Skocz do zawartości

Golf 8 GTE. Nowa zabawka, krótki opis


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, czachabrava napisał(a):

 

Na dodatek na t-roca do produkcji jest rabat z konfiguratora plus dealera i robi się całkiem fajna opcja. Zważając ze inni z łaską mogą co najwyżej dać dywaniki.

 

Mimo wszystko 150kPLN za niezle wyposazone auto B+ z automatem to troche sporo ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

Mimo wszystko 150kPLN za niezle wyposazone auto B+ z automatem to troche sporo ;)

 

 

Za to za modnego crossovera w podstawie gdzie ma już całkiem sporo wyposazenia mozna wyrwać za mniej niż 100k. Zawsze można wziąć Dustera za kilka tys mniej i wynegocjować dywaniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czachabrava napisał(a):

 

Za to za modnego crossovera w podstawie gdzie ma już całkiem sporo wyposazenia mozna wyrwać za mniej niż 100k. Zawsze można wziąć Dustera za kilka tys mniej i wynegocjować dywaniki.

w zeszłym roku duster który mnie interesował to 68tys, w tym 84tys ;] full wypas przekracza już 100k ;] a to nadal auto gdzie w nadkolu jest tylko goła blacha ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, czachabrava napisał(a):

 

Za to za modnego crossovera w podstawie gdzie ma już całkiem sporo wyposazenia mozna wyrwać za mniej niż 100k. Zawsze można wziąć Dustera za kilka tys mniej i wynegocjować dywaniki.

 

Chodzilo mi raczej o to, ze VW mam tak skonstruowane cenniki, ze nawet najwyzsza wersja wyposazenia ma nadal sporo brakow.

W takim R-line brakuje kamery cofania, podgrzewanych foteli, monitorow martwego pola, keyless i wielu innych rzeczy, za ktore w innych markach nie trzeba doplacac w wyzszych wersjach. W takiej sytuacji, nawet po rabatach jest drogo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, bielaPL napisał(a):

w zeszłym roku duster który mnie interesował to 68tys, w tym 84tys ;] full wypas przekracza już 100k ;] a to nadal auto gdzie w nadkolu jest tylko goła blacha ;] 

 

Największym mankamentem Dustera jak dla mnie są światła na żarówkach. W 2022 roku to naprawdę niedopuszczalne (nie chodzi o wersję, LEDów nie ma nawet w najwyższej). Reszta jest w miarę ok jak za swoją cenę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wladmar napisał(a):

 

Największym mankamentem Dustera jak dla mnie są światła na żarówkach. W 2022 roku to naprawdę niedopuszczalne (nie chodzi o wersję, LEDów nie ma nawet w najwyższej). Reszta jest w miarę ok jak za swoją cenę. 

 

Trzeba poczekac na nowy model niestety, obecny Duster juz swoje lata ma.

Nowe Sandero ma Ledy w podstawie, wiec tutaj tez na pewno beda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Trzeba poczekac na nowy model niestety, obecny Duster juz swoje lata ma.

Nowe Sandero ma Ledy w podstawie, wiec tutaj tez na pewno beda.

 

 

Tylko jak zaświrują z ceną i będą musieli konkurować z Koreą czy Japonią (nie wspominając o VAG) to słabo to widzę. Plusem Dustera jest to, że dostaje się tanio 4WD, z naciskiem na tanio. 

Edytowane przez wladmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wladmar napisał(a):

 

Tylko jak zaświrują z ceną i będą musieli konkurować z Koreą czy Japonią (nie wspominając o VAG) to słabo to widzę. 

 

Nie sadze, poza tym Korea czy Japonia tez nie bedzie stala w miejscu z cenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Chodzilo mi raczej o to, ze VW mam tak skonstruowane cenniki, ze nawet najwyzsza wersja wyposazenia ma nadal sporo brakow.

W takim R-line brakuje kamery cofania, podgrzewanych foteli, monitorow martwego pola, keyless i wielu innych rzeczy, za ktore w innych markach nie trzeba doplacac w wyzszych wersjach. W takiej sytuacji, nawet po rabatach jest drogo.

