Skocz do zawartości

Miles-nowe paliwa Statoil


dobromir

Rekomendowane odpowiedzi

> Mi tez po zatankowaniu pokazuje wiekszy zasieg, szczegolnie jak tankuje na glebokiej rezerwie

To jedno.

Ale pokazało więcej, niż po poprzednim tankowaniu do pełna - prawie 800 km (benzyna) yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież nawet producent wyjaśnia skąd się niby bierze to 3%. To kwestia dodatków czyszczących, czyli ma niby usuwać jakieś nagary z wtryskiwaczy i komór spalania... co po dłuższym użytkowaniu (w mocno używanym silniku) ma usprawniać proces spalania.

W wartościach energetycznych nie ma żadnej różnicy w stosunku do "zwykłego" paliwa. Także zatankowane do idealnie czystego silnika zapewni taki sam zasięg co zwykłe paliwo. Więc jak ktoś pisze, że zatankował raz i wydaje mu się, że od razu jest lepiej, to znaczy że ma rację - wydaje mu się hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> więc zmienili nazwę aby przyciągnąć klientów

No pewnie, taki chłyt markitingowy. Idzie lato, większe zapotrzebowanie na paliwo, bo ludzie wyjeżdżają na wakacje czy choćby weekendy, więc należy zrobić coś, aby się w głowach utrwaliło, że na Statoilu są paliwa dające większy zasięg. Co z tego, że 3%, co z tego, że nie da się tego sprawdzić..... chodzi wyłącznie o to, żeby ludzie skojarzyli tę reklamę, jak będą na rezerwie szukać stacji benzynowej gdzieś w Polsce.

Pozdro

B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze dość przewrotnie. W zasadzie od jakiś 80kkm tankuje tylko na statoil 123. Po wprowadzeniu tych paliw miles na takiej samej trasie krajowej na odcinku 300km robionych 2-3 razy w miesiąc realne spalanie "pod korek" 4.8. Przed zmianą 5.2. W zakorkoeanym mieście spalanie bez zmian. Sam się zdziwiłem gdyż zwykle traktuje takie cuda jako czysty marketing. Wynik powtórzony 3 krotnie. Także może ziarnko prawdy w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że przypomnieliście o tym nowym paliwie.

Ja dziś miałem już wskaźnik paliwa na drugiej kresce, żeby po jakimś czasie podniósł się w okolice połowy między 1 i 2 kreską. icon_eek.gif

Kiedyś takie rzeczy się nie działy, a tankuję zawsze na Statoil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja na Shellu tankowałem to ich oszczędne paliwo i nie było różnicy w spalaniu, więc tutaj nawet nie

> będę próbował tankować tego

Ale to jest ZWYKLE paliwo a nie jakies premium grinser006.gif

Wiec musisz calkowicie zrezygnowac ze Statoila wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, sprawdzaliście już jakoś nowe paliwa, bo tak wszędzie zachwalają, że boję się że wyjdzie

> wtopa.

Jak ktoś koniecznie chce zobaczyć jakąś różnicę to zawsze ją zobaczy. Nawet gdy różnicy nie będzie lub będzie jeszcze gorzej to i tak będzie zachwalał, że jest lepiej.

Od nie pamiętam kiedy tankuję tylko na stacjach Shell paliwa V-power, zarówno olej napędowy jak i benzynę ale wersję 95.

Nie widzę żadnej różnicy. Po cichu jednak myślę tylko, że może będzie to miało jakiś minimalny wpływ na ogólną kondycję silnika.

Czy będzie faktycznie miał jakiś wpływ to nie wiem, bo musiałbym się chyba cofnąć w czasie i tankować zwykłe paliwo by mieć jakieś porównanie.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś tankowałem tu na Statoilu na Nowoursynowskiej, teraz od dawna regularnie tankuję na Shellu

> na Powsińskiej przy Best Mall'u, bo mam blisko a Orlena nie lubię

Ja tam zawsze tankuje na orlenie/bliskiej. Nie ma problemu z fakturami - na shellu przynajmniej we wrocku jest burdel zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, sprawdzaliście już jakoś nowe paliwa, bo tak wszędzie zachwalają, że boję się że wyjdzie

> wtopa.

Z mojego doświadczenia, "gaźnikowiec" w 2oo je polubił, nawet za bardzo hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z mojego doświadczenia, "gaźnikowiec" w 2oo je polubił, nawet za bardzo

znaczy cichutko mruczy z rozkoszy upijajac malutkie lyczki, czy chleje jak student w juwenalia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.