Skocz do zawartości

Golf 8 GTE. Nowa zabawka, krótki opis


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, bizz napisał(a):

IMO nie jest za mały

 

według mnie też jest zupełnie wystarczający. Mamy w domu Kię Rio i w tym Yarisie jest bardzo podobna ilość miejsca z przodu, z tyłu na nogi, na szerokość, jedynie dla dorosłych osób z tyłu nad głową jest mniej miejsca w Yarisie. Ale kobieta sobie ubzdurała, że mały. Faktycznie patrząc na ulicy ten samochód chyba wydaje się mniejszy niż jest i niż to co oferuje w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maro_t napisał(a):

Faktycznie patrząc na ulicy ten samochód chyba wydaje się mniejszy niż jest i niż to co oferuje w środku

 

Ale za to rewelacyjnie wygląda. Z reguły do wynajętych aut podchodzimy bezosobowo, ale tym razem i ja żona stwierdziliśmy że świetny samochód i to w sumie zaowocowało wysłaniem teściowej do Toyoty. Czy kupi nie wiem, ale jakaś reklama poszła w świat:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2022 o 15:26, bizz napisał(a):

 

IMO nie jest za mały, myśmy zgodnie uznali że spokojnie nasz 2+2 by weszło na luzie, szczególnie że z wózków już chłopaki wyrosły.  

 

Napęd jest cudowny, spalanie rewelacja (choć komp oszukuje o 0.3 litra), nam wyszło 3.5. Wszystko co potrzebne miał, aktywny tempomat, klima automat, grzane fotele. Jedyne do czego bym się przyczepił to dużo gorsze trzymanie pasa ruchu niż w Kii. 

 

Teraz ogólnie klasa B jest dosyć spora i przewiezie 2+2 tak, że Ci z tyłu nie mają kolan w zębach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2022 o 09:59, Filipfm napisał(a):

Światła mijania eco-LED

Ledy do 2100 lumenów, żeby nie trzeba było spryskiwaczy i samopoziomowania montować. 

 

W dniu 7.10.2022 o 14:58, bielaPL napisał(a):

 

Przy ilu przejechanych km zwraca się dopłata do hybrydy? Dużą robotę hybryda robi w porównaniu ze zwykłym silnikiem w odczuciach jazdy?

 

Nigdy hybryda się nie zwraca. W przypadku hybryd toyoty to jest zupełnie inna jazda - nie wiadomo czy lepsza czy gorsza po prostu inna. Przekładnia ecvt sprawia, że masz wrażenie jakby ślizgało się sprzęgło, albo jakbyś jechał skuterem. Trzeba się przejachać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kravitz napisał(a):

 

Teraz ogólnie klasa B jest dosyć spora i przewiezie 2+2 tak, że Ci z tyłu nie mają kolan w zębach.

 

 

To już poprzedni Yaris bez problemu ogarniał. Zdarzyło nam się pojechać 2+2 na weekend, z trzema rowerami na klapie z tyłu i przyczepką dla najmłodszego w bagażniku;]

  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bizz napisał(a):

 

To już poprzedni Yaris bez problemu ogarniał. Zdarzyło nam się pojechać 2+2 na weekend, z trzema rowerami na klapie z tyłu i przyczepką dla najmłodszego w bagażniku;]

 

jesteś hardkorem. ;] To ja jedynie objechałem autem klasy B kilka wakacji we Włoszech, Chorwacji, Słowenii. Ale dziecko tylko jedno. Samochód to Kia Rio. Wiadomo że porównując z kompaktem to jednak nie to prowadzenie czy wyciszenie, ale tak naprawdę jest zupełnie wystarczająco jak dla mnie. Jedyne czego tak naprawdę mi brakuje w tym aucie na dłuższe trasy to tempomat. Ale dzisiaj to już praktycznie standard również w klasie B.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, maro_t napisał(a):

 

jesteś hardkorem. ;] To ja jedynie objechałem autem klasy B kilka wakacji we Włoszech, Chorwacji, Słowenii. Ale dziecko tylko jedno. Samochód to Kia Rio. Wiadomo że porównując z kompaktem to jednak nie to prowadzenie czy wyciszenie, ale tak naprawdę jest zupełnie wystarczająco jak dla mnie. Jedyne czego tak naprawdę mi brakuje w tym aucie na dłuższe trasy to tempomat. Ale dzisiaj to już praktycznie standard również w klasie B.

 

Yaris to chyba w podstawowej wersji ma nawet adaptacyjny tempomat :)

Wspolczesne auta klasy B, rozmiarowo to jak kompakty 15 lat temu a wyposazeniem bija je czesto na glowe :ok:

Pamietam jeszcze jak ojciec kupil chyba w 1994 Uno i sie wtedy wydawalo jaki to wygodny i pojemny samochod :hehe:

A Uno ma przeciez wymiary jak obecna Panda.