 

 

To fajnie widac na rentalach 😄 Audi S-line bez kamery cofania z czujnikami tylko z tyłu, o bardziej zaawansowanych gadzetach typu pilnowanie pasa czy aktywny tempomat zapomnij 😄 BMW z MPakietem też miało jakieś absurdalne braki w wyposazeniu 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, wladmar napisał(a):

 

Największym mankamentem Dustera jak dla mnie są światła na żarówkach. W 2022 roku to naprawdę niedopuszczalne (nie chodzi o wersję, LEDów nie ma nawet w najwyższej). Reszta jest w miarę ok jak za swoją cenę. 

 

Obecny katalog pokazuje cos takiego we wszystkich wersjach

 

Światła mijania eco-LED 😄 cokolwiek to znaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Chodzilo mi raczej o to, ze VW mam tak skonstruowane cenniki, ze nawet najwyzsza wersja wyposazenia ma nadal sporo brakow.

W takim R-line brakuje kamery cofania, podgrzewanych foteli, monitorow martwego pola, keyless i wielu innych rzeczy, za ktore w innych markach nie trzeba doplacac w wyzszych wersjach. W takiej sytuacji, nawet po rabatach jest drogo.

 

Tylko, że R-line nie jest najwyższą wersją wyposażenia tylko ma pakiet R i właśni jest sporo braków.

Jeździłem tym z silnikiem 1.5 TSI DSG i całkiem przyjemne auto ale drogie niestety ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pakuu1 napisał(a):

Tylko, że R-line nie jest najwyższą wersją wyposażenia tylko ma pakiet R i właśni jest sporo braków.

Jeździłem tym z silnikiem 1.5 TSI DSG i całkiem przyjemne auto ale drogie niestety ;(

 

Ale Style wcale nie wypada lepiej pod wzgledem wyposazenia i ma te same braki.

Wzialem za przyklad R-line bo jest najdrozsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, wladmar napisał(a):

 

Tylko jak zaświrują z ceną i będą musieli konkurować z Koreą czy Japonią (nie wspominając o VAG) to słabo to widzę. Plusem Dustera jest to, że dostaje się tanio 4WD, z naciskiem na tanio. 

 

właśnie te 4wd co kiedyś było atutem i można było zamówić z podstawą stało się teraz exclusive opcją... podobna cena jest obecnie za jimiaka, więc jeśli ktoś jeździ sam lub w dwójkę i potrzebuje dobrego 4wd to raczej suzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Wszystko jest wzgledne i zalezy od tego ile bedzie kosztowac konkurencja.

 

NIekoniecznie. Niezależnie od tego, ile kosztuje konkurecja, ludzie, którzy byli w stanie zapłącić za Dustera dwa lata temu 70 kzł (bo na droższe auto nie było ich stać), niekoniecznie radośnie zapłacą 150 kzł teraz. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bielaPL napisał(a):

potrzebuje dobrego 4wd to raczej suzi...

Nie jestem fanem ale myślę że kupienie Dustera jest jednak prostsze niż Jamnika. Do tego na zwykłych drogach Dacia będzie się zachowywała zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, bielaPL napisał(a):

 

właśnie te 4wd co kiedyś było atutem i można było zamówić z podstawą stało się teraz exclusive opcją... podobna cena jest obecnie za jimiaka, więc jeśli ktoś jeździ sam lub w dwójkę i potrzebuje dobrego 4wd to raczej suzi...

Nie wiem jak ten nowy Jimny, ale stary tak sobie nadawał się na asfalt, a takim Dusterem pojedziesz w jako takiej wygodzie tu i tu. Jak Suzuki do porównania to prędzej scross czy vitara.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał(a):

 

A po co ma byc w konfiguratorze, skoro wszystkie wersje maja swiatla mijania na ledach?

 

A skąd. 

https://www.dacia.pl/samochody/nowy-duster/wyposazenie.html?gradeCode=ENS_ACLASS00M$SERIELIM3

 

I to ta najwyższa wersja. Wszędzie tylko światła do jazdy dziennej LED. 

