Skocz do zawartości

Działka + budowa domu


szyman

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, 4thelement napisał:

czekaj czekaj

masz doświadczoną ekipę, super kierownika i jeszcze lepszego architekta

a ty sobie głowy nie zawracasz

 

 

to twoje słowa

 

więc?

Nie samą  budową  się żyje 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, szyman napisał:

nie wiem o co kaman ale w 99% zdjęć chałupek tego projektu budowanych jest jak u mnie ja żadnych słupów betonowych nie widzę 

https://www.google.pl/search?q=dom+w+koniczynce+2+ver+2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjm36HZ3avcAhWKKVAKHSGMDN8Q_AUICigB&biw=1242&bih=602

 

Słabo patrzysz

 

resize$708-708-1

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, szyman napisał:

nie mój projekt. Jutro umawiam się z architektem i zobaczę co powie jeśli dali tyłka to będą mieli co robić najgorsze że cały mój plan działanie pójdzie w łeb 

Nazwa chyba ta sama, co podlinkowałes...

Gadaj, lepiej teraz niż później. Niech od razu zaproponuje jak to poprawić. IMHO trzeba trochę odkuć i powkładać zbrojenie.

 

13 godzin temu, 4thelement napisał:

nie za nisko kolankowe?

 

co kieruje architektem projektując tak niskie ściany kolankowe?

dla mnie standardem powinno być 130cm

wtedy można cokolwiek pokombinować przy ścianie a tak....przestrzeń niepraktyczna 

Nie kazdy dom jest taki sam .. u mnie ścianki kolankowe mają ok 25cm ;) a jakoś projekt się dobrze sprzedaje i jest mnóstwo realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MarcG napisał:

Tu masz inny

Kopnij kierownika budowy niech się zainteresuje budową.

No i jeszcze flaszkę dla mnie wykrywanie bubli ;]

Niestety ale panowie [...]  :facepalm:. Dziś byliśmy na budowie było grubo.(do tej pory mam kaca moralnego) ekipa przez swoje nie wiadomo co ma kilka dni w plecy skuwają i montują elementy brakujących. Tym jednym wybrykiem nadszarpnęli zaufanie moje i kierownika że kontrol będzie codziennie. W dzienniku wylądował wpis o zaistniałym zdarzeniu.

MarcG masz u mnie darmowy przegląd jak tylko wybuduję miejsce :oki:

 

Edytowane przez Orochimaru
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, szyman napisał:

Niestety ale panowie [...]  :facepalm:

 Jeżeli oni popełnili taki szkolny błąd, bo mało który dom z poddaszem użytkowym nie ma dzis wieńca i słupów to niech kierownik lepiej sprawdzi wszystko co już zrobili.

Wogóle dziwna ekipa, że nie wiedzieli o zbrojenie słupów bo jeszcze nie myśląc o budowie a widząc inne budowy wiedziałem że to musi być. A tu budowlaniec... No chyba, że ekipa składa się z ludzi co do niedawna pracowali jeszcze jako piekarze. Bo i o takich ekipach słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, szyman napisał:

Niestety ale panowie [...]  :facepalm:. Dziś byliśmy na budowie było grubo.(do tej pory mam kaca moralnego) ekipa przez swoje nie wiadomo co ma kilka dni w plecy skuwają i montują elementy brakujących. Tym jednym wybrykiem nadszarpnęli zaufanie moje i kierownika że kontrol będzie codziennie. W dzienniku wylądował wpis o zaistniałym zdarzeniu.

MarcG masz u mnie darmowy przegląd jak tylko wybuduję miejsce :oki:

 

jaką masz pewność że cała reszta zrobiona jest zgodnie z projektem?

druga sprawa, kierownik budowy ma obowiązek odebrać zbrojenia ...jeśli olał temat to bez mrugnięcia okiem zglosiłbym go do nadzoru w celu odebrania uprawnień 

 

chyba sobie nie zdaje sprawy że takie zaniedbania są niedopuszczalne 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 4thelement napisał:

kierownik budowy ma obowiązek odebrać zbrojenia ...jeśli olał temat to bez mrugnięcia okiem zglosiłbym go do nadzoru w celu odebrania uprawnień 

No właśnie, ekipa ekipą, ale jak kierownik budowy to odebrał.

