Skocz do zawartości

auto z USA, bez tablic, badanie technicze ?


mati1.6dohc

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

samochód z USA, bez tablic (!).

Czeka na rejestrację w WK. Wyczytałem, że ma mieć badanie techniczne..

 

Kwadratura koła, czy najpierw np.czasowa rejestracja i potem badanie ?

Czy laweta i badanie  ?

 

jak to rozwiązać ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

samochód z USA, bez tablic (!).

Czeka na rejestrację w WK. Wyczytałem, że ma mieć badanie techniczne..

 

Kwadratura koła, czy najpierw np.czasowa rejestracja i potem badanie ?

Czy laweta i badanie  ?

 

jak to rozwiązać ?

 

 

tablice czasowe , badanie techniczne , rejestracja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz - kto gawędziarz to gawędziarz. może na lewo załatwiasz? :)

 

info z przed chwili, bo akurat dziś mam robić badanie w SKP - bez tablic nie zrobią badania technicznego, bo nr rejestracyjny musi być wypisany na tym druczku z SKP, przedstawianym do WK. tablice mogą być nieważne ale muszą być (do zwrotu w WK).

w WK nie powinni zarejestrować pojazdu, jeśli druk z SKP nie posiada numerów tablic.

 

tyle od diagnosty z mojego okręgu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień okrąg, ja i moi znajomi zrobiliśmy już kilkanaście badań bez tablic w różnych stacjach w Krakowie, nigdy nie było problemu :)

w WK też się nigdy nie czepiał nikt takich badań i bez problemu auta były rejestrowane :ee:

ale jak ktoś lubi wspierać kraj daninami i tracić czas to czemu nie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień okrąg, ja i moi znajomi zrobiliśmy już kilkanaście badań bez tablic w różnych stacjach w Krakowie, nigdy nie było problemu :)

w WK też się nigdy nie czepiał nikt takich badań i bez problemu auta były rejestrowane :ee:

ale jak ktoś lubi wspierać kraj daninami i tracić czas to czemu nie ;]

bardziej mi  chodziło o to, że tak jak jest w Kraku to nie jest w całej PL :skromny:

 

zacznie swe rządy Duda (z Krakowa) to i Was naprostuje :P

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na żadną gębę, w stacji ze zdjęcia bylem 1 raz w życiu (jedyna w okolicy czynna do 20). Nikt sie nie czepiał braku tablic a to okręgówka więc teoretycznie "mądrzejsza" więc...

 

 

 

kłamstwo powtórzone milion razy nie staje się prawdą... tak samo z tym

 

 

jakiś " stonoga " by załatwił całkiem niefajne kontrole tym stacjom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli sugerujesz że kilkunastokrotnie przechodzone badania na różnych stacjach w dużym mieście różnych aut plus rejestracje w WK to kłamstwo które stało się prawdą. Ja uważam dokładnie na odwrót - kłamstwem jest to że trzeba mieć tablice, na co mam empiryczne dowody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tablice musza byc, bez znaczenia jakie (ale prawdziwe) ale musza byc

 

z tym prawdziwe to bym się kłócił ;)

wyklejanki a'la DE przechodzą przegląd bez zająknięcia, mimo naklejek z napisem FAKE i dowodu z obciętym rogiem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na żadną gębę, w stacji ze zdjęcia bylem 1 raz w życiu (jedyna w okolicy czynna do 20). Nikt sie nie czepiał braku tablic a to okręgówka więc teoretycznie "mądrzejsza" więc...

TRANSBUD !!!!! :yay:  :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzwoniłem jeszcze na SKP w Krakowie przy Igołomskiej do kumpla który tam pracuje, i potwierdził on że auto z zagranicy, nie rejestrowane wcześniej w kraju może przejść przegląd bez tablic pod warunkiem okazania dowodu wyrejestrowania w innym kraju oraz dowodu własności. Więc nie powielajcie głupot.

