Skocz do zawartości

System automatycznego parkowania - VALEO


Michal_O

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Valeo wprowadza na rynek system automatycznego parkowania "Valeo's Valet Park4U System".

T Y L K O na pierwszy montaż OEM.

Sterowanie z poziomu iPhone'a czy innego Smartphone'a...

Samochód, np. pod centrum handlowym czy marketem, zam znajdzie wolne miejsce parkingowe, a my możemy spokojnie pójść na zakupy...

Myślicie, że coś takiego przyjmie się w Polsce, a Polacy będą z tego korzystać ?

Ciekawy jestem Waszych opinii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślicie, że coś takiego przyjmie się w Polsce, a Polacy będą z tego korzystać ?

mam nadzieje ze nie. juz widze te korki, bo aplikacja wywalila blad i samochod stoi w poprzek parkingu uniemozliwiajac przejazd

poza tym do takiego systemu potrzeba samochodu z automatyczna skrzynia biegow, a u nas sami milosnicy recznego operowania wajchą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam nadzieje ze nie. juz widze te korki, bo aplikacja wywalila blad i samochod stoi w poprzek

> parkingu uniemozliwiajac przejazd

> poza tym do takiego systemu potrzeba samochodu z automatyczna skrzynia biegow, a u nas sami

> milosnicy recznego operowania wajchą

To fakt. W PL skrzynia automatyczna w nowych, kupowanych przez Polaków samochodach, to błąd statystyczny. Polacy nadal uważają, że automat zepsuje się zaraz po dojeździe z salonu do domu..

Dlatego automaty omijają SZEROKIM ŁUKIEM...

Może kiedyś się to zmieni, a wtedy na pewno ten system Valeo przyjmie się i u nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ponieważ:

- ilość aut z automatyczną skrzynią biegów jest nadal tragicznie mała, fakt, że rośnie od kilku lat

- kosztować taki system będzie parę ładnych tysięcy złotych, więc amatorów montażu raczej nie będzie

- u nas ludzie parkować nie potrafią i jeździć po parkingach, więc taki inteligent szybciej się zawiesi bo zgłupieje niż się nada, albo zaparkuje na najbardziej odległym miejscu zlosnik.gif

- używanie go zgodnie z obowiązującymi przepisami będzie zakazane, bo o ile dobrze pamiętam PoRD zabrania opuszczania pojazdu z uruchomionym silnikiem (czy jakoś tak), a przepisy się nie zmienią, albo zmienią się 100 lat po wprowadzeniu tego wynalazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko pytam po co to? Czy juz naprawde wszystko co człowiek robi trzeba zamieniać telefonami/programami/maszynami? Za kilkadziesiąt lat to mrowka będzie potrafila więcej od nas a człowiek leżąc w łóżku jak warzywo będzie tylko klikal/wciskal przyciski... Nawet prokreacje zastąpimy smartfonem...

Tak wiec mam nadzieje ze nie przyjmie sie bo wyrośnie kolejne pokolenie debili i ludzi nie potrafiących sobie poradzić z najprostszymi sprawami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się tylko pytam po co to? Czy juz naprawde wszystko co człowiek robi trzeba zamieniać

> telefonami/programami/maszynami? Za kilkadziesiąt lat to mrowka będzie potrafila więcej od nas

> a człowiek leżąc w łóżku jak warzywo będzie tylko klikal/wciskal przyciski... Nawet prokreacje

> zastąpimy smartfonem...

> Tak wiec mam nadzieje ze nie przyjmie sie bo wyrośnie kolejne pokolenie debili i ludzi nie

> potrafiących sobie poradzić z najprostszymi sprawami

Vide film Wall-e?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To fakt. W PL skrzynia automatyczna w nowych, kupowanych przez Polaków samochodach, to błąd

> statystyczny. Polacy nadal uważają, że automat zepsuje się zaraz po dojeździe z salonu do

> domu..

> Dlatego automaty omijają SZEROKIM ŁUKIEM...

Chodzi o to, że za automat wciąż trzeba bardzo dużo dopłacać. W przypadku klasy A/B nawet 20% auta, w przypadku klasy C mniej, ale wciąż dużo. Za dużo. Kiedyś tak było z klimtyzacją, teraz jest już w standardzie, mam nadzieję, że wkrótce tak będzie z automatyczną skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To fakt. W PL skrzynia automatyczna w nowych, kupowanych przez Polaków samochodach, to błąd

> statystyczny. Polacy nadal uważają, że automat zepsuje się zaraz po dojeździe z salonu do

> domu..

