Skocz do zawartości

1.4 TSI - jak naprawdę z nimi jest.


jacek

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem fajnego golfa VII z małym przebiegiem ale niestety zawsze musi być jakieś ale. Tym razem jest to silnik. Ostatnich 11 lat przejeździłem dieslami, ale że robię średnio 10 tys rocznie i mieszkam w małym miasteczku wiem że taka eksploatacja diesla z dpf-em to proszenie się o kłopoty.

Za tdi 1.6 (VAG) przemawiają dobre opinie o tym silniku i niskie spalanie. TSI - opinie są skrajne (sinik ten został ostatnio poprawiony) a spalanie pewnie będzie większe o co najmniej 1,5 l/100 km. Jeździłem takim na jeździe próbnej i sprawia bardzo dobre wrażenie - cisza w środku, przyzwoita dynamika itp..

Iść w benzyniaka czy szukać ropniaka - oto jest mój dylemat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem fajnego golfa VII z małym przebiegiem ale niestety zawsze musi być jakieś ale. Tym razem

> jest to silnik. Ostatnich 11 lat przejeździłem dieslami, ale że robię średnio 10 tys rocznie i

> mieszkam w małym miasteczku wiem że taka eksploatacja diesla z dpf-em to proszenie się o

> kłopoty.

Czy w ciągu tych 11 lat MIAŁEŚ te kłopoty? cfaniaczek.gif

> Za tdi 1.6 (VAG) przemawiają dobre opinie o tym silniku i niskie spalanie. TSI - opinie są skrajne

> (sinik ten został ostatnio poprawiony) a spalanie pewnie będzie większe o co najmniej 1,5

> l/100 km. Jeździłem takim na jeździe próbnej i sprawia bardzo dobre wrażenie - cisza w środku,

> przyzwoita dynamika itp..

> Iść w benzyniaka czy szukać ropniaka - oto jest mój dylemat .

IMO TSI miażdży TDI kulturą pracy. Wynika to również z tego, że silniki TDI na tym polu specjalnie nie błyszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy w ciągu tych 11 lat MIAŁEŚ te kłopoty?

> IMO TSI miażdży TDI kulturą pracy. Wynika to również z tego, że silniki TDI na tym polu specjalnie

> nie błyszczą.

Na szczęście nie miałem DPF-a.

Brat ma fiata bravo i ma problem z "tzw" przybywaniem oleju silnikowego, szwagier toyotę i zero problemów.

Podejrzewam że w silniku z 2014 roku dpf będzie bezproblemowy, ale do końca nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szczęście nie miałem DPF-a.

> Brat ma fiata bravo i ma problem z "tzw" przybywaniem oleju silnikowego, szwagier toyotę i zero

> problemów.

> Podejrzewam że w silniku z 2014 roku dpf będzie bezproblemowy, ale do końca nie wiadomo.

Generalnie ja też bym wolał w takiej sytuacji TSI ale one nie są wolne od błędów, więc i tak może wyjść drożej niż diesel. A problemy z DPFem są zwykle demonizowane przez ludzi, którzy ich nigdy nie mieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie czytam tego pisma ale takie opinie przeważają

Nie wiem gdzie te opinie znalazłeś, ale czytając portale pokroju autocentrum i podobne oraz pseudotesty mam jeden wniosek. Ten motor jest w miarę bezawaryjny tak do 100-120 kkm. po tym przebiegu zaczyna się pasmo awarii, nieszczęść itp. rzeczy. Zależne pewnie to jest też od danego egzemplarza, ale na podstawie 6 sztuk które posiadam, przepraszam 5 bo jedną sprzedałem właśnie, ponieważ pasek wielorowkowy wkręcił się w rozrząd przy 210 kkm (serwis zgodnie z interwałami producenta). Najbardziej mnie bawią opinie ludzi piszących na autocentrum przy przebiegu 80 kkm, że nic się nie dzieje.

Mam nadzieję, że osprzęt tego silnika został poprawiony. Bacznie obserwuję 1.6 TDI z końca 2013 roku, ale na chwilę obecną jeżeli chcesz coś kupić powyżej wspomnianych 100 kkm to odradzam tak samo jak blue impuls.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znalazłem fajnego golfa VII z małym przebiegiem ale niestety zawsze musi być jakieś ale. Tym razem

> jest to silnik.

Jaki to konkretnie silnik?

1.4 tsi 122 KM z pierwszych lat produkcji

j.w. z późniejszych

140 - 150 KM ?

