Skocz do zawartości

Rabaty na premiumy


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, G.O.A.T. napisał(a):

 

 

235k za Octavie "atrakcyjne cenowo"... co za czasy ;l

 

A jeszcze niedawno było tak... 

 

Paradoksalnie wiele sie nie zmienilo, nadal Octavia RS to ok 30 kilka srednich pensji brutto.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, G.O.A.T. napisał(a):

 

 

A tesla... 25 

 

I kto jest premium? ;l

 

No ale nie ma produktu bardziej premium od Skody bo ma niektóre podzespoły takie same jak w Bentleyu.

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2023 o 12:11, Maciej__ napisał(a):

 

Paradoksalnie wiele sie nie zmienilo, nadal Octavia RS to ok 30 kilka srednich pensji brutto.

 

I to zresztą widać po sprzedaży. Zdolność nabywcza społeczeństwa się nie zmieniła, 5 lat temu większość nowych aut była kupowana za ok. 70 kzl, teraz to ok. 120 kzł i nadal chętnych jest tyle samo. Podobnie jak tyle samo jest chętnych na Octavię RS. Ceny nowych aut szokują generalnie tych, którzy i tak nigdy nie kupili nowego i nie kupią. 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wladmar napisał(a):

 

I to zresztą widać po sprzedaży. Zdolność nabywcza społeczeństwa się nie zmieniła, 5 lat temu większość nowych aut była kupowana za ok. 70 kzl, teraz to ok. 120 kzł i nadal chętnych jest tyle samo. Podobnie jak tyle samo jest chętnych na Octavię RS. Ceny nowych aut szokują generalnie tych, którzy i tak nigdy nie kupili nowego i nie kupią. 

 

Tak i nie. Ja na przykład nie kupiłbym bo uważam, że to auto po prostu nie jest tyle warte. A swego czasu rozważałem Kodiaq RS.

Tam też Skoda odjechała z cenami ale finalnie zrobili w miarę akceptowalną ofertę (oczywiscie nie bez sztuczekbo chcieli kupic na salon i odsprzedać dalej jako używane demo). Problem za to był z dostępnością.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Tak i nie. Ja na przykład nie kupiłbym bo uważam, że to auto po prostu nie jest tyle warte. A swego czasu rozważałem Kodiaq RS.

Tam też Skoda odjechała z cenami ale finalnie zrobili w miarę akceptowalną ofertę (oczywiscie nie bez sztuczekbo chcieli kupic na salon i odsprzedać dalej jako używane demo). Problem za to był z dostępnością.

 

 

Ja w ogóle nie kupiłbym żadnego VAGa, bo mierzi mnie ich podejście do klienta i w ogóle, ale chodzi o to, że samochody w porównaniu do cen sprzed 5 lat tak naprawdę nie podrożały. Po prostu korekta inflacyjna i tyle. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja w ogóle nie kupiłbym żadnego VAGa, bo mierzi mnie ich podejście do klienta i w ogóle, ale chodzi o to, że samochody w porównaniu do cen sprzed 5 lat tak naprawdę nie podrożały. Po prostu korekta inflacyjna i tyle. 
Niby tak, z drugiej strony złotówka teraz mocniejsza to ceny powinny spadać bo biorą je w euro...

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wladmar napisał(a):

 

Dlaczego, skoro popyt nie maleje?

 

no nie wiem... osobiście znam kilka osób prywatnych które już powiedziały że z nowych rezygnują bo chore ceny + jedna firma budowlana która leasing wydłużyła z 3 do 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 16.06.2023 o 09:45, maro_t napisał(a):

 

problem w tym, że dzisiaj takie rzeczy znajdziesz w każdej marce. Wejdź na jakiekolwiek forum dowolnej marki i tak będzie. Jak ja robiłem research przed kupnem, to doszedłem do wniosku, że nic bym nie kupił, jakbym kierował się tym co czytam na forach. Kii i Hyunda'a nie, bo mają problemy z GPFem, Cupra Formentor nie, bo dramatyczne, zawieszające się multimedia (a tam nawet klimą steruje się przez ekran), Opla - Peugeota nie, bo 1.2 Puretech nie dojedzie do 100 tys. km i tak dalej. Kupiłem w końcu Nissana, chociaż też już widziałem wpisy o tym, że ten napęd e-power u niektórych sypie ciągle błędami, a serwisy sobie nie radzą. Ale na serio, przejmując się tym co się czyta to nic się nie da kupić.

Ja sobie z tym poradziłem, kupując samochód który ogólnie bez większych wad w elektronice, a napęd był nowością. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2023 o 08:06, Marcin79 napisał(a):
W dniu 28.08.2023 o 21:47, Henzir napisał(a):

Panowie, ma ktoś jakieś świeże doświadczenia odnośnie rabatu w BMW? Chodzi o serię 4 gran coupe. Dostałem 9% i się zastanawiam czy da radę ugrać więcej.

