Skocz do zawartości

czy Cepik ma skan zdjęcia kierowcy?


1Marek1

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się złożyło że pojechałem sobie bez dokumentów. Zadnych. I chociaż moge jezdzić bez DR i OC a za brak PJ dostanę tylko 50 zł. to jednak nie mam jak udowodnić że ja to ja bo nie mam nic ze swoim zdjęciem przy sobie. I co teraz w razie kontroli?

Edytowane przez 1Marek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja ma dostęp do bazy z danymi kierowcy ze zdjęciem. Ostatnio pokazywali na 'Piracie' w TVN Turbo.

Sprawdzili klienta bez żadnych dokumentów przez terminal, zweryfikowali po podanym nazwisku ze zdjęciem w systemie, zapłacił 50zł za brak dokumentu PJ i pojechał dalej.

Także jak ktoś ma brata bliźniaka to na jego PJ można jeździć za 50zł. 😄

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 1Marek1 napisał:

Tak się złożyło że pojechałem sobie bez dokumentów. Zadnych. I chociaż moge jezdzić bez DR i OC a za brak PJ dostanę tylko 50 zł. to jednak nie mam jak udowodnić że ja to ja bo nie mam nic ze swoim zdjęciem przy sobie. I co teraz w razie kontroli?

 

mobywatel?

  • Lubię to 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, 1Marek1 napisał:

Tak się złożyło że pojechałem sobie bez dokumentów. Zadnych. I chociaż moge jezdzić bez DR i OC a za brak PJ dostanę tylko 50 zł. to jednak nie mam jak udowodnić że ja to ja bo nie mam nic ze swoim zdjęciem przy sobie. I co teraz w razie kontroli?

 

Chyba mogą zweryfikować kluczowe informacje jak Pesel, nazwisko panieńskie matki, itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie masz miec przy sobie dowod osobisty (lub mobywatel) niezaleznie od tego prowadzisz auto czy nie, wiec policja moze cie wylegitymowac i znalezc dane. Jezeli nie masz przy sobie dokumentu tozsamosci, to mozesz miec znacznie powazniejsze problemy, niz 50 zl za brak PJ.

  • Lubię to 1
  • Nie lubię tego 2
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wladmar napisał:

W zasadzie masz miec przy sobie dowod osobisty (lub mobywatel) niezaleznie od tego prowadzisz auto czy nie, wiec policja moze cie wylegitymowac i znalezc dane. Jezeli nie masz przy sobie dokumentu tozsamosci, to mozesz miec znacznie powazniejsze problemy, niz 50 zl za brak PJ.

 

Nigdzie nie ma obowiązku posiadania przy sobie ani DO, ani innego dokumentu, poza PJ jeśli prowadzisz pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, iwik napisał:

 

Nigdzie nie ma obowiązku posiadania przy sobie ani DO, ani innego dokumentu, poza PJ jeśli prowadzisz pojazd.

 

PJ jest dokumentem, stwierdzajacym tozsamosc. Jezeli nie masz przy sobie PJ, to masz miec DO. Inaczej mozesz miec problem z udowodnieniem, ze ty to ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wladmar napisał:

PJ jest dokumentem, stwierdzajacym tozsamosc. Jezeli nie masz przy sobie PJ, to masz miec DO. Inaczej mozesz miec problem z udowodnieniem, ze ty to ty.

 

Jeśli jesteś za kółkiem to masz mieć PJ. Jak nie masz, to zawsze mogą Ci zakazać dalszej jazdy.

 

Natomiast nie prowadząc pojazdu nic nie musisz mieć, także stwierdzenie, że "masz miec przy sobie dowod osobisty (lub mobywatel) niezaleznie od tego prowadzisz auto czy nie" jest nieprawdziwe. Czasy komuny, gdy musiałeś mieć przy sobie DO wychodząc z psem na spacer jak na razie jeszcze nie wróciły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
PJ jest dokumentem, stwierdzajacym tozsamosc. Jezeli nie masz przy sobie PJ, to masz miec DO. Inaczej mozesz miec problem z udowodnieniem, ze ty to ty.
PJ jest dokumentem stwierdzającym uprawnienia do kierowania pojazdami.
Dokumentem stwierdzającym tożsamość jest DO lub paszport.

Jezeli dalej uważasz że PJ jest dokumentem stwierdzającym tożsamość to spróbuj z PJ otworzyć konto w banku.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, DZIDA napisał:

PJ jest dokumentem stwierdzającym uprawnienia do kierowania pojazdami.
Dokumentem stwierdzającym tożsamość jest DO lub paszport.

Jezeli dalej uważasz że PJ jest dokumentem stwierdzającym tożsamość to spróbuj z PJ otworzyć konto w banku.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

No tak, ale podczas kontroli czy spisywania oświadczenia po kolizji PJ wystarcza. Jeżeli nie masz ani PJ ani DO, to kto uwierzy na słowo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iwik napisał:

 

Jeśli jesteś za kółkiem to masz mieć PJ. Jak nie masz, to zawsze mogą Ci zakazać dalszej jazdy.

