku to auta w ogóle bym jej nie dał. Może jeździć ale razem ze mną. I to wcale nie chodzi o samo auto bo to ma AC, ale o dziecko i głupotę w tym wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to będą stare trupy. Na dodatek niebezpieczne. Poza tym w tym wieku to auta w ogóle bym jej nie

> dał. Może jeździć ale razem ze mną. I to wcale nie chodzi o samo auto bo to ma AC, ale o

> dziecko i głupotę w tym wieku.

287941876-2014-09-18_13-33-10.jpg

Młodzi mają 4x większą szansę na wypadek = logika by nakazywała żeby jeździli najbezpieczniejszym samochodem na jaki rodziców stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znaleźć którąkolwiek tigrę bez wsiowego tuningu albo nie zgnitą to wyzwanie, puma też wzorem

> zabezpieczenia antykorozyjnego nie jest . Silnik ma bardzo fajny

Przecież to na pierwsze auto. Jak zgnije kompletnie to się sprzeda za grosze, albo zezłomuje i tyle ok.gif

Kobiety i tak o auta nie dbają, więc jakiejś perełki szkoda.

Ciekawe jest to co piszesz o tuningu, bo ja chyba się poruszam w zupełnie innych okolicach smile.gif Tigry to ja chyba nigdy stuningowanej nie widziałem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież to na pierwsze auto. Jak zgnije kompletnie to się sprzeda za grosze, albo zezłomuje i tyle

> Kobiety i tak o auta nie dbają, więc jakiejś perełki szkoda.

> Ciekawe jest to co piszesz o tuningu, bo ja chyba się poruszam w zupełnie innych okolicach Tigry

> to ja chyba nigdy stuningowanej nie widziałem

no nie żartuj, a chociaz jakieś niebieskie diodki nic z tych rzeczy? zlosnik.gif Auto chyba na rok czasu dzieciakowi nie chce kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może będę trochę namolny ale zamiast Fiata Punto wybrałbym Idea. Samochód zbudowany na płycie

> podłogowej Punto ale jest pod bardzo wieloma względami lepszy i lepiej wyposażony.

Tak tylko zapomnij w cenie 6-8k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A wg mnie nie jest ryzykowne, bo zazwyczaj takie osoby mają tylko jakiś tam wyimaginowany gust

> motoryzacyjny niepoparty niczym i z doświadczenia wiem, że spodoba się to co kupi, dlatego, że

> kupi jej niejako niezależność i samodzielność, a to w jakim wydaniu będzie sprawą mniejszej wagi.

Mam trzy kobietki w domu i choć daleko im do wieku lat 18., to już teraz wiem, że pomysł kupienia którejś z nich samochodu będzie musiał być potwierdzony przez przyszłą właścicielkę, czy się podoba. Moje córy mają silne charaktery.

Pozdro

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tej cenie dobrą opcją będzie Stilo 3D 1,6 16V. Dobrze zabezpieczone antykorozyjne i bogato

> wyposażone i tym samym bezpieczne Z 2001-2002 poszukać Dynamica i będzie git

tylko jedna mała uwaga- koszty. Tj ubezpieczenie i spalanie w budżecie nastolatka jest to poważna pozycja- wiem co piszę, bo dostałem w spadku po rodzicach poldka zlosnik.gif Mimo, że miałem kieszonkowe i sobie dorabiałem nie rzadko tankowałem auto po 5 litrów- tyle żeby do szkoły się dokulac albo do panny dojechać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód, który znam z doświadczenia, a który powinien się zmieścić w Twoim budżecie, to Coroll E10. Model E11 może okazać się za drogi.

Niezawodny, tani w eksploatacji oraz w naprawach.

Ciężko będzie znaleźć egzemplarz z klimatyzacją, w E11 byłoby łatwiej, ale budżet musiał by sięgnąć 10tys.

Ewentualnie Starlet (jeszcze trudniej z klimą) oraz Micra (uważać na rdzę).

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z wymienionych, znam dwa auta:

- moje Punto, które jest w rodzinie od 2005r.