Edytowane przez wladmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wladmar napisał(a):

 

A skąd. 

https://www.dacia.pl/samochody/nowy-duster/wyposazenie.html?gradeCode=ENS_ACLASS00M$SERIELIM3

 

I to ta najwyższa wersja. Wszędzie tylko światła do jazdy dziennej LED. 

 

Z tego linku nic nie wynika w temacie swiatel mijania.

Idz sobie do salonu i sprawdz :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Z tego linku nic nie wynika w temacie swiatel mijania.

Idz sobie do salonu i sprawdz :ok:

 

 

https://cdn.group.renault.com/dac/pl/pdf/broszury/new-duster-brochure.pdf.asset.pdf/d8febce0ff.pdf

 

No jak będę w okolicach to zajrzę, dziwnie, że piszą o światłach LED do jazdy dziennej w katalogu i ani słowa o mijania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wladmar napisał(a):

 

https://cdn.group.renault.com/dac/pl/pdf/broszury/new-duster-brochure.pdf.asset.pdf/d8febce0ff.pdf

 

No jak będę w okolicach to zajrzę, dziwnie, że piszą o światłach LED do jazdy dziennej w katalogu i ani słowa o mijania. 

 

Moze wczesniej bylo tak jak kiedys w CX-5, ze najnizsza wersja miala Ledy ale dzienne byly na zarowkach ;]

W tym PDF jak przejrzysz glownie elementy wyposazenia wersji Essential (najnizszej) to masz info, ze zarowno mijania jak i dzienna sa Ledowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał(a):

 

Moze wczesniej bylo tak jak kiedys w CX-5, ze najnizsza wersja miala Ledy ale dzienne byly na zarowkach ;]

W tym PDF jak przejrzysz glownie elementy wyposazenia wersji Essential (najnizszej) to masz info, ze zarowno mijania jak i dzienna sa Ledowe.

 

No może... Trzeba sprawdzić organoleptycznie :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, wladmar napisał(a):

 

Nie ma tam czegoś takiego, albo ja nie tam gdzieś patrzę. Są LEDy do jazdy dziennej. 

https://cdn.group.renault.com/dac/pl/pdf/cenniki/new-duster-price.pdf

 

image.png.ca0e1b2d846b934df8edbd579b3c6a25.png

 

barwa zimna, na żarówkę nie wygląda

 

Edytowane przez Filipfm
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kravitz napisał(a):

 

Wygląda że na żarówkach są światła drogowe, przeciwmgielne i kierunkowskazy z tyłu (z przodu led)

To samo mialem w wypozyczonej Skodzie Rapid, mijania ledy a reszta halogen. Przedziwne uczucie jak w nocy wlaczy sie dlugie :phi: Ale z drugiej strony na dlugich ostatnio jechalem 3 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wujek napisał(a):

Przedziwne uczucie jak w nocy wlaczy sie dlugie :phi:

 

Też jakimś autem jechałem jakiś czas temu z takim zestawem, tylko nie pamiętam co to było.

Włączasz długie i masz wrażenie że coś jakby poszło nie tak.

Niby lepiej, ale gorzej ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał(a):

 

właśnie te 4wd co kiedyś było atutem i można było zamówić z podstawą stało się teraz exclusive opcją... podobna cena jest obecnie za jimiaka, więc jeśli ktoś jeździ sam lub w dwójkę i potrzebuje dobrego 4wd to raczej suzi...

A gdzie Ty kupisz nowego Jimny?:hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2022 o 08:39, bielaPL napisał(a):

w zeszłym roku duster który mnie interesował to 68tys, w tym 84tys ;] full wypas przekracza już 100k ;] a to nadal auto gdzie w nadkolu jest tylko goła blacha ;] 

 

Ha, ja pojeździłem teraz w Norwegii nowym Yarisem hybrydą, świetnie mi się tym jeździło i podpowiedziałem teściowej która szuka auta żeby poszła obejrzeć.