> Dlatego automaty omijają SZEROKIM ŁUKIEM...

> Może kiedyś się to zmieni, a wtedy na pewno ten system Valeo przyjmie się i u nas...

Wolalbym automat ale... Doplata czesto 8-10k wiec dziekuje postoje albo raczej pomacham biegami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi o to, że za automat wciąż trzeba bardzo dużo dopłacać.

> w przypadku klasy C mniej, ale wciąż dużo. Za dużo. Kiedyś tak było z klimtyzacją, teraz jest

> już w standardzie, mam nadzieję, że wkrótce tak będzie z automatyczną skrzynią.

Zgadzam się w 100 % ,również to samo z ABS czy airbag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To fakt. W PL skrzynia automatyczna w nowych, kupowanych przez Polaków samochodach, to błąd

> statystyczny. Polacy nadal uważają, że automat zepsuje się zaraz po dojeździe z salonu do

> domu..

> Dlatego automaty omijają SZEROKIM ŁUKIEM...

ja bym tak nie generalizował. Mam wręcz odwrotne obserwacje. Znam bardzo dużo osób które w ostatnich latach zakupiły coś nowego z automatami i jeszcze więcej, które deklarują, że w swoim kolejnym samochodzie muszą mieć automat (bo ktoś znajomy ma, bo przejechali się automatem itp).

Ciekaw jestem jak w ostatnich latach zmienił się udział procentowy samochodów z automatem w rynku nowych samochodów w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja bym tak nie generalizował. Mam wręcz odwrotne obserwacje. Znam bardzo dużo osób które jeżdżą

> automatami i jeszcze więcej, które deklarują, że chcą mieć w swoim kolejnym samochodzie

> automat (bo ktoś znajomy ma, bo przejechali się automatem itp)

Każdy chce mieć automat. Wystarczy raz się przejechać wink.gif Ale nie każdego stać i tu jest problem. Moim zdaniem automatyczna skrzynia powinna być w standardzie, jak w bardziej cywilizowanych krajach. A dopłata powinna być za manualną. Wtedy mielibyśmy prawie 100% skrzyń automatycznych, jak w USA czy Australii. I przy okazji głupie testy "przyspieszamy od 50 km/h na V biegu" nie miałyby sensu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, czy do Leganzy na grubym felunku da radę to założyć? Chodzi o prestiż zlosnik.gif

Już oczami wyobraźni widzę: Zatrzymujesz się pod WEJŚCIEM do 'markietu' typu Auchan. Wysiadasz w swojej nienagannej białej koszuli i fryzurze, w ułamku sekundy kontrolujesz sytuację swojego wyglądu w odbiciu szyby. Z gładkich, starannie wyprasowanych spodni wyjmujesz Ajfołna, żeby odpalić aplikację. Jesteś prestiż. Wszystko trwa jedynie sekundy. W pewnym momencie zdajesz sobie sprawę, że totalnie zablokowałeś innym kierowcom przejazd, a ci śpieszą się właśnie na promocję. Zerkasz na wyświetlacz telefonu, a zza pleców słyszysz: "gdzie się zatrzymałeś psi ch**u?!", "co ty sobie myślisz tępa k**wo?!", "woń szmato, ob*ebańcu lansować się na polu u ojca!" hehe.gif

Polska serce.gif kraj tolerancji i miłości serce.gif ZEEEENNNNNN serce.gif

zlosnik.gifzlosnik.gifgrinser006.gifgrinser006.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w zyciu.

Ja nawet nie uznaje kamer cofania czy czujnikow cofania, a co dopiero żeby samochod sam cokolwiek za mnie robił.

Czasem jezdze jednym autem z kamerą cofania to od razu ją wyłączam, bo jak cofam to mi coś pika i jakieś linie mi się wyświetlają - wkurza mnie to sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każdy chce mieć automat. Wystarczy raz się przejechać Ale nie każdego stać i tu jest problem.

> Moim zdaniem automatyczna skrzynia powinna być w standardzie, jak w bardziej cywilizowanych

> krajach. A dopłata powinna być za manualną. Wtedy mielibyśmy prawie 100% skrzyń

> automatycznych, jak w USA czy Australii. I przy okazji głupie testy "przyspieszamy od 50 km/h

> na V biegu" nie miałyby sensu

Oby nigdy do tego nie doszło, bo jak ludzie będą kupować tylko nowe automaty to ciężko mi będzie znaleźć używkę z jedyną słuszną manualną skrzynią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy w zyciu.

