Skocz do zawartości

Auto dla zony - jakie?


CiniO

Rekomendowane odpowiedzi

Bedziemy potrzebowali kupic auto dla zony - glownie na dojazdy do pracy 20km w jedna strone. Pozatym do sklepu, wozenie dzieci do szkoly, na plaże, itp.

Musi byc duze i wygodne i bezpieczne. Musi to byc benzyna. Nie musi byc szybkie ani mocne. Budzet raczej ograniczony i w warunkach irlandzkich wiec troche inne rozlozenie cen niz w PL.

Jak narazie mam 3 typy:

1. Ford Mondeo MK4 - rocznik 2007-2008. Silnik 1.6. To najdrozsza opcja bo koszt okolo 4000-5000 euro, ale zato oplaty za podatek drogowy i ubezpiecznie wmiare tanie i w takim aucie raczej bedzie ESP na czym mi zalezy.

2. Honda Accord - rocznik 2004-2005. Silnik 2.0. Koszt nizszy, bo tylko 2000-3000 euro, ale zato oplaty za podatek i ubezpiecznie sporo wyzsze, wiec w przeciagu kilku lat koszt wyjdzie taki sam. Nie wiem czy latwo bedzie trafic wersje z VSA (ESP w hondzie).

3. Peugeot 407 - rocznik 2005-2007. Silnik 1.8. Koszt zakupu miedzy 2500-3500. Jednak tu nie wiem jak z awaryjnoscia.

Moze ktos moze powiedziec na ktore z tych aut sie zdecydowac albo moze jeszcze jakies inne opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Celowałbym w:

> 1. Honda Accord.

> 2. Mondeo ale nie 1.6. Spalanie spore a osiągi nie dają poczucia bezpieczeństwa.

Dla zony im mniej KM tym lepiej. Wyprzedzac raczej i tak nie bedzie.

> 3. 407. W Top Gear mówili że lepiej zostać przez niego potrąconym niż prowadzić Auto nijakie IMO.

Czyli 407 odpada raczej, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bedziemy potrzebowali kupic auto dla zony - glownie na dojazdy do pracy 20km w jedna strone.

> Pozatym do sklepu, wozenie dzieci do szkoly, na plaże, itp.

> Musi byc duze i wygodne i bezpieczne. Musi to byc benzyna. Nie musi byc szybkie ani mocne. Budzet

> raczej ograniczony i w warunkach irlandzkich wiec troche inne rozlozenie cen niz w PL.

Skoro wyspa to może Rover 75 poliftowy 2005? Ma jedną wadę tzn skromny kufer jak na gabaryty auta.

Bardzo dobrze mi się nim jeździ choć mam wersję przedliftową 2004. Ma w sobie to coś, co sprawia mi radość z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygodniej pod jakim wzgledem?

> Wydawalo mi sie, ze duzym sedanem sie jezdzi bardzo wygodnie.

Będzie wyżej siedziała. Świetnie widać dzieci z tyłu. Dobry pomysł. Wydaje mi się że będzie lepsze choć może złudne poczucie bezpieczeństwa.

Mi się bardzo podoba C3 Picasso ale nie wiem jak wygląda dostęp do tych aut w IRL. Francuzy będą młodsze u Ciebie w porównaniu np. do Hondy czy Forda patrząc na cena/wiek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będzie wyżej siedziała. Świetnie widać dzieci z tyłu.

Z dziecmi to raczej trasy w najblizszych okolicach - po kilka km. Nie wiecej wiec nie ma to zbytniego znaczenia.

> Dobry pomysł. Wydaje mi się że będzie lepsze

> choć może złudne poczucie bezpieczeństwa.

Wsumie na bezpieczenstwie zalezy mi najbardziej.

> Mi się bardzo podoba C3 Picasso ale nie wiem jak wygląda dostęp do tych aut w IRL. Francuzy będą

> młodsze u Ciebie w porównaniu np. do Hondy czy Forda patrząc na cena/wiek?

