Skocz do zawartości

Czas oczekiwania na ofertę


Adam___

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest akceptowalny przez Was czas oczekiwania na ofertę zakupu nowego auta z salonu.

Wg konfiguratora na stronie tworzycie sobie wymarzone auto.

Wysyłacie do dealera i czekacie na odpowiedź.

Jak długo czekacie? Ile czasu dajecie na odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jak popularny samochod A/B/C to biore z placu nie wyobrazam sobie czekania na np Skode/Renault/Opla dluzej niz 2-4 tygodnie. Jestem w stanie dopasowac sie do tego co ma diler w centralnym magazynie.

Jak cos drozszego typu Mercedes A w leasingu to to samo. Mysle, ze moglbym czekac do pol roku na jakas wypasiona BMW 5 czy Mercedesa GL.

Zawsze bralem auta, ktore byly dostepne od reki ale sa ludzie, ktorzy czekaja na Rapida 5 miesiecy.

Edit - doczytalem, ze oferta. Max 3 dni nie odpoiwadaja to czesc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zalezy jak popularny samochod A/B/C to biore z placu nie wyobrazam sobie czekania na np

> Skode/Renault/Opla dluzej niz 2-4 tygodnie. Jestem w stanie dopasowac sie do tego co ma diler

> w centralnym magazynie.

> Jak cos drozszego typu Mercedes A w leasingu to to samo. Mysle, ze moglbym czekac do pol roku na

> jakas wypasiona BMW 5 czy Mercedesa GL.

> Zawsze bralem auta, ktore byly dostepne od reki ale sa ludzie, ktorzy czekaja na Rapida 5 miesiecy.

Ale nie chodzi o auto, tylko o ofertę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości się pytam.

Ofertę jednego miałem robioną w zasadzie od ręki.

W nocy wysłałem maila ze specyfikacją a o 11 był już zwrotny z ofertą. Zmieniłem trochę wymagania i za 3 godziny miałem poprawkę ok.gif

Na ofertę innego czekam 3 dzień , dzisiaj się skromnie przypomniałem ale dalej cisza. A chwalą się , że wygrali jakiś test Auto Świata czy jakoś tak.

Pomijam fakt , że mało kto odpisuje na maile frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem oferty na Peugeota 301 w ciągu 1-5 dni w zależności od salonu, wysłałem chyba do ponad 10, o dziwo najlepsza oferta z Warszawy yikes.gif, najgorsza jeden z salonów koło mnie napisał że salony dopłacają do aut i takiego rabatu nie da hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki jest akceptowalny przez Was czas oczekiwania na ofertę zakupu nowego auta z salonu.

> Wg konfiguratora na stronie tworzycie sobie wymarzone auto.

> Wysyłacie do dealera i czekacie na odpowiedź.

> Jak długo czekacie? Ile czasu dajecie na odpowiedź?

Max 2-3 dni. Potem olewam nawet jeśli przyjdzie. Gdy początek współpracy jest kiepski to nie ma co liczyć, że potem będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki jest akceptowalny przez Was czas oczekiwania na ofertę zakupu nowego auta z salonu.

> Wg konfiguratora na stronie tworzycie sobie wymarzone auto.

> Wysyłacie do dealera i czekacie na odpowiedź.

> Jak długo czekacie? Ile czasu dajecie na odpowiedź?

Kiedy chciałem kupić swoją Megankę, wysłałem maile z prośbą o ofertę do wszystkich dilerów w PL

jakich znalazłem, około 20-tu. Natychmiast odpowiedział mi JEDEN. Drugi po ponad tygodniu.

Reszta czyli 90 do dziś nie odpowiedziała, prawie 3 lata hehe.gif

Zgadnij, od którego kupiłem auto cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zalezy jak popularny samochod A/B/C to biore z placu nie wyobrazam sobie czekania na np

> Skode/Renault/Opla dluzej niz 2-4 tygodnie. Jestem w stanie dopasowac sie do tego co ma diler

> w centralnym magazynie.

> Jak cos drozszego typu Mercedes A w leasingu to to samo. Mysle, ze moglbym czekac do pol roku na

> jakas wypasiona BMW 5 czy Mercedesa GL.

Pół roku czekania na auto yikes.gif

Ja bym 5 razy się rozmyslil w tym czasie...

Znajomy tak czekal chyba wlasnie koło pół roku na Kie za 100 tys - tylko dlatego ze sobie wymarzył jakas tapicerke na zamówienie sciana.gif - bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaki jest akceptowalny przez Was czas oczekiwania na ofertę zakupu nowego auta z salonu.