 

 

Edytowane przez Maciej__
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, maro_t napisał(a):

 

jesteś hardkorem. ;] To ja jedynie objechałem autem klasy B kilka wakacji we Włoszech, Chorwacji, Słowenii. Ale dziecko tylko jedno. Samochód to Kia Rio. Wiadomo że porównując z kompaktem to jednak nie to prowadzenie czy wyciszenie, ale tak naprawdę jest zupełnie wystarczająco jak dla mnie. Jedyne czego tak naprawdę mi brakuje w tym aucie na dłuższe trasy to tempomat. Ale dzisiaj to już praktycznie standard również w klasie B.

 

Tamten Yaris nie miał tempomatu i to było najgorsze w tym aucie (no i hałas). A w 2019 albo 2020 (już nie pamiętam) zrobiłem nim w rok 122 tyś km:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Yaris to chyba w podstawowej wersji ma nawet adaptacyjny tempomat :)

Wspolczesne auta klasy B, rozmiarowo to jak kompakty 15 lat temu a wyposazeniem bija je czesto na glowe :ok:

Pamietam jeszcze jak ojciec kupil chyba w 1994 Uno i sie wtedy wydawalo jaki to wygodny i pojemny samochod :hehe:

A Uno ma przeciez wymiary jak obecna Panda.

 

Kiedyś nad nasze morze w 4 osoby jeździło się maluchem. 

Więc Uno mogło być dużym skokiem w komfort :)

W latach 2000 Astrą golasem bez klimy byliśmy na południu Chorwacji :ok:

Na szczęście odkryliśmy, że wygodniej samolotem.

Obecnie gdybym zmieniał auto, być może zejdę o segment niżej.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rwIcIk napisał(a):

Kiedyś nad nasze może w 4 osoby jeździło się maluchem. 

Więc Uno mogło być dużym skokiem w komfort :)

W latach 2000 Astrą golasem bez klimy byliśmy na południu Chorwacji :ok:

Na szczęście odkryliśmy, że wygodniej samolotem.

Obecnie gdybym zmieniał auto, być może zejdę o segment niżej.

 

 

Gdybym ja teraz musiał zmienić samochód, zdecydowanie byłaby to klasa B. Ma wszystko czego potrzebuję. No chyba że bym się skusił na Joggera;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał(a):

Pamietam jeszcze jak ojciec kupil chyba w 1994 Uno i sie wtedy wydawalo jaki to wygodny i pojemny samochod :hehe:

A Uno ma przeciez wymiary jak obecna Panda.

 

To jeszcze nic, największą różnicę w zmianie auta poczułem przesiadając się z malucha do matiza... kurde ta ilość miejsca, cicho, przyśpieszenie, przestrzeń, komfort ;] żadne auto nigdy więcej nie dało tyle wrażeń in plus hehe. Ojciec jak odebrał go z salonu i odpalił, to nawet nie wiedział czy silnik już się uruchomił tak było cicho ;] .

Edytowane przez bielaPL
  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bizz napisał(a):

 

Gdybym ja teraz musiał zmienić samochód, zdecydowanie byłaby to klasa B. Ma wszystko czego potrzebuję. No chyba że bym się skusił na Joggera;) 

 

Szkoda, ze wyginely wersje kombi w klasie B.

To w sumie moglby byc zloty srodek przy obecnych cenach aut dla wielu rodzin.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Szkoda, ze wyginely wersje kombi w klasie B.

To w sumie moglby byc zloty srodek przy obecnych cenach aut dla wielu rodzin.

 

Zawsze bardzo mi się podobało Clio kombi, Fabia też nieźle wyglądała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, czachabrava napisał(a):

 

Potwierdzam, ostatnio odwiedziłem salon skody i na wystawie była Fabia III kombi.

Jezeli ktos potrzebuje bagaznika ok, ale jak chce wozić z tyłu osoby to IV wygrywa.

 

Ale chyba IV generacja juz w kombi nie powstanie.

Podobnie z Clio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, czachabrava napisał(a):

 

Potwierdzam, ostatnio odwiedziłem salon skody i na wystawie była Fabia III kombi.

Jezeli ktos potrzebuje bagaznika ok, ale jak chce wozić z tyłu osoby to IV wygrywa.

Nowa jest na nowej platformie dlatego jest więcej miejsca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wujek napisał(a):

Pewnie promują Captura zamiast kombi.

