Skocz do zawartości

Sens zakupu auta na handel.


Cinos

Rekomendowane odpowiedzi

w pewnej firmie będą wymieniac auta w sumie to juz stoją nowe i będzie mozna w dobrej cenie odkupic "stare"

roczniki 2008, jak patrze po otomoto to najtansze nierozbite kosztuje 22kpln

tutaj będzie mozna je kupić tak ze wchodzisz na plac, biorę tego i na razie

bez otwierania, opinii rzeczoznawcy ale cena 11-13 kpln

ale wszystie sprawne, sa przynajmniej srebrne (a nie białe), htb i kombi, do konca serwisowane w ASO, z dieslem i przebiegi niestety większość 200-250kkm, klimatronic, nie wersja "superbieda"

jak jest z odsprzedaza takiego auta na szybko?

przykladowo kupuje za 12 jutro chce wystawic o 2 k taniej na otomoto za 20

podatek od wzbogacenia? (kupuje pewnie na FV) musze przerejestrowac najpierw na siebie zeby potem sprzedać na umowe k/s (nie będzie mnie w dowodzie rej)

w sumie to chetnie bym posmigal zimę moze troche "odgruzował" auto i potem sprzedał hmm.gif ale jak cos sie sypnie w trakcie niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj namiary to od ręki dam z 1-2 tysi więcej tylko pooglądam je wink.gif

Bo nawet jak coś padnie to się wymieni na nowe części i będzie auto w dobrej cenie..

Auta już szukam 1,5 miesiąca i nic godnego uwagi nie ma crazy.gif

Daj namiary 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlaczego. Kolega zawsze brał co prawda swoje auto poflotowe i zawsze miał na tym jakieś 5000 na

> czystko. Tylko że on dbał.

Co innego dla siebie a co innego takie z placu...Znam takich co jeżdżą, potem robią full serwis i biorą dla siebie, ale tutaj deko inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj tam. Jak sprzedają sprawne i serwisowane auta z 2008 roku 10kplj taniej niz cena rynkowa...

Acha , tylko zaraz się okaże że to netto zlosnik.gif z poleasingów aż takich promocji nie ma i większość co się tym zajmuje to dobrze wie, w takich cenach o jakich pisze Cinos to albo netto, albo padaki co w paru przetargach nie zeszły. Przecież te samochody wyceniają rzeczoznawcy i zakup za 17-18 tys przy cenach +20 tys jest już okazją.

Ale jak widać zagotowało się od wierzących w Mikołaja. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Acha , tylko zaraz się okaże że to netto z poleasingów aż takich promocji nie ma i większość co

> się tym zajmuje to dobrze wie, w takich cenach o jakich pisze Cinos to albo netto, albo padaki

> co w paru przetargach nie zeszły. Przecież te samochody wyceniają rzeczoznawcy i zakup za

> 17-18 tys przy cenach +20 tys jest już okazją.

> Ale jak widać zagotowało się od wierzących w Mikołaja.

tu nie ma rzeczoznawcy

pierwszeństwo ma ten co jeździł, potem reszta pracowników, a pracownik jak nie chce to moze kogos "polecic"

powie mi ktos w koncu jak jest z ta umowa jak kupie na FV czy moge sprzedać bez przerejestrowania i jak jest z podatkiem od wzbogacenia jak sprzedam przed upływem 6M?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powie mi ktos w koncu jak jest z ta umowa jak kupie na FV czy moge sprzedać bez przerejestrowania i

> jak jest z podatkiem od wzbogacenia jak sprzedam przed upływem 6M?

Nie musisz przerejestrowywać na siebie, kupującemu udostępniasz swoją fakturę zakupu żeby była ciągłość właścicieli do wydziału komunikacji. W rozliczeniu rocznym PIT płacisz podatek 19% różnicy między Twoim zakupem i sprzedażą. Wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w pewnej firmie będą wymieniac auta w sumie to juz stoją nowe i będzie mozna w dobrej cenie odkupic

> "stare"

> roczniki 2008, jak patrze po otomoto to najtansze nierozbite kosztuje 22kpln

> tutaj będzie mozna je kupić tak ze wchodzisz na plac, biorę tego i na razie

> bez otwierania, opinii rzeczoznawcy ale cena 11-13 kpln

> ale wszystie sprawne, sa przynajmniej srebrne (a nie białe), htb i kombi, do konca serwisowane w

> ASO, z dieslem i przebiegi niestety większość 200-250kkm, klimatronic, nie wersja "superbieda"

> jak jest z odsprzedaza takiego auta na szybko?

