Skocz do zawartości

Winietka Austria.


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję jechac kawałek przez Austrię.

Czy na tym odcinku potrzebuję mieć winietę?

Jesli tak, to:

Czy mogę ja gdzieś po drodze kupić jeszcze w PL, albo w DE? W PL będę jechał koło Wrocławia S8 i A4 i dalej na Niemcy.

Czy są winietki na 7 dni na Austrię? Jeśli nie, to jakie są dostępne? ;]

 

Ten odcinek będę potrzebował przejechać.

 

 

Untitled1.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kravitz napisał:

Planuję jechac kawałek przez Austrię.

Czy na tym odcinku potrzebuję mieć winietę?

Jesli tak, to:

Czy mogę ja gdzieś po drodze kupić jeszcze w PL, albo w DE? W PL będę jechał koło Wrocławia S8 i A4 i dalej na Niemcy.

Czy są winietki na 7 dni na Austrię? Jeśli nie, to jakie są dostępne? ;]

 

Ten odcinek będę potrzebował przejechać.

 

 

Untitled1.gif

Zatrzymaj sie na ostatniej stacji w polsce i wszystko sobie kupisz. Nawet w Austrii jak sie jedzie tylko 10km po platnej to lepiej kupic niż cwaniakowac a nóż sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcin79 napisał:

Zatrzymaj sie na ostatniej stacji w polsce i wszystko sobie kupisz. Nawet w Austrii jak sie jedzie tylko 10km po platnej to lepiej kupic niż cwaniakowac a nóż sie uda.

 

Nie chcę cwaniakować, ale nie chce też kupować jak się okaże, że na tym odcinku nie trzeba.

Przyznam, że jak dla mnie to najgorszą rzeczą z tego, jest później odklejanie tego shitu z szyby.

 

A ostatnia stacja w PL to pewnie i dobry pomysł, ale:

1. Która to ostatnia? Skąd mam wiedzieć że to właśnie "ta"? ;]

2. Na tych ostatnich z reguły jest mega kolejka do tankowania hotdogów i kibla. Z reguły nie staję tam, bo to strata czasu. I tak staję często, bo auto na LPG z trumną na dachu ma dosyć mały zasięg na butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jfidelk napisał:

Tak, na tym odcinku są drogi płatne. Jak wejdziesz do at, to na pierwszej stacji benzynowej się zatrzymujesz i kupujesz winietę. Odcinek od granicy do stacji jest bezpłatny. Winieta jest na min 10 dni.

 

Dzięki, cenne info.

 

Tak się jeszcze dopytam, czy winietę można jednak kupić już w DE.

Ostatnio jak jechałem do Austrii, to pamiętam że nie jest to aż tak rzucające się w oczy, że nie jesteś już w DE, ale w AT ;]

Znaki wyglądają tak samo, nazwy miejscowości też niemieckie ;) Boję się, że nie zauważę że już wjechałem do AT, a tym samym mam się zatrzymać na pierwszej stacji.

Po kilkunastu godzinach jazdy mogę też nie zauważyć znaku "Witamy w Austrii", czy coś w ten deseń.

Nie pamiętam niestety jak i gdzie kupowałem winietę jak ostatnio jechałem przez Austrię, a żeby się pogrążyć, to dodam, że przez ten kraj przejeżdżałem więcej razy niż mam palców u obu rąk...a nie pracuję w tartaku ;]

Skleroza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wjeżdżasz do Austrii, to jest pierwszy zjazd na Kufstein, do stacji 300 - 500 m od autostrady. Kupisz naklejkę i zatankujesz, bo paliwo tańsze niż w Niemczech.
Ostatnia stacja w PL przy A4 to BP Citronex`u, ale lepiej zjechać do Zgorzelca - ok. 1 km od A4 jest Careffour z cenami 'bardziej przyjaznymi', tak więc przy tankowaniu całego zbiornika wyprawa może być warta poświęconego czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kravitz napisał:

 

Dzięki, cenne info.