 

Natomiast nie prowadząc pojazdu nic nie musisz mieć, także stwierdzenie, że "masz miec przy sobie dowod osobisty (lub mobywatel) niezaleznie od tego prowadzisz auto czy nie" jest nieprawdziwe. Czasy komuny, gdy musiałeś mieć przy sobie DO wychodząc z psem na spacer jak na razie jeszcze nie wróciły.

Czasy komuny nie wróciły, ale przepisu że masz mieć DO przy sobie chyba nigdy nie zniesli?

Już tu była kiedyś dyskusja na ten temat.

PS. Wynika jednak, że chyba obowiązku nie ma.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, iwik napisał:

Policja ma dostęp do bazy z danymi kierowcy ze zdjęciem.

 

Każdy może sprawdzić swoje dane przetwarzane przez public: https://moj.gov.pl/ (trzeba mieć Profil Zaufany, nowy e-Dowód lub konto w PKO BP/Inteligo).

Zdjęcia są standardowo przechowywane w Rejestrze Dowodów Osobistych (RDO).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, slawekw napisał:

 

Każdy może sprawdzić swoje dane przetwarzane przez public: https://moj.gov.pl/ (trzeba mieć Profil Zaufany, nowy e-Dowód lub konto w PKO BP/Inteligo).

Zdjęcia są standardowo przechowywane w Rejestrze Dowodów Osobistych (RDO).

nieźle, dane ze zdjęciami ze wszystkich moich dowodów osobistych :) włącznie z tym pierwszym, zielonym (ale niestety bez zdjęcia). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ⠀ napisał:

 

mobywatel?

haslo trzeba pamietac. I to jest IMHO beznadziejne, bo hasel - ktore kazde powinno byc inne bo bezpieczenstwo blabla - mamy juz w zyciu duuuuuzo za duzo. Zreszta co w sytuacji kiedy bede w stresie bo np. wypadek albo cos - na pewno wtedy sobie to haslo przypomne taaa ...

 

Moim zdaniem do mobywatela wystarczylby pin np. taki jaki mam do odblokowania telefonu, to jestem w stanie pamietac nawet przy wstrzasie mozgu (autopsja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haslo trzeba pamietac. I to jest IMHO beznadziejne, bo hasel - ktore kazde powinno byc inne bo bezpieczenstwo blabla - mamy juz w zyciu duuuuuzo za duzo. Zreszta co w sytuacji kiedy bede w stresie bo np. wypadek albo cos - na pewno wtedy sobie to haslo przypomne taaa ...
 
Moim zdaniem do mobywatela wystarczylby pin np. taki jaki mam do odblokowania telefonu, to jestem w stanie pamietac nawet przy wstrzasie mozgu (autopsja)
Zgadza się, właśnie próbowałem się zalogować i oczywiście zapomniałem hasła.

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, alastair napisał:

haslo trzeba pamietac. I to jest IMHO beznadziejne, bo hasel - ktore kazde powinno byc inne bo bezpieczenstwo blabla - mamy juz w zyciu duuuuuzo za duzo. Zreszta co w sytuacji kiedy bede w stresie bo np. wypadek albo cos - na pewno wtedy sobie to haslo przypomne taaa ...

 

Moim zdaniem do mobywatela wystarczylby pin np. taki jaki mam do odblokowania telefonu, to jestem w stanie pamietac nawet przy wstrzasie mozgu (autopsja)

Normalnie jest pin i odcisk palca, by pokazać dowód,  :ok:

Dopiero by zaktualizowanie danych wymaga hasła albo logowania przez profil zaufany, przez bank. Bez hasła da się, pod warunkiem, że pamiętamy dostęp do banku ;]

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, 1Marek1 napisał:

Tak się złożyło że pojechałem sobie bez dokumentów. Zadnych. I chociaż moge jezdzić bez DR i OC a za brak PJ dostanę tylko 50 zł. to jednak nie mam jak udowodnić że ja to ja bo nie mam nic ze swoim zdjęciem przy sobie. I co teraz w razie kontroli?

Policja jest biegła w legitymowaniu - dadzą radę. :ok:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bergerac napisał:

nieźle, dane ze zdjęciami ze wszystkich moich dowodów osobistych :) włącznie z tym pierwszym, zielonym (ale niestety bez zdjęcia). 

A gdzie to znalazłeś ?

 

EDIT: Znalazłem :ok:

Edytowane przez Elephant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rwIcIk napisał:

Normalnie jest pin i odcisk palca, by pokazać dowód,  :ok:

Dopiero by zaktualizowanie danych wymaga hasła albo logowania przez profil zaufany, przez bank. Bez hasła da się, pod warunkiem, że pamiętamy dostęp do banku ;]

faktycznie jest taka opcja w ustawieniach. Wlaczylem - dziala :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.