> przykladowo kupuje za 12 jutro chce wystawic o 2 k taniej na otomoto za 20

> podatek od wzbogacenia? (kupuje pewnie na FV) musze przerejestrowac najpierw na siebie zeby potem

> sprzedać na umowe k/s (nie będzie mnie w dowodzie rej)

> w sumie to chetnie bym posmigal zimę moze troche "odgruzował" auto i potem sprzedał ale jak cos

> sie sypnie w trakcie

powiedzialbym ze na 100% cena netto... u mnie w firmie jak sprzedaja auta to dla pracownika jest cena rynkowa -10% i oglaszaja oczywiscie w netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu nie ma rzeczoznawcy

> pierwszeństwo ma ten co jeździł, potem reszta pracowników, a pracownik jak nie chce to moze kogos

> "polecic"

> powie mi ktos w koncu jak jest z ta umowa jak kupie na FV czy moge sprzedać bez przerejestrowania i

> jak jest z podatkiem od wzbogacenia jak sprzedam przed upływem 6M?

A czasem nie sa to ceny wyjściowe do przetargu wewnętrznego? cfaniaczek.gif

Kupujesz, sprzedajesz, w rocznym zeznaniu wykazujesz ile zarobiłeś.

Przy powtarzalności sprzedaży US sam się odezwie, że powinieneś mieć DG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie musisz przerejestrowywać na siebie, kupującemu udostępniasz swoją fakturę zakupu żeby była

> ciągłość właścicieli do wydziału komunikacji. W rozliczeniu rocznym PIT płacisz podatek 19%

> różnicy między Twoim zakupem i sprzedażą. Wszystko w temacie.

Chyba nie wszystko, zgubiłeś gdzieś cinosa jako pośrednika...sprzedaje na umowę KS cinos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiedzialbym ze na 100% cena netto... u mnie w firmie jak sprzedaja auta to dla pracownika jest

> cena rynkowa -10% i oglaszaja oczywiscie w netto.

Dokładnie o tym pisałem powyżej, że też ludzie wierzą w takie promocyje.I myślą, że właściciele firm to idioci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powie mi ktos w koncu jak jest z ta umowa jak kupie na FV czy moge sprzedać bez przerejestrowania i

Możesz. Kupującemu dasz FV (firma-Ty) i umowę (Ty-kupujący). Dzięki temu będzie łańcuch (Firma-czyli to co w DR i KP)-(Ty)-(Kupujący).

Minusem tego rozwiązania jest to, że kupujący zobaczy ile zarobiłeś.

> jak jest z podatkiem od wzbogacenia jak sprzedam przed upływem 6M?

Normalna dochodówka, 19%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tutaj będzie mozna je kupić tak ze wchodzisz na plac, biorę tego i na razie

> bez otwierania, opinii rzeczoznawcy ale cena 11-13 kpln

A co w tym dziwnego? tak się kupuje samochody , większość tak kupiłem bez jazdy próbnej ok.gif

> przykladowo kupuje za 12 jutro chce wystawic o 2 k taniej na otomoto za 20

> podatek od wzbogacenia? (kupuje pewnie na FV) musze przerejestrowac najpierw na siebie zeby potem

> sprzedać na umowe k/s (nie będzie mnie w dowodzie rej)

nic nie przerejetrowujesz, po co ? dajesz gościowi fakturę zakupu ze Ty kupiles to auto, i z gościem piszesz umowę ze mu sprzedajesz na drugi dzień, tyle ok.gif

co do podatku to oczywista sprawa ze można zrobić tak żeby go nie placic i chyba każdy by tak zrobil , może już ktoś nizej to pisal , nie czytałem jeszcze wątku - ale jak nie wiesz jak to zrobić to pisz do mnie na priv , normalna sprawa , nikt by się nie bawil w podatek shocked.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co innego dla siebie a co innego takie z placu...Znam takich co jeżdżą, potem robią full serwis i

> biorą dla siebie, ale tutaj deko inny temat.

