Skocz do zawartości

Octavia II kombi czy Touran I? Co byście wybrali?


Twister74

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pytam na kąciku skody lub VW bo raz, że to 2 oddzielne kąciki, a dwa, że wiadomo, każdy będzie chwalił swoje zlosnik.gif

Cenowo podobnie dla autek z lat 2005 -07 f tedeiku (aż dziwne zważywszy, ze niby marka VW jest niby droższa)

Z tym, że w Touranie występuje częściej silnik 2.0, a w Skodzie 1.9.

Czy Touran ma jakieś większe bolączki od Skody? Jest bardziej awaryjny? Bo takie opinie słyszałem. No i niby w Raporcie niezawodności TUV stoi dużo niżej od Skody. Prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanowiłbym się jeszcze nad silnikiem bo 1.9 chyba jest bezpieczniejszy niż 2.0

Szwagier miał Tourana 1,9 105 KM i sobie chwalił. Silnik i wypas szału nie robiły, ale w praktyce bardzo przydatne auto ok.gif Przy sprzedaży miał coś kole 250kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szwagier miał Tourana 1,9 105 KM i sobie chwalił. Silnik i wypas szału nie robiły, ale w praktyce

> bardzo przydatne auto Przy sprzedaży miał coś kole 250kkm.

Trochę tras zrobiłem Touranem I z tym silnikiem i nawet w Chorwacji na autostradzie dość sprawnie jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pytam na kąciku skody lub VW bo raz, że to 2 oddzielne kąciki, a dwa, że wiadomo, każdy będzie

> chwalił swoje

> Cenowo podobnie dla autek z lat 2005 -07 f tedeiku (aż dziwne zważywszy, ze niby marka VW jest niby

> droższa)

> Z tym, że w Touranie występuje częściej silnik 2.0, a w Skodzie 1.9.

> Czy Touran ma jakieś większe bolączki od Skody? Jest bardziej awaryjny? Bo takie opinie słyszałem.

> No i niby w Raporcie niezawodności TUV stoi dużo niżej od Skody. Prawda to?

kumpel ma tourana z 2.0. Najezdzil ponad 400kkm i jest zadowolony. Auto pakowniejsze IMHO niz octavia i jakos lepiej mi sie nim jezdzilo niz octavia.

octavii z takim przebiegiem (oficjalnie) nie znam wink.gif wiec ciezko mi opowiadac, ale z touranem wiekszych problemow nie mial (raczej klasyczne egr, i jakies tam, ale zadnych powaznych kryzysow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swego czasu myslalem nad octavia-jesli nie masz dzieci to wybralbym octavie.jesli masz dzieci to tylko touran.dlaczego?

1.regulowane tylne siedzenia

2.wiekszy[a przede wszystkim WYZSZY bagaznik]

3.stoliczki przy siedzeniach

4.standardowo nadmuch centralny na tyl

5.wyzszy w srodku wiec latwiej wdrapac sie na fotelik/posadzic w foteliku

to tak na szybko.ja mam 1.9 -drugi rok bez problemow,a ma blisko 200kkm nabite.

musisz sobie jednak uswiadomic,ze touran z tych lat jest slabo wygluszony no.gif

nie wiem jak jest z tym u skody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezdzilem i octavia II kombi i touranem, zdecydowanie przyjemniejsza byla octacvia i wydaje mi sie,

> ze przestronniejsza...

> moze na porownanie ma wplyw to, ze octa byla 1.8 tsi, a touran 2.0 tdi

Chyba kolego auta pomyliłeś. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> swego czasu myslalem nad octavia-jesli nie masz dzieci to wybralbym octavie.jesli masz dzieci to

> tylko touran.dlaczego?

> 1.regulowane tylne siedzenia

> 2.wiekszy[a przede wszystkim WYZSZY bagaznik]

> 3.stoliczki przy siedzeniach

> 4.standardowo nadmuch centralny na tyl

> 5.wyzszy w srodku wiec latwiej wdrapac sie na fotelik/posadzic w foteliku

> to tak na szybko.ja mam 1.9 -drugi rok bez problemow,a ma blisko 200kkm nabite.