Wszystkie to 1.4 i każdy jest inny. W golfie VII mogą być - z tego co pamiętam - 2 ostatnie. Oba powinny być bezproblemowe, jakkolwiek ten mocniejszy nie jest jeszcze sprawdzony. Ale ma za to 250 Nm zamiast 200 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem gdzie te opinie znalazłeś, ale czytając portale pokroju autocentrum i podobne oraz

> pseudotesty mam jeden wniosek. Ten motor jest w miarę bezawaryjny tak do 100-120 kkm. po tym

> przebiegu zaczyna się pasmo awarii, nieszczęść itp. rzeczy. Zależne pewnie to jest też od

> danego egzemplarza, ale na podstawie 6 sztuk które posiadam, przepraszam 5 bo jedną sprzedałem

> właśnie, ponieważ pasek wielorowkowy wkręcił się w rozrząd przy 210 kkm (serwis zgodnie z

> interwałami producenta). Najbardziej mnie bawią opinie ludzi piszących na autocentrum przy

> przebiegu 80 kkm, że nic się nie dzieje.

> Mam nadzieję, że osprzęt tego silnika został poprawiony. Bacznie obserwuję 1.6 TDI z końca 2013

> roku, ale na chwilę obecną jeżeli chcesz coś kupić powyżej wspomnianych 100 kkm to odradzam

> tak samo jak blue impuls.

W grę wchodziłby zakup diesla z przebiegiem max 30 tys km, a benzyniaka znalazłem z przebiegiem 8 tys km.

Dzięki za merytoryczny głos bo o takie opinie właśnie mi chodzi ok.gif

Mam nadzieje że wypowie się tez ktoś ko użytkuje takiego TSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na szczęście nie miałem DPF-a.

> Brat ma fiata bravo i ma problem z "tzw" przybywaniem oleju silnikowego, szwagier toyotę i zero

> problemów.

> Podejrzewam że w silniku z 2014 roku dpf będzie bezproblemowy, ale do końca nie wiadomo.

ale w toyocie zwykle jest 5wtrysk w DPF wink.gif a nie jak w VW gdzie przepalanie DPF polega na przelewaniu paliwa przez silnik wink.gif

roznica jest taka ze w VW paliwo do przepaleni filtra jest podawane do cylindra i tam sie moze nie spalac i 'wciskac' do oleju, a w toyocie paliwo jest podawane bezposrednio do DPF'a wiec fizycznie nie ma jak sie dolac do oleju wink.gif ale za to spalanie przy wypalaniu filtra poraza grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam nadzieje że wypowie się tez ktoś ko użytkuje takiego TSI...

A czy 17 tsi wystarczy zlosnik.gif

10 passatów, 6 golfów, 1 polo.

Polo to 1.2 tsi, reszta 1.4 122 KM. Wszystko rocznik 2010/2011.

Przebiegi od 135 kkm do 192 kkm. Polo 45 kkm więc nie liczy się wink.gif

Ściągnąłem z ticketów naszego FM:

Awarie silnika: 0

Inne awarie uniemożliwiające jazdę: 1 (zatarcie pompy paliwa)

Inne awarie uniemożliwiające jazdę: 1 (blokada hamulca elektrycznego)

Inne awarie uniemożliwiające jazdę: 1 (uszkodzenie mechaniczne felgi)

Inne awarie uniemożliwiające jazdę: 1 (uszkodzenie mechaniczne felgi)

Razem 4 awarie.

Fauweje to dno i wodorosty hehe.gif

BTW mieliśmy jeszcze kilkanaście passatów ale 1.9 lub 2.0 więc o 1.6 tdi nic nie mogę napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy 17 tsi wystarczy

> 10 passatów, 6 golfów, 1 polo.

> Polo to 1.2 tsi, reszta 1.4 122 KM. Wszystko rocznik 2010/2011.

> Przebiegi od 135 kkm do 192 kkm. Polo 45 kkm więc nie liczy się

> Ściągnąłem z ticketów naszego FM:

> Awarie silnika: 0

> Inne awarie uniemożliwiające jazdę: 1 (zatarcie pompy paliwa)

> Inne awarie uniemożliwiające jazdę: 1 (blokada hamulca elektrycznego)

> Inne awarie uniemożliwiające jazdę: 1 (uszkodzenie mechaniczne felgi)

> Inne awarie uniemożliwiające jazdę: 1 (uszkodzenie mechaniczne felgi)

> Razem 4 awarie.

> Fauweje to dno i wodorosty

> BTW mieliśmy jeszcze kilkanaście passatów ale 1.9 lub 2.0 więc o 1.6 tdi nic nie mogę napisać.

normalnie miód na moje serce wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> konkretnie ten

Drogo - po upuście 10 tys. (a to żaden ewenement) możesz mieć fabrycznie nowy - dokładnie z tym silnikiem i w tej wersji.