 

Tak się jeszcze dopytam, czy winietę można jednak kupić już w DE.

Ostatnio jak jechałem do Austrii, to pamiętam że nie jest to aż tak rzucające się w oczy, że nie jesteś już w DE, ale w AT ;]

Znaki wyglądają tak samo, nazwy miejscowości też niemieckie ;) Boję się, że nie zauważę że już wjechałem do AT, a tym samym mam się zatrzymać na pierwszej stacji.

Po kilkunastu godzinach jazdy mogę też nie zauważyć znaku "Witamy w Austrii", czy coś w ten deseń.

Nie pamiętam niestety jak i gdzie kupowałem winietę jak ostatnio jechałem przez Austrię, a żeby się pogrążyć, to dodam, że przez ten kraj przejeżdżałem więcej razy niż mam palców u obu rąk...a nie pracuję w tartaku ;]

Skleroza

Uważaj! niestety błędna uwaga która może Cię kosztować 120 euro. Od 1 grudnia 2013 obowiązek winiety jest od pierwszego centymetra po wjeździe autostradą do Austrii. Nie ma już bezpłatnego przejazdu do pierwszej stacji. Pisałem już kiedyś o tym: O winetach.

Aktualny regulamin ASFiNAG, punkt mówiący o drogach na których obowiązują winiety: § 1.3.1, strona 11

W tym roku możesz kupić winietę elektroniczną jeszcze w domu lub przez aplikację (najpóźniej osiemnastego dnia przed wjazdem). Winiete elektroniczna kupiona w automacie jest ważna natychmiast. Najkrótsza winieta to 10 dni.

Jeśli koniecznie chcesz mieć naklejaną, to możesz kupić na ostatniej i przedostatniej niemieckiej stacji lub po drodze w dowolnym oddziale ADAC na terenie całych Niemiec.

Z Innsbrucku do przełęczy Brenner (granica z Włochami)  nie obowiązuje winieta, ale jest za to osobna opłata 9,50 pobierana na bramce lub elektronicznie, podobnie jak winietę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jfidelk napisał:

Tak, na tym odcinku są drogi płatne. Jak wejdziesz do at, to na pierwszej stacji benzynowej się zatrzymujesz i kupujesz winietę. Odcinek od granicy do stacji jest bezpłatny. Winieta jest na min 10 dni.

 

Nie jest, nie raz bywało, że przy pierwszym zjeździe z autostrady w Austrii stali chłopcy winetowcy... Winetę można spokojnie kupić w Niemczech, w Polsce nigdy nie kupowałem. 

 

Jako trasę alternatywną: można pojechać krajoznawczo na Ga-Pa, potłuc się odrobinę drogami krajowymi i potem pojechać albo przez Europabrücke, płatnym osobno, albo pod nim... Pierwsza opcja wychodzi raptem 15 minut wolniejsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, flinkston napisał:

Od niedawna można kupić w Austrii winietę elektroniczną  https://shop.asfinag.at/pl/ , mała uwaga trzeba zakupić chyba 18 dni przed przyjazdem

 

jak to działa? Po prostu dodaje nr. rej. do jakiejś bazy danych i w razie kontroli sprawdzają czy jesteś w tej bazie? Po zakupie dostaje się jakieś potwierdzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem tą trasą w sobotę winietkę kupiłem na ostatniej stacji w De. Obserwuj oznakowania przy autostradzie jest podana iloś km do następnej stacji paliw. Na tablicy informacyjnej będziesz miał napisane że stacja paliw jest np za 5km a następna za 25km i znaczek A, czyli w Austrii. W  DE nie na wszystkich stacjach mają włoską redukcję do Lpg. Jeśli mają chcą 50euro kaucji. Na ostatniej stacji za Monachium przed granicą z AT jest dystrybutor z końcówką IT i DE. Cena lpg ok 0,76euro. Autrostrada na przełęcz Brenner płatna oddzielnie 9,5euro w kasie. Autostrada w IT płatna na bramkach, za odcinek do Trentino 9,5euro.

