Skocz do zawartości

Grohe, Hansgrohe, Kludi, Oras, co jeszcze niechińskie?


Joki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie... Nic nie wiem o bateriach Roca? Może jeszcze coś innego?

Musze upolować kilka dobrych baterii w atrakcyjnej cenie. Stylistyka z grubsza bez znaczenia. Mogą być starsze modele. Byle jakościowo dobre były. Wiem jak szukać okazji. tTlko która firma nie bierze masówki od Chińczyka?

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie... Nic nie wiem o bateriach Roca? Może jeszcze coś innego?

Nie wiem, czy chińskie, czy nie, ale mam baterie Deante. Od ponad dziesięciu lat działają niezawodnie w kuchni, umywalkach i nad wanną. Nic nie cieknie, nie kapie, chodzą gładko w całym zakresie ruchu, z tym, że mam w instalacji wody filtry mechaniczne 50 mikronów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, czy chińskie, czy nie, ale mam baterie Deante...

Dziękuję. Chińskie niestety. Mam kilka. Niektóre sprawiają problemy. Mam już Ferro, Valvex, KFA, Deante i o ile trzy pierwsze są niezawodne to produkty sprzed lat, kiedy jeszcze nie były masówką z dalekiego wschodu. Teraz to już wszystko stamtąd.

Dlatego chciałbym w końcu coś markowego. Będzie bardzo intensywnie użytkowane. Tylko budżet malutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie... Nic nie wiem o bateriach Roca? Może jeszcze coś innego?

> Musze upolować kilka dobrych baterii w atrakcyjnej cenie. Stylistyka z grubsza bez znaczenia. Mogą

> być starsze modele. Byle jakościowo dobre były. Wiem jak szukać okazji. tTlko która firma nie

> bierze masówki od Chińczyka?

Nie wiem chinskie czy nie ale Hansgrohe swietnie sie spisuje.

Tanio, zadziwiajaco tanio, taniej niz w necie, bralem w hurtowni na Dojlidach Fabrycznych, naprzeciw sklepu spolem.

Nie pamietam tylko z nazwy, ale w glebi placu tak jakos, tyle ze ostatnio cos bryndza tam byla jak znow szukalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie... Nic nie wiem o bateriach Roca? Może jeszcze coś innego?

> Musze upolować kilka dobrych baterii w atrakcyjnej cenie. Stylistyka z grubsza bez znaczenia. Mogą

> być starsze modele. Byle jakościowo dobre były. Wiem jak szukać okazji. tTlko która firma nie

> bierze masówki od Chińczyka?

Ja mam tylko złe doświadczenia z Armatura Krakow - dwie rozsypaly sie po ok 3 latach z czego z jednej sitko wypadlo po roku. Nie wiem gdzie oni je robia, ale od reszty odbiegaja jakoscia mocno.

Obecnie w mieszkaniu mam 2x Roca na ktorych odlazi pseudo chrom tak ze sie pokaleczyc mozna tongue.gif

Od nowego domu nie ryzykuje kupuje tylko Grohe lub Hansgrohe ok.gif

Przez 6 lat nie mialem wiekszych problemow, u rodzicow w sumie 5 baterii Grohe dziala od 98' wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem chinskie czy nie ale Hansgrohe swietnie sie spisuje.

> Tanio, zadziwiajaco tanio, taniej niz w necie, bralem w hurtowni na Dojlidach Fabrycznych,

> naprzeciw sklepu spolem.

GenBud. Tam już nic nie ma. W ub. roku zajechałem i się zdziwiłem.

Pewnie trafiłeś na wyprzedaże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> GenBud. Tam już nic nie ma. W ub. roku zajechałem i się zdziwiłem.

> Pewnie trafiłeś na wyprzedaże?

Nie mam pojecia na co trafilem, moj majster mial tam jakies uklady i wszystko z tamtad zamawial.

Koles co tym zamiatal ma gdzies podobno swoj biznesik teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję. Chińskie niestety. Mam kilka. Niektóre sprawiają problemy. Mam już Ferro, Valvex, KFA,

> Deante i o ile trzy pierwsze są niezawodne to produkty sprzed lat, kiedy jeszcze nie były

> masówką z dalekiego wschodu. Teraz to już wszystko stamtąd.

> Dlatego chciałbym w końcu coś markowego. Będzie bardzo intensywnie użytkowane. Tylko budżet

> malutki.

Ja wczoraj kupiłem Valvexy - prysznicową i umywalkową stojącą - obie seria Loft. Cena dość atrakcyjna (nie zabija), gwarancja jest. Jak podziałają 5 lat bez serwisowego dotykania, to już będę zadowolony. Jak dobiją bez usterek do 10 lat, będę wniebowzięty. Jak na mój skromny, remontowy budżet, to uważam, że dobrze wybrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziękuję. Chińskie niestety. Mam kilka. Niektóre sprawiają problemy. Mam już Ferro, Valvex, KFA,

> Deante i o ile trzy pierwsze są niezawodne to produkty sprzed lat, kiedy jeszcze nie były

> masówką z dalekiego wschodu. Teraz to już wszystko stamtąd.

jesli wierzyc serwisantowi, ktory ostatnio wymienial mi regulator, to tylko pare najtanszych marketowych modeli KFA jest importowanych, a reszta klepana od A do Z w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli wierzyc serwisantowi, ktory ostatnio wymienial mi regulator, to tylko pare najtanszych

> marketowych modeli KFA jest importowanych, a reszta klepana od A do Z w Polsce.

