Skocz do zawartości

kupilem 2.5T


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

z LPG oink.gif w budzie outbacka 2005 AT US full opcja łącznie z biegami w kierownicy drive.gif

stan dziewiczy: 120kmil i wszystkie blachy w oryginale aż nie wierzyłem co miernik pokazuje

na pytanie przed czy po remoncie odpowiadam przed zlosnik.gif - silnik nie trzyma obr, mocno dymi, ale nie stuka. już stoi u mechanika

ciekawe czy suma summarum zakup z padniętym motorem, wyjdzie taniej niż zakup zdrowego 2.5T

będę informować na bieżąco co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z LPG w budzie outbacka 2005 AT US full opcja łącznie z biegami w kierownicy

> stan dziewiczy: 120kmil i wszystkie blachy w oryginale aż nie wierzyłem co miernik pokazuje

> na pytanie przed czy po remoncie odpowiadam przed - silnik nie trzyma obr, mocno dymi, ale nie

> stuka. już stoi u mechanika

> ciekawe czy suma summarum zakup z padniętym motorem, wyjdzie taniej niż zakup zdrowego 2.5T

> będę informować na bieżąco co dalej

Nawet jak wyjdzie odrobinę drożej będziesz wiedział, ze już zrobione :-)

Gorzej jak remont przeciągnie się lub koszty drastycznie wzrosną, wtedy na dzień dobry zniechęcisz się do auta grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet jak wyjdzie odrobinę drożej będziesz wiedział, ze już zrobione :-)

> Gorzej jak remont przeciągnie się lub koszty drastycznie wzrosną, wtedy na dzień dobry zniechęcisz

> się do auta

Wlasnie wyszedlem z takiego zalozenia. Kupic z padnietym silnikiem (bo i tak padnie) i zrobic "pod siebie"

Problem jest tyl i o znalesc takie auto w uczciwej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z LPG w budzie outbacka 2005 AT US full opcja łącznie z biegami w kierownicy

> stan dziewiczy: 120kmil i wszystkie blachy w oryginale aż nie wierzyłem co miernik pokazuje

> na pytanie przed czy po remoncie odpowiadam przed - silnik nie trzyma obr, mocno dymi, ale nie

> stuka. już stoi u mechanika

> ciekawe czy suma summarum zakup z padniętym motorem, wyjdzie taniej niż zakup zdrowego 2.5T

> będę informować na bieżąco co dalej

gratulacje ok.gif

pokaż fotki wink.gif

Ja podobnie podszedłem do kupna aut po wypadku i naprawy po swojemu, czyli dla siebie. Tez miałem dużo ryzyko, kupując auto na lawecie, ale mimo,że wiele rzeczy doszło, wyszło taniej i wiem w sumie co mam, także powodzenia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wreszcie jakieś pełnowartościowe subaru

> Wróć! AT jednak nieco oddala go od pełnowartościowości

> Zrobisz po swojemu i będzie pan zadowolony

subaru zawsze słyneło z bezawaryjnosci a ostatnie wersje (po 2000r, z małymi wyjatkami) przeczom temu.

wiec nadal uwazam ze 2.5T to zło, ale ten outback był tak tani i w tak dobrym stanie (poza silnikiem) ze grzechem bylo go nie kupic.

na koniec europy i tak bede jedzic swoim wolnym ssakiem niz 2.5T bo bedzie to pewniejsze bardziej ze wroce na kolach do domu zlosnik.gif

co do AT. napewno juz nigdy nie kupie auta z MT chyba ze w 100% do upalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> z LPG w budzie outbacka 2005 AT US full opcja łącznie z biegami w kierownicy

> stan dziewiczy: 120kmil i wszystkie blachy w oryginale aż nie wierzyłem co miernik pokazuje

> na pytanie przed czy po remoncie odpowiadam przed - silnik nie trzyma obr, mocno dymi, ale nie

> stuka. już stoi u mechanika

> ciekawe czy suma summarum zakup z padniętym motorem, wyjdzie taniej niż zakup zdrowego 2.5T

> będę informować na bieżąco co dalej

Silnik na stole. Jutro otwieramy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> silnik zlom

> pekniety blok i dwa tloki. wal tez smietnik

> wjezdza kucizna....

Zastanawia mnie jak firma znana z robienia trwałych i niezawodnych samochodow mogła wypuścić taki silnik. W końcu to oryginalna konstrukcja Subaru, o ile pamietam montowana takze w Imprezie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawia mnie jak firma znana z robienia trwałych i niezawodnych samochodow mogła wypuścić taki

> silnik. W końcu to oryginalna konstrukcja Subaru, o ile pamietam montowana takze w Imprezie?

tak, i w Imprezach to dopiero dramat, bo Imprezy z założenia dostają większy wp.... tuk.gifdrive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawia mnie jak firma znana z robienia trwałych i niezawodnych samochodow mogła wypuścić taki

> silnik. W końcu to oryginalna konstrukcja Subaru, o ile pamietam montowana takze w Imprezie?

W japoni nie wkladaja tego bubla

U mnie poporawiny bedzie mam nadzieje troche trwalszy od fabrycznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 15kPLN peknie ale auto bedzie mialo zudowany calkowicie nowy silnik (moje pozostajatylko glowice) +

> rewiza skrzyni AT oraz dyfrów, pranie śrdka + konserwacja lakieru

termin "pakiet startowy" nabiera nowego znaczenia zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyłącznie Dzierżoniów ...

ok.gif

> na Wrocław to szkoda czasu i nerwów ...

