Skocz do zawartości

Alfa 159 Tbi - ocena zdjęć


WoWo001

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś zna, jeździł, oglądał.

 

Jakieś uwagi po obejrzeniu zdjęć?

 

http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-8-bti-2010r-CID5-IDg9JXd.html#67e4ff0d60

 

Będę wdzięczny :skromny:

 

Po obejrzeniu treści ogłoszenia można powiedzieć, że auto od handlarza, najprawdopodobniej sprowadzone i z niepewną historią. Biorąc pod uwagę, że nawet nowe Alfy z salonu lubią sprawiać kłopoty to ja bym się w to nie pchał.

 

Edit: I do tego powypadkowy.  ;]

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem. Rzeczywiście śmierdzi handlarzem na odległość. Auto sprowadzone ze Szwajcarii. Naprawiany tylny lewy bok, podobno uderzenie nie było mocne. Ma zdjęcia uszkodzenia przed naprawą.

Co do problemów z Alfą to daruj sobie proszę.

Konkrety na temat zdjęć - chętnie posłucham. Napisałeś, że powypadkowy. Skąd wniosek?

Edytowane przez WoWo001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem. Rzezcywiście śmierdzi hndlarzem na odległość.

 

 

http://auto-wieclaw.supermechanik.pl/

 

http://auto-w.pl/

 

http://www.wol.nazwa.pl/auto-w.sw/

Edytowane przez 51cent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem. Rzeczywiście śmierdzi handlarzem na odległość. Auto sprowadzone ze Szwajcarii. Naprawiany tylny lewy bok, podobno uderzenie nie było mocne. Ma zdjęcia uszkodzenia przed naprawą.

Co do problemów z Alfą to daruj sobie proszę.

Konkrety na temat zdjęć - chętnie posłucham. Napisałeś, że powypadkowy. Skąd wniosek?

 

O ile dobrze kojarze to ta Alfa wisi juz na roznych portalach dobre kilka miesiecy...

Raczej nie wrozy to nic dobrego, ale na zywo nie ogladalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia kiepskiej jakosci, wszedzie sucho auto mokre, beznadziejny silnik, super wyapsu brak a cena wysoka, wyglada na handlarza.

 

A co jest zlego w tym silniku?

1,8TBi o mocy 200KM to chyba jedyna sensowna jednostka do 159 :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia kiepskiej jakosci, wszedzie sucho auto mokre, beznadziejny silnik, super wyapsu brak a cena wysoka, wyglada na handlarza.

 

dlaczego silnik beznadziejny? To jest najlepszy silnik do tego auta. Poza tym, albo same diesle, które pasują do Alfy jak świni siodło, albo przymulone wolnossące 1.8, albo kiepskie JTSy, albo palące jak smok 3.2 V6. To jest jedyny sensowny silnik w tym aucie.

Większość 159 na rynku będzie sprowadzona i sprzedawana przez handlarzy, bo w Polsce się tego raczej za dużo nie sprzedawało.

Jak każde używane auto - trzeba sprawdzić niezależnie kto sprzedaje

Edytowane przez maro_t
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze kojarze to ta Alfa wisi juz na roznych portalach dobre kilka miesiecy...

Raczej nie wrozy to nic dobrego, ale na zywo nie ogladalem.

 

śledzisz sobie hobbystycznie ogłoszenia, czy jesteś na kupnie czegoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu treści ogłoszenia można powiedzieć, że auto od handlarza, najprawdopodobniej sprowadzone i z niepewną historią. Biorąc pod uwagę, że nawet nowe Alfy z salonu lubią sprawiać kłopoty to ja bym się w to nie pchał.

 

Edit: I do tego powypadkowy.  ;]

 

 

uwielbiam tego typu posty 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śledzisz sobie hobbystycznie ogłoszenia, czy jesteś na kupnie czegoś?