Parę lat temu kolega miał powtarzające się problemy z KFA i ustalił, że w tych najtańszych odlewy przybywają z Chin a u nas są obrabiane. Droższe modele rzeczywiście w całości są naszym wyrobem. Czy to dziś aktualne to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie... Nic nie wiem o bateriach Roca? Może jeszcze coś innego?

> Musze upolować kilka dobrych baterii w atrakcyjnej cenie. Stylistyka z grubsza bez znaczenia. Mogą

> być starsze modele. Byle jakościowo dobre były. Wiem jak szukać okazji. tTlko która firma nie

> bierze masówki od Chińczyka?

Mam w domu wszystko Hansgrohe i spisuje się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam tylko złe doświadczenia z Armatura Krakow - dwie rozsypaly sie po ok 3 latach z czego

Ja w sprawie KFA Kraków.

U mnie w mieszkaniu w umywalce i wannie są baterie KFA liniii Nefryt (o ile pamiętam)

Zamontowane w 2007roku i używane intensywnie - mamy 2 małych dzieci - nie wiem dlaczego, ale działają i wyglądają do dziś jak nowe.

Przeżyły wąż i słuchawkę prysznicową Grohe i ze 2 następne węże - podłączone do baterii wannowej.

Nawet Deante w kuchni (też rocznik 2007) ma lekkie oznaki zużycia - właściwie jedna, trochę za lekko chodzi zawór - potrafi lekko opaść pod własnym ciężarem.

A moje KFA - jakby pancerne.

I teraz najśmieszniejsze - w podobnym czasie montowali krany moi znajomi i rodzina. Też KFA, ale najtańsze modele.

Sitka dawno powypadały, "chrom" oblazł, mechanizm korka umywalkowego - nie działa - masakra.

I nie wiem czym to tłumaczyć.

W innej fabryce robione? I co z tą gwarancją 100 lat?

I jeżeli wyższe linie były "z innej gliny" niż niższe, to czy tak jest nadal? I czy tak samo postępują inni producenci?

edit:

a może mam inna wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W innej fabryce robione? I co z tą gwarancją 100 lat?

> I jeżeli wyższe linie były "z innej gliny" niż niższe, to czy tak jest nadal? I czy tak samo

> postępują inni producenci?

> edit:

> a może mam inna wodę?

Ja mialem jakies tanie kupione w markecie, ale tez slyszalem, ze znajomym nie najlepiej sie spisuja. Ta gwarancja to tez pic na wode, nie pamietam juz dlaczego ale generalnie nie moglem z niej skorzystać (chyba jest tylko na ten srodek) i zostalem splawiony tongue.gif

Co ciekawe jak ja zmienilem na Grohe to po kilku latach deko sie przytarla (zaczela chodzic jak nowa AK grinser006.gif), zadzwonilem po kilku dniach pan stweidzil, ze nie mam jakeigos siteczka wiec nie ma gwarancji, ale zeby wstwawic a on wpisze czyszczenie i zeby zglosic po kilku miesiacach. Tak zrobilem i po kilku miesiacach pan wymienil baterie na nowa wink.gif

Po 14 latach u rodzicow pierwsze siteczko w Grohe sie wylamalo, tata zadzwonil do serwisu i mimo, ze byla to linia produktow sprzed 15 lat bezproblemu dostal pasujaca czesc na bazie nr katalogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie w mieszkaniu i rodzice takze prawie wszystko z KFA,

sitka sie rozpadly to fakt, ale wymiana tego to grosze.

Raz nawalil przelacznik prysznicowy - jeden telefon do serwisu wymienili wszystko i jeszcze facet dorzucil z 5 sitek do baterii.

A baterie juz maja po 12-15 lat i do domu rozważałem tylko Armature, ale po tym co czytam juz nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie z mosiądzu

niektore mosiadzu prawie nie widzialy...po za tym stopow mosiadzu jest wiele...ile z nich ma duza zawartosc olowiu (przytruwa latami) albo niklu (uczula) lub innych wynalazkow... Niemcy juz zaczynaja wprowadzac zaostrzone normy w zamysle majace wyeliminowac czesc dalekowschodniej konkurencji lub utrudnic jej zycie.

Jak niektóre kwestie wpływają na to co i za ile się kupuje:

W fabryce dla ktorej pracuje modernizacja samej linii do galwanizacji (a konkretnie to tylko jej malej czesci) to koszt ponad 6mln euro netto. Wszystko po to aby z wyprzedzeniem zaczac spelniac nadchodzace po cichu nowe normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie... Nic nie wiem o bateriach Roca? Może jeszcze coś innego?

> Musze upolować kilka dobrych baterii w atrakcyjnej cenie. Stylistyka z grubsza bez znaczenia. Mogą

> być starsze modele. Byle jakościowo dobre były. Wiem jak szukać okazji. tTlko która firma nie

> bierze masówki od Chińczyka?

kludi - prysznic z deszczownicą - bardzo szybko blokada pokrętła od temperatury w baterii termostat. się ułamała a po 5 latach uchwyt przesuwny słuchawki (dopasowałem z jakiejś innej firmy polskiej - trzudno znależć uchwyt przesuwny na drążek 20mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.