- dziadka polo z 96r

Polo, z racji przebiegu, jeszcze 70kkm nie ma, więc bez awaryjne przez cały okres eksploatacji. Nawet żarówki są fabryczne rotfl.gif

Punto ma coś pod 230kkm, pod moją but.gif zrobione ponad 150kkm.

Psują się pierdoły, typu:

- ramiona wycieraczek musiałem "poprawić konstrukcje", gdyż ten temat był poruszany, że się może posypać w najmniej oczekiwanym momencie

- wymieniłem osłonę przegubu

- przy 160kkm zawieszenie komplet, rozrząd drugi raz (fabryczna pompa wody się rozciekła)

- przy 200kkm linki od ręcznego

- przy 220kkm linki od zmiany biegów

- przegnił kabel masowy, więc został wymieniony

- co 5-6 miesięcy muszę popsikać wd40 mechanizm klamki pasażera (używany raz na kilka miesięcy, więc się "unieruchamia)

- powoli zaczyna odmawiać posłuszeństwa przełącznik szyb, nie chce czasami podnosić szyb frown.gif

Poza tym, oleje, filtry, serwis klimy itd.

Niestety, powoli wyłazi rdza na progach, w tylnej części podłogi pasażera.

Nagrzewnica płata figle, tz, od czasu do czasu jest mokro pod dywanikami, ale tylko jak używam klimy, i też tylko wtedy ubywa płynu chłodniczego w ilościach 100ml na 5kkm. W sezonie chłodnym/zimowym płynu nie ubywa sciana.gif

No cóż, to tylko 14 letni fiat no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wiele osób odpowiedziało na mój post. Postaram się ustosunkować do większości wypowiedzi.

r1sender: w przypadku Polo lub Lupo jakimi silnikami warto się zainteresować? Czytałem, że 1.4 75KM w Golfach to straszna porażka. Czy tak samo sprawa wygląda w Lupo i Polo? Ostatnio widziałem też z silnikiem SDI - słabe, ale podobno bardzo trwałe. Możesz to potwierdzić? Większość ofert sprzedaży to samochody z silnikiem litrowym.

W przypadku Punto II podzielam Twoją opinie o wersji po FL. Co do francuskich samochodów, to raczej odnoszę się do nich z pewną rezerwą.

BOGUS, 2Rotor: Stilo bardzo poważnie brałem pod uwagę, bo zauważyłem, że są bardzo dobrze wyposażone, ale spotkałem się z wieloma opiniami o bardzo dużej awaryjności tego samochodu. Chodziło zwłaszcza o kwestie elektroniczne/elektryczne.

vendorr: aluminiowe Audi? Marka bardzo dobra, ale nie ten model.

pitw: Peugeot czy Renault ... nie bardzo. Fiesta dodana do ciekawych propozycji. Dacia - tylko nie Dacia. Widziałem wypadek Dacia kontra Audi. Tego auta bym nie kupił.

AkuQ: tak, moim zdaniem 80KM wersja jest lepszym rozwiązaniem. Co myślisz o JTD? Niedawno oglądałem w niezłym stanie 1.9JTD 80KM. Niestety bez klimy.

RSSSS, Kravitz: wizualnie fajne autko, ale to ma być coś popularnego do czego części są łatwo dostępne, a na szrocie bez problemu można wybierać w częściach blacharskich.

czachabrava: dlaczego 1.6 8V, a nie 1.4 16V? Większość ofert to niestety 1.4 8V 60KM.

checinski: dość duży samochód, no i kombi odpada.

krzychook: jakość mało spotykam ten samochód. Nie wiem jak z częściami zamiennymi. Gazu raczej nie będę zakładał.

bielaMatiz: jak na razie to "cel główny". Niestety większość ma silniki litrowe, a w Corsie raczej uwzględniam 1.2 lub 1.7DTI 75KM.

Fili_P: Panda dopisana do listy.