 

Co jakis czas przegladam sobie ogloszenia i gdyby wpadlo cos ciekawego to bym sie zastanawial ;]

Wbrew pozorom 5-6 latkow noPB z silnikami w okolicach 200KM jest tak malo, ze dosc latwo zapamietac jak cos sie powtarza ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko 1,75 tbi. 3.2 to nie Busso niestety, inaczej celowałbym właśnie w V6. Niemniej gdyby trafił sie z Ti, automatem i 4x4, zdecydowałbym się. Mnie interesuje tylko kombi i tylko z pakietem Ti i nie starszy niż 2009 i to jest problem. Okazuje się że auto jest rzadkie w takiej konfiguracji, nawet za granicą, gdzie tez szukam i dlatego sprawdzam każdy trop. Auto jest w Warszawie więc zerknąć nie zaszkodzi.

Edytowane przez WoWo001
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakis czas przegladam sobie ogloszenia i gdyby wpadlo cos ciekawego to bym sie zastanawial ;]

Wbrew pozorom 5-6 latkow noPB z silnikami w okolicach 200KM jest tak malo, ze dosc latwo zapamietac jak cos sie powtarza ;)

No właśnie. Jeśli macie jakaś propozycję będąca konkurencją dla AR to piszcie. Min 180 ps, kombi, benzyna, min 2009 do 50k PLN. I żeby to jakoś wyglądało ;) Edytowane przez WoWo001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jeśli macie jakaś propozycję będąca konkurencją dla AR to piszcie. Min 180 ps, kombi, benzyna, min 2009 do 50k PLN. I żeby to jakoś wyglądało ;)

 

Megane 3 GT220 ale w przyrodzie tez praktycznie nie wystepuje :no:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia kiepskiej jakosci, wszedzie sucho auto mokre, beznadziejny silnik, super wyapsu brak a cena wysoka, wyglada na handlarza.

Miałeś kontakt z tą marką jakikolwiek? znasz te silniki - jeżdzięłś takim modelem z tym motorem czy tylko bijesz pianę?

Mokry- jak przed foto myty to jaki ma być?

po czym uważasz że cena wysoka?

no i od handlarza -  i co w związku z tym? Złodziej? oszust? oszukał Cię?

To nie HP jak coś piszesz pisz z sensem i uzasadniaj wypowiedź, a nie pisanie głupot !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem. Rzeczywiście śmierdzi handlarzem na odległość. Auto sprowadzone ze Szwajcarii. Naprawiany tylny lewy bok, podobno uderzenie nie było mocne. Ma zdjęcia uszkodzenia przed naprawą.

Co do problemów z Alfą to daruj sobie proszę.

Konkrety na temat zdjęć - chętnie posłucham. Napisałeś, że powypadkowy. Skąd wniosek?

Koleś który ma warsztat blacharski to jakimi autami może obracać? Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakis czas przegladam sobie ogloszenia i gdyby wpadlo cos ciekawego to bym sie zastanawial ;]

Wbrew pozorom 5-6 latkow noPB z silnikami w okolicach 200KM jest tak malo, ze dosc latwo zapamietac jak cos sie powtarza ;)

na mobile.de trochę tego jest ale ceny naprawdę odjechanie za najświeższe sztuki!

Może ceny zjadą za kilka miesięcy jak usadowi się na rynku Giulia

Powodzenia w poszukiwaniach :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarze za to uwielbiają naiwnych.

 

Oczywiście jak wszyscy - dlatego samochód przed zakupem się sprawdza czyż nie?

Nie.

no to po czym uważasz że obecnie sprzedawane alfy psują się już w salonach?

Edytowane przez Dareek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co z tego? jaki wniosek? że przystanek? skąd wiesz?

Nie, skąd. Ma tylko całe auta. Warsztat stoi pusty bo nie ma roboty. I pewnie dlatego blacharza chce zatrudnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego silnik beznadziejny? To jest najlepszy silnik do tego auta. Poza tym, albo same diesle, które pasują do Alfy jak świni siodło, albo przymulone wolnossące 1.8, albo kiepskie JTSy, albo palące jak smok 3.2 V6. To jest jedyny sensowny silnik w tym aucie.

Większość 159 na rynku będzie sprowadzona i sprzedawana przez handlarzy, bo w Polsce się tego raczej za dużo nie sprzedawało.

Jak każde używane auto - trzeba sprawdzić niezależnie kto sprzedaje

Kurcze- nie wiedziałem że to napiszę- muszę się z Tobą zgodzić :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to po czym uważasz że obecnie sprzedawane alfy psują się już w salonach?

