Skocz do zawartości

Opel Mokka vs. Qashquai i Sportage


_Majkel_

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę żonie kupić auto. Ma to być "SUV" w białym kolorze z silnikiem benzynowym-to wymagania mojej serce.gif. No i nie za duży zlosnik.gif Żonie najbardziej podoba się Mokka (1.6) -jest do wzięcia z dobrym wyposażeniem: dwustrefowa klima, skórzana tapicerka, grzana kierownica, czujniki parkowania z każdej strony, koła 18 oink.gif no i w sumie spełnia wszystkie wymagania, ale wydaje mi się że to "stary model" spineyes.gif i to mnie powstrzymuje bo auto będzie użytkowane ~5 lat.

Nissan (1.2T) i Kia (1.6) kosztują kilka, no może 10% więcej, ale wyglądają bardziej świeżo i nowocześnie, ale wersja wyraźnie uboższa oslabiony.gif i co tu brać zlosnik.gif a decyzję muszę podjąć w przeciągu 3 tygodni...

Pod uwagę biorę nowe, albo egzemplarze demonstracyjne dealera, czyli ~1-roczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę żonie kupić auto. Ma to być "SUV" w białym kolorze z silnikiem benzynowym-to wymagania mojej

> . No i nie za duży Żonie najbardziej podoba się Mokka (1.6) -jest do wzięcia z dobrym

> wyposażeniem: dwustrefowa klima, skórzana tapicerka, grzana kierownica, czujniki parkowania z

> każdej strony, koła 18 no i w sumie spełnia wszystkie wymagania, ale wydaje mi się że to

> "stary model" i to mnie powstrzymuje bo auto będzie użytkowane ~5 lat.

> Nissan (1.2T) i Kia (1.6) kosztują kilka, no może 10% więcej, ale wyglądają bardziej świeżo i

> nowocześnie, ale wersja wyraźnie uboższa i co tu brać a decyzję muszę podjąć w przeciągu 3

> tygodni...

> Pod uwagę biorę nowe, albo egzemplarze demonstracyjne dealera, czyli ~1-roczne.

IMHO Mokka jest sporo mniejsza niz QQ czy Sportage.

W koncu to auto na bazie Corsy, a nie kompakta...

Aha ten silnik 1,6 w Oplu to jest dramat biorac pod uwage mase grinser006.gif

Z tych 3 to bym chyba wzial QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMHO Mokka jest sporo mniejsza niz QQ czy Sportage.

> W koncu to auto na bazie Corsy, a nie kompakta...

> Aha ten silnik 1,6 w Oplu to jest dramat biorac pod uwage mase

> Z tych 3 to bym chyba wzial QQ.

muszę mieć mocny argument przeciw Oplowi - inaczej nie dam rady przekonać serce.gif

ona wcześniej miała merivę 1,4 a teraz ma merivę 1,6 - rajdowcem nie jest zlosnik.gif, czyli osiągów silnikowych nie biorę pod uwagę zlosnik.gif

meriva też w sumie jest "na bazie corsy", ale jest zdecydowanie większa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę żonie kupić auto. Ma to być "SUV" w białym kolorze z silnikiem benzynowym-to wymagania mojej

> . No i nie za duży Żonie najbardziej podoba się Mokka (1.6) -jest do wzięcia z dobrym

> wyposażeniem: dwustrefowa klima, skórzana tapicerka, grzana kierownica, czujniki parkowania z

> każdej strony, koła 18 no i w sumie spełnia wszystkie wymagania, ale wydaje mi się że to

> "stary model" i to mnie powstrzymuje bo auto będzie użytkowane ~5 lat.

> Nissan (1.2T) i Kia (1.6) kosztują kilka, no może 10% więcej, ale wyglądają bardziej świeżo i

> nowocześnie, ale wersja wyraźnie uboższa i co tu brać a decyzję muszę podjąć w przeciągu 3

> tygodni...

> Pod uwagę biorę nowe, albo egzemplarze demonstracyjne dealera, czyli ~1-roczne.

Mokka najmniejsza (to może być argument za przy parkowaniu) ale ma najwięcej wyposażenia w danej cenie. Spróbuj powalczyć o silnik 1.4T. Opel daje rabaty a z tym silnikiem auto będzie deklasowało rywali.

Nowy Qashqai jest naprawdę fajnie zrobiony i ten silnik 1.2 jedzie zadziwiająco dobrze (jak na 1.2 oczywiście).

Kia jest IMO największa ale dla kobiety do miasta to żaden argument.