Na 3, dają 10% moze przypodpisywaniu zamówienia cos da radę jeszcze ugryź 

Dzięki! Wygląda na to, że najlepiej czekać do ostatniego dnia miesiąca, wyszło niecałe 12%, ale to i tak z grupą zawodową. Spodziewałem się, że około 14% jest realne, ale chyba nic z tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
7 godzin temu, ciequn napisał(a):

Witam.

Otrzymałem 14% rabatu na Q8, brać? Orientujecie się jaki rabat można teraz uzyskać?

Z placu, czy do produkcji? 
Tu sprawdzałeś?

https://gotowedoodbioru.audi.pl/?_gl=1*1b3wkum*_ga*Njc1MzM4MTMzLjE2OTkyOTM5MDE.*_ga_NSR48HS3G6*MTY5OTI5MzkwMC4xLjAuMTY5OTI5MzkwMC4wLjAuMA..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ciequn napisał(a):

Z placu. Tak, mniej niż na tej stronie. Jakieś 12k. Plus darmowe ubezpieczenie na rok. 

Tak na szybko, to widzę od 12 do 18 % te placowe. Oczywiście kwestia finansowania, ale pewnie trzeba gadać. Na początku roku były lepsze przeceny.q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rado_ napisał(a):

Tak na szybko, to widzę od 12 do 18 % te placowe. Oczywiście kwestia finansowania, ale pewnie trzeba gadać. Na początku roku były lepsze przeceny.q

Największe rabaty pewnie będą na koniec grudnia, ale zostaną ochłapy. To wersja przed liftem, nawet bardziej mi się podoba. Ma wszystko co chciałem poza tym ze to diesel, a nie benzyna (pewnie docenię później). Finansowanie 3 lata 45% I rata wykup 1%, koszt 106,5% wiec wg mojej wiedzy o kredytach dużo poniżej stop procentowych i inflacji. Patrząc po cenach 3-4 letnich samochodów i uwzględniając optymalizacje podatkowa (koszty i VAT) samochód straci na wartości z 30-50 tys. Pisze tyle żeby zostało dla innych czytających w przyszłości, sam szukałem takiej wiedzy i dlatego tu jestem :] na fb jest rak, tutaj widzę kulturka 👍👍👍

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ciequn napisał(a):

Największe rabaty pewnie będą na koniec grudnia, ale zostaną ochłapy. To wersja przed liftem, nawet bardziej mi się podoba. Ma wszystko co chciałem poza tym ze to diesel, a nie benzyna (pewnie docenię później). Finansowanie 3 lata 45% I rata wykup 1%, koszt 106,5% wiec wg mojej wiedzy o kredytach dużo poniżej stop procentowych i inflacji. Patrząc po cenach 3-4 letnich samochodów i uwzględniając optymalizacje podatkowa (koszty i VAT) samochód straci na wartości z 30-50 tys. Pisze tyle żeby zostało dla innych czytających w przyszłości, sam szukałem takiej wiedzy i dlatego tu jestem :] na fb jest rak, tutaj widzę kulturka 👍👍👍

106.5% to bdb oferta. w KIA na 4 lata dali mi 108% a z uwzględnieniem GAP 111%, pytałem na fb z leasingami i nic lepszego nie zaproponowali.

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zinger napisał(a):

Grupa VW zawsze miala dobre oferty na leasing ztcw.

W Kii na ww parametrach bylo to ok 105% wiec tez ok.

Mnie ostatnio w skodzie rozdrażlili reklamą i faktycznymi parametrami leasingu.

Reklama mówiła o 102%, mówiłem handlowcowi, że mnie %%% z reklamy interesują, do reszty się dostosuję, to typ od finansowania wywalił mi chyba 114%. Po moich uwagach oddzwonił handlowiec i mówi, że nie może dać 102%, bo promocja trwa jeszcze miesiąc, a auto będzie minimum za 3 miechy.

Ja mu na to przypomnialem, że mnie interesuje szybki zakup, nie czekanie miesiącami.

Postarał się i znalazł w tydzień 3 pasujące mi auta dostępne od ręki, ale ten od finansowania wywalił ponad 111% i nie mogli tego przeskoczyć, mimo że nadal obowiązywała reklama z "od 102%".

Nie wiem czego nie dało się spełnić (nie umieli, albo nie chcieli podać).

Może warunku twarzowego nie spełniałem, bo co do warunków finansowania byłem luźny jak pęknięta guma w majtkach (z wyjątkiem tych nieszczęsnych procentów).

Seat mimo fatalnego handlowca dawał 106%, a w Cuprze gość słysząc o leasingu sam rozpoczął rozmowę od 102% czy 104%.

Edytowane przez ZUBERTO
  • Haha 1
  • maszt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2023 o 11:36, ciequn napisał(a):

Witam.

Otrzymałem 14% rabatu na Q8, brać? Orientujecie się jaki rabat można teraz uzyskać?