Zapomniałem: musiałbyś po tym upuście dopłacić 5 tys.

Ale choćby rocznikowo auto będzie młodsze. A ten to pewnie wersja demo, więc żadna rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Drogo - po upuście 10 tys. (a to żaden ewenement) możesz mieć fabrycznie nowy - dokładnie z tym

> silnikiem i w tej wersji.

> Zapomniałem: musiałbyś po tym upuście dopłacić 5 tys.

> Ale choćby rocznikowo auto będzie młodsze. A ten to pewnie wersja demo, więc żadna rewelacja.

Cena katalogowa to okolice 90 tys zł - rabat to nadal 15 tys więcej (cena samochodu jest do negocjacji).

Na razie jadę go obejrzeć, zobaczymy ile będę w stanie urwać z ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy 17 tsi wystarczy

> 10 passatów, 6 golfów, 1 polo.

> Awarie silnika: 0

> Inne awarie uniemożliwiające jazdę: 1 (zatarcie pompy paliwa)

> Inne awarie uniemożliwiające jazdę: 1 (blokada hamulca elektrycznego)

> Inne awarie uniemożliwiające jazdę: 1 (uszkodzenie mechaniczne felgi)

> Inne awarie uniemożliwiające jazdę: 1 (uszkodzenie mechaniczne felgi)

> Razem 4 awarie.

> Fauweje to dno i wodorosty

Czyli na 16 tsi ze słusznym przebiegiem była:

- 1 awaria pompy paliwa (osprzęt silnika)

- 1 awaria hamulca (niezależne od silnika)

- 2 uszkodzenia mechaniczne wynikające z jazdy po krawężnikach

Bez winy użytkownika: 2 awarie na 16 pojazdów.

Faktycznie - nic tylko wystrzegać się tego chłamu. Ciekawe jak to wygląda dla innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze statystyka z mojego doświadczenia:

Łącznie ze mną i znajomymi mamy razem 7 tsi (3 x 2.0 + 4 x 1.8). Oprócz dwóch w posiadaniu od kilku lat i z przebiegami najczęściej powyżej 100 tys. km.

Problemy były tylko z jednym 1.8, który był schrzaniony fabrycznie i od nowości brał olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze statystyka z mojego doświadczenia:

> Łącznie ze mną i znajomymi mamy razem 7 tsi (3 x 2.0 + 4 x 1.8). Oprócz dwóch w posiadaniu od kilku

> lat i z przebiegami najczęściej powyżej 100 tys. km.

> Problemy były tylko z jednym 1.8, który był schrzaniony fabrycznie i od nowości brał olej.

dokładnie, tylko 1 z 7 popsuty, ja też uważam że to doskonały wynik ok.gif

coś jak wczesne Caro na wąskim moście ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1 na 7 był z wadliwej serii i od początku były z nim problemy. Poza tym żaden z nich nie popsuł się

> ani razu.

> Logiczne jest, że tej wadliwej serii nie ma już w produkcji.

tak samo w Caro zmienili most na szerszy i wszyscy byli szczęsliwi ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak samo w Caro zmienili most na szerszy i wszyscy byli szczęsliwi

Przez miesiąc produkowali wadliwe silniki, więc już tsi od caro niczym się nie różni - ciekawa logika.

W bmw nie zdarzały się krótkotrwałe wpadki? Z tego co poczytałem wczoraj na forum, to też jest tam kilka silników, których się nie poleca. I wygląda na to, że produkowano je z tymi wadami dłużej niż miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To negocjuj. Ja kupiłem skodę z upustem prawie 18 tys. - i to jako auto nowe, z bieżącego rocznika

> a nie demo z rocznika zeszłego.

Na firme? Czy jako os fizyczna. Bo te bajki o negocjacjach to sobie mona w wydech wsadzic. Sam niejedno auto nowe kupowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na firme? Czy jako os fizyczna. Bo te bajki o negocjacjach to sobie mona w wydech wsadzic. Sam

> niejedno auto nowe kupowalem.