8 godzin temu, 4thelement napisał:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 4thelement napisał:

jaką masz pewność że cała reszta zrobiona jest zgodnie z projektem?

druga sprawa, kierownik budowy ma obowiązek odebrać zbrojenia ...jeśli olał temat to bez mrugnięcia okiem zglosiłbym go do nadzoru w celu odebrania uprawnień 

 

chyba sobie nie zdaje sprawy że takie zaniedbania są niedopuszczalne 

najlepsze jest to że kierownik był o 18.00 w piątek i było wszystko prócz brakujących elementów które własnie robili dodatkowo mówił by nie zapomnieli o nich. Lanie stropu było o 7.00 w sobotę. Pytałem majstra co poszło nie tak to nie był w stanie odp. na pyt. 🙁 Kierownik też dostał po głowie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2017 o 10:30, szyman napisał:

kilka razy wychodzi że codziennie. Budując na wsi domek weekendowy byłem na budowie raz jeden. Chałupa stoi 6 rok ma się dobrze ,niedoróbek nie stwierdziłem. Myślę że jak 2-3 razy w tyg. przyjadę na kontrole będzie :ok:A jak ekipa będzie chciała odwalić fuszerkę to i tak to zrobi.

 

No i spełniły się Twoje słowa ;] 2-3 razy w tygodniu to za mało :skromny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2018 o 20:33, szyman napisał:

Niestety ale panowie [...]  :facepalm:. Dziś byliśmy na budowie było grubo.(do tej pory mam kaca moralnego) ekipa przez swoje nie wiadomo co ma kilka dni w plecy skuwają i montują elementy brakujących. Tym jednym wybrykiem nadszarpnęli zaufanie moje i kierownika że kontrol będzie codziennie. W dzienniku wylądował wpis o zaistniałym zdarzeniu.

MarcG masz u mnie darmowy przegląd jak tylko wybuduję miejsce :oki:

 

Tylko buduj taki, żeby się moja honda zmieściła ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, blue_ napisał:

Bardzo często kierownicy są tylko w dzienniku budowy, a budowa żyje swoim życiem.

 

u mnie był na:

- przed zalewaniem ław fundamentowych

- przed zalewaniem stropu

- obejrzeć konstrukcję dachu, bo chciałem jakieś słupy drewniane usunąć ze środków pokoju (ale to już sam przedzwoniłem do niego, ze mam potrzebę).

 

tyle.

cena jest adekwatna do powyższego 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, komor napisał:

 

No i spełniły się Twoje słowa ;] 2-3 razy w tygodniu to za mało :skromny:

 

Jeśli człowiek nie zna się na tym jak powinno być zrobione i nie umie czytać projektu to nawet codzienne wizyty nie zabezpieczą przed błędami.

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, exor napisał:

 

Jeśli człowiek nie zna się na tym jak powinno być zrobione i nie umie czytać projektu to nawet codzienne wizyty nie zabezpieczą przed błędami.

 

 

 

Jak nie jesteś budowlańcem, to po wybudowaniu pierwszego domu zaczynasz się orientować o co chodzi w tym bałaganie ;]

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MarcG napisał:

Jak nie jesteś budowlańcem, to po wybudowaniu pierwszego domu zaczynasz się orientować o co chodzi w tym bałaganie ;]

 

Zgadza się, ale zwykle to całą kasę wpakujesz w ten bałagan, więc o jakim następnym domu mowa? 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, szyman napisał:

najlepsze jest to że kierownik był o 18.00 w piątek i było wszystko prócz brakujących elementów które własnie robili dodatkowo mówił by nie zapomnieli o nich. Lanie stropu było o 7.00 w sobotę. Pytałem majstra co poszło nie tak to nie był w stanie odp. na pyt. 🙁 Kierownik też dostał po głowie. 