AstraC: chyba nie jesteś na bieżąco z cenami

piter19731: oglądałem się już za Micrą K12, nawet budżet chciałem trochę naciągnąć,

ale z tego co zauważyłem, to córce nie przypadła ona do gustu.

Bartłomiej: gust to ona ma, najchętniej zabrałaby mój samochód choć gabarytowo nie ten segment. W ubiegły weekend pojeździliśmy po komisach, wiec widziałem co ją zainteresowało, a co nie. Generalnie jednak chodzi o możliwość poruszania się i jak pisał AkuQ o niezależność i samodzielność.

fred77: ładny, ale stanowczo nie ten budżet. Może być jako następny.

analyzer64: o Micra pisałem powyżej, Swiftowi się nie przyglądałem, ale zrobię to na pewno, Honda Civic VI niezbyt przypadła jej do gustu, a model VII to 2-3tys. więcej, Opel Astra G - oglądaliśmy kilka egzemplarzy, ale trudno było się zdecydować. Jakie silniki poleciłbyś w Opel Astra G? Jak z korozją?

Bartłomiej: Corolla E11 również była brana pod uwagę, ale tylko wersja po FL czyli bez tych żabich oczek. W budżecie się zmieszczę. Oglądałem E11 za 7tys. tylko, ze bez klimy. Stan był dobry (oryginalny lakier).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BOGUS, 2Rotor: Stilo bardzo poważnie brałem pod uwagę, bo zauważyłem, że są bardzo dobrze

> wyposażone, ale spotkałem się z wieloma opiniami o bardzo dużej awaryjności tego samochodu.

> Chodziło zwłaszcza o kwestie elektroniczne/elektryczne.

Przed liftem faktycznie można się spotkać z denerwującymi błędami elektroniki natomiast większość z nich jest łatwych do ogarnięcia. Poza tym w tym budżecie i tak chyba nie da się kupić nic nowocześniejszego, bezpieczniejszego i lepiej wyposażonego ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozwiń, jeśli możesz. Mam golfa z tym silnikiem od 2,5 roku i jestem ciekaw, co takiego wyczytałeś

> na ich temat

Szczegółów nie pamiętam, ale wiele osób odradzało ten silnik w Golfie.

> Przed liftem faktycznie można się spotkać z denerwującymi błędami elektroniki natomiast większość z

> nich jest łatwych do ogarnięcia. Poza tym w tym budżecie i tak chyba nie da się kupić nic

> nowocześniejszego, bezpieczniejszego i lepiej wyposażonego

Ogólnie Stilo jest nawet ładne, a odpadło przez wiele negatywnych opinii co do awaryjności. Niestety nie wiem czego usterki dotyczą. Jeśli masz jakąś wiedzę na temat Stilo to chętnie przeczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote:

Ogólnie Stilo jest nawet ładne, a odpadło przez wiele negatywnych opinii co do awaryjności. Niestety nie wiem czego usterki dotyczą. Jeśli masz jakąś wiedzę na temat Stilo to chętnie przeczytam.


Masz kolego specjalny stilo kącik na tym forum ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clio II z silnikiem 1.2 8V

Bardzo fajne, nieduże i miękkie autko.

Na trasie spala 5 - 5,5 l. w mieście z klimą nie więcej niż 7 l.

Części tanie, rdza się go nie ima.

Trzeba tylko ogarnąć elektrykę bo bywa kapryśna smile.gif

Szczerze polecam.

Na jakimś forum przeczytałem, że jest "milusie i mięciusie" i rzeczywiście tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widzę, że wiele osób odpowiedziało na mój post. Postaram się ustosunkować do większości wypowiedzi.

> r1sender: w przypadku Polo lub Lupo jakimi silnikami warto się zainteresować? Czytałem, że 1.4 75KM

> w Golfach to straszna porażka. Czy tak samo sprawa wygląda w Lupo i Polo? Ostatnio widziałem

> też z silnikiem SDI - słabe, ale podobno bardzo trwałe. Możesz to potwierdzić? Większość ofert

> sprzedaży to samochody z silnikiem litrowym.