> Ja nawet nie uznaje kamer cofania czy czujnikow cofania, a co dopiero żeby samochod sam cokolwiek

> za mnie robił.

> Czasem jezdze jednym autem z kamerą cofania to od razu ją wyłączam, bo jak cofam to mi coś pika i

> jakieś linie mi się wyświetlają - wkurza mnie to

Dokładnie ok.gif

W dodatku te czujniki cofania mocno strachliwe są. Jechałem jakiś czas temu Pugiem kolegi i coś mi pikało przy cofaniu, potem sygnał ciągły, cofnąłem jeszcze troszkę i i tak w nic nie uderzyłem.

A w telewizji dziś widziałem jak system parkowania w Fordzie Mondeo przegrał z człowiekiem, bo tam gdzie prowadzący zaparkował to komputer nie wykrył wolnego miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A w telewizji dziś widziałem jak system parkowania w Fordzie Mondeo przegrał z człowiekiem, bo tam

> gdzie prowadzący zaparkował to komputer nie wykrył wolnego miejsca...

ale zauwazyles,ze ten kierowca bedac instruktorem parkowal prawie 1,5 minuty?

ile zwykly kierowca [nie liczac oczywiscie dziewczyny Jaya]poswiecilby na to czasu-myslisz,ze inni kierowcy nie maja nic do roboty tylko podziwiac takie wyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale zauwazyles,ze ten kierowca bedac instruktorem parkowal prawie 1,5 minuty?

> ile zwykly kierowca [nie liczac oczywiscie dziewczyny Jaya]poswiecilby na to czasu-myslisz,ze inni

> kierowcy nie maja nic do roboty tylko podziwiac takie wyczyny?

Skoro on się tam wcisnął to więcej miejsc parkingowych zostało dla innych, i tak czasami ciężko znaleźć miejsca do zaparkowania, więc kilkumetrowe luki między samochodami są całkowicie zbędne.

A parkujący nie musi od razu wykonywać całego manewru, jak widzi, że ktoś za nim jest to wystarczy wsadzić część auta, przepuścić samochody z tyłu i dokończyć parkowanie.

Zamiast wymyślać jakieś systemy, które i tak są gorsze od wprawionego kierowcy lepiej niech ludzie podnoszą swoje umiejętności. Przecież jak się ma jakieś podstawy to nauczenie się takiego parkowania to kwestia kilkunastu czy kilkudziesięciu minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Valeo wprowadza na rynek system automatycznego parkowania "Valeo's Valet Park4U System".

> T Y L K O na pierwszy montaż OEM.

> Sterowanie z poziomu iPhone'a czy innego Smartphone'a...

> Samochód, np. pod centrum handlowym czy marketem, zam znajdzie wolne miejsce parkingowe, a my

> możemy spokojnie pójść na zakupy...

> Myślicie, że coś takiego przyjmie się w Polsce, a Polacy będą z tego korzystać ?

> Ciekawy jestem Waszych opinii...

To kolejny system którego nie mogę się doczekać, zostawiasz samochód byle gdzie i nie tracisz życia na jeżdżenie po parkingu, które przecież daje człowiekowi tyle co oglądanie mody na sukces.

W Polsce przyjmuje się dokładnie to co w europie, nie jesteśmy jacyś wyjątkowi, może tylko mniej zamożni.

Nie jestem tylko pewien czy pozostawienie jeżdżącego samodzielnie auta jest legalne w Europie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro on się tam wcisnął to więcej miejsc parkingowych zostało dla innych, i tak czasami ciężko

> znaleźć miejsca do zaparkowania, więc kilkumetrowe luki między samochodami są całkowicie

> zbędne.

> A parkujący nie musi od razu wykonywać całego manewru, jak widzi, że ktoś za nim jest to wystarczy

> wsadzić część auta, przepuścić samochody z tyłu i dokończyć parkowanie.

