Skocz do zawartości

Czemu nie nowa Astra V?


zubu

Rekomendowane odpowiedzi

Wyposażenie to Dynamic i z pełnej opcji trzeba odjąć dach panoramiczny, skórzaną tapicerkę i kamerę cofania. Jest jeszcze fotel AGR automat którego chcę dorzucić ale po dobrej cenie  :) oczywiście nie liczę pierdółek typu dywaniki czy odtwarzacz CD i odznaczyłem elekroniczny hamulec ręczny za którego trzeba dopłacić hehe  :facepalm:

 

Sprawdź dobrze. W Insigni bez automatycznego ręcznego jest inny podłokietnik, który się do niczego nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie popadajmy w paranoję. Ile kosztuje naoraw m32? 1.5 tys zł? Będzie miał przecież 5 lat gwarancji.

BTW, odrzuciłeś zakup Opla ze względu na skrzynię, a kupiłeś auto w którym chyba wszystko się sypie, włącznie z odpadającym galkami od skrzyń biegów, dygoczacymi lusterkami, itd

I nie zapominajmy o koszmarne utracie wartości włoskich aut.

Jak masz czas na latanie po warsztatach z tym g. to prosze bardzo- nie każdy ma na to ochotę - ja nie.

Najlepsze jest to że na temat AR wypowiadają sie nie ich posiadacze tylko osoby które widzieli je co najwyzej na ulicy- gratuluje sposobu myslenia. ;l

Jakoś przejechałem Bavo 100 tkm i oprócz tej j....nej skrzyni nic z autem sie nie działo i sprzedałem samochód za naprawdę dobrą kase do której inne rzkeomo prestożowe marki nawet nie mogą się zbliżyc - no ale cóż grunt powielać chore stereotypy :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mowie, ze po przeczytaniu forum AR doznalem szoku. Problemy przy mrozie, problemy w upale, problemy ze wszystkim.

wejdz na forum Opla czy VW to może być jeszcze gorzej z Twoim zdrowiem. :phi:

Opel- debata - czy ma być 2,1 lita oleju czym oze 2.3 a może jednak inaczej. - to jest paranoja.

VW debata czy mam rozrzad pozmainowy przedmzianowy czy DSG dojedzie go konca gw czy rozkraczy się. :hehe:

a tak powaznie- każe forum ma to do siebie że wchodza na nie userzy wówczas jak sie coś dzieje szuakjąc rozwiazania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj czy dalej dają skrzynie M32 - jeżeli tak trzymaj sie od tego dziadostwa jak najdalej - Nie, że mam uprzedzenia ale takie podejście do klienta nie swidczy dobrze o firmie - wiedzą że mają tandetę i dalej ja montują. :no:

Było już 100 razy omawiane... Ta skrzynia w 2012 roku przeszła modernizację i dobrano do niej odpowiedniejszy olej. Wysypu awarii póki co nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Astre. Jadąc zawsze możesz sobie pomysleć ze ta sama firma robi Corvette. Do tego jak sie porozglądasz po wnętrzu to pewnie GM użył gdzieś tej samej gałki lub przycisku w obu samochodach. Porównaj to z odczuciami właścicieli Kia którzy nie mogą sobie czegoś takiego pomysleć...

Allah Jahve Amen Alleluja Tortellini!

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Astre. Jadąc zawsze możesz sobie pomysleć ze ta sama firma robi Corvette. Do tego jak sie porozglądasz po wnętrzu to pewnie GM użył gdzieś tej samej gałki lub przycisku w obu samochodach. Porównaj to z odczuciami właścicieli Kia którzy nie mogą sobie czegoś takiego pomysleć...

Allah Jahve Amen Alleluja Tortellini!

Miały być argumenty przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że na temat AR wypowiadają sie nie ich posiadacze tylko osoby które widzieli je co najwyzej na ulicy- gratuluje sposobu myslenia. ;l

 

Gratuluj więc sobie sposobu myślenia, bo w tym wątku wypowiadasz się na temat domniemanej awaryjności Astry V, której pewnie nawet nie widziałeś, nie mówiąc już o posiadaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mowie, ze po przeczytaniu forum AR doznalem szoku. Problemy przy mrozie, problemy w upale, problemy ze wszystkim.

A najleosze jest to, że piszą o tym miłośnicy afly, wiec kto wiele ile jest jeszcze innych usterek.