A papier wkleję Ci wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim przykładzie - tez auto z USA, rejestrowane 2 miesiące temu:

1. czerwone tablice + dowód

2. na czerwonych tablicach na przegląd (teoretycznie, bo w praktyce można na nich jezdzic 30 dni)

3. z kwitkiem z przeglądu do wydzialu komunikacji po normalne blachy i miekki dowod

4. za jakiś czas po twardy dowod i karte pojazdu....

Edytowane przez norm4n
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim przykładzie - tez auto z USA, rejestrowane 2 miesiące temu:

1. czerwone tablice + dowód

a tak BTW - na jakiej podstawie WK dając tablice czerwone wie, że pojazd nie zagraża ruchowi drogowemu? przecież go nie widzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak BTW - na jakiej podstawie WK dając tablice czerwone wie, że pojazd nie zagraża ruchowi drogowemu? przecież go nie widzi :)

 

dlatego "teoretycznie" te czerwone tablice maja sluzyc przejechaniu z miejscu postoju pojazdu do stacji kontroli pojazdów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda, tylko ciekawe kto "beknie" w przypadku jakiegoś wypadku/kolizji na drodze i orzeczenia później, że pojazd jednak nie powinien się poruszać po drodze, bo nie był sprawny technicznie. różne przecież sytuacje się trafiają

:)

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda, tylko ciekawe kto "beknie" w przypadku jakiegoś wypadku/kolizji na drodze i orzeczenia później, że pojazd jednak nie powinien się poruszać po drodze, bo nie był sprawny technicznie. różne przecież sytuacje się trafiają

:)

nawet o dziwo auto na czerwonych tablicach ma OC, bo jest zgodnie z prawem dopuszczone do poruszania się po drogach publicznych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie widzę tam żadnej jednoznacznej informacji, to że na stronie SKP tak se napisał jakiś zbożowy dziad do mnie nie przemawia, a na stronach urzędu pisze że można rejestrować z oświadczeniem o braku tablic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wyglądała następująco, zwykła SKP, październik 2014.

Samochód, konkretniej Mercedesa W124, sprowadziłem z Holandii. Przyjechał na kołach do Krakowa, zarejestrowany na mieszkającego tam kolegę, holenderskie tablice.

Znajomy wracając za granicę, zabrał ze sobą tablice oraz dokumenty, wyrejestrował samochód.

Dostałem wszystkie papiery pozwalające na rejestrację w PL, auto zabrałem na lawecie w celu wykonania pierwszego przeglądu.

Rubryka, w której należy podać numer rejestracyjny została wypełniona słowem "brak".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak wprowadzono tablice to każdy WK je wymagał,ALE jest orzeczenie sądu (nie mam za bardzo czasu na szukanie) podważające te wymysły, że na BT auto musi mieć tablice i niektóre SKP już o tym wiedzą a inne nie, dlatego większość dalej działa na zasadzie-mają być i każdy goni po czerwone do WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak wprowadzono tablice to każdy WK je wymagał,ALE jest orzeczenie sądu (nie mam za bardzo czasu na szukanie) podważające te wymysły, że na BT auto musi mieć tablice i niektóre SKP już o tym wiedzą a inne nie, dlatego większość dalej działa na zasadzie-mają być i każdy goni po czerwone do WK.

w sumie łatwiej po czerwone niż wynajmować lawetę na przegląd :hmm:

 

dziękuję wszystkim Kolegom za podpowiedzi i zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz w takim razie wpisane na protokole przeglądu w miejscu nr tablicy rejestarcyjnej

Robiłem przegląd dwa lata temu, też auto sprowadzone z USA, bez tablic. Na kartce w rubryce napisane było brak.

Dużo tu chyba zależy od urzędasów, był niedawno wątek o kartach pojazdu. Co inny WK to inne wymagania, więc tutaj też może co SKP to inne widzimisię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem przegląd dwa lata temu, też auto sprowadzone z USA, bez tablic. Na kartce w rubryce napisane było brak.