 

PS.

Pozdrowienia z Marillevy, śnieg jest i kupa polaków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, robciolas napisał:

Jechałem tą trasą w sobotę winietkę kupiłem na ostatniej stacji w De. Obserwuj oznakowania przy autostradzie jest podana iloś km do następnej stacji paliw. Na tablicy informacyjnej będziesz miał napisane że stacja paliw jest np za 5km a następna za 25km i znaczek A, czyli w Austrii. W  DE nie na wszystkich stacjach mają włoską redukcję do Lpg. Jeśli mają chcą 50euro kaucji. Na ostatniej stacji za Monachium przed granicą z AT jest dystrybutor z końcówką IT i DE. Cena lpg ok 0,76euro. Autrostrada na przełęcz Brenner płatna oddzielnie 9,5euro w kasie. Autostrada w IT płatna na bramkach, za odcinek do Trentino 9,5euro

 

Ja kupowałem zawsze tutaj: https://www.mylpg.eu/stations/germany/station/Bab-tankstelle-Irschenberg-Sud-shell-01D19A45-4B05-3430-9106-64FD59C4DCBC.  Też była włoska końcówka i potężne kolejki. Ale to było 12 lat temu...  Niedaleko jest też druga stacja OMV z LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję jechac kawałek przez Austrię.

Czy na tym odcinku potrzebuję mieć winietę?

Jesli tak, to:

Czy mogę ja gdzieś po drodze kupić jeszcze w PL, albo w DE? W PL będę jechał koło Wrocławia S8 i A4 i dalej na Niemcy.

Czy są winietki na 7 dni na Austrię? Jeśli nie, to jakie są dostępne? ;]

 

Ten odcinek będę potrzebował przejechać.

 

 

Untitled1.gif.d34d30c23493d7309b271d620073fe89.gif

Podjedź do PZM i sobie kup ;] Ja tak do tej pory zawsze robiłem

 

http://www.pzmtravel.com.pl/biura-obslugi-pzm.html

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tomecki napisał:

Podjedź do PZM i sobie kup

Po co przepłacać skoro można kupić winietę taniej i wygodniej przez Internet?

Słowacy i Austriacy udostępniają taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, postmortem napisał:

Po co przepłacać skoro można kupić winietę taniej i wygodniej przez Internet?

Słowacy i Austriacy udostępniają taką możliwość.

 

Świetna ta możliwość kupienia austriackiej winiety. 18 dni przed wyjazdem.  U mnie czasem od decyzji do wyjazdu mija 4 godziny jak weekend na Istrii chcę obskoczyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, bizz napisał:

 

Świetna ta możliwość kupienia austriackiej winiety. 18 dni przed wyjazdem.  U mnie czasem od decyzji do wyjazdu mija 4 godziny jak weekend na Istrii chcę obskoczyć.

 

 

Ja planuję wyjazdy z wyprzedzeniem, więc dla mnie to nie problem. Za to nie muszę się niepotrzebnie zatrzymywać w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, postmortem napisał:

Ja planuję wyjazdy z wyprzedzeniem, więc dla mnie to nie problem. Za to nie muszę się niepotrzebnie zatrzymywać w trasie.

 

Ja większość też planuję z wyprzedzeniem, kupuję na tolltickets bo również nie lubię zatrzymywać się w trasie, a sama winieta austriacka mnie nie ratuje - i tak musiałbym stanąć w Czechach. IMO w tej chwili nie ma lepszego rozwiązania niż tolltickets.

To wyżej to był wyraz mojej dezaprobaty dla pomysłu wprowadzenia winiety elektronicznej którą trzeba kupić 18 dni przed wyjazdem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Dokladnie, poroniony pomysl...