Francuzy beda napewno tansze od hondy. Od forda raczej nie. Mondeo i 407 z tego samego roku beda w podobnej cenie mi sie wydaje. Honda sporo drozsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygodniej pod jakim wzgledem?

> Wydawalo mi sie, ze duzym sedanem sie jezdzi bardzo wygodnie.

Jak napisałeś wydawało się wink.gif, mi też się wydawało, ale jak pojeździsz nawet minivanem to może się okazać bardziej wygodne niż duże D.

Jeżdżę na przemian Musą i Outbackiem i Musa jest wygodniejsza na krótkie odcinki, siedzenia są wyżej, więc wygodnie się wsiada i wysiada. Kanapa jest regulowana, więc mam tyle samo miejsca w środku. Dzieciaki też siedzą wyżej i dzięki większym szybom widzą lepiej. Dochodzi jeszcze kwestia widoczności i parkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Ford Mondeo MK4 - rocznik 2007-2008. Silnik 1.6. To najdrozsza opcja bo koszt okolo 4000-5000

> euro, ale zato oplaty za podatek drogowy i ubezpiecznie wmiare tanie i w takim aucie raczej

> bedzie ESP na czym mi zalezy.

Trochę zamulony, ale to bardzo dobra opcja. Szczególnie pod względem przestrzeni we wnętrzu waytogo.gif.

> 2. Honda Accord - rocznik 2004-2005. Silnik 2.0. Koszt nizszy, bo tylko 2000-3000 euro, ale zato

> oplaty za podatek i ubezpiecznie sporo wyzsze, wiec w przeciagu kilku lat koszt wyjdzie taki

> sam. Nie wiem czy latwo bedzie trafic wersje z VSA (ESP w hondzie).

Też bardzo dobry pomysł, aczkolwiek jest dostępna tylko jako sedan lub kombi. Zdecydowanie bardziej ciasna niż Mondeo.

> 3. Peugeot 407 - rocznik 2005-2007. Silnik 1.8. Koszt zakupu miedzy 2500-3500. Jednak tu nie wiem

> jak z awaryjnoscia.

Popieram Clarksona!

> Moze ktos moze powiedziec na ktore z tych aut sie zdecydowac albo moze jeszcze jakies inne opcje?

Jeszcze może Superb f tedeiku wink.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tych trzech brałbym Accorda ale zdecydowanie z VSC - przednionapęd to zuo i bez VSC kobiecie nie

> powinno się tego dawać.

kolega jak zwykle bredzi, przyjmujac ze jego punkt widzenia jest jedyny sluszny. W warunkach EU jest zupelnie inaczej niz w US: kierowcy jezdza glownie FWD i do tego sa przyzwyczajeni. Natomiast RWD bez ESP to jest proszenie sie o klopoty bo zwykly polykacz kilometrow wpada w panike kiedy mu tyl wierzgnie i laduje w rowie albo zalicza spina etc

ESP niezaleznie od napedu jest fajnym rozwiazaniem dla dupowozu i kierowcy ktoremu zalezy jedynie na przemieszczaniu. Wiec w miare mozliwosci dobrze by bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bedziemy potrzebowali kupic auto dla zony - glownie na dojazdy do pracy 20km w jedna strone.

> Pozatym do sklepu, wozenie dzieci do szkoly, na plaże, itp.

> Musi byc duze i wygodne i bezpieczne. Musi to byc benzyna. Nie musi byc szybkie ani mocne. Budzet

> raczej ograniczony i w warunkach irlandzkich wiec troche inne rozlozenie cen niz w PL.

> Jak narazie mam 3 typy:

> 1. Ford Mondeo MK4 - rocznik 2007-2008. Silnik 1.6. To najdrozsza opcja bo koszt okolo 4000-5000

> euro, ale zato oplaty za podatek drogowy i ubezpiecznie wmiare tanie i w takim aucie raczej

> bedzie ESP na czym mi zalezy.