ciekawe czy jakbyś nie powiedział to by się sami przyznali czy poszłoby dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.07.2018 o 21:19, szyman napisał:

najlepsze jest to że kierownik był o 18.00 w piątek i było wszystko prócz brakujących elementów które własnie robili dodatkowo mówił by nie zapomnieli o nich. Lanie stropu było o 7.00 w sobotę. Pytałem majstra co poszło nie tak to nie był w stanie odp. na pyt. 🙁 Kierownik też dostał po głowie. 

pochwal no się zdjęciami jak ładnie wykuli i związali nawiązki

 

bo nie wiem jak to teraz z wytrzymałością będzie skoro to ma być monolit

 

jeśli chodzi o mnie mogli nawiercić dziury i na chemii wkleić zbrojenia - obstawiam że miałoby to większą wytrzymałość niżeli obkuwanie i dolewanie

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 4thelement napisał:

pochwal no się zdjęciami jak ładnie wykuli i związali nawiązki

 

bo nie wiem jak to teraz z wytrzymałością będzie skoro to ma być monolit

 

jeśli chodzi o mnie mogli nawiercić dziury i na chemii wkleić zbrojenia - obstawiam że miałoby to większą wytrzymałość niżeli obkuwanie i dolewanie

jutro będę na kontroli to zrobię zdjęcia  dostałem info od kierownika (był na kontroli) i wykonali zgodnie z umowa czyli odkucie pospawanie. zalewać będą razem z murłatą. zobaczymy jak wyjdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, szyman napisał:

jutro będę na kontroli to zrobię zdjęcia  dostałem info od kierownika (był na kontroli) i wykonali zgodnie z umowa czyli odkucie pospawanie. zalewać będą razem z murłatą. zobaczymy jak wyjdzie 

Niech w wieńcu osadzą kotwy do przykręcenia murłaty,  żeby znowu nie musieli kuć ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎07‎-‎23 o 08:33, exor napisał:

 

u mnie był na:

- przed zalewaniem ław fundamentowych

- przed zalewaniem stropu

- obejrzeć konstrukcję dachu, bo chciałem jakieś słupy drewniane usunąć ze środków pokoju (ale to już sam przedzwoniłem do niego, ze mam potrzebę).

 

tyle.

cena jest adekwatna do powyższego 😄

 

Nie no bez jaj budujecie domy bez nadzoru? A jak to sie zawali przy lepszej wichurze ja bym nie mial wogole zaufania do ekipy budowalanej a polegal tylko i wylacznie na sumiennym i pewnie dosc drogim kierowniku budowy. Co to jest nawet 10k wiecej (nie znam cen) przy ogolnej kwocie za dom albo ewentualnej smierci pod gruzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już kolejny błąd !!!!!

 

Ścianę szczytową nie ciągnie się pod sam dach bo masz liniowy mostek termiczny na obu szczytach. Tam ma zostaćszczelina na izolację - na pewno archon taką dał w projekcie !!!

 

I druga sprawa; ledwo co zalali słupy ścianki kolankowej i wieniec i już na tym opierają cały dach ?!?!?!

 

A trzecia sprawa, zalali schody zewnętrze a uwzględnili w wysokości schodów, że w domu bedzie jeszcze ocieplenie podłogi i wlewka? czyli ok 20 cm wyżej?

Tak, żebyś pozniej nie musiał przeskakiwac przez próg

Edytowane przez przemty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przemty napisał:

I już kolejny błąd !!!!!

 

Ścianę szczytową nie ciągnie się pod sam dach bo masz liniowy mostek termiczny na obu szczytach. Tam ma zostaćszczelina na izolację - na pewno archon taką dał w projekcie !!!

 

I druga sprawa; ledwo co zalali słupy ścianki kolankowej i wieniec i już na tym opierają cały dach ?!?!?!

 

A trzecia sprawa, zalali schody zewnętrze a uwzględnili w wysokości schodów, że w domu bedzie jeszcze ocieplenie podłogi i wlewka? czyli ok 20 cm wyżej?

Tak, żebyś pozniej nie musiał przeskakiwac przez próg

 

 

Nie ważne! Przecież " panowie idą do przodu "

3 razy popieram :oki: Ale jeszcze kilka domów przed kolegą ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójkątne okno. 😩☹️

Ładne, ale kompletnie :

niepraktyczne,

drogie,

można go tylko uchylić nie otworzyć,

do mycia trzeba demontować zawiasy,

osadzić go trudno.