Dużo tu chyba zależy od urzędasów, był niedawno wątek o kartach pojazdu. Co inny WK to inne wymagania, więc tutaj też może co SKP to inne widzimisię.

 

jeszcze pytanie: na każdej "zwykłej" stacji kontroli może być badanie (pierwsze w EU) auta sprowadzonego z USA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanie: na każdej "zwykłej" stacji kontroli może być badanie (pierwsze w EU) auta sprowadzonego z USA ?

 

Raczej nie, skoro 1 badanie w kraju auta sciagnietego z UE musi zrobic stacja okregowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, jak ja lubię teoretyków gawędziarzy :bukiet:

zdjęcie z czwartku

 

Tyle razu juz tu napisano, ze kazdy urzad w PL po swojemu interpretuje przepisy.

Owszem mozna sie bic z koniem i nawet wygrac, ale czasami latwiej isc z pradem.

Nie wiem jak jest teraz, ale 2 lata temu w BI tez bralem probne zeby na SKP jechac, mimo ze na MK bebniono ze w innych rejonach kraju jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanie: na każdej "zwykłej" stacji kontroli może być badanie (pierwsze w EU) auta sprowadzonego z USA ?

 

tylko okręgowa, a w przypadku dość nietypowych aut, które nie mają europejskich odpowiedników, z dość ogarniętą obsługą ;) chodzi o ustalenie wszystkich danych technicznych pojazdu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, skoro 1 badanie w kraju auta sciagnietego z UE musi zrobic stacja okregowa.

 

 

nie masz racji , zeedtuj posta bo bzdury piszesz :)

 

 

od tego roku zabrali nam tylko możliwość robienia zmian konstrukcyjnych

 

natomiast pierwsze badanie  , wszystkie okresowe łącznie z ciągnikami o dmc do 3,5 t , przyczepami itp. możemy robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz racji , zeedtuj posta bo bzdury piszesz :)

 

 

od tego roku zabrali nam tylko możliwość robienia zmian konstrukcyjnych

 

natomiast pierwsze badanie  , wszystkie okresowe łącznie z ciągnikami o dmc do 3,5 t , przyczepami itp. możemy robic.

 

Ktos kto potrzebuje przeczyta moze calosc.

Nie wiem czy sie cos pozmienialo, czy jak zwykle co kraj to obyczaj, ale w 2013r. tak mnie poinformowalo 2 "zwykle" SKP i wyslaly do okregowej.

Nie wiem tez ile tak naprawde $$$ z BT zostaje w SKP, ale chyba dobrowolnie by sie jej nie pozbywali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie masz racji , zeedtuj posta bo bzdury piszesz :)

 

 

od tego roku zabrali nam tylko możliwość robienia zmian konstrukcyjnych

 

natomiast pierwsze badanie  , wszystkie okresowe łącznie z ciągnikami o dmc do 3,5 t , przyczepami itp. możemy robic.

dziękuję za informację.

:bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos kto potrzebuje przeczyta moze calosc.

Nie wiem czy sie cos pozmienialo, czy jak zwykle co kraj to obyczaj, ale w 2013r. tak mnie poinformowalo 2 "zwykle" SKP i wyslaly do okregowej.

Nie wiem tez ile tak naprawde $$$ z BT zostaje w SKP, ale chyba dobrowolnie by sie jej nie pozbywali?

 

 

 

ciekawe podejście do powielania bzdur

 

 

to może dodaj coś na potwierdzenie np. wycinek z ustawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe podejście do powielania bzdur

 

 

to może dodaj coś na potwierdzenie np. wycinek z ustawy

 

Na SKP tez tak dyskutujesz z klientami?

To ty siedzisz w branzy nie ja.

Pisze Ci co uslyszalem, a jezeli to byly bzdury to powielili je Twoi niedouczeni koledzy po fachu.