Kiedyś miałem luźny wieczór przy zlocistym napoju i wszedłem sobie na wskazany temat.. ubaw po pachy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluj więc sobie sposobu myślenia, bo w tym wątku wypowiadasz się na temat domniemanej awaryjności Astry V, której pewnie nawet nie widziałeś, nie mówiąc już o posiadaniu

wystarczyło mi "posiadanie skrzyni" i montowanie tego g... nadal. Dla mnie to argument aby unikać tego typu firm które nie szanują klienta.

i na marginesie- A V jest w firmie - szału nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najleosze jest to, że piszą o tym miłośnicy afly, wiec kto wiele ile jest jeszcze innych usterek.

Kiedyś miałem luźny wieczór przy zlocistym napoju i wszedłem sobie na wskazany temat.. ubaw po pachy ;)

Nie jestem miłosnikiem alfy- to tylko przemdiot ułatwiający życie czyli przemieszcznie z punktu a do b. Przerpaszam że wybrałem samochód który wbrew Twoim stereotypom nie chce się psuć. :piwko:;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co było nie tak z Leonem?

generalnie Cupra jest niewiele droższa od 1.8 TSI + DSG, ma troche inne materiały w srodku, bardzo fajnie jeździ

 

a moze Octavia 1.8 TSI? inaczej w srodku, z DSG będzie ponizej 100kPLN i na pewno nie będzie się wyróżniać na drodze ;)

Miałem Leona 1P przez sześć lat i jak wsiadłem do nowego to poczułem się przytłoczony nową deską. Na zdjęciach mi się podobało, na żywo bardzo nie...

Materiały OK, bez szału ale mi nie przeszkadzały. Do tego Pan handlowiec nie był zbytnio zainteresowany mimo, że byliśmy z żoną jedynymi klientami.

Czas oczekiwania na auto min. 4 miesiące i brak jakichkolwiek rabatów spowodowało opuszczenie salonu.

 

Skody mam w firmie i dużo tym podróżuje - Octavia jest samochodem dla mnie zupełnie bezpłciowym, bardziej Superb ale to już drogo wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie mógłbyś mieć jeszcze golfa 1.4 150 hl. A giulietta? Volvo v40?

150 KM - mało, AR - w ogóle o tej marce nie myślałem bo szwagier posiadał 146 i cuda jakie tam się działy to był kabaret  :)  Powiedział mi, że nigdy nie pozwoli kupić mi AR  :) V40 - drogo i słabe silniki w sensie mocy w cenie do 100 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze. W Insigni bez automatycznego ręcznego jest inny podłokietnik, który się do niczego nie nadaje.

Hmm muszę to sprawdzić dokładnie ale jechałem i nie zauważyłem nic dziwnego w podłokietniku  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chyba się starzeje bo chcę kupić nowy samochód z salonu...

Wstępnie wybór padł na Leona FR 1.8 180 KM z DSG ale po wizycie w salonie czar prysł :(

To co chciałem cenowo wyszło 105 tyś, auto na żywo nie zachwyciło, obsługa tragedia i dałem sobie spokój.

Byłem jeszcze w Fordzie zobaczyć nowego Focus ale to nie to i w końcu skończyłem w Oplu.

Obsługa rewelacja, odrazu super rabat i jazda testowa :oki: Fakt, że wersja 1.0 105 KM ale po za silnikiem auto wywarło na mnie bardzo dobre wrażenie.

Interesuje mnie tylko wersja 1.6 200KM, niestety Pan nie za wiele mógł mi powiedzieć o tym silniku bo niby zupełna nowość itd.

W sieci za wiele o nim nie pisze więc jest to dla mnie zupełna niewiadoma.

Konfiguracja jaka mnie interesuje (czyli wszystko praktycznie ;]) wyszła blisko 100 tyś ale po rabatach zeszło do około 85 tyś.

Auto w środku jak dla mnie naprawdę OK, jakość materiałów, wykończenie itd :oki:. Generalnie w sieci przejrzałem wszystkie możliwe testy Polskie jak i zagraniczne i wszędzie nad tym autem "pieją z zachwytu" jako najlepszy obecnie kompakt w tej klasie cenowej i nie jest to moim zdaniem przesadzone.

Podoba mi się jeszcze Honda Civic i Mazda 3 ale silniki benzynowe jakie oferują do tych aut to jakaś masakra jest i tyle, Mazda jeszcze jeszcze ze swoim 2.0 165KM ale Honda i jej poczciwe 1.8 140 KM - bez komentarza.

