Skocz do zawartości

Mały SUV - do 120 kPLN


bnow

Rekomendowane odpowiedzi

Ojciec chce SUVa (głównie ze względu na pozycję za kierownicą) w kwocie jak powyżej, lub małego Vana.

Obecnie powozi Touranem 1.4 140 km i na razie chce odpocząć od produktów VWAG.

 

Kryteria:

- nowe lub demo

- cena max 120 kPLN

- niezbyt duży (aczkolwiek auta typu HR-V odpadają) - ok 4.4 - 4.6 m (z preferencją na 4.4)

- w miarę żwawa benzyna (przebiegi ok 12-15 kkm rocznie)

- miło by było mieć automat (ale bez też da radę)

- pozycja za kierownicą jak najmniej sportowa (kręgosłup)

- 2WD wystarczy

- nie VWAG

- nie francuski

 

Nasze typy:

1. Honda CR-V, w wersji Elegance Plus z 2.0 155 KM.

Kto ma, jeździł, coś słyszał. Mam obawy przed tym jak to auto się porusza - silnik ma mały moment obrotowy. Niemniej jednak auto najbardziej się podoba.

 

2. Nissan Quashqai z 1.6 T 163 KM

 

3. Mazda CX-5 z benzyną 165 KM.

 

4. Ford Kuga - 1.5 Ecoboost

 

5. Na polu jest też Toyota Verso - chociaż niezbyt mi się podoba.

 

Jakieś inne typy (Kia, Hyundai)?

Z góry dzięki za opinie. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bnow napisał:

...

Nasze typy:

1. Honda CR-V, w wersji Elegance Plus z 2.0 155 KM.

Kto ma, jeździł, coś słyszał. Mam obawy przed tym jak to auto się porusza - silnik ma mały moment obrotowy...

Żeby jeździć dynamicznie trzeba nie bać się kręcić do odcinki. Jest głośno, więcej pali ale wtedy jedzie.

Tak normalnie do 4krpm jest tryb: "emeryt".

Poza tym silnik nie do zarżnięcia. Nawet jeśli bez przerwy kręci się do odcinki.

Samo auto raczej też całkowicie bezproblemowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowa cx5. Rewelacja. Miesci sie w tej cenie bez skory ale w zasadzie z kompletnym wyposazeniem. Bardzo poprawiona jednostka napedowa w porownaniu z poprzednikiem - 2.0 165 MT. Roznica w porownaniu z poprzednikiem jest taka jakbym sie przesiadl z 16v na 8v. Ma duzo mocniejszy dol i po zmianie biegow przy spokojnej jezdzie trafia na duzo wyzszy moment a poprzednik trafial na diure w momencie chyba ze kre ilo sie do ponad 4krpm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujekcybul napisał:

Z tych wszystkich najlepszy bedzie kysz kysz. CRV to bedzie niezly dramat :facepalm: jesli chodzi o dynamike. Wersja po FL jest bardzo ladna. Na drugim miesjcu mazda.

z21465019Q,Nissan-Qashqai-2017.jpg

Teraz wychodzi nowe crv wiec moze warto poczekac moze cos zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wujekcybul napisał:

Z tych wszystkich najlepszy bedzie kysz kysz. CRV to bedzie niezly dramat :facepalm: jesli chodzi o dynamike. Wersja po FL jest bardzo ladna. Na drugim miesjcu mazda.

 

 

Kysz kyszem chwilę jeździłem, tyle, że w dieslu. Pozycja za kółkiem była całkiem spoko, wykończenie chyba gorsze niż Honda.

No i cenowo to lepiej wypada całkiem ok. A wiesz może jak z awaryjnością kysza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lisik napisał:

Mam nowa cx5. Rewelacja. Miesci sie w tej cenie bez skory ale w zasadzie z kompletnym wyposazeniem. Bardzo poprawiona jednostka napedowa w porownaniu z poprzednikiem - 2.0 165 MT. Roznica w porownaniu z poprzednikiem jest taka jakbym sie przesiadl z 16v na 8v. Ma duzo mocniejszy dol i po zmianie biegow przy spokojnej jezdzie trafia na duzo wyzszy moment a poprzednik trafial na diure w momencie chyba ze kre ilo sie do ponad 4krpm

 

Czyli silnik daje radę? A jak zawieszenie i pozycja za kierownicą? Ojciec lubi siedzieć jak na zydlu i chciałby auto w miarę komfortowe - ten typ auta w całości jest podyktowany problemami z kręgusłupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, lisik napisał:

Teraz wychodzi nowe crv wiec moze warto poczekac moze cos zmienia.

