Skocz do zawartości

Auto z D - można jeździć?


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

> Jakie to są tablice na miesiąc, bo pierwsze słyszę?

proszę tu są Tygodniówki

a na miesiąc wyglądają tak samo tyle że pole po prawej nie jest żółte tylko bordowe i ma datę ważności na miesiąc grinser006.gif

proszę foto i nawet cena i opis http://unfallwagen.net/cfg/cfg_foto.php?...v_675&x=675

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszę tu są Tygodniówki

> a na miesiąc wyglądają tak samo tyle że pole po prawej nie jest żółte tylko bordowe i ma datę

> ważności na miesiąc

> proszę foto i nawet cena i opis http://unfallwagen.net/cfg/cfg_foto.php?...v_675&x=675

ok.gif

Żółte to jeszcze czasem gdzieś zobaczę, ale czerwone..nie pamiętam kiedy widzialem... niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Legalnie nie można. Ale możesz próbować, raczej się zbytnio nie czepiają...

oj właśnie 2 dni temu znajomą capnęli (blachy były ok ale za długo bez przerejestrowania) i została laweta, wczoraj widziałem na parkingu przy markecie niebieskich zatrzymujących samochód na obcych numerach. może jakąś akcję w Kielcach mają (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo handlarz głupi i przyjechał na takich "na ryzyko" albo cwany i zmienił przed chatą ze

> zjazdówek z ubezpieczeniem (legalny zjazd) na niby niemieckie, dla podniesienia wizerunku, że

> na kołach i na takich tablicach. Myślę że opcja druga.

Albo jeszcze inaczej, kilka aut na lawecie, "nowe niemieckie" tablice i że niby na kołach przyjechał grinser006.gif

Ile to w Berlinie takich przypadków jest spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jak nie mam....na miesiąc mam, skan mam Ci zrobić?

Masz kartkę papieru, w razie draki będzie ona warta tyle, ile ci za nią dadzą w skupie makulatury.

Pamiętaj, jeździsz niezarejestrowanym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, to po co ktoś to kupuje? Po co sprzedają, to wiem , kasa....ale taki sprowadzający nie wie o

> tym, że to lipa?

Kupują po to, aby zamydlić kupującemu oczy, tak jak zrobili to z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie to są tablice na miesiąc, bo pierwsze słyszę?

Takie:

Zollkennzeichen.gif

Mogą być na 9, 15, 30, 90 dni, maksymalnie rok, nie dłużej jak do końca ważności badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak założenie jest głównym celem by przewieźć auto przez granicę, to chyba w te kilka dni na

> żółtych można się wyrobić.

Obecnie nie ma takiej legalnej możliwości. "Kurzzeitkennzeichen" są wydawane tylko z wpisanym w różowy dowód numerem vin.

To skutek działań naszych pomysłowych Romków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obecnie nie ma takiej legalnej możliwości. "Kurzzeitkennzeichen" są wydawane tylko z wpisanym w

> różowy dowód numerem vin.

> To skutek działań naszych pomysłowych Romków.

Tu chyba nie zrozumiałeś smile.gif Odnosił się, do tego, że jak Mirek chce przeprowadzić pojazd to na żółtych się wyrobi skąd by nie jechał w Niemcowni, a Ty chyba mówisz o przyprowadzeniu paru bolidów na jedne blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...a Ty chyba mówisz o przyprowadzeniu paru

> bolidów na jedne blachy.

Tak właśnie myślałem.

W 2005 - 2007 rekordziści wyrabiali się z Berlina 30 razy na jednych żółtych.

Oczywiście nawet nie wpisując danych w różowy dowód albo wpisując je ołówkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu chyba nie zrozumiałeś Odnosił się, do tego, że jak Mirek chce przeprowadzić pojazd to na

> żółtych się wyrobi skąd by nie jechał w Niemcowni, a Ty chyba mówisz o przyprowadzeniu paru

> bolidów na jedne blachy.

Dokładnie miałem na myśli to o czym piszesz, to jak to jest z tymi żółtymi? 100% legal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie miałem na myśli to o czym piszesz, to jak to jest z tymi żółtymi? 100% legal?

Do godziny 24 dnia uwidocznionego na żółtym pasku tablicy.

Potem już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie możesz-to tak w skrócie. Grozi do 500 mandatu i zazwyczaj korzystają z maksa żeby sobie

> statystyki podreperować, a w razie dzwona TU może się wypiąć bo samochód wymeldowany za

> granicą a u nas nie dopuszczony do ruchu, czyli nie ma go w żadnej ewidencji, więc

> ubezpieczenie się nie należy, a że TU przyjęło składkę, no cóż...taki mamy klimat.