Nie wiem czy ze wzgledu na wiek pamietali przepisy z lat 50-tych poprzedniego stulecia, czy se je wyssali z palca.

Nie wiem tez czy obowiazuje jeszcze tajemnicza literka "d" w oznaczeniu SKP, a to ona ponoc oznaczala, ze SKP mogla 1-szy przeglad w kraju robic?

 

Po to jest to forum, zebys naprostowal takich niedouczonych jak ja, ale chyba niekoniecznie w formie jaka wybrales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może w temacie ogarniętego diagnosty...

powiedz co zrobić, gdy auto nie ma wybitej tabliczki znamionowej - tylko naklejki, które można zdrapać palcem i przykleić do innego pojazdu...

 

 

nie jestem diagnostą , ale z racji firmy muszę być na bieżąco z przepisami

 

w żadnym ze znanych mi przypadków nie był naklejki którą da się zdrapać palcem i przykleić do innego pojazdu , np. w Maździe te naklejki pełniące funkcję tabliczki znamionowej są zabezpieczone przed odklejeniem przez nacięcia

 

 

 

poza tym "nasz" nadzór dopuszcza wykonanie "duplikatu" tabliczki właśnie w formie naklejki  odpowiedniej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SKP tez tak dyskutujesz z klientami?

 

na SKP mam kontakt  tylko  z najtrudniejszymi "przypadkami " i tak .. .z tymi przypadkami dyskutuję za pomocą wycinków z ustaw bo inaczej się nie da , reszta jest na głowie diagnostów ...

 

 

 

To ty siedzisz w branzy nie ja.

Pisze Ci co uslyszalem, a jezeli to byly bzdury to powielili je Twoi niedouczeni koledzy po fachu.

 

nie jestem diagnostą , ale rzeczywiście duży odsetek w.w. traktuje swoje teorie ( często postrzelone ) jako wykładnię prawa

 

 

 

Nie wiem czy ze wzgledu na wiek pamietali przepisy z lat 50-tych poprzedniego stulecia, czy se je wyssali z palca.

Nie wiem tez czy obowiazuje jeszcze tajemnicza literka "d" w oznaczeniu SKP, a to ona ponoc oznaczala, ze SKP mogla 1-szy przeglad w kraju robic?

 

nie chce mi sie googlać co oznaczają poszczególne literki ale my aktualnie jako PSKP mamy ABEcdhe w "magicznych literkach"

 

 

 

Po to jest to forum, zebys naprostowal takich niedouczonych jak ja, ale chyba niekoniecznie w formie jaka wybrales.

 

 

tak oczywiście , ale skoro możesz w minute pięć albo mi udowodnić że masz racje albo sprawdzić że jej nie masz to dobrym i jedynym słusznym, działaniem w mojej ocenie jest edycja posta z nieprawdziwymi informacji

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem diagnostą , ale z racji firmy muszę być na bieżąco z przepisami

 

w żadnym ze znanych mi przypadków nie był naklejki którą da się zdrapać palcem i przykleić do innego pojazdu , np. w Maździe te naklejki pełniące funkcję tabliczki znamionowej są zabezpieczone przed odklejeniem przez nacięcia

 

 

 

poza tym "nasz" nadzór dopuszcza wykonanie "duplikatu" tabliczki właśnie w formie naklejki  odpowiedniej jakości

w volvo xc70 2011 naklejki nie maja zadnego nacięcia :) co prawda jest jedno miejsce w którym jest wybity VIN, ale żeby go znaleźć potrzebny jest wlasnie kumaty diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@COffin używaj cytatów selektywnych jak chcesz odpowiadać na konkretny fragment a nie wpisuj się w cytat ze swoimi odpowiedziami bo nie wiadomo co jest co.

 

Zaznaczasz fragment, na który chcesz odpowiedzieć, klikasz cytat selektywny i potem pomiędzy znacznikami odpisujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.