> musisz sobie jednak uswiadomic,ze touran z tych lat jest slabo wygluszony

> nie wiem jak jest z tym u skody.

a jak z zawieszeniem? Daje radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pytam na kąciku skody lub VW bo raz, że to 2 oddzielne kąciki, a dwa, że wiadomo, każdy będzie

> chwalił swoje

> Cenowo podobnie dla autek z lat 2005 -07 f tedeiku (aż dziwne zważywszy, ze niby marka VW jest niby

> droższa)

> Z tym, że w Touranie występuje częściej silnik 2.0, a w Skodzie 1.9.

> Czy Touran ma jakieś większe bolączki od Skody? Jest bardziej awaryjny? Bo takie opinie słyszałem.

> No i niby w Raporcie niezawodności TUV stoi dużo niżej od Skody. Prawda to?

Zdecydowanie Touran, chyba że jeździsz krótkie odcinki to w zasadzie bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jezdzilem i octavia II kombi i touranem, zdecydowanie przyjemniejsza byla octacvia i wydaje mi sie,

> ze przestronniejsza...

> moze na porownanie ma wplyw to, ze octa byla 1.8 tsi, a touran 2.0 tdi

Po takiej opinii to nic tylko pandę w gazie brać zlosnik.gif

Chyba kolego nawet w komisie nie siedziałeś w takich autach skoro takie brednie opowiadasz. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

octe 1.8 tsi dostaje czesto jako zastepcza w aso skody

a z touranem mialem kontakt kilka razy, brat mial 2.0tdi przez 3 lata i jak nim kilka razy jechalem, to jak mam porownac, wolalem octe

jakos przyjemniej mi sie smigalo octavia, a i szansa mniejsza na to, ze jak wyjde z marketu to auta nie bedzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> octe 1.8 tsi dostaje czesto jako zastepcza w aso skody

> a z touranem mialem kontakt kilka razy, brat mial 2.0tdi przez 3 lata i jak nim kilka razy

> jechalem, to jak mam porownac, wolalem octe

> jakos przyjemniej mi sie smigalo octavia, a i szansa mniejsza na to, ze jak wyjde z marketu to auta

> nie bedzie;)

Ja rozumiem subiektywne odczucie, że octavia bardziej Ci pasowała, ale wyrażanie opinii, że jest przestronniejsza jest po prostu absurdalne.

Poza tym jak ktoś sporo podróżuje to touran będzie lepszy pod każdym względem od pakowności po wyciszenie, pozycję za kierownicą i lepsze fotele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko ciekawi mnie skąd takie słabe miejsce w raporcie awaryjności TUV w porównaniu ze skodą

> Oczywiście nie biorę tego za biblię rzetelności, ale z grubsza potwierdza to co wiemy z życiowych

> doświadczeń z różnymi markami

Kiedyś w którymś teście długodystansowym trafił się wadliwy egzemplarz i dalej samo poleciało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pytam na kąciku skody lub VW bo raz, że to 2 oddzielne kąciki, a dwa, że wiadomo, każdy będzie

> chwalił swoje

> Cenowo podobnie dla autek z lat 2005 -07 f tedeiku (aż dziwne zważywszy, ze niby marka VW jest niby

> droższa)

> Z tym, że w Touranie występuje częściej silnik 2.0, a w Skodzie 1.9.

> Czy Touran ma jakieś większe bolączki od Skody? Jest bardziej awaryjny? Bo takie opinie słyszałem.

> No i niby w Raporcie niezawodności TUV stoi dużo niżej od Skody. Prawda to?

