Skocz do zawartości

Meble kuchenne na wymiar z BRW


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

> Ho ho.

> Ma ktos tu móże kuchnie na wymiar z Black Red White? Bo wygladaja sppko, okucia Bluma itd...

> Jakies opinie?

Ja mam.

Generalnie meble kuchenne BRW to zupełnie inna bajka niż reszta mebli. I zależnie od serii może być kiepska jakość, lub dobra.

Ja kupiłem najtańszą folię i jakość wykonania jest taka sobie - wszystkie fronty są lekko krzywe - wygięte. Generalnie tego jakoś nie widać, ale są.

Zapewne też są lepsze fronty, np z litego drewna - bardzo ładne ale drogie.

Rady:

1. czekaj na promocję.

2. jest 100 kolorów frontów, a tylko 5 kolorów korpusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam.

> Generalnie meble kuchenne BRW to zupełnie inna bajka niż reszta mebli. I zależnie od serii może

> być kiepska jakość, lub dobra.

> Ja kupiłem najtańszą folię i jakość wykonania jest taka sobie - wszystkie fronty są lekko krzywe -

> wygięte. Generalnie tego jakoś nie widać, ale są.

> Zapewne też są lepsze fronty, np z litego drewna - bardzo ładne ale drogie.

> Rady:

> 1. czekaj na promocję.

> 2. jest 100 kolorów frontów, a tylko 5 kolorów korpusów.

Koncepcja jest brac dol fornirowany a gorne szafki lakier.

Aktualnie jest 10% rabatu, sa lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ho ho.

> Ma ktos tu móże kuchnie na wymiar z Black Red White? Bo wygladaja sppko, okucia Bluma itd...

> Jakies opinie?

Ja kierowałem się w dużej mierze ceną. Ważna też, była dla mnie możliwość ew. rozbudowy/wymiany pojedynczych elementów.

Zdecydowałem się na Ikeę, już po wprowadzeniu systemu Metod.

BRW w zbliżonej cenie nie zachwycały, choć opieram się tylko na tym, co widziałem w ich salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kierowałem się w dużej mierze ceną. Ważna też, była dla mnie możliwość ew. rozbudowy/wymiany

> pojedynczych elementów.

> Zdecydowałem się na Ikeę, już po wprowadzeniu systemu Metod.

> BRW w zbliżonej cenie nie zachwycały, choć opieram się tylko na tym, co widziałem w ich salonie.

Z Ikei mi jakos nie lezy. Poza tym wymiarowo nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ho ho.

> Ma ktos tu móże kuchnie na wymiar z Black Red White? Bo wygladaja sppko, okucia Bluma itd...

> Jakies opinie?

bez sensu , okucia to nie wszystko , co z tego że firmowe skoro reszta woła o pomstę do nieba - począwszy od dostawy, przez jakość elementów po nie daj boże reklamację

ale moje doświadczenia są sprzed ok pół roku więc może się coś zmieniło na lepsze, (bo na gorsze to już chyba nie może)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ho ho.

> Ma ktos tu móże kuchnie na wymiar z Black Red White? Bo wygladaja sppko, okucia Bluma itd...

> Jakies opinie?

u mnie tragedia, ledwo po gwarancji zaczęły się odklejać okleiny, na początku przy piekarniku i zmywarce (ciepło)

teraz już prawie wszystkie no.gif

a nie był to model z najtańszych, podobno wadliwa seria

osprzęt działa (prowadnice szuflad, zawiasy itp)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ho ho.

> Ma ktos tu móże kuchnie na wymiar z Black Red White? Bo wygladaja sppko, okucia Bluma itd...

> Jakies opinie?

Cała magia BRW, ładny design, dobra cena i znana marka .. okuć grinser006.gif

Nie mam kuchni, bo bym się nie odważył, mam inne meble z BRW i jak ktoś napisał to mówiąć delikatnie inne meble grinser006.giftongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cała magia BRW, ładny design, dobra cena i znana marka .. okuć

> Nie mam kuchni, bo bym się nie odważył, mam inne meble z BRW i jak ktoś napisał to mówiąć

> delikatnie inne meble

a ja mam meble w kuchni z BRW, ino fronty właśnie z drewna, a nie oklejanki zlosnik.gif

właśnie im stuknął 5ty rok i nic złego nie widać waytogo.gif

warto dołożyć $, żeby było porządnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Daj sobie spokój z meblami z BRW porażka jakich mało kupiliśmy meble do salonu i małego pokoju ,