> W przypadku Punto II podzielam Twoją opinie o wersji po FL. Co do francuskich samochodów, to raczej

> odnoszę się do nich z pewną rezerwą.

1.4 16V VW mają problemy z odmą, lubią olej popić - to tak na szybko 1, 2 wink.gif SDI faktycznie jak się porównuje moc z innymi jednostkami TDI może wygladać słabo ale jest to zwykły prosty diesel wręcz taki osiołek w którym mało co może się wyjsrać. W małym aucie w kabinie jest głośno.

Do lupo czy arosy od seata 1.0 do miasta wystarczy.

Co do francuzów. Gdybym nie miał clio II bym Ci nawet nie proponował. Też byłem początkowo sceptycznie nastawiony ale po 3 latach użytkowania nie jest on bardziej awaryjny od innych aut które miałem wink.gif Po za tym na plus, że w tej cenie mogłem mieć starszego i gołego niemca z podstawowym silnikiem, a tak mam 98 konny silnik, abs, klimatyzację, 4 poduchy i elektrykę wink.gif Spalanie silnika o pojemności 1.4 16V w 3miejskim ruchu to 6.5 litra benzyny. Wizualnie mojej Babie francuz bardziej niż niemiec podchodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Clio II z silnikiem 1.2 8V

> Bardzo fajne, nieduże i miękkie autko.

> Na trasie spala 5 - 5,5 l. w mieście z klimą nie więcej niż 7 l.

> Części tanie, rdza się go nie ima.

> Trzeba tylko ogarnąć elektrykę bo bywa kapryśna

> Szczerze polecam.

> Na jakimś forum przeczytałem, że jest "milusie i mięciusie" i rzeczywiście tak jest.

Co wy ludzie z tą elektryką? Miałem 7 lat Clio 2, przejechałem 140 tys. km i nic, podkreślam nic się nie sypneło. Powiem więcej, że porównując do znanej mi Skody Fabii były to dwa światy. na plus dla Clio. Osobiście miałem 1.4 8v i jedyne do czego mogłem się czepiać to zużycie paliwa ale to pewnie mogą noga bo żona po przejęciu tego auta miała spalanie minimum litr mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tych co podałeś to wieje nudą. Ewentualnie lupo lub punto w 3 furtkach.

> Jak ma być ekonomicznie to najprostszy benzyniak ale nie będzie funu.

> Popatrz na ofertę stilo 3d lub xary 3d.

to ma wiać nudą, to nie ma dawać funu tylko dać młodej dziewczynie podstawową szkołę nauki jazdy, a do tego każdy z ww. aut się nadaje. Na fun i nienudę jeszcze przyjdzie czas. Każdy z nas jak zaczynał to nie od razu chyba od funu, każdy był podekscytowany w ogóle tym, że ma jakiekolwiek auto i że jest jego i że daje mu szansę swobodnego poruszania się, a nie jakiegoś funu. No i co? Kupi jej mustanga i dziewczyna się tym uszkodzi, a i tak nie wykorzysta nawet kilku procent możliwości tego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ma wiać nudą, to nie ma dawać funu tylko dać młodej dziewczynie podstawową szkołę nauki jazdy, a

> do tego każdy z ww. aut się nadaje. Na fun i nienudę jeszcze przyjdzie czas. Każdy z nas jak

> zaczynał to nie od razu chyba od funu, każdy był podekscytowany w ogóle tym, że ma

> jakiekolwiek auto i że jest jego i że daje mu szansę swobodnego poruszania się, a nie jakiegoś

> funu. No i co? Kupi jej mustanga i dziewczyna się tym uszkodzi, a i tak nie wykorzysta nawet

> kilku procent możliwości tego auta.