 

Wiem, tylko auto jeździ na DG, więc nie chcemy czekać 6-8 miesięcy, bo nie ma kosztów.

No i CRV ma tę wadę, że jest chyba ciut za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bnow napisał:

 

...A jak zawieszenie i pozycja za kierownicą?...

Gorzej pod każdym względem niż w CR-V. Aczkolwiek to są odczucia subiektywne. Przejedź się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bnow napisał:

 

Kysz kyszem chwilę jeździłem, tyle, że w dieslu. Pozycja za kółkiem była całkiem spoko, wykończenie chyba gorsze niż Honda.

No i cenowo to lepiej wypada całkiem ok. A wiesz może jak z awaryjnością kysza? 

Ale nowym? Teraz byl FL. Najlpiej sprzedajacy sie SUV w EU wiec sprzedali tego na peczki cos to oznacza :phi: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Joki napisał:

Gorzej pod każdym względem niż w CR-V. Aczkolwiek to są odczucia subiektywne. Przejedź się.

 

No tak, bez tego ani rusz :-)

Ojciec RAV4 odrzucił, bo twierdził, że za twarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bnow napisał:

 

Czyli silnik daje radę? A jak zawieszenie i pozycja za kierownicą? Ojciec lubi siedzieć jak na zydlu i chciałby auto w miarę komfortowe - ten typ auta w całości jest podyktowany problemami z kręgusłupem.

 

Jesli ojciec jezdzil do tej pory 1,4T to przesiadka na niedoladowana benzyne bedzie niestety bolesna ;]

Ja mimo wszystko zachecilbym go do obejrzenia Tiguana 1,4TSI 150KM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujekcybul napisał:

Wkleilem zdjecie :phi: Od kwietnia w salonach.

 

Jakoś specjalnie tamtego wtedy nie oglądałem. Wsiadłem, "karnąłem się" i zostawiłem :-)

Ale to mogło być najpóźniej w marcu, kwietniu, więc pewnie jeszcze przed FL.

No nic. Podjadę dzisiaj zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Jesli ojciec jezdzil do tej pory 1,4T to przesiadka na niedoladowana benzyne bedzie niestety bolesna ;]

Ja mimo wszystko zachecilbym go do obejrzenia Tiguana 1,4TSI 150KM.

 

 

Jakoś się chłop znudził VWejami (wcześniej był Golf 1.4T w wersji 160 KM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lisik napisał:

Mam nowa cx5. Rewelacja. Miesci sie w tej cenie bez skory ale w zasadzie z kompletnym wyposazeniem. Bardzo poprawiona jednostka napedowa w porownaniu z poprzednikiem - 2.0 165 MT. 

Ale z automatem to już wychodzi 135 tys. zł.

Podobnie będzie u Hondy i Toyoty.

A to nadal wolnossące silniki. No ale napęd na 4 koła.

Ciut taniej wychodzi Sportage ze skrzynią dwusprzęgłową z turbobenzyną. A jeszcze taniej z dieslem.

Tiguan ma też porównywalnie dobrą cenę 1.4T DSG, ale napęd na przód.

Nie wiem jak z rabatami w Fordzie, bo cennikowo drogi wychodzi Kuga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych jako opcja przez Was rozważana, najlepsza moim zdaniem jest Mazda Cx-5. Zmieścisz się w budżcie nawet z fajną wersją Sky Energy, która ma już dobre wyposażenie. W tej cenie z manualem - do automatu parę tysięcy trzeba dorzucić. Dla niektórych minusem mazdy może być bardzo ciemne wnętrze (czarny kokpit, czarna tapicerka). Niestety to może być trudna przesiadka, bo jeżeli Twój ojciec jeździł przez kilka lat autem z turbo, będzie mu się wydawałao, że  wolnossąca Mazda nie jedzie. 

 

Sensowny jest Ford Kuga... o ile design przodu i wnętrza nie odstraszy. W tej cenie będzie już dobre wyposażona wersja. Jakbyście trochę ponegocjowali u dealera to może i automat by się zmieścił w tej cenie. To bardzo poprawny samochód, ale mam wrażenie, że u nas niedoceniany - rzadko się to widuje. Może to kwestia stylistyki, bo jej uroda jest dyskusyjna.