> Elaborat na AK

jak nie jest dopuszczone do ruchu jak ma aktualny przeglad rejestracyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oj właśnie 2 dni temu znajomą capnęli (blachy były ok ale za długo bez przerejestrowania) i została

> laweta, wczoraj widziałem na parkingu przy markecie niebieskich zatrzymujących samochód na

> obcych numerach. może jakąś akcję w Kielcach mają (?)

może zależy od miasta, u mnie spokojnie można na tym jezdzic, nikt się nie czepia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego to się człowiek nie dowie...

Przez 3,5tyg jeździłem na takich tablicach z wykupionym OC na VIN + mając przegląd zrobiony w PL i ze wszystkimi papierami co dostałem z samochodem.

Latałem po całej PL i zrobiłem coś okolicy 3k km i teraz się dowiaduję, że miałem farta hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo nie jest ZAREJESTROWANY.

a zarejestrowany bez przeglądu sprawia ze jest dopuszczony do ruchu ?

to że auto ma ważne badanie techniczne czy ubezpieczenie to jest osobna sprawa

auto imo nie moze się poruszac legalnie po drogach bo nie jest zarejestrowane, ale ubezpieczenie działa, mozna kupic ubezpieczenie na samochod niezarejestrowany, jak np. ciągnik

polecam przeczytać art. 23 i art. 29 o ubezpieczeniach obowiązkowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a zarejestrowany bez przeglądu sprawia ze jest dopuszczony do ruchu ?

Quote:

KODEKS DROGOWY - PRAWO O RUCHU DROGOWYM

DZIAŁ III POJAZDY

Rozdział 2 Warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu

Art. 71. 1.
Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego
, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy
jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe.
Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.

5. Pojazd
zarejestrowany
za granicą dopuszcza się do ruchu, jeżeli odpowiada wymaganym warunkom technicznym i jest zaopatrzony w tablice rejestracyjne z numerem rejestracyjnym składającym się z liter alfabetu łacińskiego i cyfr arabskich, z zastrzeżeniem art. 59 ust. 2 i 3, a kierujący pojazdem ma przy sobie
dokument stwierdzający dokonanie rejestracji.


To jest dopuszczony do ruchu czy nie? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> KODEKS DROGOWY - PRAWO O RUCHU DROGOWYM

> DZIAŁ III POJAZDY

> Rozdział 2 Warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu

> Art. 71. 1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika

> rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub

> przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów,

> o których mowa w ust. 3.

> 5. Pojazd zarejestrowany za granicą dopuszcza się do ruchu, jeżeli odpowiada wymaganym warunkom

> technicznym i jest zaopatrzony w tablice rejestracyjne z numerem rejestracyjnym składającym

> się z liter alfabetu łacińskiego i cyfr arabskich, z zastrzeżeniem art. 59 ust. 2 i 3, a

> kierujący pojazdem ma przy sobie dokument stwierdzający dokonanie rejestracji.

> To jest dopuszczony do ruchu czy nie?

czy dowód rejestracyjny jest ważny bez aktualnego przeglądu ?

co ma za znaczenie pojazd za granicą? (pkt.5) ?

nie twierdzę ze OC i przegląd wystarcza do poruszania się legalnego

twierdzę, ze OC z wpisanym VIN + badanie techniczne aktualne działa ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolego może i tiv masz ale i tak autem nie możesz się poruszać bo nie mas homologacji na tablicach

> a tablice na miesiąc wyglądają inaczej

jeśli idzie o ścisłość to nie ma naklejki potwierdzającej rejestracje auta i ważność przeglądu technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Quote:

> Auto ma opłaconą akcyzę, zrobione badanie techniczne, jest ubezpieczone jeszcze na 3 tygodnie

Ale dopuszczenie do ruchu daje mu badanie techniczne?Masz parę postów wyżej jasny przepis który mówi co daje pojazdowi dopuszczenie do ruchu, nie Mirek ze stodoły z blachami z allegro tylko inny urząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pracowałem w WK do niedawna to dziennie dziesiątki takich tablic ludzie zdawali rejestrując pojazdy z D. Normalnie wszyscy jeżdżą pomimo tego że jest to nielegal. Znajomych mam co już kilka miesięcy się tak bujają i nawet mijane patrole policji się tym zbytnio nie intreresują co najlepsze zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gadałem z kolesiem który będzie mi dom ocieplał. Podjechał jakąś V40 na holenderskich zjazdówkach. Tablice mocno sfatygowane (zreszta jak całe auto). Wiec domyśliłem się, że nie jezdzi na nich tydzień. Na moje pytanie czy się nie boi jezdzić na tych wyklejankach powiedział, że 3 rok już tak jezdzi.

