Skocz do zawartości

Automatyczna skrzynia biegów - TAK / NIE


mokrii

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, vavoom napisał:

@sherif czytałem wcześniej ten opis, ale nijak nie mogę tego połączyć ze spadkiem obciążenia silnika :-) 

 

 

Jak widzisz "load" to stosunek określany na ilości mieszanki do wartości wzorcowej. Może jest tak, że przy zmianie map, pkt odniesienie jest inny, stąd spadają %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bochumil napisał:

Jakieś opinie nt automatycznych skrzyń montowanych w Peugeocie 3008 (przedlift)?

 

W PSA jest wolna amerykanka... ;)

 

Możesz dostać zrobotyzowany manual (EGS6 albo ETG6 - jak zwał tak zwał) - zwykle z 1.6 eHDI. Moim zdaniem nie nadają się do użytku... 

Możesz też dostać skrzynię hydrauliczną - te zwykle z 2.0 HDI - i te są już ok, jeśli regularnie był zmieniany olej w przekładni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
33 minutes ago, chojny said:

Miał ktoś problemy z wcześniej poprawnie działającą automatyczną skrzynią biegów po dynamicznej wymianie oleju? 

Takie rzeczy się zdarzają, jak olej był bardzo stary i skrzynia była zapuszczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, chojny napisał:

 

Dostałem propozycję i się własnie zastanawiam, skrzynia chodzi super ale przebieg 200k sugeruje aby jednak olej wymienić. 

A fabryka co mówi - co ile wymieniać?

Zapewne częściej niż co 200 000 km 8]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, chojny napisał:

 

 

Auto było cały czas i regularnie serwisowane przez ASO, więc było jak fabryka przykazała.... czyli nie mam pojęcia. 

 

ja mam auto od 120 k km 

teraz ma ok 210 k km i .... zaczyna się "coś" dziać ze skrzynią. Dopiero teraz 

sam wymieniałem olej po 120 i 160 ... obecnie czekam na wymianę z diagnostyką/naprawą

 

co się dzieje - zaczyna szarpać na biegach, na razie jeżdżę i obserwuje :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, rwIcIk said:

A fabryka co mówi - co ile wymieniać?

 

A to nie jest tak, że fabryka mówi, żeby raczej nie dotykać, a po tych 200k jak się ktoś obudzi, to z ręką w nocniku bo wymiana przy tym przebiegu pociąga już za sobą szereg nieoczekiwanych awarii? :hehe: 

Edytowane przez kiziuk
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojny napisał:

 

Land Rover ZF6HP. Podobno pancerne skrzynie ale różnie jest. 

 

Producent na 100% zaleca standardową wymianę statyczną, tam jest miskofiltr więc przy dynamicznej wymianie albo zostawisz stary filtr, albo i tak zrzucisz olej ze skrzyni więc nie ma sensu wymiana dynamiczna.

 

Ja bym zrobił normalną wymianę statyczną, przy okazji zweryfikujesz ile ścieru jest na magnesach w filtrze.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Producent na 100% zaleca standardową wymianę statyczną, tam jest miskofiltr więc przy dynamicznej wymianie albo zostawisz stary filtr, albo i tak zrzucisz olej ze skrzyni więc nie ma sensu wymiana dynamiczna.
 
Ja bym zrobił normalną wymianę statyczną, przy okazji zweryfikujesz ile ścieru jest na magnesach w filtrze.
Dokładnie. Ew. po ok 1000km ponownie zrobić statyczna i mamy ~75% świeżego oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kiziuk napisał:

 

A to nie jest tak, że fabryka mówi, żeby raczej nie dotykać, a po tych 200k jak się ktoś obudzi, to z ręką w nocniku bo wymiana przy tym przebiegu pociąga już za sobą szereg nieoczekiwanych awarii? :hehe: 

Producent skrzyni zapewne zaleca wymiany oleju, szczególnie dla skrzyń automatycznych.

Czasem producenci samochodów pomijają wymiany w zaleceniach do przeglądów, ale jeśli już, to dla skrzyń z manualną zmiana biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ppmarian napisał:
6 minut temu, Piotrus napisał:
 
Producent na 100% zaleca standardową wymianę statyczną, tam jest miskofiltr więc przy dynamicznej wymianie albo zostawisz stary filtr, albo i tak zrzucisz olej ze skrzyni więc nie ma sensu wymiana dynamiczna.
 
Ja bym zrobił normalną wymianę statyczną, przy okazji zweryfikujesz ile ścieru jest na magnesach w filtrze.

Dokładnie. Ew. po ok 1000km ponownie zrobić statyczna i mamy ~75% świeżego oleju.

 

Jeśli ilość ścieru jest w normie to taka zmiana po 1000km to przerost formy nad treścią, szkoda kasy na podwójną wymianę. Lepiej skrócić kolejną wymianę o połowę (czyli nie 60-80 a 30-40).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Dostałem propozycję i się własnie zastanawiam, skrzynia chodzi super ale przebieg 200k sugeruje aby jednak olej wymienić. 
Mam w forku aktualnie 325kkm i jakieś 50kkm od dynamicznej. Nie wiem ale obstawiam że poprzedni właściciel robił statycznie a co się działo w Italii zostaje w italii, na razie problemów brak.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A to nie jest tak, że fabryka mówi, żeby raczej nie dotykać, a po tych 200k jak się ktoś obudzi, to z ręką w nocniku bo wymiana przy tym przebiegu pociąga już za sobą szereg nieoczekiwanych awarii? :hehe: 
Nie, fabryka skrzyń twierdzi jasno wymiana co 60/80kkm to producent auta twierdzi że się oleju w tym podzespole nie wymienia :nono:

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mokrii napisał:

Nie, fabryka skrzyń twierdzi jasno wymiana co 60/80kkm to producent auta twierdzi że się oleju w tym podzespole nie wymienia :nono:

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
 

Tak twierdzi Subaru ?

Co prawda nie w Aso ale w serwisie Subaru wymieniałem tj piszesz. Tam jest olej wspólny z dyfrem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.