W rankingach bezawaryjności najlepiej w tym segmencie wypada Altea smile.gif Jak coś mam na sprzedanie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mało jest zdjęć w necie czy na autokaciku ? jakiś tekst

> sa takie które jezdza i sa takie ktore nie jezdza, ale silnik ma wadę

Tak silnik ma poważną wadę ten BXE 105km zlosnik.gif

Znam egzemplarz co przy 30kkm silnik padł, został wymieniony na nowy i po kolejnych 70kkkm padł icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak silnik ma poważną wadę ten BXE 105km

> Znam egzemplarz co przy 30kkm silnik padł, został wymieniony na nowy i po kolejnych 70kkkm padł

Skoda?Bo jakoś dziwnym trafem temat dotyczył jakiejś tam partii tylko, i w większości poszło to do skody, sam BXE jako taki nie ma wady, aczkolwiek tutaj od pewnego czasu jestem delikatny w wydawaniu opinii nt nowożytnych silników, bo w przeciągu ostatniego czasu wpadki zaliczyły 2 silniki (różne) uważane za bezawaryjne-wpadki w nich to w jednym panewka poszła a w drugim urwał się zawór niszcząc silnik. Wada?Nie sądzę, bardziej "jakość" wykonania dzisiejszych samochodów.

BXE znam takie co mają po 400 tys bezawaryjnie, kolejny ma coś ok 300, jeden 240 i jeden 80 tys, ostatni w skodzie, póki co w żadnym nie było problemów.

Problem może dotyczyć również tych sprzedawanych w fajnej cenie, a ich realny przebieg może być bardzo duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś w którymś teście długodystansowym trafił się wadliwy egzemplarz i dalej samo poleciało...

wydaje mi sie ze pierwsze roczniki byly faktycznie slabe.kolega mial 2.0TDI z bodajze 2005 roku i malo go nie puscil z torbami zlosnik.gif zkolei inny ma z 2009 roku i od 5 lat tylko robi serwis ok.gifale to co mialo sie zepsuc w tych starszych juz sie zepsulo wiec nie ma strachu hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mało jest zdjęć w necie czy na autokaciku ? jakiś tekst

> sa takie które jezdza i sa takie ktore nie jezdza, ale silnik ma wadę

Jaką wadę?Posłucham Ciebie uważnie...to co wkleiłeś dowodzi temu, że te silniki są wadliwe, jak również że nie są icon_rolleyes.gif Wrzucenie BXE do jednego wora to imho nieporozumienie, bo jeśli miałby wadę to by się sypało 80-90% samochodów z tym silnikiem, a to są sporadyczne przypadki, o czym świadczą nawet wpisy w linku co podałeś, że niektórzy na forum skody 1 słyszeli o tym. To, że na milion samochodów 100 się popsuje nie świadczy o wadzie. 3 samochody w firmie się popsuły, hmm, no ok-jakaś partia wyszła wadliwa, aczkolwiek tutaj również czynnik ludzki mógł mieć znaczenie (chodzi mi o jazdę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Touran jako auto rodzinne, uniwersalne jest według mnie fajniejszą opcją. Z tym że w obu które znam a ponoć jest to problem dosyć powszechny, jest poważny problem z korozją podwozia.

W aucie szwagra, który kupił to auto jako nowe i użytkuje je w Niemczech po jakichś 5 latach była akcja przywoławcza polegająca na malowaniu podwozia. Rdzy było już dosyć sporo i to także w miejscach osłoniętych jak nad bakiem, nad nadkolami...

W drugim aucie kolegi, sprowadzonym do Polski i bez dodatkowego malowania, jest taki stan, że zastanawia się czy jest sens z tym walczyć czy wypicować i pchnąć dalej...

Zwracaj na to uwagę jak będziesz oglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Touran jako auto rodzinne, uniwersalne jest według mnie fajniejszą opcją. Z tym że w obu które znam

> a ponoć jest to problem dosyć powszechny, jest poważny problem z korozją podwozia.

> W aucie szwagra, który kupił to auto jako nowe i użytkuje je w Niemczech po jakichś 5 latach była

> akcja przywoławcza polegająca na malowaniu podwozia. Rdzy było już dosyć sporo i to także w

> miejscach osłoniętych jak nad bakiem, nad nadkolami...

> W drugim aucie kolegi, sprowadzonym do Polski i bez dodatkowego malowania, jest taki stan, że

> zastanawia się czy jest sens z tym walczyć czy wypicować i pchnąć dalej...

> Zwracaj na to uwagę jak będziesz oglądał.

ok.gifok.gifok.gifok.gif

Dzięki 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.