Skocz do zawartości

Berlingo 1.4 75KM 05r rzucił palenie na zimnym silniku


Luke16

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. Berlingo odpala na zimnym silniku za 5-7 razem. Świeci się też check. Spalanie lpg sięga 14-15l/100km. Na ciepłym zapala od strzała. Najgorsze że żaden komp który posiadają mechanicy w okolicy się z nim nie łączy:/ może ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety nic to nie dało. Na diagnostykę nigdzie nie jeździłem bo wszyscy okoliczni fachmani na urlopach. Dodam że im chlodniejsza noc tym gorzej mu zapalić z rana. Dzisiaj francul mi też zgasł na skrzyżowaniu ale za chwilę odpalił i jeżdżę do tej pory czyli zrobiłem pod 200km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być też rozjechane mapy adaptacji silnika. Jeśli po resecie adaptacji problem by ustąpił to trzeba poprawnie wyregulować sterownik LPG, potem znowu reset adaptacji i pojeździć trochę na benzynie.

Dla jednych to trochę to 100km a dla innych 500.

Na pewno im więcej i różnych warunkach drogowych, tym pełniejsze będą mapy.

Edytowane przez ochkarol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się dorwać Lexie... Wypadanie zapłonów + uszkodzenie pierwszej sondy lambda... Na początku była litania błędów... Ale po usunięciu i kawałku trasy zostały tylko te dwa...  check na jakieś 50km zgasł ale jak teraz wracałem do chaty zaświecił się z powrotem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj udało mi się dorwać Lexie... Wypadanie zapłonów + uszkodzenie pierwszej sondy lambda... Na początku była litania błędów... Ale po usunięciu i kawałku trasy zostały tylko te dwa... check na jakieś 50km zgasł ale jak teraz wracałem do chaty zaświecił się z powrotem.

Tylko nie kupuj sondy marki Topran - wytrzymala u mnie 2 miesiace.

Potem kupilem oryginal na allegro ( uzytkownik TenderWM ma spori czesci w dobeych cenach ).

Edytowane przez dymny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie. Berlingo odpala na zimnym silniku za 5-7 razem. Świeci się też check. Spalanie lpg sięga 14-15l/100km. Na ciepłym zapala od strzała. Najgorsze że żaden komp który posiadają mechanicy w okolicy się z nim nie łączy:/ może ktoś coś?

Po przyjeździe do miejsca "noclegu" pojazdu zakręć zawór w butli i odpal aż się przełączy na benzynę z braku gazu. Jeśli po tym zabiegu rano odpali od strzała to znaczy że wtryski gazowe są nieszczelne i ci zalewa kolektor ssący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dzisiaj temperatura spadła poniżej 10 stopni. Berlingo zapalilo za 15nastym razem już miałem do domu iść mocno zdenerwowany ale w końcu odpalilo. Po naciśnięciu gazu zgasło, musiało popracować chwilę na wolnych bo gaslo. Jutro muszę go podpiąć pod Lexie bo ciekawe kiedy powie dzisiaj nie jedziesz do pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem cewkę 185zł mnie to kosztowało  :ogien: , przeczyściłem wtyczki, pokasowałem błędy jak na razie żadnego nie wyrzucił... Zobaczymy jutro rano... aż się boję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja podchodze do swej cytrynki troche z innej strony . Wszelkie naprawy sa dla mnie smiesznie tanie jak porównuje do drugiego pracowozu jaki jest Ducato. A za cewke dałeś naprawde niedrogo , co to za produkt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze sam nie wiem co to za produkt. Kupiony w sklepie z częściami do francuzów mianowicie od tych chłopaków http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=24499602

jutro jade po taśmę poduszki z pająkiem używka 265zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Berlingo dzisiaj nie odpaliło z rana za pierwszym tylko za 4 tym razem... Wrrr

Dodatkowo zabrałem się za wymianę przełącznika zespolonego... niestety z używek temat rzeka 3 raz zaraz jadę wymienić a auto wygląda jak pobojowisko... Koszt nowego to jedyne 650zł - chyba kogoś pogięło... 