Nissan albo Mokka. Mokka ma jeszcze ten plus że maska nie jest tak wysoka jak w pozostałych i parkując masz jakieś pojęcie gdzie ten przód się kończy.

Jeśli wytargujesz 1.4T to bierz Opla. Jeśli nie - Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> muszę mieć mocny argument przeciw Oplowi - inaczej nie dam rady przekonać

Wygląda jak kupa. Naprawdę to nie jest w stanie jej przekonać? Kaszkaj jest dużo ładniejszy. Kia jest odpustowa. Jednym się podoba innym nie. Jest największa z nich aczkolwiek z napędem przednim jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda jak kupa. Naprawdę to nie jest w stanie jej przekonać? Kaszkaj jest dużo ładniejszy. Kia

> jest odpustowa. Jednym się podoba innym nie. Jest największa z nich aczkolwiek z napędem

> przednim jest bez sensu.

A po Ci 4x4 do jazdy w miescie? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

> Jeśli wytargujesz 1.4T to bierz Opla. Jeśli nie - Nissana.

aż taką różnicę robi ten 1.4T? u mojego dealera z tym silnikiem jest tylko wersja 4x4, a ta już z ceną szaleje... oslabiony.gif

Mi najbardziej podchodzi Nissan, ale w cenie wypasionej mokki ma szmaciane fotele, koła blaszanki 16 cali, nie ma tych podgrzewanych cudów, czujniki tylko z tyłu, itp. Spróbuję jeszcze pocisnąć sprzedawcę Nissana zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aż taką różnicę robi ten 1.4T? u mojego dealera z tym silnikiem jest tylko wersja 4x4, a ta już z

> ceną szaleje...

> Mi najbardziej podchodzi Nissan, ale w cenie wypasionej mokki ma szmaciane fotele, koła blaszanki

> 16 cali, nie ma tych podgrzewanych cudów, czujniki tylko z tyłu, itp. Spróbuję jeszcze

> pocisnąć sprzedawcę Nissana

Pójdź do Opla i pociśnij ich, popytaj o rabaty dla grup zawodowych, często to jakieś 3% dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wygląda jak kupa. Naprawdę to nie jest w stanie jej przekonać?

jeśli chodzi o wygląd to nie ma dyskusji - Mokka jest ładna mojej serce.gif

>Kaszkaj jest dużo ładniejszy. Kia

> jest odpustowa. Jednym się podoba innym nie. Jest największa z nich aczkolwiek z napędem

> przednim jest bez sensu.

Dostałem komunikat grinser006.gifod żony że jak coś będzie nie tak z Mokką to może przekona się do innego auta i dlatego tu pytam zlosnik.gif

Nissan i Kia wyglądają tak samo "ładnie", ale nissan sprawia wrażenie nowocześniejszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę żonie kupić auto. Ma to być "SUV" w białym kolorze z silnikiem benzynowym-to wymagania mojej

> . No i nie za duży Żonie najbardziej podoba się Mokka (1.6) -jest do wzięcia z dobrym

> wyposażeniem: dwustrefowa klima, skórzana tapicerka, grzana kierownica, czujniki parkowania z

> każdej strony, koła 18 no i w sumie spełnia wszystkie wymagania, ale wydaje mi się że to

> "stary model" i to mnie powstrzymuje bo auto będzie użytkowane ~5 lat.

> Nissan (1.2T) i Kia (1.6) kosztują kilka, no może 10% więcej, ale wyglądają bardziej świeżo i

> nowocześnie, ale wersja wyraźnie uboższa i co tu brać a decyzję muszę podjąć w przeciągu 3

> tygodni...

> Pod uwagę biorę nowe, albo egzemplarze demonstracyjne dealera, czyli ~1-roczne.

Pojedź pod dealera. Zaparkuj i pooglądaj jak odbywają się jazdy testowe. Taki samochód jest po roku bardziej wyorany niż rok na taksówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aż taką różnicę robi ten 1.4T? u mojego dealera z tym silnikiem jest tylko wersja 4x4, a ta już z

> ceną szaleje...

To nie jest tak, że tyłek urywa (zwłaszcza jeśli jeździsz mocniejszymi autami) ale tego 1.6 to miażdży.

> Mi najbardziej podchodzi Nissan, ale w cenie wypasionej mokki ma szmaciane fotele, koła blaszanki

> 16 cali, nie ma tych podgrzewanych cudów, czujniki tylko z tyłu, itp. Spróbuję jeszcze

> pocisnąć sprzedawcę Nissana

Przyciśnij. IMO Nissan 1.2 jeździ dużo lepiej niż Opel 1.6 i Kia 1.6. Z kolei Opel 1.4 jeździ przyjemniej niż powyższe.

