Skocz do zawartości

Ogrzewanie przedniej szyby


KeyaR

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro znalazłem takie panele: http://allegro.pl/dodatkowe-ogrzewanie-przedniej-szyby-panele-i5938586695.html

Niby przykleja się to na przyssawce do szyby i wpina w gniazdo zapalniczki. Następnie włącza nawiew i ...no właśnie, czy to ma sens, czy uciągnie, czy cokolwiek jest szansa odmrozić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłem takie panele: http://allegro.pl/dodatkowe-ogrzewanie-przedniej-szyby-panele-i5938586695.html

Niby przykleja się to na przyssawce do szyby i wpina w gniazdo zapalniczki. Następnie włącza nawiew i ...no właśnie, czy to ma sens, czy uciągnie, czy cokolwiek jest szansa odmrozić?

 

nie miałem do czynienia nigdy z czymś takim ale szczerze... lepiej dać te 45 zł  na biedne dzieci albo przepić. Niepodana jest moc tego ustrojstwa,więc albo guzik to będzie działać (opcja lepsza), albo upalisz bezpiecznik (opcja lepsza), albo upalisz kable w instalacji od zapalniczki (opcja  srednia), albo spalisz sobie auto (opcja gorsza )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadżet jakich wiele. Może to się i przyda żeby szybciej z rana szyby rozmrozić ale ile można tych gadżetów wozić w aucie?

Osobiście wolę skrobaczkę. Na pewno bezpieczniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie...

Spalić to tam się raczej nie spali, bo aż tyle ciepła to to chyba nie wytworzy, ale przytopić coś by mogło...

Odpuszczam...

 

Miałem na myśli że spali się od przepalonej instalacji elektrycznej zapalniczki,a nie  od nagrzania tego "czegoś"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli by chociaż moc podać :phi:

 

A ile może to być? Policzmy, standardowy bezpiecznik zapalniczki ma 10A, więc max może to być 10[A]x12[V]=120[W]. Słabo, zważywszy że bezpiecznik do podgrzewacza elektrycznego powietrza w Oplu ma 80A (a kabel ma przekrój małego palca) i dopiero przy tej mocy trochę efekt czuć. Więc śmiem twierdzić, że to na aukcji nawet samochodu nie jest w stanie podpalić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile może to być? Policzmy, standardowy bezpiecznik zapalniczki ma 10A, więc max może to być 10[A]x12[V]=120[W]. Słabo, zważywszy że bezpiecznik do podgrzewacza elektrycznego powietrza w Oplu ma 80A (a kabel ma przekrój małego palca) i dopiero przy tej mocy trochę efekt czuć. Więc śmiem twierdzić, że to na aukcji nawet samochodu nie jest w stanie podpalić ;-)

 

wystarczy ze splynie izolacja z nagrzanych kabli a potem pechowo gdzies iskra skoczy i nieszczescie gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tylko odmrażacze, a nie skrobaczki czy inne głupoty....

 

Odkąd zacząłem używać skrobaczki Murska, odmrażacz poszedł w kąt.

Może i szybko działają ale ich zapach przyprawia mnie o mdłości ;(.

Moja :serce: też stwierdziła, że ta skrobaczka jest genialna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko odmrażacze, a nie skrobaczki czy inne głupoty....

IMO tak. Weźmy po uwagę, że gdy włączymy w samochodzie bod blokiem silnik aby się nagrzał tak, aby ciepłe powietrze z nawiewów usunęło lód z przedniej szyby to trwa to dłużej niż 1 minuta i jakiś nadgorliwiec może dać nam mandat.

Te nagrzewacze z aukcji IMO maja za małą moc aby były skuteczne, zresztą nawet nie podali w opisie ;] Co jakiś czas ktoś tez pyta o "farelki" samochodowe zasilane z gniazda zapalniczki i opinie są jednoznaczne :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrobaczka? ktoś to jeszcze dziś stosuje?

aach tak!

szczególnie mocno ludzie skrobią  tylne szyby, które mają ogrzewanie  :phi:

 

Zgadza się. Wczoraj widziałem jak jedna pani z wielkim zaangażowaniem skrobała od środka tylną szybę z ogrzewaniem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Wczoraj widziałem jak jedna pani z wielkim zaangażowaniem skrobała od środka tylną szybę z ogrzewaniem :facepalm:

 

moze wlasnie dlatego skrobala ze juz wczesnie wyskrobala ogrzewanie  ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zacząłem używać skrobaczki Murska, odmrażacz poszedł w kąt.