> zapłaciliśmy słono , a meble z kartonu masakra jednym słowem

u mnie część się wykrzaczyła już przy składaniu. Szafka nocna to z jakiegoś sprasowanego kartonu chyba była, ale ja przynajmniej mało zapłaciłem grinser006.gif. Zresztą po władowaniu odpowiedniej ilości kleju i wkrętów stoją do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja mam meble w kuchni z BRW, ino fronty właśnie z drewna, a nie oklejanki

> właśnie im stuknął 5ty rok i nic złego nie widać

> warto dołożyć $, żeby było porządnie

No wlasnie tego sie balem ze wiekszosc wypowiadajacych bedzie wyrazac opinie o meblach z brw ale tych ze sklejki do salonu... Co ma sie nijak do tych luchennych na wymiar. Bo brw ma tez kuchenne std. Ktore tez sa ze sklejkk..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie tego sie balem ze wiekszosc wypowiadajacych bedzie wyrazac opinie o meblach z brw ale

> tych ze sklejki do salonu... Co ma sie nijak do tych luchennych na wymiar. Bo brw ma tez

> kuchenne std. Ktore tez sa ze sklejkk..

Uzupelniajac, szukam osob ktore maja kuchnie w konfiguracji z frontami fornirowanymi i lakierowanymi

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie tego sie balem ze wiekszosc wypowiadajacych bedzie wyrazac opinie o meblach z brw ale

> tych ze sklejki do salonu... Co ma sie nijak do tych luchennych na wymiar. Bo brw ma tez

> kuchenne std. Ktore tez sa ze sklejkk..

To chyba jakis nowy produkt. Jak sie urzadzalem kilka lat temu, to meble kuchenne byly bardziej na zamowienie a nie na wymiar (nie licze tych gotowych zestawow, ktore nadawaly sie co najwyzej do tego, zeby w wynajmowanym mieszkaniu nie bylo zupelnie pusto grinser006.gif )

A te lepsze byly na zamowienie, ale kazde odstepstwo od wymiarow standardowych kosztowalo i to srogo. Ja mam np blat w kuchni na wysokosci 100 cm i zrobienie tego w BRW mialo kosztowac jakis worek kasy, jako odstepstwo od standardowych modulow, ktore produkuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ho ho.

> Ma ktos tu móże kuchnie na wymiar z Black Red White? Bo wygladaja sppko, okucia Bluma itd...

> Jakies opinie?

ja ogladalem jakies takie na wymiar i wygladaly bardzo fajnie.

Duzo lepiej niz IKEA. Ale moze to jakis wyzszy model BRW bo za sama wyspe z malym barkiem wyszlo okolo 8k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie tego sie balem ze wiekszosc wypowiadajacych bedzie wyrazac opinie o meblach z brw ale

> tych ze sklejki do salonu... Co ma sie nijak do tych luchennych na wymiar. Bo brw ma tez

> kuchenne std. Ktore tez sa ze sklejkk..

mam na wymiar, tzn podałem wymiary, gdzie ma być kuchenka, zlew itd

i w salonie dobrali zestaw szafek, tak żeby było "na wymiar"

mam coś takiego

http://kuchnie.brw.com.pl/oferta/nowoczesne/produkty/80-eskos/

fronty_ESKOS_wenge_braz.jpg

i odkleja się wszystko no.gif

zresztą uchwyty też się powycierały no.gif

uchwyty_T24_02.jpg

mam też meble w pokoju z BRW i IMO jest dużo lepiej, okleina po 10latach trzyma się ładnie

widać tylko uszkodzenia mechaniczne (narożniki)

to nie jest żadna sklejka, tylko płyta wiórowa hmm.gif

a frontów to mieli kilkadziesiąt rodzajów, łącznie z drewnem ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja ogladalem jakies takie na wymiar i wygladaly bardzo fajnie.

> Duzo lepiej niz IKEA. Ale moze to jakis wyzszy model BRW bo za sama wyspe z malym barkiem wyszlo

> okolo 8k.

No mi wyszlo za rog 3,4 na 1,5 wyszlo ok. 15k.