I nawet nie chodzi o to, czy kobiecie są w mieście potrzebne osiągi. Po prostu te turbosilniki nie sprawiają wrażenia jakby napędzały te samochody z niechęcią - a w wolnossących tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to dobra podpowiedź

Nie wiem jaki Ty/Żona masz zawód, ale jest ich tam sporo - w przypadku Mokki to jest 2%. ok.gif

Co ciekawe w przypadku np. Astry IV 6%. Więcej info:

http://www.opel.pl/firma-i-flota/grupy-zawodowe.html

Ale to chyba nie jest pełny spis grup zawodowych, albo zmniejszyli bo kiedyś było więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zona tylko po mieście tym ma jeździec to lepsza będzie "Mąka" zlosnik.gif Samochod typowo damski,dlatego jej sie podoba. Niech jeździ tym co jej się podoba, przynajmniej nie będzie marudzić, że coś jej nie pasuje w Nissanie, czy Kia ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W najbliższych tygodniach pojawi się Renault Kadjar - crossover na bazie qashqaia - zapowiada się

> bardzo przyjemnie , poczekałbym żeby poźniej nie żałować decyzji.

W sumie mogą też Captura i Puga 2008 pooglądać. No i wymienionego już Cactusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W sumie mogą też Captura i Puga 2008 pooglądać. No i wymienionego już Cactusa.

Captura tak (chociaz jedyny sensowwny silnik beznynowy jest tylko z automatem). Pug 2008 wyglada jak dostawczak, porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do tego samego do czego SUV do jazdy po mieście. Ale jak już ktoś musi to niech kupi takiego, co ma

> szanse przejechać przez jakieś błoto

Chlopie nikt takim autem w bloto nawet nie wjezdza, bo zal. Druga sprawa, ze jak sie cos podoba to nie podskoczysz.

Na budowach jezdzilem Lanosem, Fabia, a teraz Astra tam gdzie wlascicciele wypasionych SUVów draluja brudzac lakierki.

Najlepszy byl koles, ktory dziwiac sie, ze mam zamiar dojechac pod same drzwi jego przyszlej chaty, wysiadl z G-klasy podwijajac nogawki i cisnac po moich sladach;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dają wszystkie możliwe pisemne gwarancje-prawie jak dla nowego

TOP-AUTO?

Bralem od nich roczniaka i zlego slowa nie powiem (tyle, ze nie demo, a po wypozyczalni wiec wg AK podwojna tragedia).

Z cena dosc szybko schodzili, az stanelo na sztywno i za chlapacze juz doplacilem rotfl.gif

Finalnie dali mi fakture odkupu auta z wypozyczalni o 500zl mniejsza niz kwota na jaka wystawili mi.

Potem troche poirytowali mnie przy corocznym przegladzie gwarancyjnym na blache, ale bokser.gif co moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojedź pod dealera. Zaparkuj i pooglądaj jak odbywają się jazdy testowe. Taki samochód jest po roku

> bardziej wyorany niż rok na taksówce

? :-O !

ymhy... teoretyk czy tylko opierasz woja opinie na jednym przykladzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chlopie nikt takim autem w bloto nawet nie wjezdza, bo zal. Druga sprawa, ze jak sie cos podoba to

> nie podskoczysz.

> Na budowach jezdzilem Lanosem, Fabia, a teraz Astra tam gdzie wlascicciele wypasionych SUVów

> draluja brudzac lakierki.

> Najlepszy byl koles, ktory dziwiac sie, ze mam zamiar dojechac pod same drzwi jego przyszlej chaty,

> wysiadl z G-klasy podwijajac nogawki i cisnac po moich sladach;l

Na wakacjach w miejscach dostępnych tylko dla aut 4x4 widywałem właśnie auta 4x4 oraz... auta z wypożyczalni.

hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pug 2008 wyglada

> jak dostawczak, porażka.

boje_sie.gif widziałeś go z bliska chociaż? Na jakiej podstawie tak oceniasz? Poza tym, że trudno mi było się przyzwyczaić do zegarów wysoko, to przyjemne, sympatycznie prowadzące się niewielkie auto. yay.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pojedź pod dealera. Zaparkuj i pooglądaj jak odbywają się jazdy testowe. Taki samochód jest po roku

> bardziej wyorany niż rok na taksówce

TAk i będzie siedział w aucie jak idiota przed salonem, potem śledził testujących spy.gif, czy nie "driftują" pod marketem. rotfl.gif

Jeździłem autem testowym z przebiegiem 15kkm, przez weekend. Jakoś nie zauważyłem "wyorania" żadnego. Sam przejechałem nim 500km i nie czułem potrzeby "orania".