> 2. Honda Accord - rocznik 2004-2005. Silnik 2.0. Koszt nizszy, bo tylko 2000-3000 euro, ale zato

> oplaty za podatek i ubezpiecznie sporo wyzsze, wiec w przeciagu kilku lat koszt wyjdzie taki

> sam. Nie wiem czy latwo bedzie trafic wersje z VSA (ESP w hondzie).

> 3. Peugeot 407 - rocznik 2005-2007. Silnik 1.8. Koszt zakupu miedzy 2500-3500. Jednak tu nie wiem

> jak z awaryjnoscia.

> Moze ktos moze powiedziec na ktore z tych aut sie zdecydowac albo moze jeszcze jakies inne opcje?

jesli ma to byc glownie autobus to szukalbym czegos z pzresuwnymi drzwiami:

kangoo, partner ewnetualnie mazda 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli ma to byc glownie autobus to szukalbym czegos z pzresuwnymi drzwiami:

> kangoo, partner ewnetualnie mazda 5

Widze, ze mocno polecacie jakies MPV.

Nie jestem do tego jakos przekonany. Glownie auto bedzie sluzyc zonie do podrowowania do pracy 20km.

Dystanse z dziecmi bardzo male. Do szkoly 1km. Na plaze 2km. Do sklepu 0.5km a do supermarketu 20km. Takze mi sie caly czas bardziej widzi jakis duzy sedan (lub hatchback) bo chyba mondeo tez wystepuje w hatchbacku. Nie wiem jak 407.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeszukalem troche ogloszen, i mysle wsumie ze moze jednak takie MPV to nie jest zly pomysl.

Mazda 5, 1.8 wyglada nie zle. A miejsce na 7 osob napewno sie od czasu do czasu przyda.

Patrzylem tez na Kia Carnival i nawet chyba by byla lepsza od mazdy 5 bo ma 3 osobne fotele z tylu, tylko ze najmniejszy silnik tam to chyba 2.5 benzyna (wogole niedostepna u mnie) albo 2.9 diesel, a to sporo za duzo wiec raczej odpada.

Jakie jeszcze auta tego typu maja miejsca z tylu na tyle, zeby w jednym rzędzie usiadl jeden dorosly u dwojka dzieci w fotelikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak przeszukalem troche ogloszen, i mysle wsumie ze moze jednak takie MPV to nie jest zly pomysl.

> Mazda 5, 1.8 wyglada nie zle. A miejsce na 7 osob napewno sie od czasu do czasu przyda.

> Patrzylem tez na Kia Carnival i nawet chyba by byla lepsza od mazdy 5 bo ma 3 osobne fotele z tylu,

> tylko ze najmniejszy silnik tam to chyba 2.5 benzyna (wogole niedostepna u mnie) albo 2.9

> diesel, a to sporo za duzo wiec raczej odpada.

> Jakie jeszcze auta tego typu maja miejsca z tylu na tyle, zeby w jednym rzędzie usiadl jeden

> dorosly u dwojka dzieci w fotelikach?

Kongoo grand lub scenic grand. Oba to wersję 7os

Popatrz jeszcze na c4 piasso

Przy dzieciach wysoką pozycja i łatwość wsiadania jest niedoceniana.

Żona też polubi wysoką pozycję za kierownicą. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak przeszukalem troche ogloszen, i mysle wsumie ze moze jednak takie MPV to nie jest zly pomysl.

> Mazda 5, 1.8 wyglada nie zle. A miejsce na 7 osob napewno sie od czasu do czasu przyda.

> Patrzylem tez na Kia Carnival i nawet chyba by byla lepsza od mazdy 5 bo ma 3 osobne fotele z tylu,

> tylko ze najmniejszy silnik tam to chyba 2.5 benzyna (wogole niedostepna u mnie) albo 2.9

> diesel, a to sporo za duzo wiec raczej odpada.

> Jakie jeszcze auta tego typu maja miejsca z tylu na tyle, zeby w jednym rzędzie usiadl jeden

> dorosly u dwojka dzieci w fotelikach?

Zafira, S-Max bo Galaxy to już przesada dla Ciebie. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.