witaj

żeby był fun nie musi być mocy tylko auto fajne dla młodej laski- musi mieć to coś

o np lancia ypsylon mk1 - technicznie punto mk1, dobrze wyposażone, zostanie kasy na paliwo i tzw modny tu pakiet startowy zlosnik.gif a auto ładniejsze, i bardzo często fajnie wyposażone jak na tę klasę i epokę no i ciekawszy środek; czyli takie punto mk1 ale zupełnie co innego

a co do mustanga to sam chętnie bym przytulił smile.gif

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z korozja we francuskich autach? Dziś oglądaliśmy też Almerę 1.5 90KM. Wizualnie ładny samochód, pełne wyposażenie, ale nie wiem nic na jego temat. Z obu stron nadkola miał "robione", reszta elementów miała oryginalny lakier (zmierzone). Rdza? Jak z dostępnością części i ekonomią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co z korozja we francuskich autach? Dziś oglądaliśmy też Almerę 1.5 90KM. Wizualnie ładny samochód,

> pełne wyposażenie, ale nie wiem nic na jego temat. Z obu stron nadkola miał "robione", reszta

> elementów miała oryginalny lakier (zmierzone). Rdza? Jak z dostępnością części i ekonomią?

O almerze poczytaj tutaj

blog-skup-aut-bielsko.blogspot.com/2013/05/wisi-mi-chodnica-czyli-jezdze-almera-n16.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co z korozja we francuskich autach? Dziś oglądaliśmy też Almerę 1.5 90KM. Wizualnie ładny samochód,

> pełne wyposażenie, ale nie wiem nic na jego temat. Z obu stron nadkola miał "robione", reszta

> elementów miała oryginalny lakier (zmierzone). Rdza? Jak z dostępnością części i ekonomią?

francuz jak nietłuczony to nie gnije ok.gif Przy małych renófkach + taki, że przednie błotniki są z tworzywa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co z korozja we francuskich autach?

na ogół nie ma kłopotów wręcz jest dobrze, chyba że bity.

Dziś oglądaliśmy też Almerę 1.5 90KM. Wizualnie ładny samochód,

> pełne wyposażenie, ale nie wiem nic na jego temat. Z obu stron nadkola miał "robione", reszta

> elementów miała oryginalny lakier (zmierzone). Rdza? Jak z dostępnością części i ekonomią?

części dostępne. nie wiem z którego roku była ta almera ale oglądałem na początku roku z 2000 roku i nie miała podłogi i nadkoli, w sumie to nie wiem jakim cudem się nie złamała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> krzychook: jakość mało spotykam ten samochód. Nie wiem jak z częściami zamiennymi. Gazu raczej nie

> będę zakładał.

Wszystkie części mechaniczne dostępne bez problemu.

Jedynie w ASO musiałem kupić przełacznik zespolony przy kierownicy. (koszt ok 170zł na strone).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co wy ludzie z tą elektryką? Miałem 7 lat Clio 2, przejechałem 140 tys. km i nic, podkreślam nic

> się nie sypneło.

Sam mam od niedawna Clio 2 PHII 1.4 16V i przy okazji poczytałem co nieco o tym modelu na właściwych forach.

Niestety problemy z kapryśnym immobilizerem są nierzadkie.

U mnie niby działa, ale problemy - jeśli są to czasami nie wiadomo od czego zacząć (przekaźnik, kluczyk, pętla przy stacyjce, masa)

Innym częstym problemem jest woda w bagażniku po deszczu - tutaj musiałem pouczszelniać i dopiero mam sucho.

Co do korozji, to przyzwoicie. Ale zdania nie zmienię, że PSA robi jeszcze lepsze "blachy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec poszukiwań. Ostatecznie stanęło na Punto II FL.

To byłoby na tyle w tym temacie. Dziękuję wszystkim za Waszą pomoc, za Wasze wypowiedzi. Na zakończenie tematu zapytam jeszcze tylko jaki autoalarm polecacie (Punto ma centralny zamek, ale bez pilota, więc prosty alarm z pilotem jest potrzebny).

Raz jeszcze dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koniec poszukiwań. Ostatecznie stanęło na Punto II FL.