Wszyscy idą na łatwiznę, maksymalizację zysków, finezji już brakuje. Motoryzacja robi się nijaka. Nie uświadczysz popularnych aut 3 drzwiowych, kabrioletów, wielu wersji pojemności silnikowych. Kombi tylko od klasy C, a niedługo i to pewnie zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rado_ napisał(a):

Wszyscy idą na łatwiznę, maksymalizację zysków, finezji już brakuje. Motoryzacja robi się nijaka. Nie uświadczysz popularnych aut 3 drzwiowych, kabrioletów, wielu wersji pojemności silnikowych. Kombi tylko od klasy C, a niedługo i to pewnie zniknie.

 

;] jak zawsze, naturalny efekt rozwoju, kiedyś cabrio było standardem i też to zmieniono ;) 

 

image.png.7cfa7fecedbba0672a35eb333ebe846a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czachabrava napisał(a):

 

I o to chodziło, nowa platforma=wiecej miejsca z tyłu.

Jakby zrobili IV w kombii to sprzedaz scali i tak mizerna by pewnie spadła.

 

zrobili dosyć mądre przesunięcie modelowe, następne generacje zostanie tylko fabia, scala jako kompakt i octavia jako D... chyba że będą mieli chrapkę wyrwać trochę premium do superb poszybuje w segment E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bielaPL napisał(a):

 

zrobili dosyć mądre przesunięcie modelowe, następne generacje zostanie tylko fabia, scala jako kompakt i octavia jako D... chyba że będą mieli chrapkę wyrwać trochę premium do superb poszybuje w segment E

Superb będzie jak Passat czyli chyba jeszcze większy. Przy okazji zaoraja Seata i zostanie Cupra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

Szkoda, ze wyginely wersje kombi w klasie B.

To w sumie moglby byc zloty srodek przy obecnych cenach aut dla wielu rodzin.

dla wielu rodzin , owszem i tak , ale kombi potrzebujesz 1-2x w roku jak jedziesz na urlop ( o ile nie lecisz , ja wolę taką formę ) bo w 90% czasu jazdy wozisz powietrze . O ile nie masz małego dziecka ( wózek ) to w auto klasy B z bagażnikiem ~350l ( czyli 2 duże walizki + 2 kabinówki ) spokojnie można jechać na udany urlop ( o ile nie zabierasz namiotu czy też zimą 4x buty narciarskie , ale do tego kupisz Box na dach ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mmaciejosss napisał(a):

) to w auto klasy B z bagażnikiem ~350l ( czyli 2 duże walizki + 2 kabinówki ) spokojnie można jechać na udany urlop

B klasa raczej kręci się koło 300l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2022 o 10:05, Maciej__ napisał(a):

Czyli jednak sa juz LEDy :ok:

Mam cos takiego w Citroenie C3 i naprawde daje rade.

 

Ja mam poważne obawy, że "eco-led" w wydaniu Dacii może nie do końca być tym czego się spodziewamy mając w pamięci jak działają normalne ledy u normalnych producentów.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Ja mam poważne obawy, że "eco-led" w wydaniu Dacii może nie do końca być tym czego się spodziewamy mając w pamięci jak działają normalne ledy u normalnych producentów.

 

 

A to planujesz zakup Dacii, ze sie obawiasz?

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mmaciejosss napisał(a):

dla wielu rodzin , owszem i tak , ale kombi potrzebujesz 1-2x w roku jak jedziesz na urlop ( o ile nie lecisz , ja wolę taką formę ) bo w 90% czasu jazdy wozisz powietrze . O ile nie masz małego dziecka ( wózek ) to w auto klasy B z bagażnikiem ~350l ( czyli 2 duże walizki + 2 kabinówki ) spokojnie można jechać na udany urlop ( o ile nie zabierasz namiotu czy też zimą 4x buty narciarskie , ale do tego kupisz Box na dach ) 

O co chodzi z tym wożeniem powietrza? W sedanie, hatchbacku to się nie wozi? Jest jakiś wyznacznik ile to już jest wożenie powietrza? Tak..na wakacje z rodzina w bagaznik <300 l

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rado_ napisał(a):

Nie , ma to jakiś fake rozpowszechniany jak się pojawiło w sprzedaży.Ma  coś 290 oficjalnie.

 

Tyle podaja w oficjalnych materialach ;] Moze to jest razem z wneka na kolo zapasowe, albo cos.

 

image.png.d2791c4416b4cb8c3d3038b0eab2a9d2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mmaciejosss napisał(a):

dla wielu rodzin , owszem i tak , ale kombi potrzebujesz 1-2x w roku jak jedziesz na urlop ( o ile nie lecisz , ja wolę taką formę ) bo w 90% czasu jazdy wozisz powietrze . O ile nie masz małego dziecka ( wózek ) to w auto klasy B z bagażnikiem ~350l ( czyli 2 duże walizki + 2 kabinówki ) spokojnie można jechać na udany urlop ( o ile nie zabierasz namiotu czy też zimą 4x buty narciarskie , ale do tego kupisz Box na dach ) 

 

Ja potrzebuję kombi do wożenia psa. I to kilka razy w tygodniu. Nie brudzi mi siedzeń i nie dyszy do ucha. Mogę kupić pokrowce na siedzenia i nauczyć go jeździć z tyłu jak będzie trzeba, ale jednak w bagażniku jest najwygodniej. Poza tym bagażnik przydaje się jak trzeba przewieźć jakiś mebel, albo kosiarkę do naprawy.