Co nie znaczy, ze nie da sie na tym zarobic, moze nie tyle co Cinos zalozyl, ale zawsze ma szanse byc do przodu i zebrac nowe doswiadczenie (chociazby dowie sie jak handelek wyglada od strony papierkologii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu nie ma rzeczoznawcy

> pierwszeństwo ma ten co jeździł, potem reszta pracowników, a pracownik jak nie chce to moze kogos

> "polecic"

> powie mi ktos w koncu jak jest z ta umowa jak kupie na FV czy moge sprzedać bez przerejestrowania i

> jak jest z podatkiem od wzbogacenia jak sprzedam przed upływem 6M?

Jak masz takie podejście do handlu autami (chcesz placic podatki) to dużo nie pohandlujesz, inni Cie wygryzą. Po co chcesz placic ten podatek ? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do podatku to oczywista sprawa ze można zrobić tak żeby go nie placic i chyba każdy by tak

> zrobil , może już ktoś nizej to pisal , nie czytałem jeszcze wątku - ale jak nie wiesz jak to

> zrobić to pisz do mnie na priv , normalna sprawa , nikt by się nie bawil w podatek

Jedna jedyna możliwość jaką widzę to kombinacja z kwotą sprzedaży na umowe KS z nowym nabywcą, tak żeby zgadzało się z wartością brutto na fakturze... no ale to paskudny wałek, w dodatku karalny i nie sądzę, żeby ktoś przy zdrowych zmysłach poszedł na taki układ kupując auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedna jedyna możliwość jaką widzę to kombinacja z kwotą sprzedaży na umowe KS z nowym nabywcą, tak

> żeby zgadzało się z wartością brutto na fakturze... no ale to paskudny wałek, w dodatku

> karalny i nie sądzę, żeby ktoś przy zdrowych zmysłach poszedł na taki układ kupując auto.

99% kupujących idzie na to, każdy w komisie pyta "jaką kwote wpisujemy?" , nie to że radzę, ale takie są realia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co nie znaczy, ze nie da sie na tym zarobic, moze nie tyle co Cinos zalozyl, ale zawsze ma szanse

> byc do przodu i zebrac nowe doswiadczenie (chociazby dowie sie jak handelek wyglada od strony

> papierkologii).

Oczywiście, ale nie 7-10k przy wyłożeniu 13 k-same handluski by były, żyć nie umierać cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak masz takie podejście do handlu autami (chcesz placic podatki) to dużo nie pohandlujesz, inni

> Cie wygryzą. Po co chcesz placic ten podatek ?

Bo widzisz, ja sprzedaję w świecie realnym, nie wirtualnym i wiem jak wygląda kontrola US. Miałeś kiedyś kontrolę krzyżową z US?Albo handlarz przez którego pchałeś?Albo jako przepisywacz umów?

Nie miałeś, bo nigdy byś takiej bzdury nie napisał...

Twój system działa do 1 kontroli, potem zamiast sprzedawać samochody musisz uczyć się polskiego prawa żeby się wykaraskać i beczysz jak owca w ciąży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo widzisz, ja sprzedaję w świecie realnym, nie wirtualnym i wiem jak wygląda kontrola US. Miałeś

> kiedyś kontrolę krzyżową z US?Albo handlarz przez którego pchałeś?Albo jako przepisywacz umów?

> Nie miałeś, bo nigdy byś takiej bzdury nie napisał...

> Twój system działa do 1 kontroli, potem zamiast sprzedawać samochody musisz uczyć się polskiego

> prawa żeby się wykaraskać i beczysz jak owca w ciąży.

Co innego Ty - jeśli prowadzisz firme handlujaca autami, a co innego ktoś kto chce sobie czasem dorobić i sprzedać jakies auto, tak jak Cinos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> 17-18 tys przy cenach +20 tys jest już okazją.

> Ale jak widać zagotowało się od wierzących w Mikołaja.

poprzednie auta ktore sprzedawala "moja" firma sprzedawane były po 40% wartosci rynkowej

wartosc wg rzeczoznawcow z firmy dekra = cuda sie zdarzaja zlosnik.gif

tyle ze nie byly sprzedawane _wchodze na plac i biere tego

a w wyniku losowania wsrod chetnych z firmy skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co innego Ty - jeśli prowadzisz firme handlujaca autami, a co innego ktoś kto chce sobie czasem

> dorobić i sprzedać jakies auto, tak jak Cinos.

