Skocz do zawartości

jakie żarówki ledowe ?


tygrysek86

Rekomendowane odpowiedzi

> Muszę kupić około 40 sztuk ( dużo ) żarówek ledowych typu gu10 ok. 4,5 wat coś około 400 lumenów

> Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

> Jakieś polecane firmy?

> Do użytku domowego, do sufitów w mieszkaniu.

emi-led

firma z Gdyni, mam koło 5ciu tych żarówek u siebie, już jakieś 2 lata, ani jedna dioda nie padła

dzisiaj kupiłem następne 4, bo w łazience stare już padają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę kupić około 40 sztuk ( dużo ) żarówek ledowych typu gu10 ok. 4,5 wat coś około 400 lumenów

> Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

> Jakieś polecane firmy?

> Do użytku domowego, do sufitów w mieszkaniu.

Zanim kupisz zobacz czy kolor światła ci odpowiada .

Jeszcze nie widziałem leda, który swieci tak naturalnie jak zwykła żarówka frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muszę kupić około 40 sztuk ( dużo ) żarówek ledowych typu gu10 ok. 4,5 wat coś około 400 lumenów

> Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

> Jakieś polecane firmy?

> Do użytku domowego, do sufitów w mieszkaniu.

Polecam Eko-light dostępne w Casto. Konkretnie te (klik).

Stosunek cena/jakość rewelacyjny. Jest i mocniejsza, 7W wersja... ale już za 24zł/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zanim kupisz zobacz czy kolor światła ci odpowiada .

> Jeszcze nie widziałem leda, który swieci tak naturalnie jak zwykła żarówka

jak weźmiesz jakąs słabą 1-2 wary to barwa jest ok - mam takie z juli i są super

a jak chcesz coś mocnego to barwa do d00py i oczy bolą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam w domu kilka ledów zblizonych do swiatła zarowego, ale malej mocy.

No właśnie. Ledów wielkości zwykłych żarówek, cieplejszych od 2700K nie widziałem, a zazwyczaj są 3000K.

I jeszcze artykulik o temperaturze barwowej i jej odbiorze w przypadku LED-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie. Ledów wielkości zwykłych żarówek, cieplejszych od 2700K nie widziałem, a zazwyczaj są

> 3000K.

> I jeszcze artykulik o temperaturze barwowej i jej odbiorze w przypadku LED-ów.

Dlatego czekam na ledy e27 o mocach 7-12W o temperaturach barwowych rzędu 2200-2500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego czekam na ledy e27 o mocach 7-12W o temperaturach barwowych rzędu 2200-2500.

a wiedziales wogole jakiekolwiek ledy w tych temperaturach barwowych w sensownych cenach?

ja ostatnio dostalem (kolezance nie pasowaly do oprawek i sie wymienila na zwykle halogeny) ledy z ikea - ledare led 400lm 6.3W. Maja 2700k i CRI>80 i musze przyznac ze chyba pierwsze ledy ktore mi w miare odpowiadaja wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zanim kupisz zobacz czy kolor światła ci odpowiada .

> Jeszcze nie widziałem leda, który swieci tak naturalnie jak zwykła żarówka

Mnie zawsze zastanawiało dlaczego ludzie lubią żółte światło żarówek. LEDy moim zdaniem maja znacznie ładniejsze światło niz żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wiedziales wogole jakiekolwiek ledy w tych temperaturach barwowych w sensownych cenach?

W tych to nie widziałem o mocach przekraczających 4 waty.