> To byłoby na tyle w tym temacie. Dziękuję wszystkim za Waszą pomoc, za Wasze wypowiedzi. Na

> zakończenie tematu zapytam jeszcze tylko jaki autoalarm polecacie (Punto ma centralny zamek,

> ale bez pilota, więc prosty alarm z pilotem jest potrzebny).

> Raz jeszcze dziękuję.

Czy to ten model?

http://www.euroncap.com/tests/fiat_punto_1997/7.aspx

Czy raczej ten?

http://www.euroncap.com/tests/fiat_punto_2000/28.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koniec poszukiwań. Ostatecznie stanęło na Punto II FL.

> To byłoby na tyle w tym temacie. Dziękuję wszystkim za Waszą pomoc, za Wasze wypowiedzi. Na

> zakończenie tematu zapytam jeszcze tylko jaki autoalarm polecacie (Punto ma centralny zamek,

> ale bez pilota, więc prosty alarm z pilotem jest potrzebny).

> Raz jeszcze dziękuję.

Lepiej dobre AC niż alarm. Jak ma centralny zamek na kluczyk to można łatwo przerobić na pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam mam od niedawna Clio 2 PHII 1.4 16V i przy okazji poczytałem co nieco o tym modelu na

> właściwych forach.

> Niestety problemy z kapryśnym immobilizerem są nierzadkie.

> U mnie niby działa, ale problemy - jeśli są to czasami nie wiadomo od czego zacząć (przekaźnik,

> kluczyk, pętla przy stacyjce, masa)

> Innym częstym problemem jest woda w bagażniku po deszczu - tutaj musiałem pouczszelniać i dopiero

> mam sucho.

> Co do korozji, to przyzwoicie. Ale zdania nie zmienię, że PSA robi jeszcze lepsze "blachy"

to masz problem z kluczykiem zlosnik.gif Koszt rozbebeszenia kluczyka i ponownie jego "zrobienie" to 100 zł od klucza zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ moja córka niebawem ukończy 18. urodziny chciałbym kupić jej starszy (2000-2001) samochód

> aby mogła nabrać wprawy w prowadzeniu samochodu.

> Budżet to 6-8 tys.zł. Ma to być samochód niewielki i tutaj skłaniam się głównie ku segmentowi B

> choć niekoniecznie. Mały, miejski samochód, no i ekonomiczny. Może być benzyna, może być

> diesel. Byłoby dobrze gdyby miał klimatyzację, ABS, elektryczne szyby i centralny zamek.

> Wytypowałem kilka samochodów, ale niestety w kwestii doboru pod katem silników nie bardzo się

> orientuję.

> 1. VW Lupo

> 2. VW Polo

> 3. Corsa C

> 4. Punto II

> 5. Seat Ibiza

> 6. Mercedes A

> Jakich silników w tych modelach unikać, a jakie polecacie?

Tylko Audi Q7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź no nie bądź takim racjonalnym i odpowiedzialnym ... kup dziewczynie coś do zabawy ... jakieś małe cabrio ... coś co sprawi że bedzie miał uśmiech na ustach i powie mój "stary" jest .... grinser006.gif

siakieś na przykład ...

ewentualnie dorzuć jeszcze jej pare pln 1 lub 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koniec poszukiwań. Ostatecznie stanęło na Punto II FL.

> To byłoby na tyle w tym temacie. Dziękuję wszystkim za Waszą pomoc, za Wasze wypowiedzi. Na

> zakończenie tematu zapytam jeszcze tylko jaki autoalarm polecacie (Punto ma centralny zamek,

> ale bez pilota, więc prosty alarm z pilotem jest potrzebny).

> Raz jeszcze dziękuję.

Ale kupiłeś już, czy tylko wybrałeś model?

Ile wydałeś/zamierzasz?

Pozdro

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> weź no nie bądź takim racjonalnym i odpowiedzialnym ... kup dziewczynie coś do zabawy ... jakieś

> małe cabrio ... coś co sprawi że bedzie miał uśmiech na ustach i powie mój "stary" jest ....

> siakieś na przykład ...

> ewentualnie dorzuć jeszcze jej pare pln 1 lub 2

już kupił zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.