Skocz do zawartości

Co to? Po co to?


Vadero

Rekomendowane odpowiedzi

> Zauwazyłem że nowy civic ma takie coś przyklejone, ale nie jarzę po co mu to

Ja patrząc na tył tego samochodu facepalm%5B1%5D.gif, wstawił bym tam takie coś, żeby błoto nie chlapało na lampy, bo zabłocone gorzej świecą grinser006.gifhehe.gifhahaha.gif. Zazdroszczę im atmosfery w biurze konstrukcyjnym hehe.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli jednak jakiś "ersatz" . Sknocili i okazało się, że trzeba poprawić, a ludzie to kupują .

Raczej odwrotnie.

Do czegoś służy i na początku dawali.

Potem obtanili, więc uszczuplili o to wyposażenie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej odwrotnie.

> Do czegoś służy i na początku dawali.

> Potem obtanili, więc uszczuplili o to wyposażenie

eee nie... projektant zasnał nad kompem i mu się kreska w tym miejscu zrobila, ktoś to przklepał i zaczeli tak produkować, każdy myślał, że ktoś inny wie po co ten dynks.

w końcu, sam CEO zapytał się - do czego dynks służy? prawda wyszła z wora, projektanta zwolnili

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zauwazyłem że nowy civic ma takie coś przyklejone, ale nie jarzę po co mu to

Na samym początku nie było tych deflektorów, pojawiły się gdzieś po roku dopiero - pewnie da się w ten sposób zaoszczędzić 0,001 l paliwa na 100 km. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zauwazyłem że nowy civic ma takie coś przyklejone, ale nie jarzę po co mu to

kiedyś przy okazji jakiegos programu chyba o hondzie civic pokazali takie coś co jest na lampie tylnej tyle ze nie przyklejone a przeprojektowano cały klosz i lampa ma takie ala skrzydełko. Wygląda to jak bajer czy tuningowy gadżet ale podczas testów w tunelu aerodynamicznym wyszło że zwiększa to efektywność całej bryły. Można sie śmiac ze obniża spalanie ale dodatkowo powoduje mniejszy hałas w środku i nie brudzi sie jakiś strategiczny fragment nadwozia. IMO fajnie ze motoryzacja czerpie z nauki takie drobne ale ergonomiczne rozwiązania ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakby tak zaprojektowali nadwozie, żeby nie trzeba było lepić do niego skrzydełek zlosnik.gif

To w insigni i chevrolecie to lotki przy szybach jakich wiele. tutaj masz ordynarnie na boku auta wlepiony kawał plastiku - mi sie to nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie by było jakby tak zaprojektowali nadwozie, żeby nie trzeba było lepić do niego skrzydełek

taniej jest przykleić spoiler(ek). Są zapewne ludzie którym sie to podoba

> To w insigni i chevrolecie to lotki przy szybach jakich wiele. tutaj masz ordynarnie na boku auta

> wlepiony kawał plastiku - mi sie to nie podoba.

ale w czym problem. Wpisz honde civic na listę aut: nigdy nie kupie i sprawa zamknieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie by było jakby tak zaprojektowali nadwozie, żeby nie trzeba było lepić do niego skrzydełek

> To w insigni i chevrolecie to lotki przy szybach jakich wiele. tutaj masz ordynarnie na boku auta

> wlepiony kawał plastiku - mi sie to nie podoba.

Pamiętam że w którymś Daewoo (Lanosie albo Matizie) było cos tak źle z aerodynamiką, że na części bocznej szyby leciała sobie stróżka wody. Ta woda się w ciekawy sposób zawijała i zbierał się syf, dokładnie w miejscu przez które się patrzy na boczne lusterko zlosnik.gif

Tam pewnie taki spojlerek by się przydał ok.gif

O ile mnie pamięć nie myli, to też we Fiacie Stilo kamienie leciały po błotniku i Fiat zamiast jakiegoś spojlerka, oklejał błotniki folią grinser006.gif Niestety folia i tak się zdzierała od kamieni, co było do przewidzenia zlosnik.gif

W obu przypadkach, jednak wolałbym badziewny spojlerek. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pamiętam że w którymś Daewoo (Lanosie albo Matizie) było cos tak źle z aerodynamiką, że na części

> bocznej szyby leciała sobie stróżka wody.

Ja tak mam w obecnym bolidzie yaya.gifgrinser006.gif

> Fiat zamiast

> jakiegoś spojlerka, oklejał błotniki folią

To akurat nie jest specjalnością Fiata; taką folię naklejoną na tylny fragment progu/nadkole/tylne drzwi kojarzę w przeważającej większości z japońskimi wynalazkami. To też mam biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tak mam w obecnym bolidzie

> To akurat nie jest specjalnością Fiata; taką folię naklejoną na tylny fragment progu/nadkole/tylne

> drzwi kojarzę w przeważającej większości z japońskimi wynalazkami. To też mam

Ale Fiat to miał z przodu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.