Skocz do zawartości

Działka + budowa domu


szyman

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego masz taki gruby balkon nad wykuszem? Jak dojdzie styropian i wylewka to wyjdzie ok 1m grubosci. Nie mozna bylo tego zrobic bardziej delikatnie?;)

 

Edytowane przez Orochimaru
Usunąłem nieregulaminowy cytat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sadlos napisał:

Dlaczego masz taki gruby balkon nad wykuszem? Jak dojdzie styropian i wylewka to wyjdzie ok 1m grubosci. Nie mozna bylo tego zrobic bardziej delikatnie?;)

pewnie tak jest w projekcie

belka +strop no i masz obecną grubość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 4thelement napisał:

pewnie tak jest w projekcie

belka +strop no i masz obecną grubość 

chodzi Ci o nadproże + strop ?

Może to takie zdjęcie, ale fakt wygląda to strasznie masywnie, zwykle płyty balkonowe są takie jak strop. Dopiero po dołożeniu styro i wylewki robią się grubaśne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

na dzień dzisiejszy wygląda tak. Teren z grubsza ogarnięty działka ogrodzona zamknięta. W środku zostały do zrobienia tynki, podłogi (w tym ogrzewanie) na zewnątrz ocieplenie. jak wszystko pójdzie po myśli od stycznia wchodzi człowiek i wykańcza ten bajzel tak bym mógł zamieszkać w maju 20181017_112237.jpg.502cc4a6903b10e2151b1f0e1191946d.jpg 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, szyman napisał:

na dzień dzisiejszy wygląda tak. Teren z grubsza ogarnięty działka ogrodzona zamknięta. W środku zostały do zrobienia tynki, podłogi (w tym ogrzewanie) na zewnątrz ocieplenie. jak wszystko pójdzie po myśli od stycznia wchodzi człowiek i wykańcza ten bajzel tak bym mógł zamieszkać w maju  

Garaż kończ, bo mam rozrząd do zrobienia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarcG napisał:

Garaż kończ, bo mam rozrząd do zrobienia ;]

gdyby nie płytki które chcę ułożyć na podłodze to podnośnik byłby już zamontowany. Jak zima nie będzie złośliwa to plan jest by w marcu mieć garaż gotowy. W końcu muszę mieć gdzie wymienić motor w cabrio :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szyman napisał:

gdyby nie płytki które chcę ułożyć na podłodze to podnośnik byłby już zamontowany. Jak zima nie będzie złośliwa to plan jest by w marcu mieć garaż gotowy. W końcu muszę mieć gdzie wymienić motor w cabrio :diabel:

A swoją drogą budowa idzie dosyć sprawnie, byle wykończeniówka nie wykończyła inwestora ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2018 o 09:03, MarcG napisał:

A swoją drogą budowa idzie dosyć sprawnie, byle wykończeniówka nie wykończyła inwestora ;]

inwestor jest na tyle luźnym człowiekiem że raczej go nie wykończy. Na marginesie ekipę stawiającą miałem z krwi i kości budowlańcy pełną gębą. Dwie takie wywiozłem :bzik: 20181013_135819.jpg.c2bf30eb3da9d4e3643e7608a5902ea3.jpg

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, szyman napisał:

inwestor jest na tyle luźnym człowiekiem że raczej go nie wykończy. Na marginesie ekipę stawiającą miałem z krwi i kości budowlańcy pełną gębą. Dwie takie wywiozłem :bzik:

 

To jest szansa, ze postoi troche ;) Gorzej gdyby na trzezwo budowali ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał:

 

To jest szansa, ze postoi troche ;) Gorzej gdyby na trzezwo budowali ;]

Inne które budowali odpukać stoją od blisko 15-20lat. O dziwo jak typ mierzył okna był w szoku że wszystkie otwory trzymają "wymiar" odchyłki były do 5mm max. :totalszok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szyman napisał:

Inne które budowali odpukać stoją od blisko 15-20lat. O dziwo jak typ mierzył okna był w szoku że wszystkie otwory trzymają "wymiar" odchyłki były do 5mm max. :totalszok:

 

Patrz a moi tylko jakieś zbyszka i inne kolorowe świństwa a kilka ścian nie było idealnych :phi:

Ale widać, że Twoi byli już po piwie jak zalewali ten strop ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, komor napisał:

 

Patrz a moi tylko jakieś zbyszka i inne kolorowe świństwa a kilka ścian nie było idealnych :phi:

Ale widać, że Twoi byli już po piwie jak zalewali ten strop ;)

 raczej po 5x0.7 wyborowej którą dostarczył inwestor :facepalm: bo wiecha była zawieszona a jak zawieszona to wiadomo jaka tradycja. Za łakomstwo mieli z 3 trzy dni w plecy i kupę roboty :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, szyman napisał:

 raczej po 5x0.7 wyborowej którą dostarczył inwestor :facepalm: bo wiecha była zawieszona a jak zawieszona to wiadomo jaka tradycja. Za łakomstwo mieli z 3 trzy dni w plecy i kupę roboty :hehe:

U mojego wykonawcy SSO nie do pomyślenia, nie ma opijania wiechy, jest robota, robota i jeszcze raz robota. U niego nie było zmarnowanej minuty, ale też i skubany zarabia lepiej niż nie jeden bankster ;] I hasło klucz, którego nauczyła mnie budowa, szef też pracuje na budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak długo postoi moja chałupa? ;)

Tez ani jednej butelki czy puszki. Wiechę dostali do domu i tyle.

Szef - Tadziu też siedział dziennie na budowie.

W sumie miałem szczęście , bo już tylko do końca roku robi . A i ekipa zupełnie inna.

Jak mi opowiadał koparkowy - na jednej budowie to na kolanach robili. Tak byli nawaleni :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Maciej__ napisał:

To jest szansa, ze postoi troche ;) Gorzej gdyby na trzezwo budowali ;]

Zaczynam się bać o swoja chałpę 😲

 

A to że im po flaszce postawiłem na koniec budowy (a w zasadzie pierwszego etapu który oni realizowali bo za chwilę wchodzą na ścianki działowe) się liczy że się nie zwali czy nie?? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
3 godziny temu, szpyrek napisał:

Ponoć teraz moda zakładać okna w kolor dachu. Nie myślałeś żeby u siebie tak zrobić? ;]

musiałbym dostać mocne uderzenie w łeb by budować dom zgodnie z modą. Moda przeminie okna zostaną. Zresztą zamawiając okna handlowiec mówił że trend idzie na biel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, szyman napisał:

musiałbym dostać mocne uderzenie w łeb by budować dom zgodnie z modą. Moda przeminie okna zostaną. Zresztą zamawiając okna handlowiec mówił że trend idzie na biel. 

Nie zajmuj się pierdołami tylko warsztat kończ ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcG napisał:

Nie zajmuj się pierdołami tylko warsztat kończ ;] 

jaki warsztat garaż :ok: wszystko w swoim czasie. Tynkarze skończą będzie czekał gres do ułożenia i co najgorsze że czeka mnie układanie samemu :bzik: bo ceny układania płytek sa z lekka szalone co przy tym metrażu zrobi niemała kwotę :zgryz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki warsztat garaż :ok: wszystko w swoim czasie. Tynkarze skończą będzie czekał gres do ułożenia i co najgorsze że czeka mnie układanie samemu :bzik: bo ceny układania płytek sa z lekka szalone co przy tym metrażu zrobi niemała kwotę :zgryz:
Pomaluj sobie epoksydem. Zdecydowanie przyjemniej się samemu to robi niż układanie płytek.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki warsztat garaż :ok: wszystko w swoim czasie. Tynkarze skończą będzie czekał gres do ułożenia i co najgorsze że czeka mnie układanie samemu :bzik: bo ceny układania płytek sa z lekka szalone co przy tym metrażu zrobi niemała kwotę :zgryz:
A kiedy i ile trzeba tego ułożyć? Jaka kwota Cię satysfakcjonuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, szyman napisał:

jaki warsztat garaż :ok: wszystko w swoim czasie. Tynkarze skończą będzie czekał gres do ułożenia i co najgorsze że czeka mnie układanie samemu :bzik: bo ceny układania płytek sa z lekka szalone co przy tym metrażu zrobi niemała kwotę :zgryz:

