Skocz do zawartości

Golf 8 GTE. Nowa zabawka, krótki opis


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wladmar napisał(a):

 

Pierwsze to LEDy do jazdy dziennej, badziewie jakieś. 

Drugi to bełkotliwy artykuł o niczym.

Osobiście nie znam nikogo, kto wymieniałby LEDy w reflektorach (nie do jazdy dziennej!) z powodu ich zużycia. 

W Imprezie z 2010 mam LEDy w tylnych światłach i kierunkowskazach. W artykule piszą że wypalają się po kilku latach. Nie zauważyłem problemu a że nie mam świateł dziennych to są cały czas włączone. 12 lat. I tylna lampa 100 kosztuje. To tak jakby się jednak zepsuła :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcindzieg napisał(a):

W Imprezie z 2010 mam LEDy w tylnych światłach i kierunkowskazach. W artykule piszą że wypalają się po kilku latach. Nie zauważyłem problemu a że nie mam świateł dziennych to są cały czas włączone. 12 lat. I tylna lampa 100 kosztuje. To tak jakby się jednak zepsuła :)

 

Tak patrzę, że nawet do nowego Golfa taki cały reflektor to też nie jest az taki majątek

https://allegro.pl/oferta/vw-golf-8-2019-2021-reflektor-full-led-lampa-prawa-11153709371

 

Pamiętam jak wymieniałem reflektor ksenonowy do Alfy 159 to kosztował chyba 6 czy 7k, a to był rok 2012 ;]

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bielaPL napisał(a):

fajna trzcionka ;] 

Zakładając że robisz 20kkm rocznie przy średniej prędkości 50km/h to potrzebujesz na to 400h z czego pewnie 1/2 będzie po zmroku więc swiatła LED będą używane przez 200h ( kolejne 200h na dziennych ). Idąc tym tropem po 200kkm będą w użyciu ok. 2tys. godzin , to nadal niewiele jak na dobre LED-y . Jeśli mają wytrzymać 3-10tys godzin to na 300kkm - 1mln km. Zrobicie tyle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mmaciejosss napisał(a):

Zakładając że robisz 20kkm rocznie przy średniej prędkości 50km/h to potrzebujesz na to 400h z czego pewnie 1/2 będzie po zmroku więc swiatła LED będą używane przez 200h ( kolejne 200h na dziennych ). Idąc tym tropem po 200kkm będą w użyciu ok. 2tys. godzin , to nadal niewiele jak na dobre LED-y . Jeśli mają wytrzymać 3-10tys godzin to na 300kkm - 1mln km. Zrobicie tyle ?


No tyle mają te perełki z zachodu z przebiegiem 172kkm ;]

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kravitz napisał(a):

 

Tak patrzę, że nawet do nowego Golfa taki cały reflektor to też nie jest az taki majątek

https://allegro.pl/oferta/vw-golf-8-2019-2021-reflektor-full-led-lampa-prawa-11153709371

 

Pamiętam jak wymieniałem reflektor ksenonowy do Alfy 159 to kosztował chyba 6 czy 7k, a to był rok 2012 ;]

Technologia LED to dość tania rzecz. Więcej płaci się za marketing z nim związany . Lampy uliczne LED o mocach 100-200w to koszt kilka stów i to już całkiem dobre . To ile mogą kosztować w aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mmaciejosss napisał(a):

Nie śledzę aż tak technologii aut , ale od ilu lat są LEDY w autach , mowa o normalnych autach klasy średniej , nie klasy S ? 5-7-10 lat ?


No ja sprzedałem w tym roku golfa co miał 4 lata i był cały na LED.

Rocznik 2018.

Raczej nie była to nowość w tym modelu.

Nie wiem czy Golf w tej klasie dla normalnych ludzi miał pierwszy LED

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kravitz napisał(a):


No ja sprzedałem w tym roku golfa co miał 4 lata i był cały na LED.

Rocznik 2018.

Raczej nie była to nowość w tym modelu.