Nie uważam że się psują ale że potrafią się psuć. Brat mojego kuzyna ma warsztat specjalizujący się w Alfach i Fiatach. Wie o tych autach wszystko. I mimo że sam jeździ Alfami to odradza. Więcej - Włosi mi odradzali a to już coś znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale ja pytam o konkretny samochód - masz wiedze, że to był przystanek? może spawany z dwóch? Czy tylko tak "se" gdybasz. ;]:piwko:

Można szukać dziewicy w burdelu ale każdy logicznie myślący człowiek raczej uzna to za stratę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam że się psują ale że potrafią się psuć. Brat mojego kuzyna ma warsztat specjalizujący się w Alfach i Fiatach. Wie o tych autach wszystko. I mimo że sam jeździ Alfami to odradza. Więcej - Włosi mi odradzali a to już coś znaczy.

aa to że potrafią- jak wszystkie samochody. Jedne więcej drugie mniej.

Ja opieram się na swoich doświadczeniach różnych marek i ..dlatego jeżdżę włoszczyzną.

Polecam Ci spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa to że potrafią- jak wszystkie samochody. Jedne więcej drugie mniej.

Ja opieram się na swoich doświadczeniach różnych marek i ..dlatego jeżdżę włoszczyzną.

Polecam Ci spróbować.

Chciałem. Ale jak Włosi odradzali...

Teraz jeżdżę SUVami więc włoszczyzna odpada.

Ja się nie czepiam Alfy, ale Alfa jest jak kobieta. Trzeba bardzo mądrze i ostrożnie wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem. Ale jak Włosi odradzali...

Teraz jeżdżę SUVami więc włoszczyzna odpada.

Ja się nie czepiam Alfy, ale Alfa jest jak kobieta. Trzeba bardzo mądrze i ostrożnie wybrać.

No to rzeczywiście problem- ja powoli też docieram do momentu że nie będe miał co wybrać z włoskiej technologii.

No ale z własnego podwórka

100 tkm bravo T -JET- poważna usterka skrzynia M32 z Opla - łożyska - ori zawias amory turbo dwumasy etc

w tej chwili GiuliettaTB -  samochód ma 10 miesięcy 44 tkm, a usterki-  Poluzowana gałka zmiany biegów.

wiec wybacz ale chciałby aby tak wszystkie marki miały.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tylko 1,75 tbi. 3.2 to nie Busso niestety, inaczej celowałbym właśnie w V6. Niemniej gdyby trafił sie z Ti, automatem i 4x4, zdecydowałbym się. Mnie interesuje tylko kombi i tylko z pakietem Ti i nie starszy niż 2009 i to jest problem. Okazuje się że auto jest rzadkie w takiej konfiguracji, nawet za granicą, gdzie tez szukam i dlatego sprawdzam każdy trop. Auto jest w Warszawie więc zerknąć nie zaszkodzi.

W tej alfie nigdy nie było busso. To 3,2 to silnik GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam że się psują ale że potrafią się psuć. Brat mojego kuzyna ma warsztat specjalizujący się w Alfach i Fiatach. Wie o tych autach wszystko. I mimo że sam jeździ Alfami to odradza. Więcej - Włosi mi odradzali a to już coś znaczy.

Sorry za offtop, ale brat twojego kuzyna też chyba jest twoim kuzynem :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś który ma warsztat blacharski to jakimi autami może obracać?

Wedlug Januszow biznesu na pewno bezwypadkowymi :hehe: Sprowadza trupy, naprawia i sprzedaje. Wystarczy zobaczyc co na lawetach targaja z DE i innych. Wystarczy porownac ceny z mobile de lub wyjechac ze zwojego zascianka za granice i zobaczyc po ile sa w komisach. 

 

Na podstawie postow i obserwacji co jezdzi po drogach odnosze wrazenie, ze my lubimy byc oszukiwani. Dodatkowo rzad nic nie robi ja bym dowalil takie ubezpieczenie za auta powyzej 10 lat, ze by im sie odechcialo kupowac.