Ja po przedstawieniu moich wariantów cene miałem w ciągu wypicia filiżanki kawy . Troche dłużej czekałem na odpowiedz właściciela salonu czy sprzeda mi auto za cenę zaproponowana przez moja żone a była oczywiście niższa niz propozycja salonu . Bodajże całość zamówienia trwała 3 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pół roku czekania na auto

> Ja bym 5 razy się rozmyslil w tym czasie...

> Znajomy tak czekal chyba wlasnie koło pół roku na Kie za 100 tys - tylko dlatego ze sobie wymarzył

> jakas tapicerke na zamówienie - bez sensu...

Na Focusa RS czekałem 9 miesięcy. Bez sensu? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pół roku czekania na auto

> Ja bym 5 razy się rozmyslil w tym czasie...

> Znajomy tak czekal chyba wlasnie koło pół roku na Kie za 100 tys - tylko dlatego ze sobie wymarzył

> jakas tapicerke na zamówienie - bez sensu...

No dobra zazyczyles sobie fajna a6 skonfigurowales i czekasz. W koncu auto kosztuje ze 250k IMO warto czekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z ciekawości się pytam.

> Ofertę jednego miałem robioną w zasadzie od ręki.

> W nocy wysłałem maila ze specyfikacją a o 11 był już zwrotny z ofertą. Zmieniłem trochę wymagania i

> za 3 godziny miałem poprawkę

> Na ofertę innego czekam 3 dzień , dzisiaj się skromnie przypomniałem ale dalej cisza. A chwalą się

> , że wygrali jakiś test Auto Świata czy jakoś tak.

> Pomijam fakt , że mało kto odpisuje na maile

Wyslalem maila do wsyztskich dilerow Nissana i Suzuki w PL. Odpisalo 60% z czego polowa ceny z kosmosu. Z najlepsza (troche ja zmienilem:p druknalem) i polazlem do najblizszego dilera w Wawie. I kupilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ofertę na Forda dostałem gdy.. nowym Peugeotem jeździłem już 2 miesiące.

ford to ford

bodajze w marcu bylem w salonie, bo chcialem przejechac sie fiesta ST

nie mieli na stanie, ale pan sprzedawca mial sie zorientowac czy inny dealer w Polsce ma taka

do dzis czekam na kontakt biglaugh.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ford to ford

> bodajze w marcu bylem w salonie, bo chcialem przejechac sie fiesta ST

> nie mieli na stanie, ale pan sprzedawca mial sie zorientowac czy inny dealer w Polsce ma taka

> do dzis czekam na kontakt

Floty biore za duzo, wiec im sie pewnie nie spieszy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na Focusa RS czekałem 9 miesięcy. Bez sensu?

Kiedy?

Mój brat w 2011 roku wykonał 3 telefony do dilerów, w 2-ch pierwszych twierdzili że już nie do kupienia, w trzecim mieli na placu białego, trzy dni później jechałem nim do domu.. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.3 tygodnie temu na stronie skoda-auto.polska zgłosiłem chęć zakupu yeti. Za chwilę telefon co mnie dokładnie interesuje, czyli silnik,wyposażenie itd. Do dzisiaj odpowiedział jeden diler. Samochód testowy cena ........ nie do przyjęcia, więcej niż za nowy. Nikt inny się nie odezwał. Ale, że jestem optymistą cierpliwie /a może nie?/CZEKAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedy?

> Mój brat w 2011 roku wykonał 3 telefony do dilerów, w 2-ch pierwszych twierdzili że już nie do

> kupienia, w trzecim mieli na placu białego, trzy dni później jechałem nim do domu..

Zamówiłem na początku grudnia 2008. Produkcja ruszyła o ile dobrze pamietam, w kwietniu.

Swojego odebrałem w sierpniu 2009. Moj miał numer 1401 z 11500 wyprodukowanych.

images_thumb_972705_800_800_resize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież taki dealer to jak każda inna firma - jedni mają dużo handlowców inni mają mniej, w jednym okresie mają dużo roboty w innym mniej i mają czas na odpisywanie. A handlowcy też ludzie, raz im sie chce raz nie grinser006.gif wszędzie to kwestia człowieka.