> Zamiast wymyślać jakieś systemy, które i tak są gorsze od wprawionego kierowcy lepiej niech ludzie

> podnoszą swoje umiejętności. Przecież jak się ma jakieś podstawy to nauczenie się takiego

> parkowania to kwestia kilkunastu czy kilkudziesięciu minut.

widze ze jezdzisz alfa 147-nie przeszkadza Ci,ze wyprzedzenie zaplonu realizuje komputer?przeciez on nie mysli-wprawiony kierowca za pomoca tylko 3 manetek duzo lepiej ogarnie te sprawe ok.gif

jak sam napisalws-WPRAWIONY kierowca ogarnie takie parkowanie.jaki procent kierowcow to wprawieni? ja na przyklad nie zaliczam sie do takich-wiec w sytuacjach stresogennych wole zdac sie na taki komputer i miec ze tak powiem to w nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> T Y L K O na pierwszy montaż OEM.

> A nie aftermarket...

W zasadzie żadna różnica, tak czy siak będzie to niemało kosztowalo, juz teraz zwykły asystent parkowania kosztuje 3-4 tys zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To kolejny system którego nie mogę się doczekać, zostawiasz samochód byle gdzie i nie tracisz życia

> na jeżdżenie po parkingu, które przecież daje człowiekowi tyle co oglądanie mody na sukces.

Jesli szuka sie miejsca pod samym wejściem to owszem możesz dlugo szukac. Wystarczy stanąć troche dalej. Zawsze tak robię i zaparkowanie auta odbywa sie z automatu bez szukania miejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zasadzie żadna różnica, tak czy siak będzie to niemało kosztowalo, juz teraz zwykły asystent

> parkowania kosztuje 3-4 tys zl.

Co Ty gadasz? Ja w Golfie za automat do parkowania płaciłem jakieś 720 zł. W 2009 roku...

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co Ty gadasz? Ja w Golfie za automat do parkowania płaciłem jakieś 720 zł. W 2009 roku...

Taki automat, że zostawiasz autko przed parkingiem a ono samo jeździ po nim i szuka sobie miejsca?

No to gratuluję !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Valeo wprowadza na rynek system automatycznego parkowania "Valeo's Valet Park4U System".

> T Y L K O na pierwszy montaż OEM.

> Sterowanie z poziomu iPhone'a czy innego Smartphone'a...

> Samochód, np. pod centrum handlowym czy marketem, zam znajdzie wolne miejsce parkingowe, a my

> możemy spokojnie pójść na zakupy...

> Myślicie, że coś takiego przyjmie się w Polsce, a Polacy będą z tego korzystać ?

> Ciekawy jestem Waszych opinii...

przyjmie sie, ułatwi przewoz fur z niemiec do rosji. Zlodzieje juz nie beda musieli komputerow podmieniac, wlamywac sie, ani nic - scrackuja appke i sama fura podjedzie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taki automat, że zostawiasz autko przed parkingiem a ono samo jeździ po nim i szuka sobie miejsca?

> No to gratuluję !!!

Sprawdź co cytowałem i do czego się odnosiłem moją odpowiedzią.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co Ty gadasz? Ja w Golfie za automat do parkowania płaciłem jakieś 720 zł. W 2009 roku...

Ale na Twoim Golfie świat się nie kończy - w roku 2015 Kia wycenia asystenta parkowania na 2000 zł w modelu Ceed, podobnie Ford w przypadku Focusa oczekuje dopłaty 2300 zł, itd. Może nie jest to 3-4 kzł, ale również nie kilkaset. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale na Twoim Golfie świat się nie kończy - w roku 2015 Kia wycenia asystenta parkowania na 2000 zł

> w modelu Ceed, podobnie Ford w przypadku Focusa oczekuje dopłaty 2300 zł, itd. Może nie jest

> to 3-4 kzł, ale również nie kilkaset.

Dla mnie to różnica 2000 a 3-4 tys.

Sprawdziłem jak teraz VW ceni. Asystent parkowania (równoległe+tyłem; ja miałem tylko równoległe) w pakiecie z lusterkami elektrycznymi, grzanymi i automatycznie opuszczanym prawym (fajny patent, miałem to w swoim) kosztuje poniżej 2000. Kia jest droga, Ford jest bardzo drogi.

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa hehe.gif

Już widze Audi i BMW a do tego Mercedes krążące po parkingu w poszukiwaniu miejsca i nagle jest jedno i 3 się ładują w to miejsce.... normalnie wygrywa ten co ma największe jajca a tu confused.gif co ten co ma najgłośniejszy klakson czy najtwardsze blachy zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

I te miasta w których zdziczałe auta same podążają w poszukiwaniu miejsc parkingowych... hehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.