Skocz do zawartości

Koniecznie kombi... tak, tylko jakie...?


dizzastar

Rekomendowane odpowiedzi

Wybiegam dość mocno w przyszłość, bo V50 spełnia moje oczekiwania, ale święta już niedługo, pomarzyć każdy może wink.gif

Przy założeniu, że zdecydowałbym się na sprzedaż Volvo, co byłoby godnym następcą? Moje warunki brzegowe:

- koniecznie kombi, wielkości V50/Focusa (mógłby być klasę większy, ale jeżdżę głównie sam lub z synkiem, więc nie ma takiej potrzeby, a spalanie ma dla mnie znaczenie);

- z racji, że wożę 2 latka w trasę ważny jest poziom bezpieczeństwa (dlatego kompakty raczej odpadają);

- z tego powodu co powyżej fajnie jakby była wyłączana pieprzona poduszka pasażera;

- silnik - ropniak z 'kręciołkiem' ok. 140KM, spalanie w Volvo z 20tys. km mam 5,8l/100km, więc te parametry chciałbym utrzymać;

- bezawaryjny automat byłby dodatkowym atutem, jeśli manual to chętnie 6.;

- nie kupuję aut starszych niż miałem, czyli od 2009, a najchętniej nie starszy niż 3-4 lata;

- wypas ma znaczenie, ale nie jest głównym wyznacznikiem;

- cena na razie nieokreślona, ale kiedyś powiedziałem sobie, że auto do jazdy na codzień nie powinno kosztować więcej niż 40tys.pln;

- ogólnie rozumiana bezawaryjność i antykorozja.

Nie mam preferencji, odstraszają mnie francuzy, bo nie mam doświadczenia, podoba mi się Alfa 159 i Insignia (wiem, że większe gabarytowo od założeń).

O czym mam śnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie do terenu tylko na wieś pod Wro.

tez mieszkam na wsi pod Wro smile.gif

wiem co mowie. jak outback czy forester czy XV to tylko automat lub manual z reduktorem

inaczej przeswit sie nie przyda i lepiej impreze czy legacy kupic (tansze w zakupie i mniej pali)

> Jeżeli już to tylko z cvt.

dokladnie TAK ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lepiej miec i w pellni kozystac z tego co sie ma

Czytałem trochę o subariadach.

U mnie głównie to zima i narty Austria - Włochy. Też 4x4 się przyda.

Wracając do tematu: lepszego kombi nie widziałem, więc może warto zwiększyć kwotę i poszukać młodszego Outbacka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytałem trochę o subariadach.

> U mnie głównie to zima i narty Austria - Włochy. Też 4x4 się przyda.

> Wracając do tematu: lepszego kombi nie widziałem, więc może warto zwiększyć kwotę i poszukać

> młodszego Outbacka ?

Jak Ci prześwit nie potrzebny (wg mnie przy manualu) to brać legacy (wszystko to samo co Outback poza 4cm niższym przeswitem, zresztą nie małym 16cm na tle konkurencji)

P.S. Na narty do Włochy czy Austrii jeżdżę żony er3 bo szybkiej taniej i wygodniej. Nie potrzeba tam 4x4 ani prześwitu

Na weekend w PL czy CZ jak najbardziej 4x4 się przydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wracając do tematu: lepszego kombi nie widziałem, więc może warto zwiększyć kwotę i poszukać

> młodszego Outbacka ?

Outback owszem podoba mi się, ale:

- przekracza budżet;

- jest dość duży co wróży spore spalanie;

- wydaje się nietypowy/skomplikowany;

- nie potrzebuję 4x4 i dużego prześwitu.

A C5 i L3 to francuzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Outback owszem podoba mi się, ale:

> - przekracza budżet;

> - jest dość duży co wróży spore spalanie;

> - wydaje się nietypowy/skomplikowany;

> - nie potrzebuję 4x4 i dużego prześwitu.

> A C5 i L3 to francuzy...

To bierz Mondeo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie jej a bodajże Raju od Kopra, który to załatwiał.

> Cena niska bo wersja 'full nędza'.

Popatrze co Raju wystawial, bo zawsze u niego sa ceny znacznie wyzsze niz rynkowe, a 41kzl za takiego Obk to cena podejrzanie niska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie boje się, nie twierdzę, że są gorsze, póki co to po prostu nie moja bajka. Całe życie jeździłem

> na nartach, dlatego nie zakładam łyżew.

Naprawdę myślisz, że poczułbyś taką różnicę, jak po przesiadce z nart na łyżwy?

Przecież nawet kolejne wersje tego samego modelu mogą się od siebie diametralnie różnić, a ty się przejmujesz różnicami wynikającymi z miejsca siedziby koncernu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, w moim mniemaniu kompakt to

Kompakt to segment C.

> np. Grande Punto.

Segment B.

> Kombi wielkości Astry 4

Segment C.

Zdecyduj się bo albo kompakt, czyli segment C albo segment B.

Jakbyś zobaczył jakość plastików w GP to byś dostał zawału serca po przesiadce z V50.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecyduj się bo albo kompakt, czyli segment C albo segment B.

Już sprecyzowałem, że chodzi o pogranicze kompakta premium i klasy średniej.

> Jakbyś zobaczył jakość plastików w GP to byś dostał zawału serca po przesiadce z V50.

Miałem GP i uważam, że to bardzo dobry samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest na mojej liście.

> Lista:

> V50 - nowszy

> Alfa 159

> Astra 4/ Insignia

> Focus/Mondeo 4

> Croma

> Rapid/Octavia 2

> i40

> Ceed

> ...

> hę?

Ja bym szukal spośród C5/Croma/159 ale nie żadne od handlarzy w komisach W PL tylko i wyłącznie samodzielne sprowadzenie z jakiegoś ASO czy porządnego komisu w Niemczech albo od osoby prywatnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym szukal spośród C5/Croma/159 ale nie żadne od handlarzy w komisach W PL tylko i wyłącznie

> samodzielne sprowadzenie z jakiegoś ASO czy porządnego komisu w Niemczech albo od osoby

> prywatnej.

Tak właśnie robię, badam rynek, a później szukam zaufanego źródła. Dla przykładu V50 kupilem od znajomego 1 wł, salon PL ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.