Skocz do zawartości

Przejazd przez Austrie z kamera samochodowa


TWENTIS

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, pejus1982 napisał:

Jest jakieś logiczne uzasadnienie na przepis zakazujący używania kamerki?


Nie wiem jaki to przepis, ale z tego co pamietam Google tez jakos street view w Austrii nie ma ;)

Chyba ze się coś zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kondziu napisał:


 

ale ja nie jestem obywatelem austrii ani samochod nie jest tam zarejestrowany ani nie mieszkam tam nawet chwilowo. 
 

jak odlacze zasilanie i wyjme karte sd to wystarczy ? - nie mam za bardzo jak jej odkleić ani zdjać. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 
ale ja nie jestem obywatelem austrii ani samochod nie jest tam zarejestrowany ani nie mieszkam tam nawet chwilowo. 
 
jak odlacze zasilanie i wyjme karte sd to wystarczy ? - nie mam za bardzo jak jej odkleić ani zdjać. 
 
 
Było już dementi na AK, że nie do końca jest to zabronione.
Ktoś mieszkający w AT to tłumaczył.


Wysłane z mojego xyz76543 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zdejmuję. Nie można po prostu publikować ani wykorzystywać jako "dowód" filmów. Przecież posiadania normalnych kamer, sportowych go pro, czy komórek, ktorymi możesz też nagrywać filmy nikt nie zabrania, to dlaczego niby samochodowe akurat miałyby być jakimś wyjątkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii kilka razy jechałem z kamerą na szybie, miałem też fotkę z fotoradaru za prędkość i byłem raz namierzany przez policjantów z lornetką, ale nigdy nikt o kamerkę nie pytał. Podobno w Słowacji też jest zabronione, a przejeżdżałem z kamerką 8 razy, w tym 4 razy kręciłem się po Bratysławie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem kontrole na granicy (podeszli do auta), a potem czekali wszystkich na autostradzie. Kamera na przedniej szybie widoczna, że hoho. Jakby się tym interesowali to pewnie by coś powiedzieli. W tym roku takich jazd przez Austrie i kontroli granicznych i autostradowych miałem z 6. Zero zainteresowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, TWENTIS napisał:

 

Podobno sa jakos przeczuleni i mandaty.

Mam sciagac czy olac?

Jade tranzytem. Żadnych miast.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jechałem 10 dni temu i dzisiaj. Wyłączyłem tylko ekran. A że była to noc to kompletnie nic nie było widać. Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austria dziwny kraj 🙄po powrocie z HR w Słowenii na przejściu czepili się dlaczego jadę przez to przejście a nie przez autostradę,bagażnik im otwórz, no i mandat za przekroczenie prędkości o 5km/h.

Mandat przyszedł po 6tyg.zwykłym listem ciekawe co by było jakby listonosz się pomylił w skrzynce,lub list by zaginął 🤔pewnie 5000€ kary jak to tam dla strachu napisali.

Swoją drogą za te przekroczenie to też z najwyższej półki ale cóż się jechało się zapłaciło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robert2609 napisał:

Austria dziwny kraj 🙄po powrocie z HR w Słowenii na przejściu czepili się dlaczego jadę przez to przejście a nie przez autostradę,bagażnik im otwórz, no i mandat za przekroczenie prędkości o 5km/h.

Mandat przyszedł po 6tyg.zwykłym listem ciekawe co by było jakby listonosz się pomylił w skrzynce,lub list by zaginął 🤔pewnie 5000€ kary jak to tam dla strachu napisali.

Swoją drogą za te przekroczenie to też z najwyższej półki ale cóż się jechało się zapłaciło.

 

I tyle przyszło z omijania autostrady w Słowenii...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedeń 😃 a miałem nie jechać minąć inna drogą bo bardzo dłuży się tam przejazd ale kolega namówił żeby nie kombinować.... On miał przekroczone 8km i też 50€ ja jechałem 1 on pewnie chciał podjechać bliżej mnie i się załapał😀

Edytowane przez robert2609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robert2609 napisał:

Wiedeń 😃 a miałem nie jechać minąć inna drogą bo bardzo dłuży się tam przejazd ale kolega namówił żeby nie kombinować.... On miał przekroczone 8km i też 50€ ja jechałem 1 on pewnie chciał podjechać bliżej mnie i się załapał😀

Tam się przydaje tempomat. Chociaż były też ograniczenia do 60 w tym roku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.