A to niech pyknie 3-5 w ciągu pół roku, obaczy zlosnik.gif do mnie pukali zanim założyłem DG.

Puszczenie bez siebie w ciągłości kwitów, to proszenie się o paragrafy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widze ze marudzisz. Dawaj namiary, bo zarobic 10kpln ( na czysto pewnie 7) to dobry biznes po mojemu.

Choćby 5 tysięcy na czysto od sztuki to bardzo dobry interes smile.gif a szczerze mówiąc, gdyby było 4-5 stówek za pośrednictwo typu odbieram klucze i papiery od Iksińskiego i przekazuję Ygrekowemu, to już jest dobrze, no chyba że ktoś ma za dużo pieniędzy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Choćby 5 tysięcy na czysto od sztuki to bardzo dobry interes a szczerze mówiąc, gdyby było 4-5

> stówek za pośrednictwo typu odbieram klucze i papiery od Iksińskiego i przekazuję Ygrekowemu,

> to już jest dobrze, no chyba że ktoś ma za dużo pieniędzy

Dokladnie tak. Za pare stówek się opłaca to co Cinos mówi, wiec za pare tys to nawet nie ma co się zastanawiać shocked.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w pewnej firmie będą wymieniac auta w sumie to juz stoją nowe i będzie mozna w dobrej cenie odkupic

> "stare"

> roczniki 2008, jak patrze po otomoto to najtansze nierozbite kosztuje 22kpln

> tutaj będzie mozna je kupić tak ze wchodzisz na plac, biorę tego i na razie

> bez otwierania, opinii rzeczoznawcy ale cena 11-13 kpln

> ale wszystie sprawne, sa przynajmniej srebrne (a nie białe), htb i kombi, do konca serwisowane w

> ASO, z dieslem i przebiegi niestety większość 200-250kkm, klimatronic, nie wersja "superbieda"

> jak jest z odsprzedaza takiego auta na szybko?

> przykladowo kupuje za 12 jutro chce wystawic o 2 k taniej na otomoto za 20

> podatek od wzbogacenia? (kupuje pewnie na FV) musze przerejestrowac najpierw na siebie zeby potem

> sprzedać na umowe k/s (nie będzie mnie w dowodzie rej)

> w sumie to chetnie bym posmigal zimę moze troche "odgruzował" auto i potem sprzedał ale jak cos

> sie sypnie w trakcie

A ja myślę ,że to tylko fantazję ,pizzamana zlosnik.gif bez złośliwości.Jeśli auta by były w stanie takim jak mówisz i za kasę taką jak mówisz to od razu podsyłam Ci znajomego ,bierze wszystkie jaki leci i odpala Ci z każdego po tysiaczku.Ale takie rzeczy to tylko w Erze hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja myślę ,że to tylko fantazję ,pizzamana bez złośliwości.Jeśli auta by były w stanie takim jak

> mówisz i za kasę taką jak mówisz to od razu podsyłam Ci znajomego ,bierze wszystkie jaki leci

> i odpala Ci z każdego po tysiaczku.Ale takie rzeczy to tylko w Erze

Wiesz - kupowanie aut bez oglądania i bez odpalania, to często normalna sprawa.

Wiec takie ceny mogą być, ale auto niekoniecznie potem może zapalić czy wjechać na lawete o własnych siłach po zakupie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiesz - kupowanie aut bez oglądania i bez odpalania, to często normalna sprawa.

> Wiec takie ceny mogą być, ale auto niekoniecznie potem może zapalić czy wjechać na lawete o

> własnych siłach po zakupie

Oczywiście jeśli auta są rozszabrowane ,bez silników etc to ceny są wiadomo jakie.Byłem kiedyś na przetargu kopertowym w państwówce ,niestety miałem za małe plecy.Był fajny Lublin w TD z oryginalnym przebiegiem 90tys ,oponami ,pełnym bakiem paliwa i ...poszedł za parę stówek.Ale w PL nie wierze w przetargi w których główni zainteresowani KIEROWCY-PRACOWNICY nie grają pierwszych skrzypiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.