 

Z nie VW i nie francuskich (ja bym Nissana też wyklucył, bo to Renault z inną budą), bardzo sensowne jest RAV4 hybrid... no ale to trzebaby trochę do tego budżetu dołożyć. 

Co by jednak nie gadać.... Tiguan to moim zdaniem najciekawszy SUV w tych gabarytach i w tym budżecie, no ale rozumiem że komuś może się znudzić długa jazda samochodem utrzymanym w tej samej estetyce. Ja tak mam z Fordem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał:

Czemu?

Przymierzam się do Tiguana DSG ...

 

Bo w 2009 kupiliśmy Golfa 5 1.4 TSI 160 km. Po dwóch latach sprzedaliśmy i ze względu na krzyż wzięliśmy Tourana z 140 km. Ze względu na pracę u importera miałem duże zniżki.

A Touran, choć przebieg ma dopiero 80 kkm - miewa różna chimery. A to na postoju coś się zblokowało i zaczęła kierownica sama szarpać w lewo, to w prawo. Coś tam jeszcze. Teraz chyba dwumasa się odzywa (jeśli tam jest takowa :-). Z nowych aut, to mieliśmy kiedyś Astrę F, to przez 120 kkm nie wydarzyło się tam NIC ;-)

 

Tiguan jest fajną opcją, nie powiem. Jak go namówię na wizytę, to może zmieni zdanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał:

Wg mnie teraz fajne są trzy Suvy:
Pug 3008
Tiguan
Mazda Cx-5

W tej kolejnosci.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Pug ma super odjechane wnętrze. Na targach jakiegoś oglądałem i byłem pod wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bnow napisał:

 

Pug ma super odjechane wnętrze. Na targach jakiegoś oglądałem i byłem pod wrażeniem.

ja oglądałem w salonie i się przejechałem. Urzekł mnie :ok: Chętnie bym kupił dla żony, ale niestety nie mój budżet i żona stwierdziła, że ciut przyduży dla niej. Dlatego wybrałem mniejszego brata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bnow napisał:

A Touran, choć przebieg ma dopiero 80 kkm - miewa różna chimery. A to na postoju coś się zblokowało i zaczęła kierownica sama szarpać w lewo, to w prawo. Coś tam jeszcze. Teraz chyba dwumasa się odzywa (jeśli tam jest takowa :-). Z nowych aut, to mieliśmy kiedyś Astrę F, to przez 120 kkm nie wydarzyło się tam NIC ;-)

 

Tiguan jest fajną opcją, nie powiem. Jak go namówię na wizytę, to może zmieni zdanie :-)

Nowy Tiguan jest fajny, ale z niezawodnością widzę może być róznie :no:

Ja mam teraz Chevroleta Cruze z przebiegiem 110 tys. km i od 5 lat leję benzynę i jeżdżę. Trudno byłby mi się przyzwyczaić do humorów nowego auta.

Może jednak skieruję kroki w kierunku Koreańczyków i silnika 1.6T z automatem ... bo jakoś wolnossące 2.0 w Japończykach mnie nie przekonują ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dareek napisał:

pokryty normalnym lakierem nie jak w Nissanach Mazdach plakatówkami.

A to prawda - Honda, Mazda, Nissan nadają się tylko do tego, żeby je od razu po zakupie zaprowadzić do zakładu nakładającego na lakier powłokę ceramiczną. Rysują się od ptrzenia a odpryski chyba same się mnożą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, rwIcIk napisał:

Nowy Tiguan jest fajny, ale z niezawodnością widzę może być róznie :no:

Ja mam teraz Chevroleta Cruze z przebiegiem 110 tys. km i od 5 lat leję benzynę i jeżdżę. Trudno byłby mi się przyzwyczaić do humorów nowego auta.

Może jednak skieruję kroki w kierunku Koreańczyków i silnika 1.6T z automatem ... bo jakoś wolnossące 2.0 w Japończykach mnie nie przekonują ...