Auto fajne, ale to jest kurde Yaris - 90 kpln:O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bizz napisał(a):

 

Ha, ja pojeździłem teraz w Norwegii nowym Yarisem hybrydą, świetnie mi się tym jeździło i podpowiedziałem teściowej która szuka auta żeby poszła obejrzeć.

Auto fajne, ale to jest kurde Yaris - 90 kpln:O

 

faktycznie jakos tanio

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bizz napisał(a):

 

Ha, ja pojeździłem teraz w Norwegii nowym Yarisem hybrydą, świetnie mi się tym jeździło i podpowiedziałem teściowej która szuka auta żeby poszła obejrzeć.

Auto fajne, ale to jest kurde Yaris - 90 kpln:O

spoko yaros cross adventure (z 4x4) kosztuje od 140 ;] 

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2022 o 09:43, bizz napisał(a):

 

Ha, ja pojeździłem teraz w Norwegii nowym Yarisem hybrydą, świetnie mi się tym jeździło i podpowiedziałem teściowej która szuka auta żeby poszła obejrzeć.

Auto fajne, ale to jest kurde Yaris - 90 kpln:O

 

Mnie wyszło równe 100 tys. za hybrydowego Yarisa i też świetnie mi się tym jeździło. Wystarczająco wygodne, zwinne, bardzo fajne w prowadzeniu, w miarę dynamiczne, super oszczędne. Nawet te 3 cylindry mnie nie przeszkadzają. Cały ten układ hybrydowy reaguje imho płynniej i przyjemniej niż w Sportage HEV, którym niedawno jeździłem. Kupiłbym tego Yarisa, ale żona postawiła weto, że za mały. A że na większe mnie nie stać, to na razie zostaję z Astrą.

Edytowane przez maro_t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, maro_t napisał(a):

 Cały ten układ hybrydowy reaguje imho płynniej i przyjemniej niż w Sportage HEV, którym niedawno jeździłem. 

 

Tutaj wg mnie problemem jest chyba skrzynia biegow.

Jak na 230KM to raczej przecietnie sie to zbiera, zestawili ten naped z jakims zmulona skrzynia hydrokinetyczna.

Co ciekawe PHEV ma juz skrzynie DCT.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, maro_t napisał(a):

Kupiłbym tego Yarisa, ale żona postawiła weto, że za mały.

 

Przy ilu przejechanych km zwraca się dopłata do hybrydy? Dużą robotę hybryda robi w porównaniu ze zwykłym silnikiem w odczuciach jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bielaPL napisał(a):

 

Przy ilu przejechanych km zwraca się dopłata do hybrydy? Dużą robotę hybryda robi w porównaniu ze zwykłym silnikiem w odczuciach jazdy?

 

nie wiem, policz sobie, jesli wiesz ile będzie kosztować benzyna za pół roku czy rok i ile by Ci palił taki samochód ;]

Edytowane przez maro_t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał(a):

 

Mnie wyszło równe 100 tys. za hybrydowego Yarisa i też świetnie mi się tym jeździło. Wystarczająco wygodne, zwinne, bardzo fajne w prowadzeniu, w miarę dynamiczne, super oszczędne. Nawet te 3 cylindry mnie nie przeszkadzają. Cały ten układ hybrydowy reaguje imho płynniej i przyjemniej niż w Sportage HEV, którym niedawno jeździłem. Kupiłbym tego Yarisa, ale żona postawiła weto, że za mały. A że na większe mnie nie stać, to na razie zostaję z Astrą.

 

IMO nie jest za mały, myśmy zgodnie uznali że spokojnie nasz 2+2 by weszło na luzie, szczególnie że z wózków już chłopaki wyrosły.  

 

Napęd jest cudowny, spalanie rewelacja (choć komp oszukuje o 0.3 litra), nam wyszło 3.5. Wszystko co potrzebne miał, aktywny tempomat, klima automat, grzane fotele. Jedyne do czego bym się przyczepił to dużo gorsze trzymanie pasa ruchu niż w Kii. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.