Tak więc dlaczego nie nowa Astra V? Jakaś inna alternatywa poza wyżej wspomnianymi autami? Dodam, że nie lubię Francuskich oraz KIA/Hyundai, a na nowe BMW 3 mnie nie stać :)

Mi sie podoba Astra. Pytanie ile rabatu wyrwales. Jak Ci dobrze poszlo, to powiniennes skonczyc w okolicach 18% jako klient indywidualny.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba Astra. Pytanie ile rabatu wyrwales. Jak Ci dobrze poszlo, to powiniennes skonczyc w okolicach 18% jako klient indywidualny.

 

No narazie  wychodzi 15% ale na tym się na pewno nie skończy, no chyba że więcej nie dadzą także pewnie wtedy nie kupie  :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiektywnie, jeśli jesteś klientem "z ulicy" to calkiem nieźle.

Niestety ale nie tak do końca, pracuje w branży automotive i moja firma jest jedną z dostawców Opla w Gliwicach. Niby dzięki temu dostałem na starcie 10% tak przynajmniej powiedział mi handlowiec w salonie  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia wersja Astry,mocno upodobniła się do aut Koreańskich/Japońskich,(ps.stylistycznie  :phi: )
Nie będę odradzał,bo mi osobiście bardzo się podoba,zwłaszcza w wersji ST(kombi),i cena którą podałeś jest bardzo zachęcająca :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz, obejrzyj Polo GTI na żywo, a najlepiej się przejedź :)

 

 

zależy w jaki samochod autor posta celuje, Astra z silnikiem tej mocy bedzie raczej normalnym samochodem, wszystko inne ponizej 100tys zl, jak Kia Ceed GT, VW Polo GTI to pseudosportowe autka, z twardym, nizszym zawieszeniem, kubłami itp :)

 

Astra zapowiada sie na naprawdę niezły samochód (tak, jezdziłem, macałem, testowałem), a aktualnych benzynowych silników opla raczej bym sie nie obawiał. Ok, miejscami w Astrze widać oszczednosci, ale stosunek ceny do tego co oferuje, jak dla mnie nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rok ma być nowe Polo. To po raz, a po dwa, raczej nie ma co porównywać takiej wersji astry z polo. Bez dwóch zdań wolałbym astre z racji tego, że jest większa.

 

Przeszkadza to w czymś by się przejechał i obejrzał? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było 100 razy- zmiana oleum nic nie wnosi - ta skrzynia ma błędy konstrucyjne i tyle w temacie

Dokladnie, miala bledy konstrukcyjne w obudowie, gdzie zle osadzone byly lozyska. Obudowa potrafila nawet pekac, ale w 2012 zostala pzekonstruowana. To + inny olej dalo nadzieje na poprawe. Jesli bylo 100 razy, ze to nieprawda to wskaz mi gdzie poczytam o wysypie awarii tej skrzyni po modernizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważny konkurent flotowy dla Skody.

 

Wygląda to świeżo i obiecująca. Cena bardzo dobrze skalkulowana, wyposażenie "nowoczesne".

Ciekawa propozycja, historia oceni.

 

Indywidualni powinno łyknąć tego sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie właśnie mam doświadczenie z Oplem, że zlewają potencjalnego klienta. W dwóch salonach byłem, oznajmiłem jaką mam kasę do wydania i co mniej więcej bym chciał (wcale nie duży rabat by musieli dać, żeby spełnić moje oczekiwania). Umawiałem się na jazdy próbne, itd. mieli zadzwonić i do dziś cisza. Dla porównania z Volvo gostek chyba z miesiąc po wizycie w salonie do mnie wydzwaniał i wysyłał smsy z róznymi propozycjami, konfiguracjami itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


zależy w jaki samochod autor posta celuje, Astra z silnikiem tej mocy bedzie raczej normalnym samochodem, wszystko inne ponizej 100tys zl, jak Kia Ceed GT, VW Polo GTI to pseudosportowe autka, z twardym, nizszym zawieszeniem, kubłami itp

 

Akurat w GT o ile zawias jest niższy i twardszy, to siedzenia są wygodne. Nie są to kubły, ale świetne fotele robione przez Recaro...

 

kia-proceed-gt-6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w salonie oglądałem Astrę V i była mniej wygodna od IV, chciałem też zobaczyć jaki jest bagażnik, ale nie mogłem otworzyć bo padł akumulator, handlowiec nie mógł mi pomóc bo akumulator był w bagażniku, więc trzeba go było otworzyć żeby naładować/zmienić akumulator...    ...poszliśmy na zewnątrz oglądać bagażnik drugiej astry :) - wizualnie mniejszy zresztą od IV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.