Skocz do zawartości

Spalanie - Ameryki nie odkryłem


rwIcIk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj z ciekawości włączyłem wyświetlacz na chwilowe spalanie zlosnik.gif

110km/h : 6-7

130km/h : 8-9

150km/h : 10-11 l/100km

Chwilę męczyłem jadąc 110km/h ziew.gif, ale odpuściłem, przełączyłem wyświetlacz na zasięg i pomknąłem dalej drive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj z ciekawości włączyłem wyświetlacz na chwilowe spalanie

> 110km/h : 6-7

> 130km/h : 8-9

> 150km/h : 10-11 l/100km

> Chwilę męczyłem jadąc 110km/h , ale odpuściłem, przełączyłem wyświetlacz na zasięg i pomknąłem

> dalej

U mnie wyglada bardzo podobnie ok.gif

Gdyby skrzynia byla 6-ka to pewnie troche by spadlo grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ilość przełożeń co za tym idzie lepsze zestopniowanie, w amerykańskich skrzyniach 5 i 6 bieg często

> były nadbiegami a nie tylko najwyższy

> pzdr

aa no przełożenie to się zgodzę, sama ilość biegów nic nie znaczy, np w BMW niektóre 6b mają krótsze 6 przełożenie niż 5b 5ke przy tym samym silniku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie wyglada bardzo podobnie

> Gdyby skrzynia byla 6-ka to pewnie troche by spadlo

Niestety tylko 5 biegów mam.

Do 1,8 bez turbo dawali 5.

Do 1,4T była 6 ok.gif Wtedy auto z 11s schodzi do 9 s do 100km/h yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trochę dużo, u mnie przy 120km/h jest 6 - 6,5, potem przy 140 8-9, przy 150km/h nie sprawdzałem, bo

> w Polsce jest to zabronione

Cruze hatchback mierzy 4,5 m i waży prawie 1,5 tony shocked.gif

To (prawie) amerykański krążownik zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze prosciej nie przejmowac sie spalaniem

Tak też robię.

Cieszę się, bo auto ważące prawie 1,5 tony z silnikiem 1,8 141KM pali mi tyle samo, co poprzednie auto ważące 1200 kg z silnikiem 1,6 109 KM. Zmienne fazy rozrządu i zmienny kolektor dolotowy robią co do nich należy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aaaaa, to nie wiem

> kolega w Astrze IV 1,7D już naprawiał skrzynię

naprawialem M32 i ja po 175 tys km, glownie przez tarcie na dwojce, piatka i szostka slyszalna ale bez tragedii bylo.

Coz, zal kasy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> naprawialem M32 i ja po 175 tys km, glownie przez tarcie na dwojce, piatka i szostka slyszalna ale

> bez tragedii bylo.

> Coz, zal kasy ....

dobrze, ze nie masz Suzuki... tam ludzie po 45tkm w Swifcie potrafia lozyska wymieniac... ciekawe skad skosnole biora te skrzynie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobrze, ze nie masz Suzuki... tam ludzie po 45tkm w Swifcie potrafia lozyska wymieniac... ciekawe

> skad skosnole biora te skrzynie

Suzuki mocno współpracuje z GM i Shanghai Automotive Industry Corp. i VW 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie cierpię klekotów

> Czasem wezmę jakąś służbówkę na turbo-gnojówkę i przekonuję się na NIE

mowiac szczerze to roznica na minus jest tylko na wolnych obrotach. Wtedy slychac klekotanie. Poza tym same plusy (oczywiscie w porownianiu klekot - wolnossak benzynowy).

W zime cieple leci po paruset metrach, krotkie biegi mi nie przeszkadzaja bo automat, pali dosc malo jak na swoja mase i nie musze sie modlic przy wyprzedzaniu zlosnik.gif

Mity o glosnosci, otrzepywaniu sie ze sniegu to zaszlosc sprzed 10 lat. Nie widzialem ostatnio diesla bez dogrzewacza (pomijam najtansze sztuki z najnizszych klas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak dorzucę Wam z wczoraj na świeżo, Peugeot 2.2 HDI automat, trasa do Pragi i spowrotem, razem lekko ponad 1100 km, po A średnio 110 - 130kmh, 6,5l/100km wink.gif, ale to było z premedytacją, normalnie mam deczko wyższe spalanie 20.GIF

ps. spalanie zawiera też jazdę po mieście (nie tylko trasa) wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i ta 6b. ma byc moze kod m32, ktory jest dobrze znany... z badziewnosci

Pomijając awaryjność łożysk w m32, bo mowa tu o przełożeniach , to moim zdaniem ta skrzynia jest wręcz wspaniała .