Podobno to wynika z możliwości zwrotu przy zakupie drogą elektroniczną :facepalm:

To jak kupuję bilet w apce, gdy wsiądę do tramwaju, to mógłbym go zwrócić po dojechaniu na miejsce 8]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bizz napisał:

 

Ja większość też planuję z wyprzedzeniem, kupuję na tolltickets bo również nie lubię zatrzymywać się w trasie, a sama winieta austriacka mnie nie ratuje - i tak musiałbym stanąć w Czechach. IMO w tej chwili nie ma lepszego rozwiązania niż tolltickets.

To wyżej to był wyraz mojej dezaprobaty dla pomysłu wprowadzenia winiety elektronicznej którą trzeba kupić 18 dni przed wyjazdem.

 

Ja jeżdżę przez Słowację (czeskich autostrad nie znoszę) ;] Do pełni szczęścia brakuje mi S1 na wysokości Węgierskiej Górki (przetarg został niedawno ogłoszony) oraz D3 Svrcinovec-Zilina :phi:

Przyznaję Ci rację - w wielu przypadkach austriacki system się nie sprawdzi i tak czy inaczej kierowca będzie musiał kupić winietę w tradycyjny sposób.

Na Słowacji działa to o wiele lepiej:oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, postmortem napisał:

Ja jeżdżę przez Słowację (czeskich autostrad nie znoszę) ;] Do pełni szczęścia brakuje mi S1 na wysokości Węgierskiej Górki (przetarg został niedawno ogłoszony) oraz D3 Svrcinovec-Zilina :phi:

Przyznaję Ci rację - w wielu przypadkach austriacki system się nie sprawdzi i tak czy inaczej kierowca będzie musiał kupić winietę w tradycyjny sposób.

Na Słowacji działa to o wiele lepiej:oki:

 

Ja nie mam wyjścia - mieszkam 30 km od Ostravy, przy A1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎15 o 22:27, robciolas napisał:

Jechałem tą trasą w sobotę winietkę kupiłem na ostatniej stacji w De. Obserwuj oznakowania przy autostradzie jest podana iloś km do następnej stacji paliw. Na tablicy informacyjnej będziesz miał napisane że stacja paliw jest np za 5km a następna za 25km i znaczek A, czyli w Austrii. W  DE nie na wszystkich stacjach mają włoską redukcję do Lpg. Jeśli mają chcą 50euro kaucji. Na ostatniej stacji za Monachium przed granicą z AT jest dystrybutor z końcówką IT i DE. Cena lpg ok 0,76euro. Autrostrada na przełęcz Brenner płatna oddzielnie 9,5euro w kasie. Autostrada w IT płatna na bramkach, za odcinek do Trentino 9,5euro.

 

PS.

Pozdrowienia z Marillevy, śnieg jest i kupa polaków.

 

 

Lpg to tak od od 0,61. I uwaga dla autora postu: winietke za 9 euro możesz kupić i w Polsce, na ostatniej BP bodaj, na A4 za 9 euro chcieli  67 złotych czy jakoś tak. Ot, taka ciekawoska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.01.2018 o 17:40, wawo napisał:

 

Lpg to tak od od 0,61. I uwaga dla autora postu: winietke za 9 euro możesz kupić i w Polsce, na ostatniej BP bodaj, na A4 za 9 euro chcieli  67 złotych czy jakoś tak. Ot, taka ciekawoska.

To żadna ciekawostka, ot normalna prowizja. Ja na powrót z AT w Mikulovie za winietę CZ  zapłaciłem 15euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎25 o 18:25, robciolas napisał:

To żadna ciekawostka, ot normalna prowizja. Ja na powrót z AT w Mikulovie za winietę CZ  zapłaciłem 15euro.

Ot, w de prowizji nie pobierają i 9 euro = 9 euro. Taka ciekawostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.