Mój glazurnik z Legionowa bierze 50 PLN/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, bielaPL napisał:
7 godzin temu, szyman napisał:
jaki warsztat garaż :ok: wszystko w swoim czasie. Tynkarze skończą będzie czekał gres do ułożenia i co najgorsze że czeka mnie układanie samemu :bzik: bo ceny układania płytek sa z lekka szalone co przy tym metrażu zrobi niemała kwotę :zgryz:

A kiedy i ile trzeba tego ułożyć? Jaka kwota Cię satysfakcjonuje?

na tą chwile garaż robi za skład materiałów jak go oczyszczę to będę działał z podłoga. uczciwa cena to max 70 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brał 40zł/m2 (na gotowo) i do tego otwory w płytkach po 30/szt, cięcie pod kątem 45st. dodatkowo coś, cokoły w garażu chyba po 20 zł/m.

Ogólnie chłop był najtańszy w okolicy i solidny jak mało kto. Czas oczekiwania na termin > 6 miesięcy. Kolejni których szukam do zrobienia balkonów od 60zł/m2, jedni nawet 100 zł m2 z gruntowaniem i fugowaniem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2018 o 20:59, blue_ napisał:

to nie do końca tak działa. jak masz łazienkę np 2x2m, to sie ustala kwote za całość, a nie od metra, bo by na tym nie wyszedł za dobrze

Człowieku - ten glazurnik w mojej rodzinie układa płytki od połowy lat 90-tych.

 

U mnie łazienkę liczył po 50 PLN/m2 tym przycinanie krawędzi na 45 stopni, otwory itp.

Ekstra bierze za zabudowę Geberita, kabinę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2018 o 13:40, szyman napisał:

przeciągnij skrzynie biegów czy silnik po żywicy zobaczysz efekt nawet głupi młotek 1000gr. jak upadnie zostawia piękny ślad 

Silnika nie ciągałem ale ciągałem inne ciężkie rzeczy, jak jeszcze była budowa. Spadało nie raz a nawet rusztowanie na tym było. Śladów brak, oczywiście mowa o posadzce przemysłowej zrobionej zgodnie ze sztuką z kilkoma warstwami żywicy, w wersji antypoślizgowej. Takie posadzki mają magazyny czy hale produkcyjne.

Znacznie łatwiej jest uszkodzić gres, który poprostu pęka przy uderzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sherif napisał:

 

Znacznie łatwiej jest uszkodzić gres, który poprostu pęka przy uderzeniu.

gres ułożony zgodnie ze sztuką bez wolnych przestrzeni nie pęknie ba w obecnej firmie na gresie zamocowane są podnośniki o udźwigu 3500 kg i płytki maja sie dobrze. W dniu jutrzejszym zrobię fotkę posadzki na hali oddanej z pół roku temu. Pójdę na SKP i też zrobię. Żywica jest dobra jak o nią dbasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

to teraz poczekać aż wszystko wyschnie i od stycznia jazda ze środkiem. Ciekawostka w przyszłym tyg. jadą z gazem chcieli w tym ale z racji podłogi musza poczekać :hehe:.

Coraz bardziej podoba mi się że uciekam ze m.st. Warszawy 

 

1097834281_IMG_70331.jpg.ce249750e85f4c7774a773642f8f727f.jpg

1193928825_IMG_70101.jpg.bafb2fe14c92c85a9c7ff544f4fedf28.jpg

Edytowane przez szyman
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.