Ja akurat jestem po rozmowie w temacie A6. I taka ciekawostka - w zależności jaka konfiguracja, są różne rabaty. Np. na jedną konfigurację miałem 14% rabatu, ale na trochę droższą z S-Line i kilkoma dodatkami dostałem już 20%. Po prostu niektóre dodatki powodują zwiększenie rabatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Henzir napisał(a):

Dzięki, dobrze wiedzieć, bo za kilka miesięcy będę szukał finansowania.

Który leasingodawca daje takie warunki?

Za kilka miesięcy będzie nowa rzeczywistość. Oni zmieniają te warunki co jakiś czas i np w KIA zależą od okresu, kiedy zamówione jest auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ZUBERTO napisał(a):

Mnie ostatnio w skodzie rozdrażlili reklamą i faktycznymi parametrami leasingu.

Reklama mówiła o 102%, mówiłem handlowcowi, że mnie %%% z reklamy interesują, do reszty się dostosuję, to typ od finansowania wywalił mi chyba 114%. Po moich uwagach oddzwonił handlowiec i mówi, że nie może dać 102%, bo promocja trwa jeszcze miesiąc, a auto będzie minimum za 3 miechy.

Ja mu na to przypomnialem, że mnie interesuje szybki zakup, nie czekanie miesiącami.

Postarał się i znalazł w tydzień 3 pasujące mi auta dostępne od ręki, ale ten od finansowania wywalił ponad 111% i nie mogli tego przeskoczyć, mimo że nadal obowiązywała reklama z "od 102%".

Nie wiem czego nie dało się spełnić (nie umieli, albo nie chcieli podać).

Może warunku twarzowego nie spełniałem, bo co do warunków finansowania byłem luźny jak pęknięta guma w majtkach (z wyjątkiem tych nieszczęsnych procentów).

Seat mimo fatalnego handlowca dawał 106%, a w Cuprze gość słysząc o leasingu sam rozpoczął rozmowę od 102% czy 104%.

 

Przecież mogli dać 111% i odjąć od auta 9% rabatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zinger napisał(a):

Za kilka miesięcy będzie nowa rzeczywistość. Oni zmieniają te warunki co jakiś czas i np w KIA zależą od okresu, kiedy zamówione jest auto.

 

Co wiecej promocyjne finansowanie potrafi byc tylko na wybrane modele, a nawet wersje silnikowe (np hybrydy).

Ogolnie licytowanie sie na procenty w internecie nie ma zadnego sensu, chyba ze porownujemy dokladnie dwa takie same auta, w tym samym czasie.

Ale jak wiadomo na AK nikt bez 30% rabatu to nawet nie zaczyna rozmowy ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Co wiecej promocyjne finansowanie potrafi byc tylko na wybrane modele, a nawet wersje silnikowe (np hybrydy).

Ogolnie licytowanie sie na procenty w internecie nie ma zadnego sensu, chyba ze porownujemy dokladnie dwa takie same auta, w tym samym czasie.

Ale jak wiadomo na AK nikt bez 30% rabatu to nawet nie zaczyna rozmowy ;)

Jestes w tyle z informacjami.  Dzisiaj ak nie pyta sie o ceny czy rabaty . Wchodzi , wybiera , płaci i wyjeżdża.  Rozmowy handlowe są dla biedoty .

 

Np w restauracji *** też negocujesz ceny .

Trzeba sie szanować!

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jesteście bardziej zorientowani ode mnie jeśli chodzi o cenę ,premium’ i rabaty niż ja i mam do Was pytanie. Zamówiłem doposażonego prawie na full formentora 190km i wyszło ok. 185k brutto i od paru dni chodzi mi po głowie czy uwzględniając rabaty jakie dają premium (15-20%) w w/w cenie można by kupić coś lepszego np trochę gorzej doposażonej xc60 albo jakąś a5? Czy po prostu do 200k nic lepszego niż formentor się nie dostanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Halyt napisał(a):

Cześć! Jesteście bardziej zorientowani ode mnie jeśli chodzi o cenę ,premium’ i rabaty niż ja i mam do Was pytanie. Zamówiłem doposażonego prawie na full formentora 190km i wyszło ok. 185k brutto i od paru dni chodzi mi po głowie czy uwzględniając rabaty jakie dają premium (15-20%) w w/w cenie można by kupić coś lepszego np trochę gorzej doposażonej xc60 albo jakąś a5? Czy po prostu do 200k nic lepszego niż formentor się nie dostanie?

XC60 by wydanie tyle kasy miało jakiś sens, musisz wziąć przynajmniej wersję Core, plus pakiety power seats, lighting, climate, driver assist i to uważam jest minimum, by to auto miało sens. Wychodzi to 253550 zł. Z ich finansowaniem mBank 15%  rabat jest od  ręki, większy kwestia negocjacji. Być może coś od ręki jest dostępne i da radę coś lepszego wynegocjować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.