Masz jakieś złe doświadczenia?

Koleżanka też pluje na nich, ale jak ją pytam o powody to nic konkretnego nie mówi.

BTW wiem że zakupiłem wehikuł podwyższonego ryzyka ale po tegorocznym wyjeździe do Kitzbuhel raczej nie wrócę do ośki clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz jakieś złe doświadczenia?

Ten wrocławski serwis mocno trąci prowizorką - rotacja wśród pracowników jest duża, a znajomość rzeczy - taka sobie (w przypadku trochę poważniejszych spraw lubią odsyłać klientów do Krakowa grinser006.gif - mnie odesłali w związku ze zgłoszonym na gwarancji świszczącą szybą w Foresterze, kolega któremu w Tribeca przestała działać nawigacja usłyszał to samo). Na to wszystko nakłada się duże prawdopodobieństwo uszkodzenia samochodu przy naprawach - przy naprawie jednego potrafią zepsuć co innego i na wszystko mają dobre wytłumaczenie (np. przy ściąganiu koła porysowano felgę, ale felga i tak się z czasem porysuje więc nie ma się czym przejmować i to jest chore że w ogóle na takie rzeczy zwracam uwagę - to dosłowny cytat).

Nawet z prostym przeglądem może być problem, bo jakoś trudno im zrozumieć, że płacąc za przegląd oczekuje się rzetelnego wykonania wszystkich zalecanych czynności a nie tylko wymiany oleju z filtrem i odhaczeniu tematu.

Od czasu gdy była to jednoosobowa instytucja niewiele się tam poprawiło - zadbali tylko o pozory.

Czas na dojazd do Dzierżoniowa na pewno nie jest czasem zmarnowanym - a biorąc pod uwagę duże prawdopodobieństwo reklamacji na Krakowskiej to może się okazać, że Dzierżoniów zajmie mniej czasu. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> 15kPLN peknie ale auto bedzie mialo zudowany calkowicie nowy silnik (moje pozostajatylko glowice) +

> rewiza skrzyni AT oraz dyfrów, pranie śrdka + konserwacja lakieru

To dosyć tanio jak na generalkę na kuciźnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> z LPG w budzie outbacka 2005 AT US full opcja łącznie z biegami w kierownicy

> stan dziewiczy: 120kmil i wszystkie blachy w oryginale aż nie wierzyłem co miernik pokazuje

> na pytanie przed czy po remoncie odpowiadam przed - silnik nie trzyma obr, mocno dymi, ale nie

> stuka. już stoi u mechanika

> ciekawe czy suma summarum zakup z padniętym motorem, wyjdzie taniej niż zakup zdrowego 2.5T

> będę informować na bieżąco co dalej

szatan odebrany. najdluzej czekalismy na tloki i turbo no.gifno.gifno.gif

narazie na dotaciu, ale czuc pod pedalem "zapas"

288462029-20150612_111319.jpg

post-8406-14352531216354_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajny! :-)

> Ile po takiej generalce ten silnik jest w stanie przejechać do kolejnej ?

To zależy od sposobu użytkowania. W imprezach od kilku do kilkudziesięciu tysięcy km, w foresterach i legacy na forum subaru znane są przebiegi w okolicach 300kkm. U siebie mam 213kkm i poza zrobioną UPG nic się z silnikiem nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy od sposobu użytkowania. W imprezach od kilku do kilkudziesięciu tysięcy km, w foresterach

> i legacy na forum subaru znane są przebiegi w okolicach 300kkm. U siebie mam 213kkm i poza

> zrobioną UPG nic się z silnikiem nie dzieje.

To doskonale obrazuje jak kto jeździ, tzn ile kto upala Imprezę turbo ile Forka 2.5XT i ile Legacy wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy od sposobu użytkowania. W imprezach od kilku do kilkudziesięciu tysięcy km, w foresterach

> i legacy na forum subaru znane są przebiegi w okolicach 300kkm. U siebie mam 213kkm i poza

> zrobioną UPG nic się z silnikiem nie dzieje.

Osławiona niezniszczalność Subaru nabiera nowego wymiaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy od sposobu użytkowania. W imprezach od kilku do kilkudziesięciu tysięcy km, w foresterach

> i legacy na forum subaru znane są przebiegi w okolicach 300kkm. U siebie mam 213kkm i poza

> zrobioną UPG nic się z silnikiem nie dzieje.

Jakby 15kPLN miało starczyć na 15kkm to ładnie... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakby 15kPLN miało starczyć na 15kkm to ładnie...

Wystarczy zatankować słabe paliwo, zalać kiepski olej, jedna szybka przejażdżka autostradą i może być po silniku. One są raczej delikatne. W imprezach w dodatku są wsadzane większe turbiny i inne graty, robione nowe mapy i tłoki lubią płynąć, gdy coś pójdzie nie tak.

Jak się o nie dba, użytkuje z głową i zwraca uwagę na wszelkie nieprawidłowości w pracy, to zwykle się nic z nimi nie dzieje. Oczywiście poza UPG zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.