8c42a85b3f55754egen.jpg

Edytowane przez Luke16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i niestety nigdzie nie mają już przełącznika zespolonego firmy DAV wszystkie DELPHI który mimo że pasuje to wszystko świruje w aucie od klaksonu po światła...  :evil: montuje na razie swój plus kierownice i lecę do roboty ... Jego dni są już u mnie policzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i niestety nigdzie nie mają już przełącznika zespolonego firmy DAV wszystkie DELPHI który mimo że pasuje to wszystko świruje w aucie od klaksonu po światła...  :evil: montuje na razie swój plus kierownice i lecę do roboty ... Jego dni są już u mnie policzone...

 

A tego przelacznika nie da sie naprawic?

Jak poszukasz na necie to znajdziesz pewnie jakis manual.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to Berlingo spale... kuzwa coś w silniku zaczęło pukać... wczoraj wlalem pełny bak paliwa i dodałem stp czarne do czyszczenia wtryskiwaczy. Teraz chodzi jakby chciał a nie mógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to Berlingo spale... kuzwa coś w silniku zaczęło pukać... wczoraj wlalem pełny bak paliwa i dodałem stp czarne do czyszczenia wtryskiwaczy. Teraz chodzi jakby chciał a nie mógł

 

:)

za bardzo go "wyczyściło" i się coś oberwało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to Berlingo spale... kuzwa coś w silniku zaczęło pukać... wczoraj wlalem pełny bak paliwa i dodałem stp czarne do czyszczenia wtryskiwaczy. Teraz chodzi jakby chciał a nie mógł

Ty już tam szpona nie wsadzaj sam do tego auta  ;l  jak chodzi to nie ruszaj :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to Berlingo spale... kuzwa coś w silniku zaczęło pukać... wczoraj wlalem pełny bak paliwa i dodałem stp czarne do czyszczenia wtryskiwaczy. Teraz chodzi jakby chciał a nie mógł

Też miałem podobnie, jak za pierwszym razem dolałem niezgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Czyli dolałem do zbiornika i zatankowałem do pełna. Rano nie wiedziałem co się dzieje :-D

Potem się uspokoiło a następnym razem już czytałem instrukcję. ;-)

Może u Ciebie było podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

64f80a85790099adgen.jpg

 

Błędy są takie jak wyżej... Oprócz sygnału czujnika paliwa wszystkie się kasują... Ale podobny błąd miałem w megane i było to przez LPG. Dzisiaj auto zaczęło dziwnie falować na obrotach zarówno na pB jak i LPG obroty skaczą sobie od ok. 600 do 1000... Wymieniłem też czujnik położenia wału niestety nic to nie dało. Auto jak odpala próbuje wkręcić się na obroty niestety wskoczy tak na 1500 i gaśnie. Naciśnięcie gazu nic nie daje. Jak już za entym razem odpali można go cały dzień puki jest ciepły odpalać i nic się nie dziej lecz obroty falują czego wcześniej nie było

Edytowane przez Luke16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 
Błędy są takie jak wyżej... Oprócz sygnału czujnika paliwa wszystkie się kasują... Ale podobny błąd miałem w megane i było to przez LPG. Dzisiaj auto zaczęło dziwnie falować na obrotach zarówno na pB jak i LPG obroty skaczą sobie od ok. 600 do 1000... Wymieniłem też czujnik położenia wału niestety nic to nie dało. Auto jak odpala próbuje wkręcić się na obroty niestety wskoczy tak na 1500 i gaśnie. Naciśnięcie gazu nic nie daje. Jak już za entym razem odpali można go cały dzień puki jest ciepły odpalać i nic się nie dziej lecz obroty falują czego wcześniej nie było

 

 

Nie lepiej zaprowadzic to auto do kogos kto sie zna, zamiast wymieniac na chybil trafil kolejne graty?  :nie_wiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.