 

Ja miałem jeden problem w Hultaju, nie wiem z czego jest tapicerka, ale plecy mokre nawet jak mocno nie grzało. Jakość w kabinie ustępuje temu z Mazdy czy Tiguana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie japońskie marki mają problem z lakierem- nie dość, że delikatny to jeszcze w granicach ,..60-70 mikronów.  To nie nadaje się do jakiegokolwiek polerowania a rysuje sie od samego patrzenia.

To tego brak sensownych turbobenzyn.

Wadą Tucsona jest mega plastikowe wnętrze - nawet plastikiem wyłożyli ..boczki bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rwIcIk napisał:

Nowy Tiguan jest fajny, ale z niezawodnością widzę może być róznie :no:

Ja mam teraz Chevroleta Cruze z przebiegiem 110 tys. km i od 5 lat leję benzynę i jeżdżę. Trudno byłby mi się przyzwyczaić do humorów nowego auta.

Może jednak skieruję kroki w kierunku Koreańczyków i silnika 1.6T z automatem ... bo jakoś wolnossące 2.0 w Japończykach mnie nie przekonują ...

 

A jezdziles w koncu ta cx5 nowa?

Ja jestem zaskoczony tym jaka jest przepasc miedzy starym modelem ktory nie mial w ogole dolu a nowym ktory przy zmianie biegow odchyla mi glowe do tylu bo nie spodziewam sie ze tak szarpnie do przodu po jazdach poprzednim z niby tym samym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Dareek napisał:

ogólnie japońskie marki mają problem z lakierem- nie dość, że delikatny to jeszcze w granicach ,..60-70 mikronów.  To nie nadaje się do jakiegokolwiek polerowania a rysuje sie od samego patrzenia.

To tego brak sensownych turbobenzyn.

Wadą Tucsona jest mega plastikowe wnętrze - nawet plastikiem wyłożyli ..boczki bagażnika.

Już chyba lepiej wypada Sportage.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec chce SUVa (głównie ze względu na pozycję za kierownicą) w kwocie jak powyżej, lub małego Vana.
Obecnie powozi Touranem 1.4 140 km i na razie chce odpocząć od produktów VWAG.
 
Kryteria:
- nowe lub demo
- cena max 120 kPLN
- niezbyt duży (aczkolwiek auta typu HR-V odpadają) - ok 4.4 - 4.6 m (z preferencją na 4.4)
- w miarę żwawa benzyna (przebiegi ok 12-15 kkm rocznie)
- miło by było mieć automat (ale bez też da radę)
- pozycja za kierownicą jak najmniej sportowa (kręgosłup)
- 2WD wystarczy
- nie VWAG
- nie francuski
 
Nasze typy:
1. Honda CR-V, w wersji Elegance Plus z 2.0 155 KM.
Kto ma, jeździł, coś słyszał. Mam obawy przed tym jak to auto się porusza - silnik ma mały moment obrotowy. Niemniej jednak auto najbardziej się podoba.
 
2. Nissan Quashqai z 1.6 T 163 KM
 
3. Mazda CX-5 z benzyną 165 KM.
 
4. Ford Kuga - 1.5 Ecoboost
 
5. Na polu jest też Toyota Verso - chociaż niezbyt mi się podoba.
 
Jakieś inne typy (Kia, Hyundai)?
Z góry dzięki za opinie. 
 
 
 
 
 
Wspomniana już Suzuki Vitara ma 3 silniki 1.6 dychawiczny, ale daje radę. 1.4 T idze jak burza - pewnie w sx4 xcrosie ten sam. Ten najmniejszy raczej sobie daruj. Aha Suzuki ma automat w każdej wersji i za 100 kpln dostajesz jedna z wyższych wersji.

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lisik napisał:

A jezdziles w koncu ta cx5 nowa?

Ja jestem zaskoczony tym jaka jest przepasc miedzy starym modelem ktory nie mial w ogole dolu a nowym ktory przy zmianie biegow odchyla mi glowe do tylu bo nie spodziewam sie ze tak szarpnie do przodu po jazdach poprzednim z niby tym samym silnikiem.

Nie mam czasu taczki załadować ;)

Ale widzę na papierze, że w CX-5 przyspieszenia są przyzwoite. Z AT 9,5 s do setki :ok:

Z tym, że w tym przypadku obniżyli prędkość max do 187 km/h. Nie będzie przez to głośny przy prędkościach autostradowych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bnow napisał:

Ojciec chce SUVa (głównie ze względu na pozycję za kierownicą) w kwocie jak powyżej, lub małego Vana.