Ale dol fornir, gora lakier z szafkami podwpjnymi tych blum aventos lamanymi w gore. Do tego cargo 2mx30cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widać tylko uszkodzenia mechaniczne (narożniki)

> to nie jest żadna sklejka, tylko płyta wiórowa

> a frontów to mieli kilkadziesiąt rodzajów, łącznie z drewnem

No skad mialem wiedziec jaka masz kuchnie. To to jest okleina to Twoje czy fornir?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No skad mialem wiedziec jaka masz kuchnie. To to jest okleina to Twoje czy fornir?

a co to jest fornir ?

to jest MDF oklejony ... czymś grubym, tak pod 1mm (bo np meble pokojowe są oklejone papierem)

przeglądam stronę BRW i masz tam w meblach na wymiar

drewno, MDF+folia, MDF+folia+lakier i MDF+PCV

u mnie jest chyba MDF+PCV hmm.gif

czyli nawet nie to co wcześniej wrzucałem tylko to

http://kuchnie.brw.com.pl/oferta/traffic/produkty/38-80th-frame-street/

kolor venge i brzoza syberyjska ok.gif

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ja Sobie upatrzyłem coś takiego...

> http://kuchnie.brw.com.pl/oferta/capital/produkty/159-33rd-saperavi-avenue-fornir/

takie coś mam w salonie, tylko z innej firmy i już lata się trzyma ... jak za prl wink.gif

swoją drogą, wywalałem sporo mebli z lat 70, 80 i tam nic się nie odkleja niewiem.gif

tak jak pisałem wcześniej, te co ja mam to były jakieś wadliwe, jak pytałem o wymianę drzwiczek (jest taka możliwość)

to sprzedawca przyznał że mają sporo reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie tego sie balem ze wiekszosc wypowiadajacych bedzie wyrazac opinie o meblach z brw ale

> tych ze sklejki do salonu... Co ma sie nijak do tych luchennych na wymiar. Bo brw ma tez

> kuchenne std. Ktore tez sa ze sklejkk..

ja nie robiłem na wymiar, tylko 'poskładałem' z dostępnych szafek taki zestaw jak mi pasował

dopłaciłem tylko właśnie koło chyba 1,5-2kzł za fronty z litego drewna

i jeszcze raz powiem- polecam zlosnik.gif Suszarkę na naczynia nawet mam ze zwykłej szafki (bo mam nietypową wnękę), osobno kupiłem 'zestaw do suszenia'. Tacka / ociekacz leży normalnie na spodzie szafki, bez żadnego wycięcia jak w dedykowanych szafkach 'suszarkowych' i po tych 5 latach nie ma śladu jakoby w tej szafce był coś związanego z wodą zlosnik.gif Zero pęcherzy czy czegokolwiek smile.gif

Wszystkie zawiasy 'całe', niepowyrywane ani z drzwi, ani z szafek. Złego słowa nie mogę powiedzieć smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja ogladalem jakies takie na wymiar i wygladaly bardzo fajnie.

> Duzo lepiej niz IKEA. Ale moze to jakis wyzszy model BRW bo za sama wyspe z malym barkiem wyszlo

> okolo 8k.

Czy dużo lepiej niż IKEA, to trzeba ocenić po kilku latach użytkowania.

Ewentualnie podczas użytkowania zapoznać się ze sposobem rozpatrywania reklamacji. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie coś mam w salonie, tylko z innej firmy i już lata się trzyma ... jak za prl

> swoją drogą, wywalałem sporo mebli z lat 70, 80 i tam nic się nie odkleja

Ale to nie były meble kuchenne, bo komunistyczne meble kuchenne puchły od wilgoci z gazu i gotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to nie były meble kuchenne, bo komunistyczne meble kuchenne puchły od wilgoci z gazu i

> gotowania.

Po domach ludzie mają meble 30 letnie

sam mam w garażu i piwnicy meble kuchenne z odzysku wink.gif

nic nie spuchlo, wsumie gdyby dostały nowe drzwczki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to nie były meble kuchenne, bo komunistyczne meble kuchenne puchły od wilgoci z gazu i

> gotowania.

dziwne rzeczy prawisz, w mieszkaniu dziadków meble były od ca 1960-2012 i nic nie spuchło. Zużycie wychodziło na blatach, drzwiczkach, zawiasach ect ale same płyty były idealne.

U rodziców są meble lat '80 i poza wymienionymi zawiasami i ogólnym 'wytarciu' mają się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to nie były meble kuchenne, bo komunistyczne meble kuchenne puchły od wilgoci z gazu i

> gotowania.

Chyba jak stały w wodzie wink.gif

Zrób eksperyment, weź sobie starą płytę meblową i przetnij i porównaj z kawałkiem nowej płyty.

Te stare to dużo wiórów, minimum kleju, wszystko dobrze sprasowane. W tych nowych połowa to klej i jakieś byle jak ułożone wióry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.