Nie wiem czy Golf w tej klasie dla normalnych ludzi miał pierwszy LED

jaki przebieg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kravitz napisał(a):


 Chyba 57kkm

czyli wg mojej teorii światła LED mijania świeciły 600h  , chyba , że większość po mieście ( mniejsza średnia prędkość ) i wszystko po zmroku to max 1-1,5tyś godzin , to nadal niewiele jak na LED , więc nie ma się co zniszczyć , owszem sam LED wytrzyma sporo więcej , ale padnie zasilacz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, mmaciejosss napisał(a):

Zakładając że robisz 20kkm rocznie przy średniej prędkości 50km/h to potrzebujesz na to 400h z czego pewnie 1/2 będzie po zmroku więc swiatła LED będą używane przez 200h ( kolejne 200h na dziennych ). Idąc tym tropem po 200kkm będą w użyciu ok. 2tys. godzin , to nadal niewiele jak na dobre LED-y . Jeśli mają wytrzymać 3-10tys godzin to na 300kkm - 1mln km. Zrobicie tyle ?

teoria jest fajna, żarówki domowe też miały wytrzymywać kupę czasu, tymczasem potrafią paść po roku normalnego użytkowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bielaPL napisał(a):

teoria jest fajna, żarówki domowe też miały wytrzymywać kupę czasu, tymczasem potrafią paść po roku normalnego użytkowania

Planowane postarzaniu produktu. Ze wszystkim tak jest. Po czasie ma się popsuć zużyć, żebyś kupił nowe. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2022 o 08:33, Furvus_Eques napisał(a):

Ja mam poważne obawy, że "eco-led" w wydaniu Dacii może nie do końca być tym czego się spodziewamy mając w pamięci jak działają normalne ledy u normalnych producentów.

Ale to nie ujma na honorze Daćką jeździć. Dawaj...zaskocz nas wszystkich. 

W sumie to tak zerknąłem i nie ma dramatu ;) 
image.png.a0da3f24ed442367f5f7d6e63f83018d.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

To jezdzij sobie dalej na zarowkach :ok:

 

 

 

jeżdżę na tym co dają ;) w najnowszym aucie tylko dzienne są na led - tylko że ja nie potrzebuje super rozświetlenia drogi, jeżdżę tylko w koło komina, trasy się zrobi ze 3 razy w okresie wakacyjnym jak jeszcze jest widno i tyle

jakoś mi się nie chce wierzyć w nieśmiertelność ledów ale jeżeli tak będzie to tylko miło się zaskoczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lucash napisał(a):

Ale to nie ujma na honorze Daćką jeździć. Dawaj...zaskocz nas wszystkich. 

W sumie to tak zerknąłem i nie ma dramatu ;) 
image.png.a0da3f24ed442367f5f7d6e63f83018d.png

 

Jak to było? Kupujemy auta, których nie chcemy żeby zaimponować ludziom, których nie znamy. 

 

Twórca tego hasła chyba nie przewidział tylko, że przedmiotem tego imponowania może być... Dacia. AK zawsze potrafi zaskoczyć. 

:hehe:

 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bielaPL napisał(a):

 

jeżdżę na tym co dają ;) w najnowszym aucie tylko dzienne są na led - tylko że ja nie potrzebuje super rozświetlenia drogi, jeżdżę tylko w koło komina, trasy się zrobi ze 3 razy w okresie wakacyjnym jak jeszcze jest widno i tyle

jakoś mi się nie chce wierzyć w nieśmiertelność ledów ale jeżeli tak będzie to tylko miło się zaskoczę

Ledy są lepsze nawet w koło komina po prostu inna jakość w nocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wujek napisał(a):

Ledy są lepsze nawet w koło komina po prostu inna jakość w nocy. 

u mnie w większości są latarnie i tak... tak jak pisałem, w moim przypadku nie ma bólu z jakością światła

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, janusz napisał(a):

Mi się lepiej jeździ na "żółtej" żarówce niż na ledzie. 

Edycja 

Oczywiście chodzi o barwę, a nie źródło światła. 

A pamiętacie czasy jak w FSO 125 na długich były żółte światła ? A to dlatego, że we mgle jak i deszczu lepiej przenikają w dal . Sam zastanawiam się nad zmianą na LED w przeciw mgielnych na coś mocniejszego niż zwykłe halogen H7 o barwie 3.000k ( ciepła) , nie będzie podpadać jak i w deszczu/mgle powinno być lepiej . Sam LED w mijania są bardzo ok ale w deszczu gorzej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, janusz napisał(a):

Mi się lepiej jeździ na "żółtej" żarówce niż na ledzie. 

Edycja 

Oczywiście chodzi o barwę, a nie źródło światła. 

mi się lepiej jeździ jak inni mają żółtą barwę ;] za 10/15 lat jak już będą same białe to nie będzie po nocy przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.