Zeby zaspokoić ciekawość pojedynczego klienta, który zażyczył sobie jakieś fanaberie z cennika, trzeba przepierdzielić cały kalkulator - pewnie wielu sie porostu nie chce tego robić bo szkoda zachodu (ludzie co wysyłają takie zaczepne maile to zazwyczaj upierdliwcy). Dlatego wolą zajmować się masówką, bieda wersjami i flotami... Biznes is biznes grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież taki dealer to jak każda inna firma - jedni mają dużo handlowców inni mają mniej, w jednym

> okresie mają dużo roboty w innym mniej i mają czas na odpisywanie. A handlowcy też ludzie, raz

> im sie chce raz nie wszędzie to kwestia człowieka.

> Zeby zaspokoić ciekawość pojedynczego klienta, który zażyczył sobie jakieś fanaberie z cennika,

> trzeba przepierdzielić cały kalkulator - pewnie wielu sie porostu nie chce tego robić bo

> szkoda zachodu (ludzie co wysyłają takie zaczepne maile to zazwyczaj upierdliwcy). Dlatego

> wolą zajmować się masówką, bieda wersjami i flotami... Biznes is biznes

Ciekawe podejście... uważasz za zupełnie naturalne, ze ludzie nie wykonują pracy, za którą biorą pieniądze oslabiony.giffacepalm%5B1%5D.gif

"Bo są ludźmi wiec im sie nie chce". Chyba pomyliłeś bycie człowiekiem, z byciem leniem.

BTW, z reguły flotami zajmują sie inni sprzedawcy, niż detalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe podejście... uważasz za zupełnie naturalne, ze ludzie nie wykonują pracy, za którą biorą

> pieniądze

Kolego sprzedawca w salonie co siedzi przed komputerkiem i ma obowiązek odpisywac na zapytania ofertowe ma gdzieś klienta który widząc po mailu rozsyła je do wszystkich dealerów, tym bardziej że zna realia i wie że inni mają akurat ten model taniej - to normalna praktyka, szkoda mu czasu i woli ten czas poświecić na wyrobienie sobie premii - tak to działa w polsce. Takich mamy managerów teraz, że nie liczy się jakość usług tylko obrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolego sprzedawca w salonie co siedzi przed komputerkiem i ma obowiązek odpisywac na zapytania

> ofertowe ma gdzieś klienta który widząc po mailu rozsyła je do wszystkich dealerów, tym

> bardziej że zna realia i wie że inni mają akurat ten model taniej - to normalna praktyka,

> szkoda mu czasu i woli ten czas poświecić na wyrobienie sobie premii - tak to działa w polsce.

> Takich mamy managerów teraz, że nie liczy się jakość usług tylko obrót

A potem wszyscy zdziwieni że mają kryzys. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedy chciałem kupić swoją Megankę, wysłałem maile z prośbą o ofertę do wszystkich dilerów w PL

> jakich znalazłem, około 20-tu. Natychmiast odpowiedział mi JEDEN. Drugi po ponad tygodniu.

> Reszta czyli 90 do dziś nie odpowiedziała, prawie 3 lata

> Zgadnij, od którego kupiłem auto

Od Mirka ok.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe podejście... uważasz za zupełnie naturalne, ze ludzie nie wykonują pracy, za którą biorą

> pieniądze

Ale jak nie wykonują? Że akurat tego jednego bolidu nie sprzeda, to w tym czasie sprzeda dwa/kilka innych w standardzie, bez wydziwiania, z którego najczęściej nic nie wynika... szkoda czasu.

Tylko wyjątkowo oddany swej pracy, pasjonat, zaangażuje się w takie szukanie, mimo, że doświadczenie podpowiada mu: zostaw, olej to, nie warto... grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ford to ford

> bodajze w marcu bylem w salonie, bo chcialem przejechac sie fiesta ST

> nie mieli na stanie, ale pan sprzedawca mial sie zorientowac czy inny dealer w Polsce ma taka

> do dzis czekam na kontakt

Drugi rok czekam na wiadomość od dealera Triumpha na informacje kiedy w salonie bedzie Rocket zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej siedzieć i narzekać , że niema sprzedaży i w ogóle bryndza na rynku.

W sumie nie chciałem żadnych wodotrysków. Po prostu opcję której niema żadne auto na placu w Polsce i jest tylko dostępna pod zamówienie. W sensie trzeba auto zamówić do produkcji. Opcja ta jest dostępna normalnie w cenniku.

Przypomniałem się sprzedawcy i dalej nic.

Chyba tylko preferują kontakt osobisty a nie za bardzo mi tam teraz po drodze. A sprzedawca który się tym zajmuje jest tylko i wyłącznie sprzedażą wersji dostawczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.