 

Co do samego auta. Janusz ma warsztat blacharski, zdjecia srodka niewyrazne, te na zewnatrz to znow auto mokre. Nawet by mi sie nie chcialo zadzwonic a co dopiero jechac.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę że to igła, prosiłem tylko o ocenę ze zdjęć, które rzeczywiście są niewyraźne i cieżko coś na ich temat powiedzieć..

Sprawa jest prosta. Jeśli nie szukasz jakiegoś pazdziocha w stylu Passata albo Insigni, lub auta mało popularnego, jesteś skazany na handlarzy i auta które mogły lub miały przygody blacharskie. Przecież Alfa to gówno i żaden normalny Polak tego nie kupi, bo to przecież zwykły Fiat, bez rodowodu, historii i stylu.

Prawdziwy Polak sika za Paskiem w tedeiku, najlepiej b5, zielona butla w kombi, bo na takie lecą laski na wsi.

A wracając do tematu. Co wy z tym mokrym autem?! Co z tego ze mokre? Tak czy inaczej chce pojechać i obejrzeć. Pogadam z Januszem i zobaczymy co powie, jak wyglądają zdjęcia auta przed naprawą. Gość nie ma nic przeciwko wizycie w ASO, więc tez sprawdzę.

Pytanie: czy ASO lub warsztat niezależny jest w stanie sprawdzić elektronicznie przebieg auta? Jest on zapisywany gdzieś niezależnie w 159?

Edytowane przez WoWo001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 Dodatkowo rzad nic nie robi ja bym dowalil takie ubezpieczenie za auta powyzej 10 lat, ze by im sie odechcialo kupowac.

 

 

PIS czeka na takich bohaterów jak Ty :oki:

Byłby to pewnie pierwszy taki przypadek na świecie-ale oczywiście możesz próbować :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem. Rzeczywiście śmierdzi handlarzem na odległość. Auto sprowadzone ze Szwajcarii. Naprawiany tylny lewy bok, podobno uderzenie nie było mocne. Ma zdjęcia uszkodzenia przed naprawą.

Co do problemów z Alfą to daruj sobie proszę.

Konkrety na temat zdjęć - chętnie posłucham. Napisałeś, że powypadkowy. Skąd wniosek?

Ja się zastanawiam kto kupuje lub sprzedaje auta mocno walone? Bo przecież takie są naprawiane i sprzedawane...

Każdy tylko ma letko puknięte, ino draśnięte...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zna, jeździł, oglądał.

 

Jakieś uwagi po obejrzeniu zdjęć?

 

http://olx.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-8-bti-2010r-CID5-IDg9JXd.html#67e4ff0d60

 

Będę wdzięczny :skromny:

 

Opowiem Ci o takim jednym gościu. Nie znasz go chyba, ale sam go oceń w miarę obiektywnie.

 

Był taki gość, który jeździł sprawnym i całkiem ładnym hothatchem.

Postanowił jednak kupić sobie kombi od handlarza. Kombi po stłuczce, a handlarz ma akurat warsztat blacharski to na pewno naprawił po taniości.

Obrót "przystankami" ma duży, szuka kolejnych lakierników, bo z robotą niewyrabia.

 

Wybrał sobie takie kombi które w statystykach niezawodności jest na ostatnim miejscu.

Pytał się na forum, ludzie odradzali, mówili że to szrot, ale się uparł i kupił.

 

Kombi sypało się później na potęgę, ale głupio się było przyznać przed ludźmi, to mówił że "tyllko eksploatacja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zdjęcia. Auto ma uszkodzone cały prawy bok. Wystrzeliły poduszki boczne i kurtynowe. Drzwi dostały najbardziej i zostały wymienione. Reszta naprawiana, czyli błotniki i próg. Auto podobno proste ale wygląda na obcierkę a nie uderzenie bokiem. Tak czy inaczej sprawdzić trzeba, może w serwisie dowiem się więcej. Poniżej zdjęcia:

post-152126-0-50433400-1468399686_thumb.jpg

post-152126-0-69646300-1468399696_thumb.jpg

post-152126-0-21383500-1468399705_thumb.jpg

post-152126-0-95516300-1468399711_thumb.jpg

post-152126-0-23572700-1468399719_thumb.jpg

Edytowane przez WoWo001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.