Obecnie powozi Touranem 1.4 140 km i na razie chce odpocząć od produktów VWAG.

 

Kryteria:

- nowe lub demo

- cena max 120 kPLN

- niezbyt duży (aczkolwiek auta typu HR-V odpadają) - ok 4.4 - 4.6 m (z preferencją na 4.4)

- w miarę żwawa benzyna (przebiegi ok 12-15 kkm rocznie)

- miło by było mieć automat (ale bez też da radę)

- pozycja za kierownicą jak najmniej sportowa (kręgosłup)

- 2WD wystarczy

- nie VWAG

- nie francuski

 

Nasze typy:

1. Honda CR-V, w wersji Elegance Plus z 2.0 155 KM.

Kto ma, jeździł, coś słyszał. Mam obawy przed tym jak to auto się porusza - silnik ma mały moment obrotowy. Niemniej jednak auto najbardziej się podoba.

 

2. Nissan Quashqai z 1.6 T 163 KM

 

3. Mazda CX-5 z benzyną 165 KM.

 

4. Ford Kuga - 1.5 Ecoboost

 

5. Na polu jest też Toyota Verso - chociaż niezbyt mi się podoba.

 

Jakieś inne typy (Kia, Hyundai)?

Z góry dzięki za opinie. 

 

 

 

 

 

Nie żałuj kasy, dorzuć 10tys i masz lexusa NX

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-nx-200t-2-0-245-km-automat-wersja-elite-ID6yl2jt.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bielaPL napisał:

 

Hmm NX, w tych pieniądzach. No co do Lexa, to mam doświadczenie z GSem. I to było chyba najlepsze auto jakie miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kysz kysza przez rok, zrobiłem nim 20 kkkm (więcej w zasadzie nie mogłem). Auto bardzo fajne, świetne zawieszenie, przynajmniej wg mojej oceny. Za kierownicą wygodnie i nawet najbiedniejsza wersja, którą posiadałem nie odpychała jakością wykończenia ani wyglądem. Ja co prawda miałem ten najsłabszy silnik 1,2 115 kkm i o ile do miasta jeszcze się nadaje, o tyle w trasę wypada słabo. Jakbym miał stówkę do wydania to na pewno kupiłbym QQ, ale właśnie z lepszym silnikiem i lepszym wyposażeniem. Na wielki minus lakier, miałem taki ciemno brązowy wpadający w czerń. Lakier w zasadzie rysował się od leżenia na aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, spad napisał:

Miałem kysz kysza przez rok, zrobiłem nim 20 kkkm (więcej w zasadzie nie mogłem). Auto bardzo fajne, świetne zawieszenie, przynajmniej wg mojej oceny. Za kierownicą wygodnie i nawet najbiedniejsza wersja, którą posiadałem nie odpychała jakością wykończenia ani wyglądem. Ja co prawda miałem ten najsłabszy silnik 1,2 115 kkm i o ile do miasta jeszcze się nadaje, o tyle w trasę wypada słabo. Jakbym miał stówkę do wydania to na pewno kupiłbym QQ, ale właśnie z lepszym silnikiem i lepszym wyposażeniem. Na wielki minus lakier, miałem taki ciemno brązowy wpadający w czerń. Lakier w zasadzie rysował się od leżenia na aucie.

 

Oglądałem wczoraj QQ po lifcie. W środku całkiem sensownie się prezentował. Trochę lipa z tym lakierem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bnow napisał:

 

Oglądałem wczoraj QQ po lifcie. W środku całkiem sensownie się prezentował. Trochę lipa z tym lakierem..

Po wyjeździe z salonu kładziesz powłokę ceramiczną, która jest twarda i już Ci się tak łatwo ni rysuje.

Pamiętaj  jednak, że technicznie to jest Renault... a francuzy wykluczałeś.

 

Co do koreańców o których tu niektórzy piszą - jak wsiądziesz z Tourana do Tucsona lub Sportage, to poczujesz się jak w wehikule czasu - materiały z których wykonano wnętrze dużo gorsze niż w samochodach europejskich. Może to kwestia wersji wyposażenia jakie wystawiają u dealerów a może tak jest zawsze. Ja miałem takie spostrzeżenie. Oczywiście nie każdemu musi to przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.