Może i szybko działają ale ich zapach przyprawia mnie o mdłości ;(.

Moja :serce: też stwierdziła, że ta skrobaczka jest genialna.

 

mam dokladnie to samo... po zakupie murska wywalilem wszystkie inne z odmrazacze zapomniane leza w garazu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Są jakieś oryginały i podróbki czy wszystko jedno?

 

Kupiłem z alle jedną z najtańszych typu 575. Napis Made in Finland ma i działa jakby stamtąd była ;].

Ostatnio widziałem jakieś takie podobne w markecie i różnic specjalnych nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zacząłem używać skrobaczki Murska, odmrażacz poszedł w kąt.

Może i szybko działają ale ich zapach przyprawia mnie o mdłości ;(.

Moja :serce: też stwierdziła, że ta skrobaczka jest genialna.

Ja tą skrobaczke wywaliłem po niecałym miesiącu posiadania, jak zrobiłem sobie piękne rysy przez pół szerokości szyby, tak jak zwykle sie skrobie. Nie mam zamiaru pucować szyby idealnie do czysta za każdym razem jak zostawiam auto na noc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmrażacze mają to do siebie że szyba błyskawicznie paruje po użyciu i trzeba odczekać z ruszeniem aż odparuje żeby coś widzieć

Dokładnie,dlatego jak nie mamy garażu to najlepszym rozwiązaniem jest mata na szybę na noc+ skrobaczka murska do bocznych szyb. :ok:

Można też kupić matę na szybę przednią + boczne,ale instalowanie tego jest dość uciążliwe. :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś oryginały i podróbki czy wszystko jedno?

 

szczerze to nie mam pojecia... kupilem cos na alle po obejrzeniu takiej u kolegi. Kolega ma najtansza krotka, ja sobie kupilem wersje z dluga roczka i zmiotka - dla mnie super bo nie musze sie przytulac do auta zeby srodek szyby odrapac z lodu ;)

 

 

 

co do rys - nie stwierdzilem zeby jakos sie cos drapalo... w sumie najgorzej to chyba piach drapie, a ten sie raczej w mosiadz nie wbije, za to w plastikowe skrobaczki dosc czesto... wystarczy popatrzec jak zmeczone sa plastikowe krawedzie po jednym sezonie zimowego drapania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazłem takie panele: http://allegro.pl/dodatkowe-ogrzewanie-przedniej-szyby-panele-i5938586695.html

Niby przykleja się to na przyssawce do szyby i wpina w gniazdo zapalniczki. Następnie włącza nawiew i ...no właśnie, czy to ma sens, czy uciągnie, czy cokolwiek jest szansa odmrozić?

najlepszym rozwiązaniem jest kupienie fiorda z grzaną elektrycznie przednią szybą...

pozdrawiam

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tą skrobaczke wywaliłem po niecałym miesiącu posiadania, jak zrobiłem sobie piękne rysy przez pół szerokości szyby, tak jak zwykle sie skrobie. Nie mam zamiaru pucować szyby idealnie do czysta za każdym razem jak zostawiam auto na noc

Potwierdzam, w poprzednim aucie porysowałem sobie nią dość mocno szybę (tzn dokładnie to brudem który był na szybie). Teraz tylko folia na przednią szybę + odmrażacz na boczne, skrobaczka tylko w ekstremalnych przypadkach, jak nic innego nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, w poprzednim aucie porysowałem sobie nią dość mocno szybę (tzn dokładnie to brudem który był na szybie). Teraz tylko folia na przednią szybę + odmrażacz na boczne, skrobaczka tylko w ekstremalnych przypadkach, jak nic innego nie pomaga.

Ja tam nic nie rysuje, używam ciepłej wody z kranu w ilości ok 2 litrów, i odmrożona i od środka odparowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie ogrzewacze szyb nadal są stosowane w pojazdach szynowych, ale jest jedno ALE - tam jest odpowiednia instalacja do tego :ok:

 

Teraz np. w EU07 to są szyby grzejne a nie takie ogrzewacze. Postęp, Panie. Prawie jak w Fordzie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. większość osób wypowiada się tu na temat odmrażania z zewnątrz. Ja stosuję matę i czasem odmrażacz a czasem Pre-icer (jak mam wenę)...ale ten wynalazek z pierwszego posta miał odmrażać od wewnątrz (co się czasem zdarza) albo usuwać zaparowane szyby (bo zima klima nie działa)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.