Skocz do zawartości

Nowe van`owate do 50kpln


bizz

Rekomendowane odpowiedzi

Szukamy auta dla teściowej. Wymogi - nowe, klima, kształt pudełkowaty z dobrą widocznością z miejsca kierowcy.

Teraz jeździ Space Starem z 2003 roku.

Samochód tylko do jazdy miejskiej, max 10000 rocznie.

Wstępnie padło na Hyundaia ix20, ale może coś jeszcze jest ciekawego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukamy auta dla teściowej. Wymogi - nowe, klima, kształt pudełkowaty z dobrą widocznością z

> miejsca kierowcy.

> Teraz jeździ Space Starem z 2003 roku.

> Samochód tylko do jazdy miejskiej, max 10000 rocznie.

> Wstępnie padło na Hyundaia ix20, ale może coś jeszcze jest ciekawego?

Nie znam cen, ale może uda się C3 Picasso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukamy auta dla teściowej. Wymogi - nowe, klima, kształt pudełkowaty z dobrą widocznością z

> miejsca kierowcy.

> Teraz jeździ Space Starem z 2003 roku.

> Samochód tylko do jazdy miejskiej, max 10000 rocznie.

> Wstępnie padło na Hyundaia ix20, ale może coś jeszcze jest ciekawego?

gdybyś chciał b-maxa to zapraszam na priv, coś wykombinujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy teściowa lubi i dobrze przyswaja zmiany. Jeśli nie czuje się z tym dobrze, warto pozostać w japońsko - koreańskim świecie bo po Mitsubishi łatwo się tam odnajdzie. Pomysł z Hyundaiem bardzo dobry.

B-Maxem, Merivą czy Roomsterem można się interesować jeśli przyszła właścicielka wyrazi chęć pokosztowania czegoś innego.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Space Starze teść kupił ASX`a, teściowa dostała w spadku SS, teraz czas na zmianę jej auta. Chcieli coś z Mitsu, ale nowy SS jest maleńki, a nic podobnego wymiarami nie ma. Drugiego ASXa nie kupią, bo jednak trochę za duży.

Pojeździ ix20, Vengą i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po Space Starze teść kupił ASX`a

Wierność marce...no to sytuacja się klaruje. ok.gif

> teściowa dostała w spadku SS

Ale jestem frajer, że nówkę kupiliśmy dla żony, a dla mnie...spadek. blush.gif

> Pojeździ ix20, Vengą i zobaczymy.

Jest jeszcze oszczędniejsza opcja z szokująco wielką przestrzenią z tyłu - Nissan Note.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ix20 w wersji 1.4 benzyna (w tym budżecie) bym uważał, bo samochód w stosunku do parametrów jazdy pali jakieś koszmarne ilości paliwa, sąsiadowi po mieście ponad 8 litrów.

Rozmawiałem kiedyś z pracownikiem z Hyundaia (akurat spotkałem go w Nissanie) i przyznał tak po cichu, że samochód jako całokształt jest OK, ale z silnikiem coś im nie wyszło, bo pali więcej niż ix35 1.6 GDI .... powtarzam to co mi powiedział, sam organoleptycznie nie sprawdziłem.

Co do Note, to w tej chwili silnik 1.2 80 KM (na tyle starczy budżetu) do miasta powinien być OK i pali zdecydowanie mniej niż ix20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co jest nienormalnego w spalaniu 8 litrów benzyny po mieście w aucie tej wielkości?

Jak coś pali więcej od TDI czyli więcej niż 4 l w mieście to jest nie do przyjęcia. Ale żarty żartami, trzeba kupić np Yarka w pierwszej budzie 1.0 to po mieście poniżej 6 spali clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co jest nienormalnego w spalaniu 8 litrów benzyny po mieście w aucie tej wielkości?

A to, że jeżdżąc również autem z silnikiem 1,4 nie miałem takiego spalania, znam osobę jeżdżącą i30 z silnikiem 1,4 i też nie ma takiego spalania.

Żeby była jasność - ani jeden kierowca nie jeździ w trybie emeryckim, mało z tego ix20 jeździ w przeważającej większości kobieta.

Kiedyś jechaliśmy na ferie, i w trasie byle górka, podjazd ix20 jechał jakby połowa KM poszła się paść na łąkę.

Moja opinia na temat tego auta jest taka: Samochód jest OK, ale ten silnik się do niego nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przymierzeniu się do różnych modeli padło na Merivę - poza tym fajna promocja jest, podstawowa wersja z klimą, 1.4 100 KM, 48950 PLN.

Jutro wybieramy kolor, bo są dwa na placu od ręki i teściówka będzie się cieszyć nowym nabytkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukamy auta dla teściowej. Wymogi - nowe, klima, kształt pudełkowaty z dobrą widocznością z

> miejsca kierowcy.

> Teraz jeździ Space Starem z 2003 roku.

> Samochód tylko do jazdy miejskiej, max 10000 rocznie.

> Wstępnie padło na Hyundaia ix20, ale może coś jeszcze jest ciekawego?

Jazz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po przymierzeniu się do różnych modeli padło na Merivę - poza tym fajna promocja jest, podstawowa

> wersja z klimą, 1.4 100 KM, 48950 PLN.

> Jutro wybieramy kolor, bo są dwa na placu od ręki i teściówka będzie się cieszyć nowym nabytkiem.

Ma swoje zalety. ok.gif Silnik pod względem osiągów szału nie robi, ale powinien sporo przetrwać, szerokiej drogi! ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam i30 1.4 100 KM które po mieście pali 10 litrów. Zatem tego typu dywagacje to lipa. Spalanie zależy od tak wielu czynników, ze opowieści i porównania na forum mają się nijak do rzeczywistości. Miasto miastu nie równe, sposób prowadzenia tak samo. Imho bzdura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.