Mówi, że raz w wigilie go nadgorliwa pani policjantka straszyła lawetą, parkingiem policyjnym, a że były święta to go puściła.

Pozostałe kontrole załatwia po słowiańsku z policją. JAki ma w tym cel, żeby tak długo jezdzić lewizną nie wiem, będę go dalej spowiadał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic w nich lewego. Naklejki nie "odlewiają" kawałka blachy a jedynie są potwierdzeniem faktu

> rejestracji samochodu.

> Zamówić możesz sobie blachy jakie Ci pasują i nie ma w tym nic lewego.

Ale pytanie było czy można na nich jezdzic zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli idzie o ścisłość to nie ma naklejki potwierdzającej rejestracje auta i ważność przeglądu

> technicznego.

Żeby śmigać na tych niebieskich blachach musiałby zarejestrować auto w urzędzie a blachy do poruszania się i przetransportowania auta służą tylko i wyłącznie blachy tymczasowe i tyle ,fakt masz racje z naklejkami co nie zmienia faktu że i tak jest to nie legalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale dopuszczenie do ruchu daje mu badanie techniczne?Masz parę postów wyżej jasny przepis który

> mówi co daje pojazdowi dopuszczenie do ruchu, nie Mirek ze stodoły z blachami z allegro tylko

> inny urząd.

A niby co ?? rejestracja i tablice ??

Do ruchu dopuszcza diagnosta na OSKP a to że jeździć nie można bo nie jest zarejestrowany to inna sprawa.

Więc nie myl pojęć Dopuszczenia do ruchu i Rejestracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A niby co ?? rejestracja i tablice ??

> Do ruchu dopuszcza diagnosta na OSKP a to że jeździć nie można bo nie jest zarejestrowany to inna

> sprawa.

> Więc nie myl pojęć Dopuszczenia do ruchu i Rejestracji

Nieprawda czytaj watek, był przepis podany.

Quote:

KODEKS DROGOWY - PRAWO O RUCHU DROGOWYM

DZIAŁ III POJAZDY

Rozdział 2 Warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu

Art. 71. 1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieprawda czytaj watek, był przepis podany.

> Quote:

> KODEKS DROGOWY - PRAWO O RUCHU DROGOWYM

> DZIAŁ III POJAZDY

> Rozdział 2 Warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu

> Art. 71. 1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika

> rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub

> przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe.

Czytaj uważnie: DOKUMENTEM STWIERDZAJĄCYM dopuszczenie do ruchu jest dowód rejestracyjny lub pozwolenie czasowe.

ALE do ruchu dopuszcza lub nie DIAGNOSTA na OSKP który również wydaje DOKUMENT stwierdzający że auto spełnia wymogi lub nie.

Mamy trochę źle napisany przepis i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytaj uważnie: DOKUMENTEM STWIERDZAJĄCYM dopuszczenie do ruchu jest dowód rejestracyjny lub

> pozwolenie czasowe.

> ALE do ruchu dopuszcza lub nie DIAGNOSTA na OSKP który również wydaje DOKUMENT stwierdzający że

> auto spełnia wymogi lub nie.

> Mamy trochę źle napisany przepis i tyle.

Nie źle napisany przepis tylko Ty źle go interpretujesz, nie masz DR pojazd nie może poruszać się po drogach i tyle, a większość ściąganych nie ma DR bo są wymeldowane za granicą, wszystkie na tych wyklejankach tak mają, więc za granicą wymeldowane u nas nie dopuszczone=niezarejestrowane i tyle. Diagnosta robiąc pierwszy przegląd w sprowadzonym za granicą ustala jedynie numery, masy pojazdu i inne detale, a nie dopuszcza go do ruchu.

Tylko pojazd który nie jest wymeldowany za granicą np ze Szwecji przywożą z ichniejszymi blachami może się poruszać z polskim OC ale też tylko do 30 dni.

Sam kwitek od diagnosty jest przy wymeldowanym za granicą aucie nic nie warty bo samochód nie widnieje w żadnej ewidencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.