Żonie kupiłem też auto demo i trzy lata jeździ bez oznak że ktoś nim "orał". screwy.gif

Swoją drogą to nie wiem co trzeba zrobić żeby "wyorać" taki samochód z takkim przebiegiem hmm.gif: jeździć bez oleju, zapinać jedynkę tocząc się do tyłu, manewrować na półsprzęgle? screwy.gif auta zazwyczaj testują normalni ludzie i nie traktują ich specjalnie inaczej niż własne.

facepalm%5B1%5D.gif Skąd ludzie biorą takie mity? Poza tym to normalne auto na gwarancji, więc w czym problem? niewiem.gif

Dodaj jeszcze, że auta demo to te co spadły z rampy do kompletu panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> muszę mieć mocny argument przeciw Oplowi - inaczej nie dam rady przekonać

I nie przekonuj, przerabiałem nie tak dawno temat sciana.gif Już byliśmy zdecydowani, już prawie kwity podpisane... i zawsze jakieś ALE facepalm%5B1%5D.gif

aż w końcu wsiadła do 500tki serduszka.gif001.gifyay.gif Nie ważny silnik, nie ważne jak wyposażony (z resztą nieźle jak na segment A), nie ważne że walę się w łeb za każdym razem jak do niego włażę (mam tylko 180cm) mlot.gif

NAJWAŻNIEJSZE że biały ok.gif że ma jasne wnętrze ok.gif I szklany dach slinka.gif

Nie ważne że przekraczał założony budżet sick.gif

Ale za to wszystko mam ganja.gif SWIĘTY SPOKÓJ IThankYou.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chlopie nikt takim autem w bloto nawet nie wjezdza, bo zal.

Że czego żal? Rozumiem, że na "przeprawówkę" nie pojadę szorować klamkami po skarpach. Jednak kupuję właśnie żeby dojechać na ryby tam gdzie np. Cliówką nie dawałem rady. ok.gif A że się upaprze, że lakier się drapnie jakąś gałązką... cóż... jak się używa to się zużywa 893goodvibes.gif

To 25 lat temu kupowało się do nowego auta pokrowce, żeby się tapicerki nie zniszczyły rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widziałeś go z bliska chociaż? Na jakiej podstawie tak oceniasz? Poza tym, że trudno mi było się

> przyzwyczaić do zegarów wysoko, to przyjemne, sympatycznie prowadzące się niewielkie auto.

No właśnie dokładnie go oglądałem z bliska. Fatalna jest boczna linia auta, szczególnie z tym podniesieniem dachu + relingi. Jak dostawczak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę żonie kupić auto. Ma to być "SUV" w białym kolorze z silnikiem benzynowym-to wymagania mojej

> . No i nie za duży Żonie najbardziej podoba się Mokka (1.6) -jest do wzięcia z dobrym

> wyposażeniem: dwustrefowa klima, skórzana tapicerka, grzana kierownica, czujniki parkowania z

> każdej strony, koła 18 no i w sumie spełnia wszystkie wymagania, ale wydaje mi się że to

> "stary model" i to mnie powstrzymuje bo auto będzie użytkowane ~5 lat.

jaki stary model ? Wygląda zdecydowanie najładniej z ostatnich Suvów. Ja bym się nie zastanawiał, tylko brał Mokkę ok.gif Jeździłem tym autem, bo mój ojciec się napalił, rzeczywiście fajne wozidło. Dla mnie motor 1.6 byłby za słaby, ale może dla kobiety styknie. Dla mojego ojca styknie w zupełności zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że czego żal? Rozumiem, że na "przeprawówkę" nie pojadę szorować klamkami po skarpach. Jednak

> kupuję właśnie żeby dojechać na ryby tam gdzie np. Cliówką nie dawałem rady. A że się

> upaprze, że lakier się drapnie jakąś gałązką... cóż... jak się używa to się zużywa

> To 25 lat temu kupowało się do nowego auta pokrowce, żeby się tapicerki nie zniszczyły

Dalej opisalem Ci jak emocjonalnie takie auta traktuja ludzie wydawaloby sie z kasa.