> ja ostatnio dostalem (kolezance nie pasowaly do oprawek i sie wymienila na zwykle halogeny) ledy z

> ikea - ledare led 400lm 6.3W. Maja 2700k i CRI>80 i musze przyznac ze chyba pierwsze ledy

> ktore mi w miare odpowiadaja

Dzisiaj w markecie spojrzalem na rząd wlączonych obok siebie ledów o temperaturze 2700 (byla podana na bankach) i wyraźnie się róznily kolorem zlosnik.gif

A z ciekawości kupilem dwupak e27 9W 2700 za 29 zł (noname) i zobaczę, jak to świeci. Jezeli do bani, to pójdą do ogrodu albo do lamp "przejsciowych" w garazach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie zawsze zastanawiało dlaczego ludzie lubią żółte światło żarówek. LEDy moim zdaniem maja

> znacznie ładniejsze światło niz żarówki.

Siła przyzwyczajenia. Jeszcze niedawno przy świecach i lampach naftowych siedzieli zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a wiedziales wogole jakiekolwiek ledy w tych temperaturach barwowych w sensownych cenach?

> ja ostatnio dostalem (kolezance nie pasowaly do oprawek i sie wymienila na zwykle halogeny) ledy z

> ikea - ledare led 400lm 6.3W. Maja 2700k i CRI>80 i musze przyznac ze chyba pierwsze ledy

> ktore mi w miare odpowiadaja

mam te ikeaowe z kilku serii u siebie i faktycznie dają radę, temp barwowa mi pasuje ALE stare serie były cieplejsze mimo tej samej deklaracji.

Im więcej lm/W tym zimniejszy odbiór barwy, choć nadal pasują mi bardziej niż inne.

Ostatnio kupiłem 9W Philipsa w B. i też jest przyjemnie ciepły choć wygląda zimniej niż Ikea, a oba mają 2700K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie zawsze zastanawiało dlaczego ludzie lubią żółte światło żarówek. LEDy moim zdaniem maja

> znacznie ładniejsze światło niz żarówki.

bo mniej zakłóca barwę niż to niebieskawe, tak już mamy wzrok ukształtowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nieprawda Światło słoneczne w południe ma blisko 6000K. W pochmurny dzień jest jeszcze

> zimniejsze.

ale nie ma takiego samego widma jak sztuczne grinser006.gif

temperatura_barwowa_.png

Nie bez powodu pracujący ze światłem pilnują temperatur barwowych w niskich wartościach 2800-3200K, chodzi o odwzorowanie barw, a nie o sam odbiór światła (o czym zresztą pisałem wyżej).

Człowiek lepiej wypoczywa przy świetle ciepłym, a lepiej pracuje przy zimnym. To jest temat rzeka.

Światła słonecznego nie podrobisz, tak samo jak nie da się podrobić obrazu z dobrego CRT, jakości z kliszy analogowej czy rozdzielczości ludzkiego oka zlosnik.gif

EDIT:

specjalnie dla Ciebie, porównanie widm grinser006.gif

SB8opNy-300x171.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale nie ma takiego samego widma jak sztuczne

> Nie bez powodu pracujący ze światłem pilnują temperatur barwowych w niskich wartościach 2800-3200K,

> chodzi o odwzorowanie barw, a nie o sam odbiór światła (o czym zresztą pisałem wyżej).

Znowu "niezupełnie prawda". Są świetlówki, których widmo jest bardzo bliskie słonecznemu, np. Philips Graphica, i ich światło jest zimne: 5000-6500K, a odwzorowanie barw zapewniają lepsze niż np. światło słoneczne po przejściu przez grubą szybę okienną.

> Człowiek lepiej wypoczywa przy świetle ciepłym, a lepiej pracuje przy zimnym.

To prawda.

> specjalnie dla Ciebie, porównanie widm

Dzięki, ale niepotrzebnie się fatygowałeś oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znowu "niezupełnie prawda". Są świetlówki, których widmo jest bardzo bliskie słonecznemu, np.

> Philips Graphica, i ich światło jest zimne: 5000-6500K, a odwzorowanie barw zapewniają lepsze

> niż np. światło słoneczne po przejściu przez grubą szybę okienną.

tylko w teorii, widmo jest faktycznie szersze, ale na tym się kończy, składowe nadal nie pasują

philips_graphica_widmo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.