Edytowane przez maro_t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Tyle podaja w oficjalnych materialach ;] Moze to jest razem z wneka na kolo zapasowe, albo cos.

 

image.png.d2791c4416b4cb8c3d3038b0eab2a9d2.png

Ta, w oficjalnych jest fake.

Tu podają w dm3 i nawet na oko widzę, ze 390 to w życiu hehe

https://www.renault.pl/samochody-osobowe/clio/dane-techniczne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, maro_t napisał(a):

 

Ja potrzebuję kombi do wożenia psa. I to kilka razy w tygodniu. Nie brudzi mi siedzeń i nie dyszy do ucha. Mogę kupić pokrowce na siedzenia i nauczyć go jeździć z tyłu jak będzie trzeba, ale jednak w bagażniku jest najwygodniej. Poza tym bagażnik przydaje się jak trzeba przewieźć jakiś mebel, albo kosiarkę do naprawy.

kombi się przydaje jak się ma dom ;] hb też da radę ogarnąć ale w kombiaku jest po prostu wygodniej

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

A to planujesz zakup Dacii, ze sie obawiasz?

 

Nie planuję. Służę natomiast wyjaśnieniem, że użyłem powyższego zwrotu jako figury retorycznej.

;]

 

 

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak po modach

https://www.ptronic.com/performance-chip-volkswagen-golf-viii-1-4-tsi-gte-hybrid-245.htm

tu niby 290KM i 500 niuta - to już pewnie z 5.5 do 100 by było? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Nie planuję. Służę natomiast wyjaśnieniem, że użyłem powyższego zwrotu jako figury retorycznej.

;]

 

 

Eco led to zazwyczaj zwykly reflektor, gdzie zrodlem swiatla zamiast zarowki jest wlasnie led.

Mam cos takiego w Citroenie C3 i dziala to wg mnie duzo lepiej niz jakakolwiek zarowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

Eco led to zazwyczaj zwykly reflektor, gdzie zrodlem swiatla zamiast zarowki jest wlasnie led.

Mam cos takiego w Citroenie C3 i dziala to wg mnie duzo lepiej niz jakakolwiek zarowka.

 

Nie no, ja wiem co to jest i wiem, że działa to lepiej niż żarówki. W Citroenie. 

;]

 

Czy będzie tak samo działać w Dacii to się jeszcze okaże. Po tym jak ten ich elektryk na zdjęciach i w życiu wyglądał "odrobinę" inaczej jakoś straciłem zaufanie.

;]

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Nie no, ja wiem co to jest i wiem, że działa to lepiej niż żarówki. W Citroenie. 

;]

 

Czy będzie tak samo działać w Dacii to się jeszcze okaże. Po tym jak ten ich elektryk na zdjęciach i w życiu wyglądał "odrobinę" inaczej jakoś straciłem zaufanie.

;]

 

Przeciez Dacia nie ma wlasnej technologii, tylko korzysta z Renault.

Jak by to nie dzialalo, to na pewno bedzie lepiej niz zarowka, ktora byla wczesniej.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Maciej__ napisał(a):

Jak by to nie dzialalo, to na pewno bedzie lepiej niz zarowka, ktora byla wczesniej.

zależy... żarówkę zazwyczaj łatwo i tanio było wymienić ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bielaPL napisał(a):

 

Pierwsze to LEDy do jazdy dziennej, badziewie jakieś. 

Drugi to bełkotliwy artykuł o niczym.

Osobiście nie znam nikogo, kto wymieniałby LEDy w reflektorach (nie do jazdy dziennej!) z powodu ich zużycia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wladmar napisał(a):

 

Pierwsze to LEDy do jazdy dziennej, badziewie jakieś. 

Drugi to bełkotliwy artykuł o niczym.

Osobiście nie znam nikogo, kto wymieniałby LEDy w reflektorach (nie do jazdy dziennej!) z powodu ich zużycia. 

Osobiście nie znam papieża... Jednak okazuje się, że w kilkuletnich autach mogą pojawić się problemy z ledami https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/swiatla-led-adac-ostrzega-o-kosztownych-problemach/lfretvz Nie demonizowałbym tego problemu, ale jednak dobrze mieć świadomość przy zakupie używanego auta. 

Edytowane przez janusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.