Skocz do zawartości

A czy Ty już kupiłeś żonie elektryka


mrBEAN

Rekomendowane odpowiedzi


U mnie pierwszy elektryk w garażu był właśnie dla zony.

Niestety ja nim więcej jeżdżę i jest bitwa o auto ;)

 

Zdjecie poglądowe podjazdu.

Mamy dwie bramy garażowe, ale jak widać po wyjeżdżonym śniegu który leży już kilka dni, ślady prowadzą tylko do jednej bramy :hehe:

7F37689A-73B5-47BE-83A2-2B72E0C1B464.jpeg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2021 o 20:20, mrBEAN napisał:

Ewentualnie kochance ;)

Chyba kochance, moja żona nie chde elektryka, ale nie dziwie się troche jej.

Przesiadła się z Kadeta z 87 roku na Clio z 2008 i chwilę później 2019, to ją musiało zszokować ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, komor napisał:

Chyba kochance, moja żona nie chde elektryka, ale nie dziwie się troche jej.

 

Żona może sobie sama kupić. A kochanka przecież nie po to została kochanką żeby sobie cokolwiek samej kupować.

;l

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Dla żony to co najlepsze co nie:D Wiadomo, że auto musi być ładne, najważniejszy jest kolor. No ale tak serio to elektryk to dobry pomysł, cichy, prosta budowa silnika to rzadsze naprawy, odchodzi wymiana filtrów, olejów, same plusy, bo umówmy się, kto się potem musi przejmować przeglądami i ogarnianiem tego auta. Ja się zastanawiam nad Mustangiem Mach-E, sobie kupowałbym GT, bo osiągi na poziomie 3,7 do setki robią wrażenie. Ale dla żony to bardziej AWD, z małą lub dużą baterią, oba mają spoko zasięg, porównywalny do samochodów benzynowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Alexs93 napisał:

Dla żony to co najlepsze co nie:D Wiadomo, że auto musi być ładne, najważniejszy jest kolor. No ale tak serio to elektryk to dobry pomysł, cichy, prosta budowa silnika to rzadsze naprawy, odchodzi wymiana filtrów, olejów, same plusy, bo umówmy się, kto się potem musi przejmować przeglądami i ogarnianiem tego auta. Ja się zastanawiam nad Mustangiem Mach-E, sobie kupowałbym GT, bo osiągi na poziomie 3,7 do setki robią wrażenie. Ale dla żony to bardziej AWD, z małą lub dużą baterią, oba mają spoko zasięg, porównywalny do samochodów benzynowych.

 

Ja zrobiłem odwrotnie żonie kupiłem miejskiego EV, sobie Mustanga V8 ;).

Niestety żony auto szybsze :phi:.

  • Lubię to 1
  • Haha 3
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Wątek trochę stary, ale co tam :phi:

Tak patrzę na elektryki do jazdy wokół komina raz w tygodniu. 

Wychodzi, że się nie opłaca kupować nowego, ale takie 10-letnie są już w promocyjnych cenach :]

Pytanie praktyczne, choć raczej teoretyczne, bo wydźwięk odpowiedxi znam ;) - co z bateriami - bo zakładam, że na oryginałach daleko to nie pojedzie. Są też jakieś trupy bez baterii (Twizzy, pewnie sprzedają poflotowce dostarczycieli pieczarek). Warte to tych 20k PLN? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kiziuk napisał:

Pytanie praktyczne, choć raczej teoretyczne, bo wydźwięk odpowiedxi znam ;) - co z bateriami - bo zakładam, że na oryginałach daleko to nie pojedzie. Są też jakieś trupy bez baterii (Twizzy, pewnie sprzedają poflotowce dostarczycieli pieczarek). Warte to tych 20k PLN? 

 

Generalnie auta w cenie ~20kPLN są albo bez baterii albo z baterią dającą zasięg 30-50km. Ewentualnie jakieś rozbitki / kurniki.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PawelWaw napisał:

50 km po mieście idealne jak ktoś laduje w nocy :)

 

Ale 30km latem (czyli 15km zimą) to już średnio, bo dłużej staniesz w korku przy -20deg i już do domu nie dojedziesz.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając polską inicjatywę oraz przedsiębiorczość, powinny się powoli pojawiać warsztaty niezależne, które będą się zajmowały serwisem baterii aut elektrycznych, których okres gwarancyjny już dawno przeminął. Mam na myśli albo regenerację ogniw, albo ich wymianę, być może częściową tylko. Bo fabrycznie tego typu naprawy są kosmicznie drogie, absolutnie nieopłacalne. IMO stwarza to pole  do działania dla niezależnych serwisów, które odpowiednio się przebranżowią i będą oferowały alternatywne, skuteczne metody naprawy takich zużytych baterii.

Przyroda nie znosi pustki..... taka znana zasada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bartłomiej napisał:

 

Znając polską inicjatywę oraz przedsiębiorczość, powinny się powoli pojawiać warsztaty niezależne, które będą się zajmowały serwisem baterii aut elektrycznych, których okres gwarancyjny już dawno przeminął.

 

Na razie problem w tym, że masowo te baterie nie chcą się psuć, a używki z rozbitków czy inne zdegradowane schodzą na pniu za nie małe pieniądze na banki energii i inne.

Także pole do powstania takich warsztatów na razie jest ograniczone. 
A jeśli będzie na rynku luka to firmy szybko powstaną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mrBEAN napisał:

Na razie problem w tym, że masowo te baterie nie chcą się psuć, a używki z rozbitków czy inne zdegradowane schodzą na pniu za nie małe pieniądze na banki energii i inne.

Także pole do powstania takich warsztatów na razie jest ograniczone. 
A jeśli będzie na rynku luka to firmy szybko powstaną. 

W USA widać, że EV mechanicy już zaczynają się rozwijać.

Co do bardziej skomplikowanych napraw i napraw baterii też już można takie usługi znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, HanYs napisał:

W USA widać, że EV mechanicy już zaczynają się rozwijać.

Co do bardziej skomplikowanych napraw i napraw baterii też już można takie usługi znaleźć. 

W PL też już można znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.