Jak chodzisz po skośnookich to sie nie dziw. Juz pisałem, ze na Puga bez negocjacji dawali mi 16 % nówka do produkcji, obojętnie jaka wersja i cena wyjściowa. A pewnie jak bym żebrał to jeszcze by coś szło urwać.. Albo kupuj z wyprzedaży rocznika. Ja tak kupiłem 30 tys taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chodzisz po skośnookich to sie nie dziw. Juz pisałem, ze na Puga bez negocjacji dawali mi 16 %

> nówka do produkcji, obojętnie jaka wersja i cena wyjściowa. A pewnie jak bym żebrał to jeszcze

> by coś szło urwać.. Albo kupuj z wyprzedaży rocznika. Ja tak kupiłem 30 tys taniej.

no pug, opel, czy niektóre modele i Skody dają ładne rabaty.

ale osobiscie na skodę dostawałem jakies smieszne 4-5%. i 3 razy wychodzilem z salonu, z "gotówką" w ręku, bo nie chcieli negocjować... ot albo wybierałem konfiguracje na ktorej nie mogli dawac rabatu, albo dziwny salon.

bo juz myslalem ze ze mna nie tak cos, ale potem w Renault, Fordzie czy Oplu, dawali porządne upusty smile.gif czyli to nie ja smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak chodzisz po skośnookich to sie nie dziw. Juz pisałem, ze na Puga bez negocjacji dawali mi 16 %

> nówka do produkcji, obojętnie jaka wersja i cena wyjściowa. A pewnie jak bym żebrał to jeszcze

> by coś szło urwać.. Albo kupuj z wyprzedaży rocznika. Ja tak kupiłem 30 tys taniej.

Na 308 nie chca dawac nie wiadomo jakiego rabatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na firmę, ale to nie miało znaczenia. Bez leasingu, bezpośrednio od dealera.

Ma znaczenie. Nawet w Suzuki na firme dawali wiekszy rabat. Golf idzie jak swieze bulki a Ty mowisz, ze dadza rabat niewiadomo jaki. Tak samo Octavia. A, ze Superb stary to moze i dadza rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy 17 tsi wystarczy

> 10 passatów, 6 golfów, 1 polo.

> Polo to 1.2 tsi, reszta 1.4 122 KM. Wszystko rocznik 2010/2011.

> Przebiegi od 135 kkm do 192 kkm. Polo 45 kkm więc nie liczy się

> Ściągnąłem z ticketów naszego FM:

> Awarie silnika: 0

> Inne awarie uniemożliwiające jazdę: 1 (zatarcie pompy paliwa)

> Inne awarie uniemożliwiające jazdę: 1 (blokada hamulca elektrycznego)

> Inne awarie uniemożliwiające jazdę: 1 (uszkodzenie mechaniczne felgi)

> Inne awarie uniemożliwiające jazdę: 1 (uszkodzenie mechaniczne felgi)

> Razem 4 awarie.

> Fauweje to dno i wodorosty

> BTW mieliśmy jeszcze kilkanaście passatów ale 1.9 lub 2.0 więc o 1.6 tdi nic nie mogę napisać.

Jeżeli o mnie chodzi to awaria uniemożliwiająca jazdę dyskwalifikuje samochód. Ale może mam złe podejście, bo jeździłem głównie Fiatami i takich problemów nie miałem (CC, Bravo I, SC, Bravo II). Jak Renault mi odmówiło jazdy to skreśliłem tą markę na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez winy użytkownika: 2 awarie na 16 pojazdów...

Na blisko dwa i pół miliona km przebiegu cztery awarie w katowanych służbówkach to jest nic. Zero. Nul.

Tym bardziej, że całość objęta assistancem.

> Ciekawe jak to wygląda dla innych marek.

Na 5 marek znajdujących się w naszej flocie najniższą usterkowość ma vw, najwyższą toyota hehe.gif

Mimo że mamy jeszcze kilka passatów z 2.0 tdi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma znaczenie. Nawet w Suzuki na firme dawali wiekszy rabat.

U mnie nie miało znaczenia. Ogłoszenie dealera było w otomoto, a ja dodatkowo wynegocjowałem 900 PLN. Dopiero po tym przyznałem się, że biorę na firmę.

> Golf idzie jak swieze bulki a Ty mowisz, ze dadza rabat niewiadomo jaki. Tak samo Octavia. A, ze Superb stary to moze i dadza rabat.

Na octavię dają spokojnie ok. 11% rabatu. I to na auto:

- NOWE

- bez przebiegu

- z tego samego rocznika

- na zamówienie.

Golf jest:

- używany jako demo

- z przebiegiem

- poprzedni rocznik

- stoi na placu

Wszystkie powyższe cechy przy octavii podnoszą cenę, przy golfie - obniżają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na blisko dwa i pół miliona km przebiegu cztery awarie w katowanych służbówkach to jest nic. Zero.

> Nul.

> Tym bardziej, że całość objęta assistancem.

> Na 5 marek znajdujących się w naszej flocie najniższą usterkowość ma vw, najwyższą toyota

> Mimo że mamy jeszcze kilka passatów z 2.0 tdi.

Ale oficjalna wykładnia stwierdza, że VAG to zło. Spory dotyczą tylko ustalenia, czy gorsze jest TDI, czy TSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.