Wiem, ze na pewno nie wszyscy, ale przypadkow znam wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no nie ma świateł ledowych

To demo duzo taniej od identycznej wersji 2014 ale bez demo (choc znajac zycie to okaze sie niedostepna)?

Pytam, bo w 2010 czy 2011 chcieli mi opchnac demo Lacetti z cena jak sie okazalo ciut wyzsza niz identyczna wersja z wyprzedazy z poprzedniego roku.

Twierdzili, ze nie da sie taniej demowki opchnac ze wzgledu na jakies rozliczenia dealer-importer czy jakos tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę żonie kupić auto. Ma to być "SUV" w białym kolorze z silnikiem benzynowym-to wymagania mojej

> . No i nie za duży Żonie najbardziej podoba się Mokka (1.6) -jest do wzięcia z dobrym

> wyposażeniem: dwustrefowa klima, skórzana tapicerka, grzana kierownica, czujniki parkowania z

> każdej strony, koła 18 no i w sumie spełnia wszystkie wymagania, ale wydaje mi się że to

> "stary model" i to mnie powstrzymuje bo auto będzie użytkowane ~5 lat.

> Nissan (1.2T) i Kia (1.6) kosztują kilka, no może 10% więcej, ale wyglądają bardziej świeżo i

> nowocześnie, ale wersja wyraźnie uboższa i co tu brać a decyzję muszę podjąć w przeciągu 3

> tygodni...

> Pod uwagę biorę nowe, albo egzemplarze demonstracyjne dealera, czyli ~1-roczne.

jak sie wszystkie podobają żonie to bierz najtańszy biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie dokładnie go oglądałem z bliska. Fatalna jest boczna linia auta, szczególnie z tym

> podniesieniem dachu + relingi. Jak dostawczak.

Linia dachu, nie banalna ale jakbyś jeszcze napisał do którego dostawczaka jest taki podobny, to byłbym całkowicie oświecony, bo żaden mi do głowy nie przychodzi... spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dalej opisalem Ci jak emocjonalnie takie auta traktuja ludzie wydawaloby sie z kasa.

> Wiem, ze na pewno nie wszyscy, ale przypadkow znam wiele.

Mnie się wydaje, że to ludzie z gatunku "zastaw się, a postaw się". Kupują auto, na które ich nie stać, ale sąsiedzi zazdroszczą. No to: "trzeba dbać bo kredyt spłacę dopiero za 6 lat" biglaugh.gif

To znakomity odpowiednik "badylarza" z lat 70-tych biglaugh.gif

Byłem swego czasu świadkiem rozmowy sąsiadów (wspomnianych badylarzy)cyt. (słownictwo oryginalne)

" - nie wiedzielim co kupić, wideło, czy satelite ale kupilim satelite, niech ludzie widzo..."

Oczywiście nie dotyczy to wszystkich dbających o samochody bardziej niż o żonę biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale ludzie tacy są. I dotyczy to również aut używanych-"lepszy Pasek od Niemca niż nowa Laguna" a

> także innych dziedzin życia.

Chciałeś powiedzieć "od Turka", bo od Niemca, a jeszcze z domu, to drożej wychodzi niż krajowy rodzyn. rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę żonie kupić auto. Ma to być "SUV" w białym kolorze z silnikiem benzynowym-to wymagania mojej

> . No i nie za duży Żonie najbardziej podoba się Mokka (1.6) -jest do wzięcia z dobrym

> wyposażeniem: dwustrefowa klima, skórzana tapicerka, grzana kierownica, czujniki parkowania z

> każdej strony, koła 18 no i w sumie spełnia wszystkie wymagania, ale wydaje mi się że to

> "stary model" i to mnie powstrzymuje bo auto będzie użytkowane ~5 lat.

> Nissan (1.2T) i Kia (1.6) kosztują kilka, no może 10% więcej, ale wyglądają bardziej świeżo i

> nowocześnie, ale wersja wyraźnie uboższa i co tu brać a decyzję muszę podjąć w przeciągu 3

> tygodni...

> Pod uwagę biorę nowe, albo egzemplarze demonstracyjne dealera, czyli ~1-roczne.

Człowieku, bierz co się jej podoba i nie zawracaj sobie głowy. Ona i tak nie zauważy żadnej różnicy pomiędzy tymi autami oprócz wyglądu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Człowieku, bierz co się jej podoba. Ona i tak nie zauważy żadnej różnicy pomiędzy tymi autami

> oprócz wyglądu...

A jak inne będzie i przytrze, to jego wina będzie, bo "po co takie duże jej kupił? Mokką by się zmieściła" rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.