Na 6stce przy 4000 na obrotomierzu mam prawie 210 na prędkościomierzu , oczywiście mowa o silniku benzynowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak czy siak, wolę benzynę - najlepiej z turbinką. Czasem jeżdżę 1,8T - to podoba mi się

> Moim wolnossącym 1,8 muszę zbyt często redukowac do 3 biegu

Ja tez wole. Ale mój portfel nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie przy 5b trzeba 3 biegu żeby jechać 100km/h a w 6b wystarczy 2 bieg.

> Zakładając że te 9 i 11 sekund są prawdziwymi danymi.

11 prawdziwe nawet na LPG - test z TV.

Nie wiem jak 9s z 1,4T - ale pamiętajmy, że ten silnik mimo tej samej mocy co 1,8, ma dużo wyższy moment obrotowy dostępny już od niskich obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj z ciekawości włączyłem wyświetlacz na chwilowe spalanie

> 110km/h : 6-7

> 130km/h : 8-9

> 150km/h : 10-11 l/100km

> Chwilę męczyłem jadąc 110km/h , ale odpuściłem, przełączyłem wyświetlacz na zasięg i pomknąłem

> dalej

w 2,5T to wygląda następująco

110 km/h: 8 l

130 km/h 9,5-10l

150 km/h: 10,5-11

170 km/h: 11,7-12

średnia z trasy Chałupy-Wwa wyszła mi 11,5, ale dość mi się spieszyło i 180-200 km/h często gościło na prędkościomierzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To tak dorzucę Wam z wczoraj na świeżo, Peugeot 2.2 HDI automat, trasa do Pragi i spowrotem,

> razem lekko ponad 1100 km, po A średnio 110 - 130kmh, 6,5l/100km

Ostatnio też robiłem taką trasę swoim Bravolotem i przebieg 1374km prędkość średnia z trasy 76km/h, po autostradach 140km/h + i spalanie 5.9l/100km. Nie lubię diesla ale spalanie ma dobre. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio też robiłem taką trasę swoim Bravolotem i przebieg 1374km prędkość średnia z trasy 76km/h,

> po autostradach 140km/h + i spalanie 5.9l/100km. Nie lubię diesla ale spalanie ma dobre.

Taką średnią prędkość uzyskałem na trasie do Bułgarii i z powrotem. Spalanie silnika benzynowego 1,8 141 KM w aucie ważącym prawie 1,5 t wyniosło 7,5 l/100km ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio też robiłem taką trasę swoim Bravolotem i przebieg 1374km prędkość średnia z trasy 76km/h,

> po autostradach 140km/h + i spalanie 5.9l/100km. Nie lubię diesla ale spalanie ma dobre.

u mnie średnia z trasy wg kompa to 97kmh wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj z ciekawości włączyłem wyświetlacz na chwilowe spalanie

> 110km/h : 6-7

> 130km/h : 8-9

> 150km/h : 10-11 l/100km

Czołgiem jeździsz? co najmniej o 40% za dużo.... Yu na Ak są tacy co im w zbiorniku przybywa... facepalm%5B1%5D.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taką średnią prędkość uzyskałem na trasie do Bułgarii i z powrotem. Spalanie silnika benzynowego

> 1,8 141 KM w aucie ważącym prawie 1,5 t wyniosło 7,5 l/100km

W ubiegłym roku trasę Stalowa Wola - Sarajewo (blisko 1000km) zrobiłem na jednym baku 1.4T wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moim 850km na baku robiłem. Pewnie można więcej, ale nie oszczędzałem silnika

Ja standardowo robię ok. 800km na baku.

Wtedy 1000km zrobiłem w drodze na wakacje, zapchany bagażnik, 3 osoby na pokładzie. Droga trochę przez góry (przejście w Barwinku), autostrada na Węgrzech i kawałku Chorwacji (ok. 130-140 na tempomacie), trochę turlania się przez miasteczka w Bośni (światła, skrzyżowania).

Wynik chyba niezły jak na autko o masie 1,5 tony i mocy 140KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj z ciekawości włączyłem wyświetlacz na chwilowe spalanie

> 110km/h : 6-7

> 130km/h : 8-9

> 150km/h : 10-11 l/100km

> Chwilę męczyłem jadąc 110km/h , ale odpuściłem, przełączyłem wyświetlacz na zasięg i pomknąłem

> dalej

Moje pudlo pali identycznie ale robi większe opory, ma turbo, wiecej mocy i lepiej przyspiesza. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.