Drugi raz nigdy bym się nie dał na takie coś namówić. (też go mam)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, przemty napisał:

I już kolejny błąd !!!!!

 

Ścianę szczytową nie ciągnie się pod sam dach bo masz liniowy mostek termiczny na obu szczytach. Tam ma zostaćszczelina na izolację - na pewno archon taką dał w projekcie !!!

 

I druga sprawa; ledwo co zalali słupy ścianki kolankowej i wieniec i już na tym opierają cały dach ?!?!?!

 

A trzecia sprawa, zalali schody zewnętrze a uwzględnili w wysokości schodów, że w domu bedzie jeszcze ocieplenie podłogi i wlewka? czyli ok 20 cm wyżej?

Tak, żebyś pozniej nie musiał przeskakiwac przez próg

Szczelina jest 3 cm na ocieplenie, jest uwzględnione ocieplenie i podłoga ja wiem czy dwa tyg. to mało  dlabetonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 cm szczeliny pomiędzy ścianą a dachem to jest nic. Izolacja tego miejsca ma wynosić tyle ile będzie na ścianach czyli 15-20 cm. 3cm izolacji jak tam dasz to tak samo zaizolujesz jak 3cm izolacji na ścianach. Czyli w sumie nie ma co tam nawet dawać izolacji...

Edytowane przez przemty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ociec napisał:

Trójkątne okno. 😩☹️

Ładne, ale kompletnie :

niepraktyczne,

drogie,

można go tylko uchylić nie otworzyć,

do mycia trzeba demontować zawiasy,

osadzić go trudno.

Drugi raz nigdy bym się nie dał na takie coś namówić. (też go mam)

ale one dają urok będą otwierane :ok: przy całościowym koszcie budowy te 3200zł nie robi już takiej różnicy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, przemty napisał:

3 cm szczeliny pomiędzy ścianą a dachem to jest nic. Izolacja tego miejsca ma wynosić tyle ile będzie na ścianach czyli 15-20 cm. 3cm izolacji jak tam dasz to tak samo zaizolujesz jak 3cm izolacji na ścianach. Czyli w sumie nie ma co tam nawet dawać izolacji...

rozumiem że chcesz być mądrzejszy od projektanta i konstruktora z archonu bo właśnie tak ma być. Brawo TY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, szyman napisał:

rozumiem że chcesz być mądrzejszy od projektanta i konstruktora z archonu bo właśnie tak ma być. Brawo TY

wpierw spójrz w projekt o ile umiesz to odczytać bo już raz ktoś ci tyłek uratował a też starałeś się mądrkować

 

więcej pokory na przyszłość 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę, że projektant tam dał 3 cm izolacji. Mam projekt z Archonu, widziałem chyba z 5 innych od nich bo znajomi też budują lub budowali na ich projektqch i każdy z tego co pamietam miał min. 15 cm izolacji. Ja nie zamierzam cię do niczego przekonywać, tkwij przy swoim. Jak to mówią Twój cyrk twoje małpki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.08.2018 o 08:36, szyman napisał:

ale one dają urok będą otwierane :ok: przy całościowym koszcie budowy te 3200zł nie robi już takiej różnicy 

One się tylko uchylają, ale nie otwierają.

Chyba, że jakieś specjalne wykonania. Przy mojej budowie nie było innej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.08.2018 o 08:36, szyman napisał:

ale one dają urok będą otwierane :ok: przy całościowym koszcie budowy te 3200zł nie robi już takiej różnicy 

uu, do mojej chatki za wszystkie zapłaciłem 11k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, szyman napisał:

to co to za okna?. Fakt że ja mam pozwolenie z tego roku i objęły nas nowe przepisy i muszę mieć okna 3 szybowe z drugiej strony brałem okna z górnej półki to i koszt nie mały to samo z dachem  

takie http://www.ms.pl/produkty/okna_msline

tylko że ja mam prosty domek ze zwykłymi oknami

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-zielistkach-g-m511a17f08861c

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.