Skocz do zawartości

Podkładki lędźwiowe na fotel.


twinsen

Rekomendowane odpowiedzi

> Jako że sporo jeżdżę, boli mnie od tego już kręgosłup. Wynalazłem coś takiego:

> http://www.ulgadlakregoslupa.pl/sklep/W-...hodowy_284.html

> Tylko cena trochę powala... A może podzielicie się tym, co sami używacie? W moim aucie nie ma

> regulacji lędźwiowej niestety

Ja tez mam problemy z kregoslupem i swego czasu przetestowalem rozne opcje...

Ogolnie to na mnie nic nie dzialalo i tak naprawde najlepsza jest krotka przerwa co ok 1,5-2h ok.gif

PS. Mam regulacje lezdzwiowa i za wiele to nie pomaga grinser006.gif

Duzo lepsze efekty osiagniesz wzmacniajac miesnie przy kregoslupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może podzielicie się tym, co sami używacie?

Używam dokładnie takiej podkładki jak pokazałeś - to jest wyrób firmowany przez jakiegoś rosyjskiego ortopedę z Krakowa czy coś w tym rodzaju. hmm.gif Ta część leżąca na siedzisku IMO nie służy do niczego, chociaż teoretycznie w te otwory powinny trafiać kosci kulszowe i dzięki temu powinno być wygodniej, to nie czuję różnicy. Natomiast ta część na oparcie wydaje się działać ok.gif - dzięki tej środkowej pionowej części plecy nie mają stablinego oparcia na wysokości łopatek, więc mięśnie są napięte i kręgosłup obciążany jest w trochę mniejszym stopniu, coś jak z siedzeniem przy biurku na piłce zamiast na krześle - mnie się z tą podkładką jeździ wygodniej. Właściwie jedyną wadą funkcjonalną jest fakt, że przeszkadza to w korzystaniu z podgrzewania czy wentylacji fotela.

Mam też krzesło tej samej firmy - takie, tylko w innym kolorze:

fotel%20elegance%20aranz.jpg

Ogólnie to siedzi się na tym bardzo wygodnie i plecy we znaki się nie dają, aczkolwiek jakość wykonania (zarówno w przypadku krzesła jak i tego czegoś na fotel samochodowy) mogłaby być trochę wyższa... smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako że sporo jeżdżę, boli mnie od tego już kręgosłup. Wynalazłem coś takiego:

> http://www.ulgadlakregoslupa.pl/sklep/W-...hodowy_284.html

> Tylko cena trochę powala... A może podzielicie się tym, co sami używacie? W moim aucie nie ma

> regulacji lędźwiowej niestety

Jak do stilo to możesz dołożyć regulację. Ja mam dołożoną elektryczną regulację z abartha, do tego nowa gąbka siedziska i komfort poprawił się znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako że sporo jeżdżę, boli mnie od tego już kręgosłup. Wynalazłem coś takiego:

> http://www.ulgadlakregoslupa.pl/sklep/W-...hodowy_284.html

> Tylko cena trochę powala... A może podzielicie się tym, co sami używacie? W moim aucie nie ma

> regulacji lędźwiowej niestety

Wymień fotel na taki z bogatych wersji i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako że sporo jeżdżę, boli mnie od tego już kręgosłup. Wynalazłem coś takiego:

> http://www.ulgadlakregoslupa.pl/sklep/W-...hodowy_284.html

> Tylko cena trochę powala... A może podzielicie się tym, co sami używacie? W moim aucie nie ma

> regulacji lędźwiowej niestety

IMHO tylko wymiana fotela i tempomat mogą pomóc.

Jak możesz postawić nogi na podłodze i zmienić pozycję - problem z kręgosłupem można zminimalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO tylko wymiana fotela i tempomat mogą pomóc.

> Jak możesz postawić nogi na podłodze i zmienić pozycję - problem z kręgosłupem można

> zminimalizować.

Wystarczy podnieść fotel trochę wyżej i postawić oparcie bardziej w pionie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiś komplecik RECARO.

Ja wyrwałem na Allegro cały kpl. RECARO od OMEGI B i wstawiłem do AUDI A4.

Najlepsze fotele, jakie kiedykolwiek miałem w aucie.

Podwójna regulacja podparcia lędźwiowego, wysuwane podparcie ud., świetny, anatomiczny kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy podnieść fotel trochę wyżej i postawić oparcie bardziej w pionie

Nie wystarczy!

Jak fotel ma wysiedzianą część lędźwiową to tylko jakaś podkładka (ja używałem takiej termoplastycznej z JYSK)

Ale potwierdzam, że pozycja zblizona do siedzenia na krześle i tempomat pomagają. Jednak nie wystarczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wystarczy!

> Jak fotel ma wysiedzianą część lędźwiową to tylko jakaś podkładka (ja używałem takiej

> termoplastycznej z JYSK)

Aż tak wytłuczonymi samochodami nie jeżdżę smile.gif

W takim przypadku można wymienić fotel na mniej zużyty.

> Ale potwierdzam, że pozycja zblizona do siedzenia na krześle i tempomat pomagają. Jednak nie

> wystarczają.

Tempomat w trasie daje odpocząć, zmienić pozycję ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aż tak wytłuczonymi samochodami nie jeżdżę

> W takim przypadku można wymienić fotel na mniej zużyty.

Niektóre nowe auta już mają takie miękkie fotele, że się "wpada" w nie. Inne znowu szybko się wygniatają, czasem wystarczy 50-70kkm.

Ja teraz jak zmieniałem samochód, to sprawdzałem go plecami. Szukałem twardego oparcia. Musiałem wziąć najbogatszą wersję, żeby dostać odpowiadający mi fotel. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niektóre nowe auta już mają takie miękkie fotele, że się "wpada" w nie. Inne znowu szybko się

> wygniatają, czasem wystarczy 50-70kkm.

> Ja teraz jak zmieniałem samochód, to sprawdzałem go plecami. Szukałem twardego oparcia. Musiałem

> wziąć najbogatszą wersję, żeby dostać odpowiadający mi fotel.

Ja mam teraz w Cruze twardy, wyprofilowany fotel i podparciem lędźwiowym i z dobrym trzymaniem bocznym

Niestety jest to niewygodne, uwiera w tyłek - muszę coś podkładać zlosnik.gif

Wolałem fotel - kanapę w Lacetti - miękką, szeroką, welurową ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako że sporo jeżdżę, boli mnie od tego już kręgosłup. Wynalazłem coś takiego:

> http://www.ulgadlakregoslupa.pl/sklep/W-...hodowy_284.html

> Tylko cena trochę powala... A może podzielicie się tym, co sami używacie? W moim aucie nie ma

> regulacji lędźwiowej niestety

Też mam taki problem i kupiłem w sklepie rehabilitacyjnym coś takiego . Szukaj pod hasłem "półwałek", bo są też wałki, ale nie utrzymują się w jednej pozycji. Po kilkuletnim użytkowaniu powiem tak - ciężko się z tym jeździ ale po wyjściu z auta nie czuć że się długo siedziało w jednej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam teraz w Cruze twardy, wyprofilowany fotel i podparciem lędźwiowym i z dobrym trzymaniem

> bocznym

> Niestety jest to niewygodne, uwiera w tyłek - muszę coś podkładać

> Wolałem fotel - kanapę w Lacetti - miękką, szeroką, welurową

Czyli każda D... jest inna biglaugh.gif Mnie akurat Lacetti wybitnie nie pasuje i nie kupiłbym go właśnie ze względu na fotele. palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.